dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Okna PCV - jakie WĄSKIE profile polecacie?

    które profile okien PCV polecacie? Zależy mi na tym, aby były jak najwęższe - okno samo w sobie jest wąskie i nie chcę jeszcze bardziej zmniejszać szyby szerokim profilem.

    No i dobrze byłoby jakby profil był dostępny w kilku kolorach okleiny.....
    Co polecicie? Dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Wyboru wielkiego nie masz, większość profili ma szerokość zestawu ościeżnica-skrzydło w zakresie 12-13 cm, najwęższy jaki znam to Maxima Avante, szerokość 11 cm, taki wąski bo robiony na tzw. holenderskiej ościeżnicy. Jeśli mowa o jednym oknie to nie wiem czy to dobry pomysł, wizualnie z zewnątrz bardzo będzie się różnić od innych, profil jedyny w swoim rodzaju. Jeśli to nie przeszkoda to węższego nie znajdziesz.

    Pozdrawiam

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciek122

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-505
    Posty
    12

    Domyślnie

    Chociażby Krispol. Raz, że profile ma solidne, o zaletach samego szkła i konstrukcji już nie mówiąc, to posiada bardzo szeroką gamę dekorów i kolorów.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-07-2013 o 13:49

  4. #4

    Domyślnie

    Chyba Rehau Euro 86 (czyli np. Eurocolor) jest dość niski. A może fix, albo zrób słuszne węgarki

    A ten spamowany K to ile niby ma?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Witam
    Wyboru wielkiego nie masz, większość profili ma szerokość zestawu ościeżnica-skrzydło w zakresie 12-13 cm, najwęższy jaki znam to Maxima Avante, szerokość 11 cm, taki wąski bo robiony na tzw. holenderskiej ościeżnicy. Jeśli mowa o jednym oknie to nie wiem czy to dobry pomysł, wizualnie z zewnątrz bardzo będzie się różnić od innych, profil jedyny w swoim rodzaju. Jeśli to nie przeszkoda to węższego nie znajdziesz.
    Ivo w Zendow 3000 był jeszcze taki śmieszny profil ościeżnicy o szerokości całkowitej 54mm (3000). Jakby to ożenić z równie śmiesznym skrzydełkiem (3050) to dałoby się zejść na mniejszą szerokość złożenia niż podajesz. Potem pokombinować z ruchomymi słupkami i bajka z mchu i paproci napisana.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  6. #6

    Domyślnie

    Veka Efectline - 109 mm ale dostępny tylko biały
    Ideal 4000 (rama 140 001) - 114 mm - występuje w kolorze

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    Veka Efectline - 109 mm ale dostępny tylko biały
    jakiś czas temu ktoś na forum pokazywał ofertę na okna z profili Veka Efectline w kolorze. Jakiś producent (nazwy nie chce pamietac) oklejal ten profil - jak widac Polak potrafi

  8. #8

    Domyślnie

    Tak, ja też o tym słyszałem. Czego to się nie robi, aby złapać te kilka %.

  9. #9

    Domyślnie

    Efektiv z Eurocolor na profilu Brugmana z rama 7 komorową ( ) ma wysokość w okolicy 108 - 109 mm

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Ivo w Zendow 3000 był jeszcze taki śmieszny profil ościeżnicy o szerokości całkowitej 54mm (3000). Jakby to ożenić z równie śmiesznym skrzydełkiem (3050) to dałoby się zejść na mniejszą szerokość złożenia niż podajesz. Potem pokombinować z ruchomymi słupkami i bajka z mchu i paproci napisana.

    Pozdrawiam
    Andrzeju, spójrz na datę mego postu Cała linia Zendow została z niegodnego jej polskiego rynku wycofana pół roku temu.

    Pozdrawiam

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Andrzeju, spójrz na datę mego postu Cała linia Zendow została z niegodnego jej polskiego rynku wycofana pół roku temu.
    O kurczaki! Rzeczywiście. Przepraszam za gapiostwo.
    PRO QUALITY

  12. #12

    Domyślnie

    To maciek spamer odświeżył watek z 2009 r

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No w ogóle Maciekcośtam wygrzebał parę starych tematów by zareklamować swoją stronę.
    Ale co złego w tym, że znowu sobie pogadaliśmy na ten sam temat?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    jakiś czas temu ktoś na forum pokazywał ofertę na okna z profili Veka Efectline w kolorze. Jakiś producent (nazwy nie chce pamietac) oklejal ten profil - jak widac Polak potrafi
    Nie rozumiem - co poniektórzy producenci okien mają swoje okleiniarki do białych profili. Niektóre tłocznie sytemodawców zlecają u nich okleinowanie, szczególnie w tzw. sezonie kiedy im mocy nie starcza.
    Technologia jest taka sama u wszystkich, maszyny też.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak,masz racje,ale zdaje się ze w założeniach systemodawcow veka efectline ma być nieokleinowana

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tak,masz racje,ale zdaje się ze w założeniach systemodawcow veka efectline ma być nieokleinowana
    pytanie czy są jakieś przeciwwskazania aby tych profili nie oklejać ??
    jeżeli nie - to chyba nie ma problemu, sam mogę Wam okleić profil jak trzeba

    pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Odkopuję ten temat po 4 latach.
    Czy coś oprócz Pixela Oknoplastu się pojawiło na rynku ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony