dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 17
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 337
  1. #41

    Domyślnie

    Witaj Miras
    Proszę o pomoc/poradę. Chcemy wziąć kredyt na dokończenie budowy domu jednorodzinnego w ramach siedliska rolniczego (to ważne, bo jak wiesz nie wszystkie banki chcą taki kredyt finansowac). Domek ma do 140m2. I tu zastanawiamy się nad wyborem. Czy lepiej wziąc kredyt z dopłatą RnS czy finansowany w euro - raty wychodza podobne. Generalnie, jaka jest Twoja opinia? No i banki, jakie mają atrakcyjne oferty dla takiej budowy w ramach RnS, a jakie dla kredytu w euro na nasze siedlisko?

  2. #42

    Domyślnie

    Kredyt w EUR, 400 tyś zł, na 30 lat, raty malejące, suma kosztów 50 % Czy da się jeszcze lepiej ? Dobre dochody, finansowanie 50 % inwestycji.
    salata

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Brać kredyt w euro czy PLN????????

    Sytuacja jest taka. Chcemy kupić mieszkanie na rynku pierwotnym. Koszt mieszkania 350.000.
    Mieszkanie planujemy kupić na maks. 5 lat, potem sprzedać. Mieszkanie trzeba zrobić gdyż jest w stanie deweloperskim.

    Co będzie w tej sytuacji lepsze.

    PLN - oprocentowanie ok. 7%, rata ponad 2200, przy jednej pensji nie ukrywa że to dla nas sporo.
    EUR - oprocentowanie ok. 5%, rata 1800, lepiej ale czy na pewno?

    Czy ktoś może mi coś w tym temacie doradzić.

    Pan z Openfinance namawiał mnie na złotówki w POlbanku lub PKO BP lub SA.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!! Avatar Miras
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    Brać kredyt w euro czy PLN????????

    Sytuacja jest taka. Chcemy kupić mieszkanie na rynku pierwotnym. Koszt mieszkania 350.000.
    Mieszkanie planujemy kupić na maks. 5 lat, potem sprzedać. Mieszkanie trzeba zrobić gdyż jest w stanie deweloperskim.

    Co będzie w tej sytuacji lepsze.

    PLN - oprocentowanie ok. 7%, rata ponad 2200, przy jednej pensji nie ukrywa że to dla nas sporo.
    EUR - oprocentowanie ok. 5%, rata 1800, lepiej ale czy na pewno?

    Czy ktoś może mi coś w tym temacie doradzić.

    Pan z Openfinance namawiał mnie na złotówki w POlbanku lub PKO BP lub SA.
    Moniko,
    podaj czy masz jakiś wkład własny czy chcesz to finansować w 100% z kredytu.
    To ważny parametr , bo oferty mogą być różne. A jeśli chodzi o wybór pomiędzy Euro a PLN to kilkakrotnie już o tym pisaliśmy.
    Pytanie, czy 400 złotych jest za małą zachętą?
    kredyt w walucie można przewalutować - niewielki koszt , choć czasem trzeba się nachodzić,
    A dlaczego Open... namawiał CIę na Polbank w złotówce?
    miras

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!! Avatar Miras
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pat&Pio
    Witaj Miras
    Proszę o pomoc/poradę. Chcemy wziąć kredyt na dokończenie budowy domu jednorodzinnego w ramach siedliska rolniczego (to ważne, bo jak wiesz nie wszystkie banki chcą taki kredyt finansowac). Mamy wkład własny w postaci działki i domu w stanie surowym otwartym, wysokośc kredytu to ok.200tys pln na 30lat. Domek ma do 140m2. I tu zastanawiamy się nad wyborem. Czy lepiej wziąc kredyt z dopłatą RnS czy finansowany w euro - raty wychodza podobne. Generalnie, jaka jest Twoja opinia? No i banki, jakie mają atrakcyjne oferty dla takiej budowy w ramach RnS, a jakie dla kredytu w euro na nasze siedlisko?
    To niełatwy temat
    sam zajmowałem się siedliskiem może z dwa razy, ale prosze spróbować w :
    BOŚ, Millennium skredytuje na działce rolnej pod warunkiem że będzie to całoroczne siedlisko - w praktyce trzeba wykazać jakieś ogrzewanie, BGŻ.
    PKObp podaje "Zakup, zagospodarowanie działki rekreacyjnej lub budowa domu na tej działce".
    Trochę drożej, ale tam przechodzą trudniejsze tematy tj Dombank.
    W ostateczności pożyczka hipoteczna - wiekszość banków Wam udzieli, choć nieco drożej tj ok 1,5%
    Jeśli chodzi o RnS to nie otrzymacie kredytu jeśli jesteście właścicielami jakiegoś mieszkania lub domu- to pewnie wiecie.
    Jeśli chodzi o finansowanie siedliska w RnS, to nie odpowiem
    nie spotakałem się z tym i będę musiał doczytać.
    Jak się dowiem to napisze...

    powodzenia
    miras

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!! Avatar Miras
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał salata123
    Kredyt w EUR, 400 tyś zł, na 30 lat, raty malejące, suma kosztów 50 % Czy da się jeszcze lepiej ? Dobre dochody, finansowanie 50 % inwestycji.
    BPH - raty malejące tzw "dopasowany wariant1" - podobna oferta. \lepiej nie znalazłem, Ale jeśli chodzi Ci o całkowity koszt to trzeba szukać wśród rat malejących.
    Jeśli można zapytać gdzie taką ofertę otrzymałeś?

    pzdr
    miras

  7. #47

    Domyślnie

    Jest to oferta z Nordei spłacam 613 tyś ale z rocznym okresem karencji którego ponoć być nie musi a który kosztuje 12 tyś, propozycia z DB 609 tyś ( ale tylko do 15.01. promocja ). Są to wstępne wyliczenia. Komplet dokumentów składam do DB 15.01 do Nordei 18.01. jakie naprawdę dostanę warunki to się okaże. I jeszcze pytanko, w tej chwili Nordea ma lepszy spred 20 gr a DB 30 gr po wejściu do strefy euro likwidacja spredu spowoduje że trochę poprawi się oferta DB ile to da zysku jeśli wejdziemy do strefy euro za ok 5 lat ?
    salata

  8. #48

    Domyślnie

    Witam!! Mnie interesuje kredyt w wysokości ok 100 tys. Mam już działkę o wartości 100 tys i mieszkanie do sprzedania o wartości ok 250 tys plus do tego troche oszczednosci.Chce zaczac budowe, potem sprzedac mieszkanie (pomieszkac troszke u rodzicow) i w tym czasie dokonczyc dom. Szukam kredytu na 10 lat.Nie chce, by raty mnie za bardzo obciazały bo za 3 lata zaczyna syn studia i bede musiała tam kupe kasy wydawac) W jakiej walucie wziąźć kredyt i jaki bank byś polecił. Dodam ze zarobki mam wystarczajaco duze
    martajarek

  9. #49

    Domyślnie

    Teraz wiele osób z kredytami (ich pozyskaniem) to jest chyba wyjątkowo ciężko...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!! Avatar Miras
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał martajarek
    Witam!! Mnie interesuje kredyt w wysokości ok 100 tys. Mam już działkę o wartości 100 tys i mieszkanie do sprzedania o wartości ok 250 tys plus do tego troche oszczednosci.Chce zaczac budowe, potem sprzedac mieszkanie (pomieszkac troszke u rodzicow) i w tym czasie dokonczyc dom. Szukam kredytu na 10 lat.Nie chce, by raty mnie za bardzo obciazały bo za 3 lata zaczyna syn studia i bede musiała tam kupe kasy wydawac) W jakiej walucie wziąźć kredyt i jaki bank byś polecił. Dodam ze zarobki mam wystarczajaco duze
    Cześć Wam,
    martajarek macie duży wkład. To bardzo dobrze dla Was - niższe marże.
    Banki które na 10 lat dadzą Wam dobra ofertę:
    millennium
    deutsche bank
    ing bank śląski
    eurobank , do tego jeszcze BZWBK
    w Euro:
    ge money
    nordea
    mbank
    deutsche
    To banki, które powinniście w tej kolejności odwiedzić. o różnicach zdecydują niuanse tj ubezpieczenie, pomostówka, prowizja za uruchomienie. To niski kredyt i różnice są niewielkie. Różnica pomiędzy złotówką a Euro jest niewielka ok 60zł. W Waszym przypadku wybrałbym PLN.

    Jednak nie bardzo rozumiem dlaczego , zamierzacie brać kredyt tylko na 10 lat, a właściwie dlaczego świadomie zwiększacie sobie raty?
    Przemyślcie takie rozwiązanie:
    Bierzemy kredyt na jak najdłuższy okres czasu. Pozwoli to zminimalizować wysokość rat (ważne jest, aby kredyt był możliwy do spłacenia przed terminem bez prowizji). Po wybudowaniu się często zaskakują nas drobne wydatki. Związane z wykończeniem mieszkania, domu lub ogrodu.
    Mniejsze obciążenie ratami, to również utrzymanie poziomu życia do którego jesteście przyzwyczajeni. NIe trzeba drastycznie "zaciągać pasa".
    KOlejna korzyść: w przypadku napływu gotówki możecie go nadpłacić zmniejszając jeszcze bardziej raty lub spłącić go w dowolnym czasie.
    Zyskujecie dowolność momentu spłaty. To Wy podejmiecie decyzję o momencie spłaty lub nadpłąty.
    Przemyślcie... może warto
    pozdrawiam
    miras

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!! Avatar Miras
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Teraz wiele osób z kredytami (ich pozyskaniem) to jest chyba wyjątkowo ciężko...
    Pół roku temu było gorzej. Banki otrząsnęły się już z paniki finansowej i zauważyły, że kredyty hipoteczne choć niewysoko oprocentowane są jednym z pewniejszych źródeł pozyskania środków. ZApewnia im to zabezpieczenie hipoteczne
    pozdrawiam
    miras

  12. #52

    Domyślnie

    Ale poprzeczka zdolności chyba wciąż wysoko?
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!! Avatar Miras
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    246

    Domyślnie

    Wyliczają ostrożniej ale są spore różnice pomiędzy bankami. Wyższą zdolność trzeba mieć na walutę i bardzo wysoką na dochody uzyskiwane za granicą.
    W PLN nie jest tak źle ...
    pozdrawiam
    miras

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Monika2010

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć Miras, a co mógłbyś zaproponować w takiej sytuacji:
    problem mój i mojego Narzeczonego dotyczy kredytu na dokończenie budowy, wyposażenie budynku jednorodzinnego i zagospodarowanie terenu. Interesuje nas kredyt na kwotę ok. 250 tys. zł w EUR lub PLN, oczywiście wolelibyśmy w EUR, w ratach malejących, na maksymalny czas kredytowania, z opcją refinansowania już poniesionych kosztów budowy. Budowa trwa już kilkanaście lat, obecną wartość działki z domem szacujemy na ok. 600-700 tys. zł, nie mieliśmy i nie mamy aktualnie żadnych kredytów hipotecznych. Które banki mógłbyś nam doradzić?
    Pozdrawiam, Monika

  15. #55

    Domyślnie

    Witamy,

    Mieszkamy obecnie w USA i budujemy dom w Polsce. Myślimy obecnie o wzięciu kredytu, gdyż kończą nam się środki na dalsze prace. Włożyliśmy jak do tej pory 320 tys zl. Ponieważ zarabiamy w $ chcielibyśmy uzyskać kredyt w $ i spłacać go w $. Myślimy tu o kwocie równoważnej 200 tys zl. Co o tym myślisz? Czy są banki, które umożliwiają to? Wcześniej pisałeś, że na dochody z zagranicy trzeba mieć bardzo wysoką zdolność kredytową, jaką kwotę masz na myśli?
    Pozdrawiamy.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!! Avatar Miras
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika2010
    Cześć Miras, a co mógłbyś zaproponować w takiej sytuacji:
    problem mój i mojego Narzeczonego dotyczy kredytu na dokończenie budowy, wyposażenie budynku jednorodzinnego i zagospodarowanie terenu. Interesuje nas kredyt na kwotę ok. 250 tys. zł w EUR lub PLN, oczywiście wolelibyśmy w EUR, w ratach malejących, na maksymalny czas kredytowania, z opcją refinansowania już poniesionych kosztów budowy. Budowa trwa już kilkanaście lat, obecną wartość działki z domem szacujemy na ok. 600-700 tys. zł, nie mieliśmy i nie mamy aktualnie żadnych kredytów hipotecznych. Które banki mógłbyś nam doradzić?
    Pozdrawiam, Monika
    Jeśli Euro , to zacząłbym od mBanku lub multibanku (ta sama oferta , te sam właściciel) Deutsche bank, BOŚ, Polbank.
    W złotówce :
    Millennium,ING, BZWBK
    Oczywiście te oferty pomimo tego że są podobne to różnią się , ale żeby to wykazać potrzebnych jest trochę więcej informacji.
    powodzenia
    miras

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!! Avatar Miras
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał danieliania
    Witamy,

    Mieszkamy obecnie w USA i budujemy dom w Polsce. Myślimy obecnie o wzięciu kredytu, gdyż kończą nam się środki na dalsze prace. Włożyliśmy jak do tej pory 320 tys zl. Ponieważ zarabiamy w $ chcielibyśmy uzyskać kredyt w $ i spłacać go w $. Myślimy tu o kwocie równoważnej 200 tys zl. Co o tym myślisz? Czy są banki, które umożliwiają to? Wcześniej pisałeś, że na dochody z zagranicy trzeba mieć bardzo wysoką zdolność kredytową, jaką kwotę masz na myśli?
    Pozdrawiamy.
    Tą kwotę banki przeliczają na złotówki, ale to jest kwota:
    Nordea ok 12tys
    Deutsche niżej ok 10
    mBank nie cuduje i tam zdolność jest nieco niżej liczona, ale w promocji jest trochę obwarowań.
    Jeśli mieszkacie w USA, to trochę większą kwotę policzą na utrzymanie rodziny.
    Czy wiecie już gdzie będziecie brać kredyt? jeśli tak to wtedy podam więcej szczegółów.
    miras

  18. #58

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie początkującego:

    Czy szukanie kredytu można rozpocząć jeszcze przed pozwoleniem na budowę? Jestem na etapie projektu, jednak po zapłaceniu za niego mój wkład własny nieco się zmniejszy (czy może projekt zostanie policzony jako wkład własny?)

  19. #59

    Domyślnie kredyt

    Witam,
    ineresuje nas kredyt na budowe domu - 220 tyś na max okres kredytowania. Mamy działkę i pozwolenie prawomocne. Doradctwo odpada bo najbliżej musielibyśmy jechać do odległego ponad 70 km miasta. W naszym miasteczku jest kilka banków, np. millenium, mbank, bgż, pko.
    Czy polecałby Pan któryś z nich? Konto mamy w millenium

    Pozdrawiam
    maniutka

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    m2rcin

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    mam do Was pytanie.

    robię rozeznanie w kredytach. Zastanawiam się nad Rodziną na swoim.

    Problem mam następujący: powierzchnia uzytkowa domu który będę budował to 142 m2 ze spiżarnią (5m2)....

    Spiżarnia jest obok pomieszczenia gospodarczego które w tą powierzchnię użytkową się chyba nie wlicza?
    Czy jeżeli nie zrobię na razie ściany między spiżarnią a pom. gospodarczym to jaka będzie pow. użytkowa?

    Dodam, że jest to projekt tk31 jeśli ktoś chciałbym zobaczyć.

    Co zrobić, żeby dla tego projektu Rodzina na swoim obowiązywała?

    Na jakiej zasadzie Banki obliczają powierzchnię użytkową?

    bardzo proszę o pomoc.

Strona 3 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony