dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 84 z 94
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.680 z 1874
  1. #1661
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaspie Zobacz post
    U mnie nie jest to 60% lecz 65%, ale to mniej ważne. Chcę zmienić prędkość obrotową pompy przy eksploatacji ze zredukowaną temperaturą pomieszczenia. Było to możliwe w poprzedniej serii kotłów za pomocą konkretnego kodowania. W B2HE też, bo piszą o tym wyraźnie w wytycznych.
    Jak to zmienić?
    Zgodnie z opisem w przywołanych wytycznych projektowych zamian prędkości pompy dodtyczy trybu komfortowego oraz zredukowanego.
    Poane są również kody odpowiedzialne za prędkość max i min. (wspólne dla obu trybów)
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #1662

    Domyślnie

    Nie wiem, czy ja się niejasno wyrażam?
    Przecież właśnie się pytam, jak zmienić obroty pompy w trybie ZREDUKOWANYM. Kaloryfery mi w nocy hałasują...

    Kody podane w instrukcji to:
    1102.0 - „Min. prędkość obrotowa regulowanej pompy obiegu pierwotnego/grzewczego w trybie normalnym w obiegu grzewczym 1”
    1102.1 - „Maks. prędkość obrotowa regulowanej pompy obiegu pierwotnego/grzewczego w trybie normalnym w obiegu grzewczym 1”

    Więc dotyczą trybu NORMALNEGO. Mnie interesuje tryb ZREDUKOWANY.
    Ostatnio edytowane przez gaspie ; 25-02-2020 o 18:15

  3. #1663
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaspie Zobacz post
    Nie wiem, czy ja się niejasno wyrażam?
    Przecież właśnie się pytam, jak zmienić obroty pompy w trybie ZREDUKOWANYM. Kaloryfery mi w nocy hałasują...

    Kody podane w instrukcji to:
    1102.0 - „Min. prędkość obrotowa regulowanej pompy obiegu pierwotnego/grzewczego w trybie normalnym w obiegu grzewczym 1”
    1102.1 - „Maks. prędkość obrotowa regulowanej pompy obiegu pierwotnego/grzewczego w trybie normalnym w obiegu grzewczym 1”

    Więc dotyczą trybu NORMALNEGO. Mnie interesuje tryb ZREDUKOWANY.
    Może nie jasno się wyraziłem, podane kody pozwalaja ustalić prędkość minimlaną i maksymalną a ustawione zmiany dotyczą obu trybów i normalnego i oszczędnego. Nie mamożliwości oddzielnego ustawiania ogrniczeń prędkości dla trybu normalnego i komfortowego.
    Jeżeli szumią grzejniki proszę w pierszej kolejności sprawdzić czy "kryzowanie" zostało zrobione zgodnie z projektem instalcji.
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 26-02-2020 o 09:42
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #1664

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.

    Podzielę się jakimś swoim doświadczeniem z tym kotłem tj model o mocy od 5,2kw
    Ogrzewam nie więcej jak 200m2: parter sama podłogówka, poddasze grzejniki 8 szt.
    Kotłownia zbudowana wg schematu Viessmana tzn sprzęgło, dwa divicony, jeden z mieszaczem, drugi bez, pełna automatyka Viessmana, żadnych kompromisów ani dziadowania.
    Cała instalacja zbudowana wg projektu, przepływy w pętlach ustawione raz, od 1.2 do 1,8 l/min, nastawy wstępne na grzejnikach tez tylko raz zadane, żadnego potem kombinowania, zmieniania.
    Krzywe grzewcze: podlogowka: 0,4-2k, temperatura żadna 21, grzejniki: 0,8, temp zadana 20 stopni, w zasadzie od początku bez zmian, nigdzie nie przegrzewa.

    Oba obiegi grzewcze posiadają vitotrole 200, które są chyba zbędne.
    Pan Instalator tak zaproponował ich kodowanie- obu, w taki sposób temperatura pomieszczenia nie ma żadnego w zasadzie wpływu na prace kotła w tym palnika, poza zadaniem temperatury.
    Oba obiegi są tylko i wyłącznie wysterowane przez czujnik pogodowy- w sezonie grzewczym pompy obiegowe pracują cały czas, zarówno dla obiegu grzejnikowego jak i podłogówki.
    Kocioł działa 24h na dobę: dla grzejników na noc robię redukcje temperatury na 18 stopni(ale pompa i tak cały czas działa, tłoczy wodę w grzejniki), podłogowka wiadomo, tez ,,pracuje” 24h na dobę ale zrezygnowałem dla niej z trybu nocnego- ,,rozciągnąłem” godziny pracy na maks, bodajże 00-24.
    Dla CWU i cyrkulacji mam dwa okienka, 2h rano i 4h wieczorem, jest to nawet za dużo
    W taką pogodę jak teraz dobowo palnik załącza się 7 razy, w tym co najmniej w 2 razy dla CWU I cyrkulacji.

    Spalanie gazu wychodzi bardzo Ok. W domu jest komfortowo- ciepło, ale bez przegrzewania.

    Ja już Ok 6 lat stosuje takie ciagle grzanie i Jestem ciekawy tych ,,okienek grzania”, czym ich zastosowanie jest podyktowane, może warto tego spróbować.

  5. #1665

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Może nie jasno się wyraziłem, podane kody pozwalaja ustalić prędkość minimlaną i maksymalną a ustawione zmiany dotyczą obu trybów i normalnego i oszczędnego. Nie mamożliwości oddzielnego ustawiania ogrniczeń prędkości dla trybu normalnego i komfortowego.
    Jeżeli szumią grzejniki proszę w pierszej kolejności sprawdzić czy "kryzowanie" zostało zrobione zgodnie z projektem instalcji.
    A czy to nie jest przypadkiem tak, że min i max dla obrotów pompy ustawia się dla trybu normalnego (i ew. komfortowego)? W trybie zredukowanym pompa ZAWSZE pracuje na 65%, nie ma żadnego ruchu w kierunku min czy max, widzę to przecież na moim kotle. Niezależnie czy jest +12 czy -5 na zewnątrz i niezależnie jak poustawiam min i max dla obrotów w trybie normalnym.

    W poprzednich generacjach 200-W obroty pompy dla trybu zredukowanego ustawiało się kodowaniem nie na zasadzie min i max, tylko jedną stałą wartość. W B2HE też tak musi być, bo w wytycznych pisze:

    W celu dostosowania istniejącej instalacji grzewczej w parametrach regulatora można ustawić min. i maks. prędkość obrotową oraz prędkość obrotową przy eksploatacji ze zredukowaną temperaturą pomieszczenia.

    Kryzowanie nie ma tu nic do rzeczy, ja po prostu rzadko ogrzewam cały dom. Najczęściej pracuje tylko jedno piętro. Po to wydałem ciężką kasę na 200-W bo kocioł miał być uniwersalny i zapewniać optymalne warunki ogrzewania niezależnie od tego czy grzeje jedno, czy trzy piętra. I owszem, palnik ładnie moduluje w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Ale dlaczego obroty pompy są ustawione na sztywno i to w dodatku na 65%?

    Czy ewentualna zmiana tych 65% jest możliwa tylko po wprowadzeniu "hasła głównego"?

  6. #1666

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack12368 Zobacz post
    Witam Wszystkich.

    Podzielę się jakimś swoim doświadczeniem z tym kotłem tj model o mocy od 5,2kw
    Ogrzewam nie więcej jak 200m2: parter sama podłogówka, poddasze grzejniki 8 szt.
    Kotłownia zbudowana wg schematu Viessmana tzn sprzęgło, dwa divicony, jeden z mieszaczem, drugi bez, pełna automatyka Viessmana, żadnych kompromisów ani dziadowania.
    Cała instalacja zbudowana wg projektu, przepływy w pętlach ustawione raz, od 1.2 do 1,8 l/min, nastawy wstępne na grzejnikach tez tylko raz zadane, żadnego potem kombinowania, zmieniania.
    Krzywe grzewcze: podlogowka: 0,4-2k, temperatura żadna 21, grzejniki: 0,8, temp zadana 20 stopni, w zasadzie od początku bez zmian, nigdzie nie przegrzewa.

    Oba obiegi grzewcze posiadają vitotrole 200, które są chyba zbędne.
    Pan Instalator tak zaproponował ich kodowanie- obu, w taki sposób temperatura pomieszczenia nie ma żadnego w zasadzie wpływu na prace kotła w tym palnika, poza zadaniem temperatury.
    Oba obiegi są tylko i wyłącznie wysterowane przez czujnik pogodowy- w sezonie grzewczym pompy obiegowe pracują cały czas, zarówno dla obiegu grzejnikowego jak i podłogówki.
    Kocioł działa 24h na dobę: dla grzejników na noc robię redukcje temperatury na 18 stopni(ale pompa i tak cały czas działa, tłoczy wodę w grzejniki), podłogowka wiadomo, tez ,,pracuje” 24h na dobę ale zrezygnowałem dla niej z trybu nocnego- ,,rozciągnąłem” godziny pracy na maks, bodajże 00-24.
    Dla CWU i cyrkulacji mam dwa okienka, 2h rano i 4h wieczorem, jest to nawet za dużo
    W taką pogodę jak teraz dobowo palnik załącza się 7 razy, w tym co najmniej w 2 razy dla CWU I cyrkulacji.

    Spalanie gazu wychodzi bardzo Ok. W domu jest komfortowo- ciepło, ale bez przegrzewania.

    Ja już Ok 6 lat stosuje takie ciagle grzanie i Jestem ciekawy tych ,,okienek grzania”, czym ich zastosowanie jest podyktowane, może warto tego spróbować.
    Wygłada na to że masz dom sito, może napisz coś wiecej o ociepleniu to wiele wyjaśni, i skoro już podałeś tyle szczegółów to ile to jest "spalanie ok"? to też wiele wyjaśni co do twoich rozważań czy "warto okienkami grzać"

  7. #1667

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    Wygłada na to że masz dom sito, może napisz coś wiecej o ociepleniu to wiele wyjaśni, i skoro już podałeś tyle szczegółów to ile to jest "spalanie ok"? to też wiele wyjaśni co do twoich rozważań czy "warto okienkami grzać"
    Ściany zewnętrzne trójwarstwowe- wykończenie klinkierem, Wszędzie okna trójszybowe, strych solidnie docieplony piana.

    W przez te bodajże 6 lat były pare ,,ostrzejszych” zim z minus 20 włącznie, przynamniej u mnie- w takiej konfiguracji, przy takiej zimie kocioł pożerał nie więcej jak 5 m3 dobowo.
    W tym roku za okres listopad- grudzień kocioł zużył dokładnie 187?m3 gazu, ze aż śmieje się z szwagra który podobnej wielkości dom opala pelletem płacąc więcej.

    Także mam ,,niezle” sito


    A jak to jest u Ciebie ?

  8. #1668

    Domyślnie

    Jestem ciekawy tych Waszych ,,okienek”
    Nie mówię ze jest to głupie, ale jakie jest tego zastosowanie taktyczne? Może się to trochę kojarzyć z paleniem w piecu Naszymi Narodowymi źródłami ciepła
    Gdzie teraz człowiek nie spojrzy to lansuje się ciagle grzanie z mała mocą

  9. #1669

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack12368 Zobacz post
    Ściany zewnętrzne trójwarstwowe- wykończenie klinkierem, Wszędzie okna trójszybowe, strych solidnie docieplony piana.

    W przez te bodajże 6 lat były pare ,,ostrzejszych” zim z minus 20 włącznie, przynamniej u mnie- w takiej konfiguracji, przy takiej zimie kocioł pożerał nie więcej jak 5 m3 dobowo.
    W tym roku za okres listopad- grudzień kocioł zużył dokładnie 187?m3 gazu, ze aż śmieje się z szwagra który podobnej wielkości dom opala pelletem płacąc więcej.

    Także mam ,,niezle” sito


    A jak to jest u Ciebie ?
    hehe , tak tak mam ten sam kocioł
    a wiec tak, kolejny jednopostowiec o tych samych krzywych i startach okolo 10 to juz sie nudne robi. Do rzeczy:
    Masz kocioł o minimalnej mocy 5,2 , grzejesz 24h , palnik nie liczac CWU startował powiedzmy 5 razy i spalanie "nie wiecej niz 5m3 dobowo; chuck norris
    Startuje pare razy na dobę, przy plusowych temperaturach, chałpa prawie że pasywna a w domu 20 i 21 stopni wzruszające .. bajki

  10. #1670

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    hehe , tak tak mam ten sam kocioł
    a wiec tak, kolejny jednopostowiec o tych samych krzywych i startach okolo 10 to juz sie nudne robi. Do rzeczy:
    Masz kocioł o minimalnej mocy 5,2 , grzejesz 24h , palnik nie liczac CWU startował powiedzmy 5 razy i spalanie "nie wiecej niz 5m3 dobowo; chuck norris
    Startuje pare razy na dobę, przy plusowych temperaturach, chałpa prawie że pasywna a w domu 20 i 21 stopni wzruszające .. bajki
    Ale o co chodzi kolego ?

    Coś nie tak napisałem ?

    Skoro nie wierzysz w moje zużycie gazu to daj znać na priva, jeśli będziesz w okolicach Trojmiasta- zapraszam na kawę, przedstawię Tobie rachunki za gaz, tylko żebyś czasami nie musiał czegoś potem publiczne, ale anonimowo ,,odszczekiwać” na forum.

    Powracają z tematów budowlanych i kto ma lepiej dom docieplony, kto ma więcej startów palnika kto mniej, widzę ze jest tu obecny i aktywny Pan Konsultant Viessmanna- jakie są plusy a minusy w ogrzewaniu tzw ,,oknami”, jaki jest tego sens zwłaszcza przy ogrzewaniu płaszczyznowym ?

  11. #1671

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack12368 Zobacz post
    Ale o co chodzi kolego ?

    Coś nie tak napisałem ?

    Skoro nie wierzysz w moje zużycie gazu to daj znać na priva, jeśli będziesz w okolicach Trojmiasta- zapraszam na kawę, przedstawię Tobie rachunki za gaz, tylko żebyś czasami nie musiał czegoś potem publiczne, ale anonimowo ,,odszczekiwać” na forum.

    Powracają z tematów budowlanych i kto ma lepiej dom docieplony, kto ma więcej startów palnika kto mniej, widzę ze jest tu obecny i aktywny Pan Konsultant Viessmanna- jakie są plusy a minusy w ogrzewaniu tzw ,,oknami”, jaki jest tego sens zwłaszcza przy ogrzewaniu płaszczyznowym ?
    człowieku nie obchodzą mnie w ogóle twoje rachunki, tylko nie opowiadaj bajek które sa fizycznie niemozliwe, mam ten sam kocioł i znam go od podszewki, miimalna moc 5,2kwh...on spala mimimalnie w najlepszej mozliwej sytuacji 0,5-0,55m3 na godzinę jego pracy, wytłumacz mi jak to mozliwe że grzejąc 24 h na dobę przy 5 startach na dobę on ci nie spala 5m3? a wg ciebie ( listopad grudzien 187m3 czyli lekko ponad 3 m3 na dobe!)? Grzes zaginal jest Jack

  12. #1672

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    człowieku nie obchodzą mnie w ogóle twoje rachunki, tylko nie opowiadaj bajek które sa fizycznie niemozliwe, mam ten sam kocioł i znam go od podszewki, miimalna moc 5,2kwh...on spala mimimalnie w najlepszej mozliwej sytuacji 0,5-0,55m3 na godzinę jego pracy, wytłumacz mi jak to mozliwe że grzejąc 24 h na dobę przy 5 startach na dobę on ci nie spala 5m3? a wg ciebie ( listopad grudzien 187m3 czyli lekko ponad 3 m3 na dobe!)? Grzes zaginal jest Jack
    Skąd masz te obliczenia człowieku ?!

    W jakiś sposób posiadłeś ta wiedzę ,,od podszewki” ? Jesteś instalatorem ?

    To jakaś Twoja radosna twórczość?

    Dokładnie jak podałeś- teraz dobowo wychodzi mi 3m3 gazu

    Guzik mnie obchodzi ze wierzysz w moje rachunki czy nie, takie mi przesyła PGNiG, płace, może mi cześć sponsorują.

    Najpierw wytykasz mi dziurawy dom, potem zarzucasz kłamstwo? A spieprzaj dziadu !

  13. #1673

    Domyślnie

    Poza tym kto daje ci prawo do łączenia mnie z inna osoba ? Nie jesteś właścicielem tego forum, daj się innym wypowiedzieć, mistrzu matematyki

  14. #1674

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack12368 Zobacz post
    Skąd masz te obliczenia człowieku ?!

    W jakiś sposób posiadłeś ta wiedzę ,,od podszewki” ? Jesteś instalatorem ?

    To jakaś Twoja radosna twórczość?

    Dokładnie jak podałeś- teraz dobowo wychodzi mi 3m3 gazu

    Guzik mnie obchodzi ze wierzysz w moje rachunki czy nie, takie mi przesyła PGNiG, płace, może mi cześć sponsorują.

    Najpierw wytykasz mi dziurawy dom, potem zarzucasz kłamstwo? A spieprzaj dziadu !
    Spokojnie spokojnie tylko bez inwektyw, napisałem ci że jest to niemożliwe z danych które podałeś nie wiem czego tu nie rozumiesz? Kocioł z minimalna mocą 5,2kwh nie spali mniej niż ok 0,55m3 gazu ma godzine jego pracy a czemu to sie dokształć sam. 3 m3 i jeszcze CWU! Albo nie masz takiego kotła albo nie masz takiego spalania albo nie grzejesz 24h na dobe albo nie startuje ci 5 razy na dobę
    Ostatnio edytowane przez jacku6 ; 26-02-2020 o 17:42

  15. #1675

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    Spokojnie spokojnie tylko bez inwektyw, napisałem ci że jest to niemożliwe z danych które podałeś nie wiem czego tu nie rozumiesz? Kocioł z minimalna mocą 5,2kwh nie spali mniej niż ok 0,55m3 gazu ma godzine jego pracy a czemu to sie dokształć sam. 3 m3 i jeszcze CWU! Albo nie masz takiego kotła albo nie masz takiego spalania albo nie startuje ci 5 razy na dobę
    Taa, na początku piszesz bym podał Tobie zużycie gazu, spalanie,
    Podałem- nie wierzysz
    Chce Tobie przy najbliższej możliwej okazji przestawić rachunki organoleptycznie- nagle się wymijasz ze moje rachunki czyli spalanie gazu w ogóle cię nie interesują. No to jak to jest ?
    Kocioł ma 6 lat i wydaje mi się ze jest to wersja od 5,2 kw ale nie daje na to gwarancji, nie ma w tym momencie jak tego sprawdzić, może jutro.
    A nigdzie nie pisałem ze kocioł startuje mi 5 razy tylko 7 i podejrzewam ze 2 złączenia będą na Cwu.
    Takie mam rachunki za gaz przy mojej instalacji i moim grzaniu i nic na to nie poradzę, mam na to niezbite dowody. Poza tym to nie ten temat.

  16. #1676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack12368 Zobacz post
    Taa, na początku piszesz bym podał Tobie zużycie gazu, spalanie,
    Podałem- nie wierzysz
    Chce Tobie przy najbliższej możliwej okazji przestawić rachunki organoleptycznie- nagle się wymijasz ze moje rachunki czyli spalanie gazu w ogóle cię nie interesują. No to jak to jest ?
    Kocioł ma 6 lat i wydaje mi się ze jest to wersja od 5,2 kw ale nie daje na to gwarancji, nie ma w tym momencie jak tego sprawdzić, może jutro.
    A nigdzie nie pisałem ze kocioł startuje mi 5 razy tylko 7 i podejrzewam ze 2 złączenia będą na Cwu.
    Takie mam rachunki za gaz przy mojej instalacji i moim grzaniu i nic na to nie poradzę, mam na to niezbite dowody. Poza tym to nie ten temat.
    ostatni raz ci to piszę, nie jest to kwestia wiary czy nie wiary tylko fizycznie jest to niemożliwe

  17. #1677

    Domyślnie

    No to ja Ci odpowiem ostatni raz- widocznie gazownia cześć by sponsoruje

  18. #1678

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack12368 Zobacz post
    No to ja Ci odpowiem ostatni raz- widocznie gazownia cześć by sponsoruje
    Jutro sprawdzę osobiście jaki to jest model kotła tzn jaka moc minimalna ale mi świta 5,2- 20 coś chyba 26. Jak wprowadziłem w błąd to do błędu się przyznam

  19. #1679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack12368 Zobacz post
    No to ja Ci odpowiem ostatni raz- widocznie gazownia cześć by sponsoruje
    Co ma gazownia do spalania twojego kotła?

  20. #1680

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    Co ma gazownia do spalania twojego kotła?
    Skoro jesteś zdania ze mam za niskie rachunki w stosunku do mojego kotła i swoich obliczeń no to nie ma bata, muszą mi po prostu przysłać za niskie rachunki, te fizyczne która mam czarno na białym, może mi po prostu odliczają kilkadziesiąt m3 gazu co rachunek bo rodzina wielodzietna albo przyjdzie dopłacić za jakiś czas, nie wiem az, na tyle na kotłach i matematyce się nie znam,nie mam innego wytłumaczenia no chyba ze podałem złą moc minimalna kotła, jutro wszystko się wyjaśni.

Strona 84 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony