dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 298
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Ile dla dekoratora/architekta wnetrz ?

    Znalazlem architekta wnetrz, ktorego styl i pomysly podobaja mi sie. Nie podoba mi sie natomiast jego cennik. Za 299 m kw. zazyczyl sobie 24 000 + VAT. Architekt ten nie jest ani znany, ani renomowany. Czy podzielacie moja opinie, ze to bardzo drogi fachowiec ?
    Hubert

  2. #2
    nerka
    Guest
    nerka

    Domyślnie

    Napisz jaki zakres prac architekta wchodzi w wynagrodzenie, to wtedy mozna rozmawia czy to duzo czy malo.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie


    Nie korzystałam nigdy z usług tej profesji. Mam koleżanki , które pracują w tej branży i kiedy sobie nie radzę czasami podszepną słówko "za darmo". Jednak jeżeli ani znany , ani uznany tak się wycenił, bez względu na to co by nie zrobił to ja.... CHCĘ BYĆ ARHITEKTEM!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Chyba zwariowal. On chcialby moze i tyle dostawac, ale watpie aby ktokolwiek przy zdrowych zmyslach mu tyle zaplacil. Za ta kwote to chyba projekt wnetrz dla domu conajmniej 1000m. Ja bym szukal dalej.

    Maciek

  5. #5
    nerka
    Guest
    nerka

    Domyślnie

    Wszyscy sie oburzaja, ze architekt tak duzo chce za projekt, wiec sie pytam ile bylibyscie sklonni zaplacic (stawka w zlotych za m2 ) za wykonanie nizej wymieninych czynnosci dla inwetora:
    - projekt zmian fukcjonalnych w domu;
    - projekt schodow komina itp.;
    - projekt lazienki, kuchni z doborem materialow, mebli, oswietlenia itd. co laczy sie z jezdzeniem po sklepach z klientem;
    - projekt podlog, sufitow z doborem materialow, projekt oswietlenia, dobor lamp;
    - projekt punktow elektrycznych, wodnych;
    - projekt sufitow podwieszanych, detali typu scianki, wneki, regaly g-k;
    - dobor kolorystyki, drzwi, mebli, tkanin;
    - rozwiazanie szaf, garderob;
    - projekt indywidualnych mebli;
    - nadzor nad realizacja projektu;
    - zrobienie kosztorysu na wykonastwo i materialy ???
    Jak obstawiacie ? Granic minimum i maximum nie ma

  6. #6

    Domyślnie

    A gdzie się szuka takich architektów? Niekoniecznie w tej cenie

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Owszem wspomniany na poczatku architekt wnetrz zadeklarowal rozmieszczenie punktow elektrychnych, wodnych i dobor materialow wykonczeniowych, ale nie zmnienia to faktu, ze prawie 3o tys. zlotych to duzo. Architekt samego domu (bryla, przekroje, konstrukcja) wzial 10 tys. i uwazam, ze warto bylo bo dom jest bardzo indywidualny i ciekawy.

  8. #8
    nerka
    Guest
    nerka

    Domyślnie

    Gosciu, nie musisz "brac" projektu calego domu, ale np. lazienek, kuchni, holu, pomieszczen ogolnych, wtedy wyjdzie Ci taniej. A co do ceny architekta, to nie jest to duzo, wiem co mowie. Jesli podoba Ci sie to co zrobil, jego pomysly, potrafisz sie z nim dogadac, nie narzuca on na sile swoich pomyslow, to warto miec wnetrze zaprojektowane przez kogos, kto napewno ma wiedze i doswiadczenie, aby wyreczyc Cie w tych pracach - projektowych. Aha, mozesz poszukac kogos, kto zrobi Ci projekt bez rachunku - bedzie taniej.
    Betina, takich architektow mozna "zlapac" tu na forum i niekoniecznie w tej cenie tzn. tanszych.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam ...
    Sprawa honorarium architekta wnetrz jest do dogadania... im wiekszy zakres pracy tym wyzsze honorarium...Ale wszystko jest dla ludzi
    Pamietac trzeba ,ze tak powstałe wnętrze jest funkcjonalne i zgodne z zasadami ergonomii..projektowane rozwiazania meblarskie sa niepowtrzalne..To projekt indywidualny.. Architekt sprzedaje swoje dzielo,jak malarz obraz..
    Według Izby Architektów,stawka za m2 opracowania w zakresie jaki podaje nerka,dla powierzchni 300m2 wynosi 166,81 zl(za metr kwad)
    Łatwo przeliczyc...
    Niestety przecietny czlowiek nie jest w stanie ustrzec sie pewnych bledów w aranzacji wnetrza...
    Architekci wnetrz to tez ludzie...nie gryza...
    pozdrawiam
    Cieplutkie,jasne poddasze - SAMA WYKONAŁAM

  10. #10
    nerka
    Guest
    nerka

    Domyślnie

    lalka, nie chcialam podawac stawek Izby, bo to niejednego moze przyprawic o palpitacje
    Nie doczekalam sie odpowiedzi na pytanie ile za m2 zaprojektowanej powierzchni powinien dostac arch., choc wiele osob zagladalo na ten watek. Hm, zapytam wiec inaczej: ile jestescie sklonni zaplacic architektowi za godzine jego pracy ? mozna podawc netto i brutto
    pozdrawiam serdecznie i licze na jakas odpowiedz [/b]

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    runciter

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    tez bardzo chetnie dowiedzialbym sie ile powinien kosztowac m2 projektu. 24 tys za 290m to wg mnie srednia cena rynkowa...

    pozdrawiam

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał lalka
    Witam ... Niestety przecietny czlowiek nie jest w stanie ustrzec sie pewnych bledów w aranzacji wnętrza ...
    pozdrawiam
    Podobnych błędów nie ustrzeże się i projektant wnętrz..... każdy jest omylny.
    Przyznaję, że trafność wielu rozwiązań jest nieweryfikowalna

    Ale cóż ..... de qustibus non est disputandum

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Architekt wnętrza nie robi nic konkretnego więc nie można wycenić jego pracy w metrach czy godzinach. IMHO architekt może sobie zażądać dowolnego honorarium, a klient musi sam ocenic czy stać go na taką usługę i czy jest ona dla niego tyle warta.

    Dla mnie praca architekta jest warta 0,- zł (w metrach i godzinach )

    Bo nie wyobrażam sobie mieszkać w domu zaprojektowanym przez wynajętego człowieka. Dom, który sam urządze świadczy o mnie - dom, który urządzi architekt świadczy co najwyżej o mojej zamożności.

    PS. Wynajmowanie architekta wnętrza do urządzania prywatnego domu to tak jak wynajmowanie człowieka, ktory miałby mnie zastąpić na randce

    PS.2 Z góry przepraszam jeśli komuś się nie spodobało to co napisałem
    Jasiu

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    runciter

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    czyli w pewien sposob negujesz fakt istnienia projektowania jako takiego. Jesli potrzebujesz obraz na sciane to sam go sobie namalujesz, sam wymyslisz sobie samochód etc. Nie mam nic przeciwko osobom ktore same sobie urzadzaja mieszkanie - w koncu to swietna, tworcza zabawa. Mam nadzieje ze twojej pracy (czymkolwiek sie zajmujesz) ktos nie ocenia tak jak ty oceniasz prace projektanta wnetrz...a moze wlasnie tak jest i stad ta opinia...

    pozdrawiam
    -----------------------
    gg 1410529
    -----------------------

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jestem informatykiem, a dokładniej programistą - czyli specyficznym przypadkiem projektanta - projektuje systemy informatyczne

    Różnica pomiędzy moją pracą, a praca architekta wnętrz polega na tym, że moja materia jest wysoce sformalizowana i wymaga dużej wiedzy teoretycznej i doświadczenia. Projektowanie wnętrz to bardziej sztuka niż ścisła wiedza. Przy projektowaniu wnętrza bardziej liczy się wyczucie, gust, upodobanie konkretnej mody, itp... niż jakakolwiek konkretna wiedza. Na dobrą sprawę każde wnętrze można zaprojektować na tysiące sposobów i każdy z nich będzie prawidłowy. Ba ! Wnętrze urządzone w sposób całkowicie przypadkowy również może być dobre

    Samochodu sobie nie wymyśle - to wymaga wiedzy, doświadczenia i ogromnego zaplecza.

    Obraz ? Czemu nie Jeszcze nie próbowałem - może mam talent ?

    Generalnie nie twierdzę, że projektanci wnętrz są niepotrzebni. Sądzę tylko, że ich rola jest inna niż się powszechnie uważa. Wnętrze zaprojektowane przez architekta na ogół nie jest "lepsze" (pod jakimkolwiek względem) niz zaprojektowane przez zupełnego amatora. Zaprojektowanie wnętrza przez architekta podnosi jego prestiż, a ten jest trudny do oszacowania - dla jednego bezcenny, dla innego bezwartościowy
    Jasiu

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    runciter

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    Przegladajac wiekszosc krajowych gazet z wnetrzami twoj poglad ze wnetrza architektow nie sa lepsze od "nie projektowanych" wydaje sie byc sluszny. Mamy czesto do czynienia z duzymi pieniedzmi wydanymi na mieszkanie i jakims tam efektem. Jednak istnieja realizacje ktorych amator nigdy by nie zaprojektowal - do nich na pewno potrzebna byla duza wiedza,doswiadczenie (jednak) i wyczucie. Ergonomia, historia, funkcjonalnosc, wlasciwosci materialow - to tylko niektore pojecia ktore wypada miec opanowane bedac projektantem wnetrz.
    Co jest bardziej wartosciowe - duza wiedza teoretyczna czy gust. Rzecz wzgledna.
    Czy informatyka jest az tak skomplikowana dziedzina i wymaga tyle doswiadczenia ?- pewnie tak. Co powiesz w takim razie o linuksie i mlodym studencie ktory go stworzyl...
    Jesli tobie projektanci wnetrz nie sa do niczego potrzebni twoja sprawa, jednak pisanie ze ich praca jest nic nie warta to juz lekka przesada.

    generalnie pewnie masz tyle zaufania do projektantow wnetrz co ja do projektantow windowsa

    pozdrawiam
    -----------------------
    gg 1410529
    -----------------------

  17. #17
    Asia z ulicy Modrzewiowej
    Guest
    Asia z ulicy Modrzewiowej

    Domyślnie pLace arch.wnętrz

    Uważam, że architekci wnętrz są potrzebni(sama potrzebuję bardzo), ale nieprawdopodobnie ,bezczelnie drodzy!Mam wyższe studia,pracuję w ubezpieczeniach,muszę się ciągle uczyć,moja praca jest wyczerpująca,dojazdy, wykłady itd..Zarabiam r o c z n i e ok.30 000 netto i cieszę się,że mam pracę.Taki arch. chce zrobić jeden dom za roczną pensję niejednej twórczej osoby po studiach.Pieprzenie,że projekt oświetlenia lub mebli do kuchni czy jeżdżenie z klientem zabiera mu rok, czy pół roku życia...To czego on się uczył,powinien to mieć w jednym palcu.Uważam,że przyczyna jest inna;przez całe dziesięciolecia stać było na dom z urządzeniem tylko b.bogatych ludzi,którzy nie liczyli się z pieniędzmi i tak w tym fachu zostało,zbudowałeś chałupę,jesteś dziany,my też cię podskubiemy.Ale chyba rośnie już nowe pokolenie,które nie będzie takie drapieżne(tylko czy im starzy wyżeracze pozwolą,czy nie utworzą jakiej Izby arch. na wzór prawników itp.).Przeczytajcie o zmaganiach naszego Kasiorka-ta sama praca w wycenie starych wyżeraczy była nie na jej możliwości(a jacy to byli bogowie!),aż znalazła biuro młodych zapaleńców,realistów,którzy Jej to samo zrobili w cenie jak niebo i ziemia.Pisała o tym w wątku pamiętnikowym.Niech sczezną'" boscy" panowie architekci.Niech zejdą na ziemię.Takie czasy .Dla nich też nadchodzą.No i dobrze.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    runciter

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie wiem czemu tyle nerwow z powodu wysokich cen niektorych projektantow. Przeciez jest wolny rynek !!! Jak mam do wyboru buty za 3 tys i 300 zl wybieram te za 300 i nie psiocze na sprzedawce tych drozszych.... W tym temacie chodzilo o ustalenie kwoty za projekt jaka wg inwestorow jest rozsadna. Jak na razie padlo 0zl/m2 )

    pozdrawiam
    -----------------------
    gg 1410529
    -----------------------

  19. #19
    Asia z ulicy Modrzewiowe
    Guest
    Asia z  ulicy Modrzewiowe

    Domyślnie

    Rynek butów owszem jest, ale rynku architektów(jeszcze) nie ma.Są tylko drodzy.Nie wiem,gdzie są tani,jak masz namiar na takich to daj znać,tu na tym forum ludzie ich rozchwycą.Jaka cena?Jak średnia zarobków ludzi z wyższym wykształceniem.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    runciter

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    przykro mi ale nie jestem biurem psrednictwa pracy okresl co znaczy tani !
    -----------------------
    gg 1410529
    -----------------------

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony