dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Montaż okien 1 cm poza obrysem muru ??? Słuszne?

    Dom w stanie surowym nie ocieplony, ściana z Maxa 30 cm, Ocieplenie będzie z 15 cm styropianu. Panowie od dociepleń podczas rozeznania na przyszłoroczne roboty uczulali mnie żebym zamontował okna wystawiając je 1 cm poza mur. Dzięki temu tylko dojadą styro do okna i "nałożą-nasuną" styropian na brzeg ramy. Nie trzeba będzie robić mozolnych cokolików, a co lepsze nie będzie w tym miejscu mostków termicznych. Niby się z nimi zgadzam ale, obawiam się czy przy zastosowaniu normalnych stnadardowych kotew ten jeden centymetr nie trzymajacy ramy w murze moze spowodwowac mniejszą stabilnosć okna? Jeśli rama ma powiedzmy 7 cm to jest to już kilkanascie procent mniej przylegającej powierzchni.
    Co radzicie?. Okna montują jutro.

  2. #2

    Domyślnie Re: Montaż okien 1 cm poza obrysem muru ??? Słuszne?

    Cytat Napisał ZŁoty Róg
    Dom w stanie surowym nie ocieplony, ściana z Maxa 30 cm, Ocieplenie będzie z 15 cm styropianu. Panowie od dociepleń podczas rozeznania na przyszłoroczne roboty uczulali mnie żebym zamontował okna wystawiając je 1 cm poza mur. Dzięki temu tylko dojadą styro do okna i "nałożą-nasuną" styropian na brzeg ramy. Nie trzeba będzie robić mozolnych cokolików, a co lepsze nie będzie w tym miejscu mostków termicznych. Niby się z nimi zgadzam ale, obawiam się czy przy zastosowaniu normalnych stnadardowych kotew ten jeden centymetr nie trzymajacy ramy w murze moze spowodwowac mniejszą stabilnosć okna? Jeśli rama ma powiedzmy 7 cm to jest to już kilkanascie procent mniej przylegającej powierzchni.
    Co radzicie?. Okna montują jutro.
    Do tego trzeba użyć specjalnych kotew, jest cały system takiego montażu (JB-D http://www.anwatech.pl/kotwy.html ). Trochę więcej to kosztuje, ale wg mnie warto. Tak zastosowałem w swoich oknach

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie Re: Montaż okien 1 cm poza obrysem muru ??? Słuszne?

    Cytat Napisał ZŁoty Róg
    Niby się z nimi zgadzam ale, obawiam się czy przy zastosowaniu normalnych stnadardowych kotew ten jeden centymetr nie trzymajacy ramy w murze moze spowodwowac mniejszą stabilnosć okna? Jeśli rama ma powiedzmy 7 cm to jest to już kilkanascie procent mniej przylegającej powierzchni.
    Co radzicie?. Okna montują jutro.
    w aptece pracujesz? Taż tych okien ciągnikiem nie bardzo wydrzesz...
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: Montaż okien 1 cm poza obrysem muru ??? Słuszne?

    Cytat Napisał Lasek
    ..Do tego trzeba użyć specjalnych kotew, jest cały system takiego montażu (JB-D http://www.anwatech.pl/kotwy.html ). Trochę więcej to kosztuje, ale wg mnie warto. Tak zastosowałem w swoich oknach
    wybacz ale doradzasz lekko od czachy.
    Wysuniecie o 1 centymetr lica okna poza lico ściany nie powoduje konieczności stosowania czegokolwiek ekstra. Przy profilu 7 cm w dalszym ciągu 6 cm pozostaje w obrębię muru. Nawet nie musisz martwic się o jakieś przedłużane standardowe kotwy - wszystko oblecisz wykorzystując standardowe rozwiązania
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #5

    Domyślnie

    Ale tak wogóle to dobry pomysł z tym wysuwaniem? Czy raczej dać sobie spokój i zamontować licując na "zero"z zewnetrzną ścianą.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    to dobry pomysł ale czy 1 cm to nie za dużo? wszystko zależy od tego jak masz wykonane ściany. Naciągnij ich jeszcze by połączenie styro, siatki i elewacji z oknem wykonali ci z zastosowaniem okiennej listwy dylatacyjnej - jest w składach budowlanych[/b]
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7

    Domyślnie Re: Montaż okien 1 cm poza obrysem muru ??? Słuszne?

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Lasek
    ..Do tego trzeba użyć specjalnych kotew, jest cały system takiego montażu (JB-D http://www.anwatech.pl/kotwy.html ). Trochę więcej to kosztuje, ale wg mnie warto. Tak zastosowałem w swoich oknach
    wybacz ale doradzasz lekko od czachy.
    Żle zrozumiałem ten "jego" 1cm.
    U mnie całe okno jest w ociepleniu i takie rozwiązanie miałem na myśli.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie Re: Montaż okien 1 cm poza obrysem muru ??? Słuszne?

    Cytat Napisał ZŁoty Róg
    Dom w stanie surowym nie ocieplony, ściana z Maxa 30 cm, Ocieplenie będzie z 15 cm styropianu. Panowie od dociepleń podczas rozeznania na przyszłoroczne roboty uczulali mnie żebym zamontował okna wystawiając je 1 cm poza mur. Dzięki temu tylko dojadą styro do okna i "nałożą-nasuną" styropian na brzeg ramy. Nie trzeba będzie robić mozolnych cokolików, a co lepsze nie będzie w tym miejscu mostków termicznych. Niby się z nimi zgadzam ale, obawiam się czy przy zastosowaniu normalnych stnadardowych kotew ten jeden centymetr nie trzymajacy ramy w murze moze spowodwowac mniejszą stabilnosć okna? Jeśli rama ma powiedzmy 7 cm to jest to już kilkanascie procent mniej przylegającej powierzchni.
    Co radzicie?. Okna montują jutro.
    Tak każ zrobić. To jest ten jeden cm na klej, czyli bez cudowania rzeczywiście ocieplacze będą mogli mogli poprawnie położyć styro na ramy bez cudów z pianką.
    Ja wywaliłem jedną ekipę bo nie mogli zrozumieć, że nie ma być prawa kleju (tego zwykłego) na ramach. Nie po to licowałem ramy ze ścianą żeby mi potem mostek robili w najzimniejszym miejscu okna To ich przerastało i po trzecim dniu wydłubywania z ramy okna kleju (to był ten centymetr, który okna mogły wystawać ze ściany i nie było by problemu) wywaliłem na zbity ryj.

    Jeśli Twoi tak mówią to już spory sukces bo widać, że wiedzą co to mostek termiczny i jak powinno być położone docieplenie. A te 6 cm starczy spokojnie, kotwy i tak będą kłaść pewnie do środka.
    Specjalne kotwy to jakbyś chciał wystawiać okna w ocieplenie.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Czyli jak to jest? Całe okno jest poza murem oddalone od muru o 1cm, czy tylko jeden centymetr wystaje poza wnękę ? pozdr adam

  10. #10

    Domyślnie Re: Montaż okien 1 cm poza obrysem muru ??? Słuszne?

    Cytat Napisał BigPiotr
    Cytat Napisał ZŁoty Róg
    Dom w stanie surowym nie ocieplony, ściana z Maxa 30 cm, Ocieplenie będzie z 15 cm styropianu. Panowie od dociepleń podczas rozeznania na przyszłoroczne roboty uczulali mnie żebym zamontował okna wystawiając je 1 cm poza mur. Dzięki temu tylko dojadą styro do okna i "nałożą-nasuną" styropian na brzeg ramy. Nie trzeba będzie robić mozolnych cokolików, a co lepsze nie będzie w tym miejscu mostków termicznych. Niby się z nimi zgadzam ale, obawiam się czy przy zastosowaniu normalnych stnadardowych kotew ten jeden centymetr nie trzymajacy ramy w murze moze spowodwowac mniejszą stabilnosć okna? Jeśli rama ma powiedzmy 7 cm to jest to już kilkanascie procent mniej przylegającej powierzchni.
    Co radzicie?. Okna montują jutro.
    Jeśli Twoi tak mówią to już spory sukces bo widać, że wiedzą co to mostek termiczny i jak powinno być położone docieplenie.
    Hmm.
    Jesteś pewien, że rozwiązanie zaproponowane przez fachowców, jest właściwym sposobem obrabiania szpalet okiennych?
    A co jeśli ściana będzie uciekała od pionu na wysokości okna o 2 cm do wewnątrz lub na zewnątrz? Co wtedy zrobią fachowcy, jeśli montażyści okna ustawią do pionu i będzie ono wystawało na górze mniej niż na dole?
    Trzymajmy się ciepło

  11. #11

    Domyślnie Re: Montaż okien 1 cm poza obrysem muru ??? Słuszne?

    Cytat Napisał ZŁoty Róg
    ... Panowie od dociepleń podczas rozeznania na przyszłoroczne roboty uczulali mnie żebym zamontował okna wystawiając je 1 cm poza mur. Dzięki temu tylko dojadą styro do okna i ...
    ...będą mieli tyle miejsca na klej - ile uważają za stosowne dla Twoich ścian.
    Znowu jak będzie gdzie okno wystawać 2cm to se przytną styro i bo bólu.
    Gorzej byłoby jakby im gdzieś brakło do okna ten 1cm , wtedy faktyczne poślizg w robocie na niepotrzebną dłubaninę.
    Listwa dylatacyjna czy jak ja zwał (wspomniał jareko ) - dobry patent.

  12. #12

    Domyślnie

    Odświeżam temat, montował ktoś tak??teżchcę wysunąc okna o 1 cm po za lic rama ma 8cm

    prosze o pomoc

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Są inne wątki w tym temacie opisujące szczegóły i krytykę w szczególności. Montaż generalnie jest głęboko krytykowany, choc ja profile Schuco szerokość 82 mm zamontowałem wysuniete 2 cm poza obrys muru i wszystko jest OK ... odsyłam do innyych wątków --> ... wątek
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony