dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie nawigacja GPS-prośba o pomoc

    Jak w temacie-chcę takową kupić większemu ale kompletnie nie wiem czym się kierować Wydaje mi się,że nie będą mu potrzebne mapy innych państw.Poradźcie,proszę!Czas nagli .
    P.S.Czym różnią się modele za ok. 1000 zł od tych za 300?Może kolokwialne pytanie ale stojąc w sklepie zastanawiałam się nad tym
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  2. #2

    Domyślnie

    JA wiele Ci nie oomogę,powiem jedynie,ze mam nawigację TomTom i naprawdę jest dobra
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  3. #3

    Domyślnie

    OK,sprawdzam
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  4. #4

    Domyślnie

    to ja polecam GRAMINA z serii Nuvi.
    Atut to darmowa mapa Polski i Europy z cotygodniowymi aktualizacjami więc zawsze jest świeża - nie znajdziesz innej mapy tak często aktualizowanej i darmowej co jest dość istotne bo większość tanich nawigacji ma mapy w podstawowej (słabej) wersji, a po pewnym czasie trzeba za aktualizację płacić (chyba, że zamierzasz korzystać z "piratów" to wtedy każda markowa nawigacja jest dobra).

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    W nawigacji najważniejsze są dwie rzeczy:
    1. mapa
    2. sprzęt
    Z map najczęściej polecaną na Polskę jest AutoMapa jako najdokłądniejsza i najwygodniejsza w użyciu. Sam używam i nie narzekam. Na pewno znajdą sie osoby, dla których inne mapy są lepsze bo dochodzi jeszcze kwestia gustu.
    Sprzęt można ogólnie podzielić na typowe nawigacje oraz palmtopy. Na tych drugich można zrobić sporo więcej rzeczy niż na typowych bo to są takie małe komputery z widowsem. Można na nich wgrać praktycznie każdą dostępną mapę, w przeciwieństwie do nawigacji (z reguły).
    Przy sprzęcie ważnych jest kilka parametrów:
    - antena - przy ciągle zrywającym się sygnale (kiepska antena) można szału dostać i niczego nie znaleźć,
    - procesor - przy dobrym programie i kiepskim procesorze (poniżej 400MHz) możemy długo czekać na wyznaczenie trasy, a o kierunku zjazdue z ronda możemy dowiedzieć się na następnym rondzie.
    - ekran (dotykowy), a w zasadzie jego wielkość warunkuje wygodę obsługi. (3,5" to minimum).
    Podawane parametry to moje odczucia.
    jeśli ktoś ma inne przemyślenia lub się z czymś nie zgadza to nie mam nic przeciwko.

  6. #6

    Domyślnie

    n.p. Pentagram 5220 4,3" slot micro SD Bluetooth transmiter FM
    Automapa EU (w tym Polska)
    ok. 850,00zł
    najtańszy Pentagram 5230 3,5" z mapą Polski za ok. 260,00zł
    pośredni NavRoad NR360 3,5" + Automapa EU za ok.650,00zł.
    Te mniej firmowe są bardziej wypasione i mają otwarte systemy,więc można wgrać co się chce i na dodatek mniej kosztują.
    Dobrze też jak ma wyjście słuchawkowe,można go używać jako MP3 player na imprezie.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał JANINKI-AMORKI82
    Atut to darmowa mapa Polski i Europy z cotygodniowymi aktualizacjami więc zawsze jest świeża - nie znajdziesz innej mapy tak często aktualizowanej i darmowej co jest dość istotne bo większość tanich nawigacji ma mapy w podstawowej (słabej) wersji, a po pewnym czasie trzeba za aktualizację płacić (chyba, że zamierzasz korzystać z "piratów" to wtedy każda markowa nawigacja jest dobra).
    Eeeee Mam Garmina Nuvi. Kupiony legalnie z 1,5 roku temu w sklepie z fak. gwarancją itp. W związku z tym, że mapa nie widzi nowych rond, obwodnic etc. skontaktowałem się z Garminem aby powiedzieli mi co i gdzie i za ile mogę zaktualizować. Zaproponowali mi zakup nowej super aktualnej mapy z opcją dozywotniej aktualizacji za jedyne....650 pln. Dodam, że 750 kosztowała nawigacja.

    Gdze za darmo moge to zaktualizować ?
    (oczywiście mogę udać się na warszawski Wolumen i zrobic to dużo taniej niecałkiem legalnie ale nie o to mi chodziło.


    ps

    Autorce watki Garmina Nuvi bardzo polecam. Duże przyciski na dotykowym ekranie, bardzo intuicyjna - zasadniczo instrukcja jest zbędna. Pomijając ciemne punkty na mapie PL (w Ciechanowie są chyba 4 ulice a miasto ma ich raczej więcej) cała reszta kraju, Warszawa i inne duże miasta + Niemcy się sprawdziła wielokrotnie.
    pozdrawiam,
    M

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Odświeżam temat i proszę o aktualizację spostrzeżeń i porad na temat nawigacji

    Potrzebuję nabyć takowe urządzenie, a bladego pojęcia o tym nie posiadam, stąd moja prośba.
    Ma to być coś ze średniej półki, z wyświetlaczem, na którym dobrze wszystko widać.
    Bez wodotrysków

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.183

    Domyślnie

    Miesiąc temu kupiłem nową nawigacje bo poprzednia nie jest już aktualizowana mimo że to dość znana marka.

    Zdecydowałem się na TOMTOM-a GO 600, ale w sklepie się skończył i w tej cenie dostałem model 610. Koszt 930zł za 6". Fajna wygodna w obsłudze, przejechałam z nią prawie 3500km po europie, Słowacja, Węgry, Rumunia i Bułgaria i na tej trasie w jednym miejscu na nowym rondzie troszkę sie zgubiła. W stosunku do MIO S555 które używałem 7 lat zdecydowanie lepsze funkcjonowanie. W cenie mam 4 aktualizacje na rok, -dożywotnio. Wersja 610 to mapy całego świata. Wgrywa się rejon akurat potrzebny. Co ważne to chyba ani razu nie zgubiła kontaktu z satelitami co w przypadku poprzedniej miało często miejsce.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Dzięki

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamien01

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-238
    Posty
    0

    Domyślnie

    Polecam nawigację ze sklepu . Mają bardzo duży wybór nawigacji od profesjonalnych firm.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 12-04-2022 o 12:54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony