dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie <<< DOM W OSTRÓŻKACH 4>>>

    Ktoś buduje??

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zuzja

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    zaczynamy na wiosnę
    projekt zakupiony (odbicie lustrzane)

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawy domek. Podoba mi sie wizualnie, fajnie wpisywalby mi sie w dzialke, ale ma 1 powazna wade dla mnie dyskwalifikujaca go - nie ma pomieszczenie gospodarczego.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zuzja

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    mamy kilka pomieszczeń gospodarczych w podwórku, w domu poza małą spiżrką nie potrzeba mi więcej takich pomieszczeń.

    SVT 50 jest super. Szkoda że nie trafiłam na niego wcześniej

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzja
    .

    SVT 50 jest super. Szkoda że nie trafiłam na niego wcześniej
    wiem, ze jest super... dlatego jestem wsciekla, ze nie moge go postawic, do dla mnie mial idealny rozklad wewnatrz i wyglad zewnetrzny. wrrrr....

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja jeszcze sie zastanawiam nad domem w curry tej samej pracowni. Jest troche wiekszy ale bardziej mi sie podoba. Nawet ten w ostróżkach przerobilam z zewnatrz podobnie jak w curry.

    Dom w curry


    Dom w ostróżkach

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja jestem zakochana w domku w curry

    (forum: http://forum.muratordom.pl/dom-w-cur...ar,t170314.htm).

    Ale w ostrozkach jest bardziej zgrabniejszy, mniejszy. Problem w tym, że chciałam miec dom z wbudowanym garazem (bo mam mala dzialke i niechce jej zagracac kolejnymi budynkami) i to mnie jeszcze zastanawia. I planuje podpowiniczac dom, zeby wlasnie nie zagracac dzialki.

    Z kolei dom w curry jest duzo większy i boje się czy aby nie jest "za duzy". A le odejmując garaż to nie jest az tak zly.

    A wy co myslicie??

    Poradzcie cos

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Aha nawet przerobilam sobie dom w ostrozkach na wyglad domu w curry. Fajnie tez wyglada. Jakby ktos chcial to wrzuce zdjecia

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zuzja

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    to ja poproszę

    dom w ostrózkach 4 spełniał wszystkie nasze założenia tzn.:
    - 110-130m2 (3 sypialnie)
    - bez podpiwniczenia
    - bez garażu (już stoi na działce)
    - ponieważ dzałeczka nie jest szeroka dom również nie może być
    - dach dwuspadowy
    - teoretycznie dom miał być na działkę z wjazdem od południa, ale wybór odbicia lustrzanego jest prawie idealny.

    Jedyne zmiany jakie wprowadzamy to usunięcie lukarn (no ni jak mi się nie podobają)

    dom w curry jest bardzo fajny jednak jak dla nas za duży. to sporo dodatkowych metrów do wybudowania,urządzenia, ogrzania, posprzątania

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Przede wszystkim to było robione tak szybko, wiec moze byc nie dokładnie ale mysle ze w miare jest ok ...Oczywiscie jest to taka prowizorka, sa do tego potrzebne odpowiednie wyliczenia (co wykonuje projekant adaptajuacy)

    widok z tyłu, duże okno narożne w salonie (prawa strona), tak jak w domu w curry, i z prawej strony widać lukarne (schody wewn domu).balkon na górze trochę zwężony, i bok z lewej trochę wysunięty (szary kolor), ale w domu w curry jest to garaż, którego w tym projekcie nie ma. Myśle ze to taki element ozdobny w projekcie w ostrózkach, z którego można zrezygnować, jeśli ma się wąską działke. (tej lukarny nie widać na ostatnim zdjeciu)


    widok z boku, okno w salonie narozne duże tak jak w curry, szara lukarna na schodach wewn domu, i male waskie okienko w lazience, a to czerwona lukarna troche za wysoka wyszla na górze,to ale nie chciało mi sie poprawiac a na dole czerwona lukarna to przedsionek. I jeszcze na poddaszu z lewej strony okna dachowe. I co najważniejsze nie ma tych kurniczków, których ja osobiście niecierpie


    Z przodu zmieniłam tylko okno na narożne i widac te lukarny z lewej strony.
    \

    i kolejny bok, okno narozne w pokoju na dole, i mysle ze juz kazdy sie domysli co jest z salonem i kuchnia


    Mysle ze to jeszcxze mozna zmieniac w zaleznosci od tego jaka ma sie dzialke. Tak ja zmianialam pod wzor mojej dzialki.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukrecja_21
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzja
    to ja poproszę

    dom w curry jest bardzo fajny jednak jak dla nas za duży. to sporo dodatkowych metrów do wybudowania,urządzenia, ogrzania, posprzątania
    No ja tez boje sie tego ze dom w curry jest za duzy, ale skoro wy macie juz garaz ( a ja nie) i majac waska dzialke, to doradzicie mi cos.
    Bo w sumie tak, jakbym zakryla sobie garaz reką to dom by pozostał nie duzy na dole, a u góry tak na oko o jedno pomieszczenie mniejszy. Ale planujac garaz osobno, musze kupic projekt (za co musze zaplacic), i papierkowe sprawy, itp. wiec wydaje mi sie ze nie jest tak zle. Ja mam dzialke szer 15m i bardzo długą, wiec jesli w curry mi sie nie zmiesci to albo go zweze albo nie wiem co zrobie. Ewentualnie walsnie zbuduje dom w ostrozkach na zewn wzór domu w curry, ale chciałam miec własnie dom z garazem zeby juz nie zagracac dzialki. I takie oto mam wlasnie problemy.

    A jak sie podoba zmienionnu dom w ostrózkach??

  12. #12

    Domyślnie

    Dom w Ostróżkach stanie rónież 35 km na południe od Częstochowy. Podpiwniczamy go i dodajemy ( chyba) balkon na przodzie domu. Budowa rusza na wiosnę

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zuzja

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zmiana bardzo fajna, ten bordowy (czerwony?) kolor mnie ujmuje
    ale drewno na domu w ostróżkach to moje marzenie (mój mąż ma na ten temat inne zdanie, ale nie dam się).
    jeśli masz działkę 15m to nie ma nad czym się zastanawiać (tak myślę). Nasza ma 26, a wydaje mi się wąska. Na 15 metrach postawić dom i garaż to nie lada wyczyn

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zuzja

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ostróżka
    Dom w Ostróżkach stanie rónież 35 km na południe od Częstochowy. Podpiwniczamy go i dodajemy ( chyba) balkon na przodzie domu. Budowa rusza na wiosnę
    Ostróżka w takim razie będziemy sobie nawzajem kibicować Gdzie dokładnie będziecie budować?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony