dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie Markowe kominki z instalacją wodną

    Mam pytanie dlaczego tacy producenci jak Jotul czy Sparterm nie mają w swojej ofercie kominków z płaszczami wodnymi czy też z wężownicami?
    Mam dylemat jaki system wybrać wodny czy z DGP, a tymczasem kominki z instalacją wodną to domena mniej znanych producentów. Czy temat ogrzewania wody przez kominek nie jest do końca bezpieczny, czy Jotulowi nie zależy na pozyskaniu nowych klientów.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Spartherm jak najbardziej ma system Aqua Direct.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    System AD w Sparthermie to taka kombinacja na zwykły wkład rura miedziana .

  4. #4

    Domyślnie

    witam
    Fredy, na jaki kominek zdecydowałeś sie w koncu i ile taka impreza kosztuje, mam ten sam problem bo niemoge sie zdecydowac.
    Własny domek na wsi to moje marzenie..., które realizuje ( pomału )

  5. #5

    Domyślnie

    No cóż zdecydowałem się w końcu na Jotula z rozprowadzeniem ciepła grawitacyjnie.
    Kominki z wodnym płaszczem są rewelacyjne, ale boję się tych gotujących się rur przy zaniku prądu.

  6. #6

    Domyślnie

    A jaki model no i cena
    A jak rozwiazaleś proble z bierzaca woda ciepłą ?
    jakies podgrzewacze ?
    Własny domek na wsi to moje marzenie..., które realizuje ( pomału )

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Jest taki patent - nakładka na rure spalinową z płaszczem wodnym. Moc takiego czegoś jest mała ale na działke... Słyszałem opinie że spada temp. spalin konieczne jest czeste czyszczenie komina .
    Darek B

  8. #8

    Domyślnie

    Darek B, toż to piec kondensacyjny
    Musi spaść temperatura spalin bo woda odbierze cipło spalinom ale o ile?
    Ja tak chyba zrobię ale nie przewiduję żadnych problemów.
    Ten dom buduję dla przyjaciela.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Zapytam jak to jest z tą temp.spalin ale wiem że kominiarz bywa wzywany raz na miesiąc. Taki patent ma moc 8-10 kW , oczywiście jest to deklaracja producenta . Jeśli jesteś zainteresowany napisz na priva odszukam fotki i przesle. Temat jest ciekawy ale jeszcze niesprawdzonyw praktyce w naszych kominkach. Gdyby temp spalin była odpowiednia to nakładka pasowałaby do praktycznie wszystkich wkładów . Pozdrawiam DareK B

  10. #10
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zapomiale o logowaniu ...
    Darek B

  11. #11

    Domyślnie

    A ja mam Jotula i system DGP z turbiną- wspaniale sprawdza się na pięterku , ale kratki na parterze niewiele grzeją a wręcz zasysają , dlatego myślę o rozebraniu obudowy i montażu "jakiejś" wężownicy - aby kaloryferkami dogrzać parter - czy ktoś ma namiary na sprawdzonych producentów.?? A o zaniki prądu nie trzeba się bać bo dobry elektryk założy na obwód zasilajacy pompkę obiegową system" podtrzymania napięcia " nawet do kilku godzin - i to za cenę ok. 350zł . Nie widziałem jeszcze gotowych , ale wystarczy akumlator do zas. alarmu , mała przetwornica i parę przekaźników . [/b]

  12. #12

    Domyślnie

    Czy ktoś może podać linki do jakiś stron gdzie są opisane kominki z płaszczem wodym?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomstan
    Czy ktoś może podać linki do jakiś stron gdzie są opisane kominki z płaszczem wodym?
    Zanim zamontujesz warto sprawdzic link do Dziennika ustaw
    Urzedu Dozoru Technicznego
    i do prokuratury

    Montowac tego w ukladzie zamknietym od roku juz nie mozna
    Cos takiego to moze zamontowac tylko NAJTANSZY INSTALATOR


    Poza tym nie wolno montowac nowoczesnych kotlow w ukladzie otwatrym

    Wiec jesli juz to tylko z kotlem weglowym jesli jedna kotlownia w piwnicy nie wystarcza

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jureksx
    Cytat Napisał tomstan
    Czy ktoś może podać linki do jakiś stron gdzie są opisane kominki z płaszczem wodym?
    Zanim zamontujesz warto sprawdzic link do Dziennika ustaw
    Urzedu Dozoru Technicznego
    i do prokuratury

    Montowac tego w ukladzie zamknietym od roku juz nie mozna
    Cos takiego to moze zamontowac tylko NAJTANSZY INSTALATOR


    Poza tym nie wolno montowac nowoczesnych kotlow w ukladzie otwatrym

    Wiec jesli juz to tylko z kotlem weglowym jesli jedna kotlownia w piwnicy nie wystarcza


    zastanawiam sie skad biora sie tacy ludzie, wszystko wiedza, tryskaja inteligencja a nie zadadza sobie trudu przeczytania jak taki kominek z plaszczem wodnym pracuje, strasza wybuchami, prokuratura ........
    oczywiscie nie bede tlumaczyc Ci jak taki kominek pracuje, poczytaj sobie a pozniej zabieraj glos, nie strasz ludzi, ze jak zamontuja sobie kominek z plaszczem wodnym, ktory ma wszystkie aprobaty techniczne to mu prokurator z zabloconymi butami do domu wejdzie ....
    bez odbioru

  15. #15
    i&w
    Guest
    i&w

    Domyślnie markowe kominki z płaszczem wodnym

    kto szuka ten znajdzie,tak było ze mną;kominek dwuczynnościowy z płaszczem wodnym,polskiego producenta,moc 19kW,pojemność wody 42 l,utrzymanie żaru do 17 godz.cena ok.4tys. podać namiary?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja mam jotula z dgp i turbinka...grzeje dobrze..jestem zadowolona

  17. #17

    Domyślnie

    i&w, podaj namiar, może byc na priva
    GG 5410889

  18. #18

    Domyślnie

    Ja mam Jotula z DGP i turbinką. Grzeje rewelacyjnie (200 m. kw.). A dlaczego Jotul nie robi z płaszczem wodnym? Rozwiązania Jotula w zakresie ogrzewania powietrzem są na tyle zaawansowane, że otwieranie nowego działu (porządnie, nie po łebkach) spowodowałoby raczej potężną inwestycję. Trzeba pamiętać, że ogrzewanie poprzez płaszcz wodny a poprzez dystrybucję gorącego powietrza to de facto dwa logicznie różne systemy ogrzewania. Ja zresztą nie polecałbym wpinania kominka z płaszczem do CO. Miałem onegdaj takie pomysły, ale przy posiadanym Wieśmanie z pogodówką, nie miałoby to większego sensu, wręcz byłoby bez sensu. Otóż Viessmann bada różnicę temperatur wody na zasilaniu i powrocie i konfrontując to z krzywymi grzewczymi i temperaturą za oknem odpowiednio ustala temperaturę kotła. W omawianym systemie nigdy by się pewnie nie włączył, mimo, że w pokojach mogłoby być zimno. Woda bowiem spełnia rolę czujnika, a kominek fałszowałby dane. No i jeszcze jeden niebagatelny aspekt (choć w świetle powyższych dywagacji mniej istotny) nie widziałem tak ładnych "płaszczowców" jak moje Jotulisko.

  19. #19

    Domyślnie

    Witam!
    jureksx napisał:
    Zanim zamontujesz warto sprawdzic link do Dziennika ustaw
    Urzedu Dozoru Technicznego
    i do prokuratury

    Montowac tego w ukladzie zamknietym od roku juz nie mozna
    Cos takiego to moze zamontowac tylko NAJTANSZY INSTALATOR


    Poza tym nie wolno montowac nowoczesnych kotlow w ukladzie otwatrym

    Wiec jesli juz to tylko z kotlem weglowym jesli jedna kotlownia w piwnicy nie wystarcza
    Kolego! W swoim domu to ja nawet łódź podwodną o napędzie kominkowym mogę sobie sobie robić i UDT ani Prokuratura nic nie ma do tego. Chyba, że ty doniesiesz

    Zachęcam wszystkich do dzielenia się swoimi pomysłami.
    Pozdrawiam!

  20. #20
    Jolarz
    Guest
    Jolarz

    Domyślnie

    Słyszałam,że do Jotuli montują wstawki w kształcie podkowy. Robi to jakaś firma. Czy wiecie coś o tym? Jak się to ma do gwarancji? Czy Jotule nie będą miały obiekcji? Pzdr....

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony