dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 298
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marbo
    Myślę, że problem budzi tak wiele emocji, bo większości budujących po prostu na architekta wnętrz nie stać ( jak i np. na architekta zieleni)
    a prawie wszyscy budujący chcieliby mieszkać w ładnych wnętrzach.
    Z faktu nieposiadania gotówki w nadmiarze, podejmujemy się różnych prac, które mogliby za nas zrobić fachowcy. I czasami udaje się to z niezłym skutkiem. Murarz, elektryk, architekt, kucharz - toż to ludzie uprawiający określoną profesję nie czynią nic nadludzkiego. Czy dlatego, że nie jestem z zawodu kucharzem nie powinnam przygotowywać posiłków dla mojej rodziny i gości? A, że nie są to dzieła sztuki .... no cóż Za to ile w nich serca ....
    Stać... nie stać...
    Nie w tym rzecz - mnie np.: napewno stać na fryzjera, a nie korzystam z jego usług bo nie są mi potrzebne

    Co do fachowców to bez uprzedniego przygotowania nie ma co się brać za murarkę, elektrykę czy kucharzenie. Ale wymyślec kolor ścian czy firanek może każdy. IMHO zlecenie projektu wnętrza prywatnego domu (bo budynki publiczne to zupełnie inna sprawa) to tak jak zamówienie wigilii w firmie cathering'owej. Mój dom świadczy o mnie. Jeśli nie mam gustu to jest to mój brak gustu. Jeśli go mam to cały splendor spada na mnie
    Jasiu

  2. #42

    Domyślnie

    Max. 100,00 zł/ mkw. - do przyjęcia - jeżeli tylko np łazienki i kuchnie. Jeżeli cały dom - konieczna zniżka ( spora). Takiego architekta szukam - najpierw do łazienki. Zawsze myślałam ,ze sama wymyslę wszystkie moje wnętrza - ale weszłam do łazienki (dużej) znajomych - i zrozumiałam , że czegoś takiego niestety nie zaprojektuję sama nigdy. Po prostu piekna . Więc zaczęłam szukać kogos , kogo wyobraźnia pracuje na podobnych falach co moja - tylko kreatywniej.
    Pozdrawiam Marzena

  3. #43

    Domyślnie

    Ktoś tutaj zadał pytanie "ile jesteście sklonni zapłacić architektowi wnętrz" Ja osobiście byłbym skłonny zapłacić 4 tys PLN za cały średniej wielkosci domek. I nie chciałbym tutaj nikogo obrazić, taką niską kwotą ( w porównaniu do 30 tys. wymienionych na początku). Ktoś powiedział, że trzeba opłacić cały sztab ludzi, programy, komputery itp. i dla tego jest to takie drogie. Może i to prawda, ale z drugiej strony ja nie oczekuję projektu "statku kosmicznego" , tylko urządzenia przestrzeni życiowej która byłaby funkcjonalna i ładna. Mieszkałem w przedwojennej dzielnicy Gdyni i tam widziałem ładnie i przejrzyście urządzone mieszkania. Nie sądzę, aby uwcześni projektańci używali renderingu i całego sztabu ludzi. Ale może sie mylę. Kolejnym rzeczą którą projektant powinien wziąść pod uwagę przy podawaniu ceny to rzecywista ilość czasu który poświęcił na przygotowanie projektu. Pozdrawiam

    PS. Rozmawiałem ze znajomym który zlecił projekt wnętrza projektantowi. Był zachwycony efektem końcowym. Wierzę mu. Jeszcze raz pozdrawiam.

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    runciter

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    To chyba ja wspominalem o "calym sztabie ludzi" . Nie chodzilo mi o to ze nad kazdym projektem wnetrz pracuje tyle osob - ale niektore pracownie tak funkcjonuja i nie mozna im miec tego za zle ze utrzymuja pracownikow i jeszcze chca zarobic.
    Apropos realnej liczby godzin spedzonych nad projektem - przy podawaniu ceny nikt nie jest w stanie okreslic ile dokladnie godzin spedzi nad projektem, po drugie to troche tak, jakby malarz wycenial swoj obraz na podstawie spedzonych nad nim godzin. hmmm
    Cena podana przez ciebie mi szczerze wydaje sie byc raczej z tych niskich, ale prawdopodobnie znalazlo by sie pare osob ktorych kwota ta by satysfakcjonowala. Niech zyje wolny rynek )

    ps. pozdrowienia dla twojego znajomego
    -----------------------
    gg 1410529
    -----------------------

  5. #45

    Domyślnie

    Wiem, że projektowanie wnętrz to praca twórcza i nie można tego wyceniać po liczbie godzin spędzonych przy desce kreślarskiej. Nie o to mi chodziło. Nie wiem ile trwa zaprojektowanie takiego wnętrza.Chciałem tylko podkreślic fakt, że patrząc na nasze, polskie realia, jeżeli trwa to dwa tygodnie to suma 24 tys to dużo. Prawdopodobnie studiowałem tak samo jak większość projektantów wnętrz ( inny kierunek studiów - typowo techniczne). To co nas różni to talent dany z góry. Projektanci mają dar wyobrażni plastycznej, mi łatwiej wychodzą sprawy ścisłe - techniczne. Tak więc dla czego nasze zarobki mają sie różnić w tak znaczący sposób. Nie abym narzekał. Mam wysokie zarobki, ale tak naprawdę wszyscy poświęcamy swojej pracy tyle samo siebie - więc czym się róznimy, aby tak różnie wyceniać swoją pracę. To są oczywiście moje przemyślenia (może utopia) i chciałem się nimi podzielić. Pozdrowionka
    PS. Te przemyślenia dotyczą również innych zawodów i tych co zarabiają więcej i tych co mniej.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Dobry projektant to trochę artysta, a trochę rzemieślnik (wiem bo sam jestem projektantem ) Artysta ma prawo być trochę roztrzepany i niefrasobliwy. To poniekąd należy do jego emploi. Natomiast rzemieślnik powinien umieć wycenić swoją pracę z góry. Czas jest najprostrzym kryterium wyceny. Oczywiście stawka za godzinę będzie rózna u dobrego i u poczatkującego.

    Sam nie cierpie robić ofert (a muszę ich robić kilka miesięcznie). Nie lubię również tłumaczyć dlaczego tyle czasu, albo dlaczego tyle za godznę. Ale muszę. Klient ma prawo wiedzieć za co płaci. IMHO to samo dotyczy projektantów wnętrz.

    BTW: Anegdota:
    Jakaś firma miała problem z jakimś produktem (są różne wersje - szczegóły nieistotne). Ponieaż nie mogła sobie z tym poradzić więc zleciła wykonanie ekspertyzy Superfachowcowi. Ten po tygodniu przysłał informacje, że trzeba zmienić to i tamto i będzie OK. I ...było OK Za swoją pracę Superfachowiec zażyczył sobie 1 mln $$$. Zleceniodawca odpowiedział "Dobrze, zapłacę ale poproszę o dokładną specyfikację za co ?". Na co dostał od superfachowca wyliczenie: "$1 za napisanie ekspertyzy i $999.999 ,- za to że wiedziałem co napisać"

    Tyle, że na takie coś może sobie pozwolić naprawdę Superfachowiec
    Jasiu

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Ja miałam do czynienia z dwoma architektami z tej samej pracowni ( nie wiedziałam ze razem pracują)

    1. Pani za projekt rozrysowania kafli ( tylko bez oswietlenia i doboru sprzetów) chciala 1000 zł i nie chciało jej sie pracowac w sobote, była wrecz oburzona mimo ze wczesniej sie zgodziła

    2. Pan...miało byc 200 zł...zrobiło sie 300.....nie wniósł nic nowego - moj kafelkarz podsunał cos niecos i on tak zrobił...projekt niedopracowany np: kibelek u mnie podwieszany w projekcie zwykły...dekory sprawiałyby kłopot przy montarzu opaski i szafy....niby szczegóły....

    ale najgorsze jest to ze im sie płaci za to ze cos zrobił....niewazne czy to sie tobie kliencie podoba....rada : nie pokazywac emocji przy architektach...

    chociaz moi znajomi mieli bardzo fajna Pania...robiła im projekt do czsu az kobiecie zaswieciły sie oczka i powiedziała Tak....wiec nie wszystcy architekci sie tacy pazerni...

  8. #48

  9. #49

  10. #50

  11. #51

  12. #52

  13. #53

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał modulor
    poprawiam wypowiedź bo się przejęzyczyłem
    ciesz sie chłopie że ludzie ie piszą sobie programów sami, w końcu niczym się by nie różniły od tych pisanych przez informatyków
    ja np uzywam windows xp, napisany przez informatyka billa Gatesa, sam bym se mogl napisac !!, ale musze sobie podnieść prestiż ...
    Nie sądzę
    Kod źródłowy Windows to prawie 300 MB.
    W przeliczeniu na strony standardowego maszynopisu (30 wierszy po 60 znaków w wierszu) to prawie 175 tyięcy stron, a biorąc pod uwagę fakt, że przeciętny wiersz programu nie ma 60 znaków można śmiało przyjąć, że po wydrukowaniu kod źródłowy Windows zająłby grubo ponad 200 tys. stron. Samo zapisanie takej ilości jakimś bełkotem zajęłoby ci sporo czasu.

    Do tego żeby się za to zabrać trzeba wciągnąc do głowy dokumentacje - MSDN (Microsoft Developer Network) i MS-TechNet. Kwartalna subskrypcja obejmuje ponad setkę płyt CD (dokumentacji, etc...). Do tego cała masa innych dokumentacji (chociażby RFC żeby zabrać się za TCP/IP).

    Mogę się założyć o co chcesz, że choćbyś resztę swojego życia na to poświęcił to nie masz szans napisać nawet protezy Windowsów. A ja swoje wnętrze (zupełny architektoiczny lejek) zaprojektowałem w parę miesięcy

    PS. Jako ciekawostkę mogę podać, że do samego testowania MS zatrudnia kilkaset tysięcy osób. Np.: aby opracować moduł rozpoznawania ręcznego pisma do MS-OneNote wzięto próbki pisma od ponad 100 tys. osób w każdym języku

    Krótko mówiąc - niech sobie piszą, przestanie im się wydawać, że to proste
    Jasiu

  15. #55

    Domyślnie hm hm hm......

    Hej!!
    Czytam Wasze wypowiedzi na temat wynagrodzeń dla architektów, samych architektów i ich pracy....No cóż. Sama jestem architektem, 2 lata temu skończyłam studia. Inżynier architekt to trochę inny projektant niż architekt wnętrz. Ten, po ASP generalnie ma większą wiedzę na temat samych wnętrz od inżyniera. Nie może zaprojektować domu, jego bryły itd.(tzn. prawnie, bo w fantazji może wszystko). Natomiast inż. arch. może projektować wnętrza bezproblemowo, bo również w tym kierunku był kształcony. Dekorator wnętrz to całkiem jeszcze co innego.
    Trochę przykro słuchać wypowiedzi na temat wynagrodzenia dla architekta. 100zł za m2 wnętrza to norma - tylenp. biorą dobrzy architekci w Sieradzu (woj.łódzkie). Ja ponieważ jestem jeszcze mało doświadczona biorę np. połowę tego albo 1/3 albo jeszcze mniej. Zreszta wszystko zależy od zakresu prac.
    Architektowi płaci się przede wszystkim za pomysł i wiedzę jak wdrożyć go w życie, za umiejętność wyobrażenia sobie co z czym i jak będzie wyglądało, za wiedzę jak łączyć kolory, materiały i faktury, itd.itd., za odpowiednie proporcje......
    Chyba nie każdy to potrafi, prawda? Ja np. nie mam pojęcia o informatyce. Natomiast jeśli ktoś czuje się na siłach-popieram pomysł urządzania samemu swego wnętrza. To niesamowita frajda!!!
    I wierzcie mi - to wcale niełatwa praca - trafić w czyjeś gusta i sprawić, że będzie mile zaskoczony i usatysfakcjonowany. Czasem to wiele godzin ślęczenia z ołówkiem nad papierem a potem przed komputerem.
    Pozdrawiam i zachęcam do projektowania.

  16. #56

  17. #57

    Domyślnie

    widze, ze ta dyskusja zrobila sie nieco dlugo i miejscami nie na temat..
    Arch wnetrz, ktora poleca moj znajomy ustalila z nami cene 100/m, ale bedzie nam pomagac zaprojektowac (prosze zwrocic uwage, na slowo "pomagac") tylko hall, kuchnie, salon i lazienke. Korzystajac z uslug arch wnetrz bede czynnie uczestniczyc w planowaniu oswietlenia, doboru mebli kuchennych, projekcie kominka. I nadal bedzie to moj dom, dom ktory tworzymy wspolnie z mezem. Zatrudniajac arch wnetrz chcialabym miec dobrze przemyslane rozwiazania dotyczace np. oswietlenia itp, w ten sposob unikajac bledow popelnionych w obecnym mieszaniu (bez pomocy arch wnetrz) Pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzie
    widze, ze ta dyskusja zrobila sie nieco dlugo i miejscami nie na temat..
    Arch wnetrz, ktora poleca moj znajomy ustalila z nami cene 100/m, ale bedzie nam pomagac zaprojektowac (prosze zwrocic uwage, na slowo "pomagac") tylko hall, kuchnie, salon i lazienke. Korzystajac z uslug arch wnetrz bede czynnie uczestniczyc w planowaniu oswietlenia, doboru mebli kuchennych, projekcie kominka. I nadal bedzie to moj dom, dom ktory tworzymy wspolnie z mezem. Zatrudniajac arch wnetrz chcialabym miec dobrze przemyslane rozwiazania dotyczace np. oswietlenia itp, w ten sposob unikajac bledow popelnionych w obecnym mieszaniu (bez pomocy arch wnetrz) Pozdrawiam
    ***

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Czytaliście ogłoszenie Małgosi ?

    No to mamy konkretny przypadek - ile byście dali tej "Pani Architekt Wnętrz" za metr/godzinę/cokolwiek (niepotrzebne skreślić) ?

    Pytanie szczególnie adresuje do Runcitera i Nerki. Pytanie jest podchwytliwe ale nie złośliwe
    Jasiu

  20. #60
    Guest

    Domyślnie

    zgadzam sie ze wszystkim z Jasiem w calej rozciaglosci

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony