dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 94
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1874
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    carolco

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Łódź
    Posty
    121

    Domyślnie

    Ja w swoim Vitodesie 200 WB2 za przeglad po pierwszym sezonie zaplacilem 180 zł - Łódź. Nic nie było wymieniane, jedynie same czyszczenia oraz odczyty po serwisie z kompa. Piecyk chodzi drugi rok i narazie zastrzezen nie mam.
    Karol

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Hej. Modulacja następuje automatycznie od mocy minimalnej do mocy maksymalnej (czasami ograniczonej-max moc grzewcza). Moc jest modulowana przy każdym odpaleniu palnika. Nie ma czegoś takiego, przy pierwszym odpaleniu jest 20 procent a jak nie da rady przez pół godziny to przy następnym odpaleniu jest 50 procent. Można się spotkać z taką niby modulacją ale widziałem to tylko przy kotłach atmosferycznych starszego typu.
    Ograniczenie dotyczy tylko mocy grzewczej czyli na co (i funkcji kominiarz). Moc przy grzaniu cwu jest ograniczona temperaturowo/kodowo a nie procentowo.
    Ustawienie na stałe bardzo niskiej mocy może nam bardzo wydłużyć czas nagrzewania pomieszczeń do tempeatury zadanej i wyłączenia palnika, i w konsekwencji do zwiększonego zużycia gazu i braku wymaganej temperatury w pomieszczeniu.
    Zużycie kotła trudno zmierzyć bo czy temperatura spalin ma 35 stopni czy 30 to nie ma znaczenia dla wymiennika.

    nie odczytamy ile gazu zużywa na cwu
    pozdr adam

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS
    Cytat Napisał LFS
    ...
    Miałem dużą liczbę odpaleń gdy pompa obiegu była usatwiona na 1 poziom z 3 dostępnych teraz mam 2 poziom, zwiększone obroty pompy - podobno te piece musza miec duży przepływ, grzejniki odkręcone nonstop na poziom 6 czyli max.

    .......
    To ciekawe...
    Zmniejszałem stopniowo z 3 do 1 według zasady mniej pracuje - taniej...
    Ale może to błędne rozumowanie...
    Może, ktoś znający się na rzeczy, wypowie się jak to jest z biegami pompy do podłogówki?
    Czym się kierować wybierając optymalne ustawienie ?
    Aha, ja zmieniałem ustawy pompy do podłogówki na zewnątrz pieca, do grzejników pcha pompa z pieca - tej nie przestawiałem, a można?

    Można, po zdjeciu obudowy kotła, prawy dolny róg pod komorą spalania, pompa ma przełącznik suwakowy na obudowie oznaczony - -- --- co odpowiada poziomom pracy, musiałbym zrobić zdjęcie aby pokazać gdzie znajduje się w moim kotle. Ustawiał mi to serwisant

    Generalnie jak z tymi przepływami i grzejnikami odkręconymi na max??? Czy to co pisałem pokrywa się z obserwacjami Kogokolwiek na tym Forum???


    pozdrowiony

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Cytat Napisał alfa003
    Cytat Napisał alfa003
    Q-BIS pytanie z poprzedniego watku - jak sie wchodzi w kodowanie 1?
    Juz mam
    moje ustawienia na piecu w kodowaniu 1 wygladaja nastepujaco:
    Maks. temp. kotla 82,
    Maks. temp. zasilania 74, Min. temp. zasilania 20,
    Krzywa 14.
    I jak optymalne ustawienia/
    Optymalne ustawienia są takie, że musisz mieć ciepło w domu Na regulatorze w kotle lub w pokoju (jeśli masz) ustwiasz żądaną temperature, jeśli po dwóch dniach temperatura rzeczywista mocno odbiega od żądanej to zmieniasz krzywą. Jeśli nie odbiega i nie odczuwasz dyskomfortu to siadasz na sofie i bierzesz żonę/dziewczynę i zajmujesz się przyjemniejszymi rzeczami niż regulacje pieca

    Viessmann Vitodens WB2B to model samoregulujący się. Czyli może pracować na różncych rodzajach gazu bez wymiany dyszy. Sam się też reguluje jeśli zmieniają mu się parametry gazu. Czasami to dobrze, czasami nie dobrze. Jest określony przez producenta i zapisany we wtyku kodowym zakres prądu jonizacji przy którym spalanie jest prawidłowe i piec pracuje bez zastrzeżeń. Jednak kiedy coś mu nie pasuje to wyrzuci usterkę. Starsze kotły działały nawet przy złym spalaniu i nikt nie wiedział czy wszystko jest ok, bo usterka pojawiała się w skrajnym przypadku a nie przy byle zmianie ciśnienia gazu. W tych nowszych wszystko od razu pokazuje jako awarię. Czasami jest to upierdliwe. To jest podstawowa zmiana jaka została wprowadzona w modelu WB2B. Model WB2A nie był samoregulujący i też działa bardzo dobrze Model WB2 to wogóle jest nie do zajechania ale to se ne wrati pozdr adam


    Fiu, fiu, fiu pokretlem to ja umiem sie poslugiwac
    Optymalne ustawienia to takie, zeby bylo cieplo w domku, a piec zuzywal malo gazu czyli w moim przypadku, aby temperatura w domu osiagnela 20-21 stopni, a piec palil chociazby 10m3, a nie 24 ale metoda prob i bledow oraz z pomoca serwisu telefonicznego udalo mi sie to osiagnac

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa003

    ...moje ustawienia na piecu w kodowaniu 1 wygladaja nastepujaco:
    Maks. temp. kotla 82,
    Maks. temp. zasilania 74, Min. temp. zasilania 20,
    Krzywa 14.
    I jak optymalne ustawienia/ ...

    Fiu, fiu, fiu pokretlem to ja umiem sie poslugiwac
    Optymalne ustawienia to takie, zeby bylo cieplo w domku, a piec zuzywal malo gazu czyli w moim przypadku, aby temperatura w domu osiagnela 20-21 stopni, a piec palil chociazby 10m3, a nie 24 ale metoda prob i bledow oraz z pomoca serwisu telefonicznego udalo mi sie to osiagnac
    No to się pochwal jakiem masz obecnie ustawienia.
    WARTO? WARTO!

  6. #66

    Domyślnie

    Krzywa z 14 na 7 i temp. przeciwzamrozeniowa (czy cos takiego ) z 3 na -8 i jeszcze jakis jeden kod zmieniony, ale nie pamietam

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Czyli dom masz ciepły i krzywa wystarczy jak dla podłogówki pozdr adam

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    U mnie po 1,5 roku użytkowania (X 2009) padł wentylator (błąd F9, Vitodens 200 WB2B), kocioł na przedłużonej gwarancji, naprawa przez serwis z Inowrocławia. W połowie grudnia - zonk. Błąd F4 kilka razy dziennie - 28 grudnia telefon do centrali w Mysłowicach. Następnego dnia zadzwonił serwisant (firma E. z Torunia) i umówił się na Nowy Rok (co zrobić, poresetuję piec parę razy, jakoś dotrwam...). Nie dotrwałem - błąd F9 i zgon pieca 29 grudnia. Telefon do centrali... telefon do serwisanta... mrożąca (w konsekwencji dosłownie) diagnoza - wentylator ! (q#$*a.... znowu???).
    Kolejna zła wiadomość - brak zapasowych wentylatorów. Na szczęście pomógł wianuszek znajomych, który doprowadził do serwisanta z Krotoszyna, który 31 grudnia wsiadł w samochód, pojechał do Jarocina, wykręcił wentylator z niesprzedanego Vitodensa i przekazał go mnie (najpierw musiałem dojechać 220km w jedną stronę...). Piec nie chodził w sumie ok 60 godzin, temperatura w domu spadła z 18 do 16 stopni.
    Przyczyna awarii - hmmmm.... sam nie wiem, czy nie powinienem mieć pretensji do serwisanta z Inowrocławia, który wymienił wentylator za pierwszym razem: bezpośrednią przyczyną był uszkodzona zastawka (taki plastykowy element ograniczający dopływ powietrza). Ukruszył się element utrzymujący zapadkę w osi, zapadka spadła prosto na łopatki wentylatora... a dalej można sobie dopisać. Koniec końców, wszystko skończyło się dobrze, wielkie podziękowania dla serwisanta z Torunia, któremu chciało się zajrzeć do mnie 31 grudnia (żeby się upewnić, że to wentylator) i 1 stycznia (żeby naprawić piec), dla właściciela serwisu Viessmanna z Ktoroszyna (że mu się w ogóle chciało) i na koniec dla p. dyżurującego na infolinii Viessmanna, który taką akcję niejako autoryzował (po bezskutecznych próbach znalezienia wentylatora)
    Czy to prawda, że tej zapadki w modelach takim ja mój (19 kW) już się nie montuje? Czy serwisant z Inowrocławia podczas pierwszej naprawy nie powinien ją usunąć?
    Mądry Polak po szkodzie: morał jest taki, że premia roczna poszła na kominek jako alternatywne źródło ogrzewania (był w planach, ale skarbnik nadał mu mniejszy priorytet)
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Czyli dom masz ciepły i krzywa wystarczy jak dla podłogówki pozdr adam
    Na razie testujemy krzywą (zgodnie z zaleceniem serwisanta), przy pierwotnych ustawieniach spalanie bylo szokujace miedzy 19 a 24,5 m3 na dobe wiec zmienilismy krzywa na 12 piec spalil 13m3, potem na 7 a spalanie spadlo do 9m3. Podlogowka na ten czas nie dziala (ponoc zapowietrzona ), same grzejnki i przy temperaturze ustawionej na regulatorze na 20 stopni jednak bylo za chlodno, zwiekszylismy na 21, zobaczymy, czy bedzie wystarczajaco cieplo. Piec uzytkujemy dopiero od 4 m-cy, dlatego jeszcze go "rozgryzamy"... Aha dodam, ze dom 160m2, 3- warstwowy z pustaka, na poddaszu 25 cm welny.

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Nic nie piszesz o temp. wewnątrz. Myślę, że jak spada zużycie gazu to spada też temperatura, czyli wcześniej miałeś dom przegrzany, ale to raczej nie przeszkadza Mniejsza krzywa, niższa temperatura, niższe zużycie gazu. Same nastawy nie mają takiego znaczenia dla zużycia gazu o ile nie są za wysokie i nie ma niepotrzebnego przegrzewania budynku. pozdr adam

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus
    U mnie po 1,5 roku użytkowania (X 2009) padł wentylator
    Podobno to jedna z najczęstszych awarii... A przyczyna to ponoc zapylenie w pomieszczeniu, gdzie znajduje się kocioł... Stwierdzono może jaka była przyczyna defektu tego pierwszego wentylatora..??

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Cytat Napisał Lopesjus
    U mnie po 1,5 roku użytkowania (X 2009) padł wentylator
    Podobno to jedna z najczęstszych awarii... A przyczyna to ponoc zapylenie w pomieszczeniu, gdzie znajduje się kocioł... Stwierdzono może jaka była przyczyna defektu tego pierwszego wentylatora..??
    Podobno zanieczyszczenie. Ale to raczej standardowa gadka - owszem, trochę kurzu zostało mi zaprezentowane. Szukając tego chlernego wentylatora w ostatni dzień roku miałem okazję porozmawiać z serwisantami z kilku firm - każdy z nich dysponował świeżo wymienionym (i uszkodzonym) wentylatorem (lub dwoma i więcej ). Jest to najwyraźniej słabe ogniwo w tym kotle, sądzę, że gdyby przyczyną były zanieczyszczenia, naturalnym rozwiązaniem byłby montaż filtrów - żaden z serwisantów jednak o tym nie wspomina. Nie chcę budować teorii spiskowej, ale być może zwyczajnie wentylatory te są wadliwe, a bajka o ich wrażliwości na zanieczyszczenia powstała na użytek właścicieli...
    Kocioł znajduje się w pomieszczeniu gospodarczym, które stoi niewykończone, nie były prowadzone żadne prace powodujące zapylenie - komin (wyrzut boczny) wygląda na sąsiednią działkę (pole, w minionym roku buraczane)
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  13. #73

    Domyślnie

    Witam posiadaczy kotła V.
    "Współpracuję" z vitodensem WB2A od ponad 2 lat. Mimo, iż instalację zakładał autoryzowany przedstawiciel V to niestety wszystkiego musiałem uczyć się sam /no i dalej się uczę/. Oczywiście instrukcja użytkownika niewiele daje, ściągnąłem sobie instrukcję serwisanta. Trochę bawiłem się kodowaniem 2, ale nie do końca jestem zadowolny z pracy pieca - choć generalnie nie narzekam. Schemat instalacji to 00:6- dwa obiegi A1 i M2 /bez sprzegła/. Podgrzewacz 120 litrów oraz sterowanie vitotrolem 300 /obiegu A1 tj. grzejników/. Podłogówka generalnie tam gidze kafle tj. kuchnia, łazienki i przedpokój na dole. Aktualne przyksadowe ustawienia /tam gdzie coś zmieniałem/: adres A3:-3, b0:0 /choć było już :1 i :3 nie wiem jak to optymalnie ustawić/, b5:0 /było już b5:5 nie wiem czy to ustawienie ma wpływ na zużycie gazu i pracę pieca/, A9:12, c5:10, f8:-7. d3 dla obiegu podłogówki: 6 /przy d3:5 czuć było różnicę w cieple in minus/, d3 dla grzejników:10, d4:0 w obu przypadkach. Temp zredukowana dla M2 18 st/ choć ustawiałem również tylko 3 stopnie i wówczas było duzo mniej załączeń palnika/ dla A1:18 stopni, temp. w okresie pracy- M2-21, A1: 20 stopni. Czas pracy rano około 1,5 godziny podłogówka /ale grzejiki też są wówczas ciepłe/, póżniej podłogówka M2 od 16 do 22 i grzejniki A1 od 17 do 22.30.
    Dom APS 136 plus 2 g. : http://archi-projekt.com.pl/index.ph...t=simpleSearch , wykonany z poroth. 25 cm plus 14 styro, 25cm wełny /20 cm. na skosach/, wentylacja grawitacyjna, kominek rekreacyjnie 2 razy w tygodniu /bez płaszcza i dgp/.
    Może macie jakieś rady co do ew. zmian ustawień. Obecnie piecyk pali /a mamy tego roku prawdziwą zimę w Trójmieście w dzień ok. -4 st. od dłuższego czasu i wieje/ ok. 12-13 m gazu dziennie , przy temp. powyżej 0 st. pali ok. 8-10 m, w sezonie letnim 7 m3 gazu tygodniowo /podgrzew wody/.
    Andrzej.

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Witam. Każdy kocioł ma jakiś słaby punkt jedak wentylator nie jest takim punktem w WB2B. To, że iluś tam serwisantów ma takie wentylatory z wymiany jeszcze nic nie znaczy. Zależy od ilości obslugiwanych urządzeń i popularności danego modelu, a WB2B jest modelem popularnym. Niestety nie można zastosować filtra powietrza bo stanowi to za duży opór dla wentylatora. Przy prawidłowo skręconym kotle i kominie powietrze z pomieszczenia nie ma prawa dostać się do wentylatora, chyba, że ktoś kurzy przy wlocie powietrza Często się zdarza, że piec pracuje przez całą budowę bo ma grzać aby schło. Często ktoś poluzuje komin bo jeszcze coś obrabia, czasami jest otwarta obudowa bo komuś przeszkadza. Pracujący na budowie murarze, malarze, płytakarze zbytnio się nie przejmują czy się kurz dostaje do kotła czy nie. Jeśli już sie dostaje kurz na łopatki wirnika to zmienia się jego wywarzenie i wtedy pojawiają się awarie. Czasami wystarczy wyczyścić ale czasami trzeba wymienić. Raz zabrudzony wentylator już nigdy nie będzie miał takiej żywotności jak taki który pracuje bez pyłu. Dodatkowo może padać łożyskowanie i wtedy też jest problem. Czasami kotły po pół roku pracy są już w takim stanie, że ręce opadają, a użytkownik myśli, że to tak jak z brudnym samochodem, umyje się i już
    Warto podczas prac, zaraz po uruchomieniu, cały kocioł zawinąć folią strech i nie ruszać dopóki ostatni fachowiec nie wyjdzie z domu.
    Świeta i Nowy Rok to nie jest najlepszy czas na awarie gdyż dużo firm ma inwetury i czasami ciężko coś od nich wyciągnąć.
    Dobrze, że się udało naprawić pozdr adam

    Ps. Moim zdaniem większość ustawień jest dla poprawienia komfortu i mają niewielki wpływ na zużycie gazu, jeśli nie zmienia się temperatura w pomieszczeniu. To, że jakaś zmiana spowodowała zmniejszone zużycie gazu to dobrze, ale prawdopodobnie zmniejszyła się temperatura powietrza w pomieszczeniu i tego już nikt nie zauważył bo nadal nie było zimno :

    b0:3 takie ustawienie nie doprowadzi do przegrzania czy nadmiernego wychłodzenia gdy czasami reakcja pogodówki nie nadąża za zmianami pogody.

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Jaka powinna być temp pracy tego kotła ?
    pablitoo - w innym wątku pisałeś chyba, że masz 25C?

    U mnie piec grzeje z temp ok. 45C...
    przy ustawie zadanej na 20C, zredukowana 18C...
    czy nie za wysoka ?
    WARTO? WARTO!

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS
    Jaka powinna być temp pracy tego kotła ?
    pablitoo - w innym wątku pisałeś chyba, że masz 25C?

    U mnie piec grzeje z temp ok. 45C...
    przy ustawie zadanej na 20C, zredukowana 18C...
    czy nie za wysoka ?
    Kocioł sam dobiera temperaturę z jaką grzeje wodę - dobiera na podstawie wybranej krzywej grzewczej , temperatury na zewnątrz i temperatury zadanej dla pomieszczeń , oraz jeszcze bierze pod uwagę kilka innych parametrów zapisanych w kodach .

    W Vitodensie nie programujesz żądanej temperatury na wyjściu z kotła - temperatura ta jest obliczana przez sterownik kotła na podstawie podanych wyżej parametrów i danych .


    Q-BIS
    - w innym wątku podawałem bodajże ciśnienie w instalacji dla 25 stopni na wyjściu z kotła ...
    --
    Pozdrawiam

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Q-BIS
    Jaka powinna być temp pracy tego kotła ?
    pablitoo - w innym wątku pisałeś chyba, że masz 25C?

    U mnie piec grzeje z temp ok. 45C...
    przy ustawie zadanej na 20C, zredukowana 18C...
    czy nie za wysoka ?
    Kocioł sam dobiera temperaturę z jaką grzeje wodę - dobiera na podstawie wybranej krzywej grzewczej , temperatury na zewnątrz i temperatury zadanej dla pomieszczeń , oraz jeszcze bierze pod uwagę kilka innych parametrów zapisanych w kodach .
    To rozumiem...
    ale może wypowiedzcie się z jaką u was temp grzeje piec.
    WARTO? WARTO!

  18. #78

    Domyślnie

    Moich testow z krzywa ciag dalszy.... przy D3=0,7, temp. wewnatrz na regulatorze ustawiona na 21 stopni, kaloryfery ustawione na 5 i ledwo grzeja, 21 stopni dopiero osiagniete okolo 17, piec caly dzien chodzil i zuzyl 15m3. Chyba musze zwiekszyc na 1,0?? Jak myslicie?

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa003
    Moich testow z krzywa ciag dalszy.... przy D3=0,7, temp. wewnatrz na regulatorze ustawiona na 21 stopni, kaloryfery ustawione na 5 i ledwo grzeja, 21 stopni dopiero osiagniete okolo 17, piec caly dzien chodzil i zuzyl 15m3. Chyba musze zwiekszyc na 1,0?? Jak myslicie?
    Nie piszesz jaką masz instalację... Czy normalną czy grzejniki przewymiarowane i niskotemperaturową... Bo 0,7 to raczej podłogówka i chybba nawet taka jest faktycznie nastawiona fabrycznie dla obwodu podłogóki...
    Bez sensu jest też posiadanie głowic termostatycznych i z nich niekorzystanie... Nastaw sobie głowice na 3,5 tj. 22 st. C i przynajmniej będziesz miał jakieś ograniczenie jakby kocioł zaczął przegrzewać...
    A oprócz zmiany nachylenia popróbuj też podwyższenia krzywej grzewczej... Tak u siebie zrobiłem... W porównaniu do nastaw fabrycznych zmniejszyłem nachylenie krzywych, ale też podwyższyłem o bodajże 2 stopnie i w miarę jest to d=odpowiednie dla mego domku...

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS
    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Q-BIS
    Jaka powinna być temp pracy tego kotła ?
    pablitoo - w innym wątku pisałeś chyba, że masz 25C?

    U mnie piec grzeje z temp ok. 45C...
    przy ustawie zadanej na 20C, zredukowana 18C...
    czy nie za wysoka ?
    Kocioł sam dobiera temperaturę z jaką grzeje wodę - dobiera na podstawie wybranej krzywej grzewczej , temperatury na zewnątrz i temperatury zadanej dla pomieszczeń , oraz jeszcze bierze pod uwagę kilka innych parametrów zapisanych w kodach .
    To rozumiem...
    ale może wypowiedzcie się z jaką u was temp grzeje piec.
    Wszystko zależy od wielu czynników - od temp zadanej , od temp na zewnątrz , wybranej krzywej grzewczej / jej nachylenia i poziomu / etc ...

    Nie da się powiedzieć że u mnie kocioł grzeje wodę do temp przykładowo 40 stopni ...

    Zresztą do jakiej temp powinien kocioł grzać wodę można odczytać łatwo z wykresu krzywych grzewczych ...

    Trzeba też wziąść pod uwagę program pracy kotła - przykładowo za pomocą adresu FA / :20% / i Fb / :60 / można kształtować charakterystyke pracy regulatora kotła poprzez kstzałtowanie narastania temperatury do której kocioł dochodzi po przejściu z trybu zredukowanego i czas tego narastania - do temperatury która wynika z wybranej krzywej grzewczej dla danych warunków ... - wg ponizszego wykresu :



    Jak widać na powyzszym wykresie dla danych adresów kodowych kocioł po przejściu z temp zredukowanej na dzienną będzie przez godzinę grzał wodę do temp wyższej o 20% od aktualnie wynikającej z krzywej grzewczej - taka charakterystyka pracy regulatora ma na celu szybsze dostarczenie ciepła do budynku po okresie pracy zredukowanej aby poprawić komfort cieplny w pomieszczeniach - szybciej dostarczyć więcej ciepła , a po rzeczonej godzinie utrzymywać zadaną temperaturę na wymaganym poziomie .
    --
    Pozdrawiam

Strona 4 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony