dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 94
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1874
  1. #1041
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie mojego kotła, dzisiaj powyłączały się pompy obiegowe. Rozumie, że jest tak ciepło na zewnątrz , że to normalne. Ale ponieważ pierwszy raz coś takiego widzę wolę się dopytać. Wyświetlacz pieca oczywiście działa.
    normalne
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  2. #1042
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za info.

  3. #1043

    Domyślnie

    witam , czy ktos mógłby rzućić fachowym okiem na moja instalację? ewentualnie jakie są tam błędy? jakoś nie mam zaufania do mojego instalatora... z góry dziękuje
    Ostatnio edytowane przez jacku6 ; 27-09-2016 o 17:32

  4. #1044

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    coś dziwnego masz w tej twojej instalacji
    1. rozdzielacz
    na skrajach obiegi mieszaczowe - OK, ale po środku obieg bezpośredni bez pompy. Ponieważ jest to za sprzęgłem to ten obieg jest grawitacyjny?????

    2. cóż to za obieg podkradający ciepło między kotłem a sprzęgłem????
    dzieki za zwrocenie uwagi o co mam pytac instalatora, niestety nie przebywam na miejscu i kontakt utrudniony mam tylko zdj od taty i to kiepskiej jakosci. Jeden obieg pewnie to ten na przyszlość, mam jedna czesc domu powiedzmy pod maly biznes ktorej narazie nie wykanczam sa tam tylko podprowadzone rurki a drugi ten przed sprzeglem nie wiem ale to chyba obieg zwiazany z kominkiem z plaszczem wodnym ktory bedzie na parterze? czy jest wpiety poprawnie?
    Ostatnio edytowane przez jacku6 ; 08-04-2016 o 19:09

  5. #1045

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    skoro przed sprzęgłem to kominek to może być. Z takiego połączenia sterowanie będzie tylko nieciekawe ale nie wiem co instalator wymyślił. Dużo lepszym rozwiązaniem było przeniesienie zasobnika na rozdzielacz wtedy kominek grzałby c.o. i c.w.u. a automatyka kotła by to wszytko obsługiwała.
    Dzieki za uwagi, czyli ten zasobnik pod kotlem mogl byc podlaczony do rozdzielacza zamiast bezposrednio do kotla tak?I wtedy kominek z plaszczem grzalby tez c.w.u?

  6. #1046

    Domyślnie

    czy do zbiornika vitocell 100W 150l typu CUGA mozna w jakis sposob podlaczyc grzalke elektryczna?

  7. #1047
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    czy do zbiornika vitocell 100W 150l typu CUGA mozna w jakis sposob podlaczyc grzalke elektryczna?
    Witam!

    Niestety nie do tego modelu.

    Króciec do przyłączenia grzałki elektrycznej ma Vitocell 100-W (typ CVB) - czyli zasobniki o pojemności 300-400l
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #1048

    Domyślnie

    Witam

    Posiadam kocioł Vitodens 222f. Czy , któryś z posiadaczy tego kotła spotkał się z następującym problemem : podczas pracy już drugi raz w tym roku z wnętrza kotła wydobywa się przeraźliwe świszczenie. Podczas pierwszego zdarzenia przed wizytą serwisanta problem sam ustał , w dniu wczorajszym wyłączenie i włączenie kotła spowodowało , że świszczenie ustąpiło.

  9. #1049

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Czy kocioł może być oddalony od zasobnika o jakieś 3m? Tzn wiem że może ale czy względy ekonomiczne za tym przemawiają? Przymierzam się do zakupu vitodens200 ale miejsce na zasobnik mam oddalone w łazience o jakieś 3m. Nie chcę kupować 2-funkcyjnego bo mam wrażenie że spowoduje to większą ilość załączeń pieca i co za tym idzie większe złużycie pieca. Czy to prawda?
    Mam starą instalację i przyznam się że instalator odradza mi viessmana a proponuje znacznie tańszego termet gold? Powinienem go słuchać? Mówi że do starej instalacji lepszy będzie termet i że części do vitodens są bardzo drogie...

  10. #1050
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Filipmarlow Zobacz post
    Dzień dobry
    Czy kocioł może być oddalony od zasobnika o jakieś 3m? Tzn wiem że może ale czy względy ekonomiczne za tym przemawiają? Przymierzam się do zakupu vitodens200 ale miejsce na zasobnik mam oddalone w łazience o jakieś 3m. Nie chcę kupować 2-funkcyjnego bo mam wrażenie że spowoduje to większą ilość załączeń pieca i co za tym idzie większe złużycie pieca. Czy to prawda?
    Mam starą instalację i przyznam się że instalator odradza mi viessmana a proponuje znacznie tańszego termet gold? Powinienem go słuchać? Mówi że do starej instalacji lepszy będzie termet i że części do vitodens są bardzo drogie...
    Witam,
    Ja radzę skontaktować się z naszym dzialem serwisowym i zaprosić przedstawiciela na bezpłatną wizytę na budowie.
    To nic nie kosztuje, do niczego nie zobowiązuje a z pewnością pomoże. Wizyta pozwoli najlepij oszacować ewentualne warunki montażu i dobór odpowiedniego urządzenia. Kontakt to naszych partnerów znajdziesz TUTAJ

    Wyszukaj po kodzie pocztowym najbliższego Tobie doradcę. Co do opinii na temat naszych urządzeń - poczytaj tez inne wątki, sprawdź naszą bazę referencji, nasze warunki serwisu (mamy serwis 24h!) i gwarancji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #1051

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    Odległość kotła od zasobnika powinna być jak najmniejsza ze względu na straty ciepła na przesyle. Jak dobrze zaizolujesz rury wszystko będzie OK. (Dobra izolacja to mająca grubość 4-5 cm a nie jedna warstwa szarej pianki).

    Podstawową różnicą między kotłem 1f z zasobnikiem a kotłem 2f to komfort cwu. Przy zasobniku komfort może być (kwestia dobrego doboru wielkości zasobnika, obecności cyrkulacji itp), w przypadku kotła 2f komfortu cwu niema nigdy.
    Dzięki
    A co do częstszego załączania kotła 2f? Ważniejsze jest dla mnie ekonomiczna praca kotła i komfort co a nie komfort cwu

  12. #1052

    Domyślnie

    Witam, poszukuję zamiennika czujnika temperatury pogodówki( ten montowany na zewnatrz) , ewentualnie oryginał w dobrej cenie.
    Projekt Ewa 118m2 + 28m2 pomieszczenia gospodarcze , dach 2 spadowy, 29cm wełny (Isover 15cm 0,39 + Isower Pure One 14cm 0,35) , sciany ytong 36cm, podłoga 9cm, rekuperator, kocioł Viessmann vitodens 200
    + 150l + Pogodowy, dodatkowo kominek z cegły szamotowej, WM Mitsubishi L350

    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  13. #1053
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Kiedy wykonuje się pierwszy przegląd kotła ? Po roku? Czy przed końcem 2 letniej gwarancji ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  14. #1054

    Domyślnie

    Przed upływem 1szego roku

  15. #1055

    Domyślnie czujnik pogodówki

    Cytat Napisał gumajunior Zobacz post
    Witam, poszukuję zamiennika czujnika temperatury pogodówki( ten montowany na zewnatrz) , ewentualnie oryginał w dobrej cenie.
    Witam,
    W tym wątku pisałem o swojej walce z ciągłą pracą wewnętrznej pompy obiegowej. Pomogło zamontowanie własnoręcznie wykonanego czujnika temperatury w buforze (bufor pełni równocześnie rolę sprzęgła hydraulicznego). Wydaje mi się iż wszystkie czujniki temperatury w tym piecu posiadają podobne charakterystyki - można to sprawdzić w dokumentacji. Koszt całości wyniósł wtedy ok 12zł przy cenie firmowego czujnika kilkuset złotych.
    Poszukaj na popularnym portalu aukcyjnym pod hasłem "termistor ntc 10k"

    Opis mojego problemu i rozwiązania:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post6192210
    Wojtek

  16. #1056

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie dotyczące Vitotrola 200 lub 300, co on mi tak naprawdę da oprócz tego ze jest przeniesieniem nastaw z kotła, czy jest sens jego zakładania w pomieszczeniu z grzejnikami jeśli mam tam zawory termostacyjne? i co myślicie o wspomaganiu sterowaniem podlogowka za pomoca termostatow pokojowych ktore steruja silownikami na petlach? jest w tym jakis sens jesli sie ma pogodowke?

  17. #1057

    Domyślnie

    Witam, chciałbym się zapytać czy Vitodens 200-W będzie sprawnie i bez jakichkolwiek błędów działał na gazie Ls (Gz 35)? W tym roku udało się doprowadzić gaz do mojego budynku i chciałem założyć właśnie dwusetkę.
    Pozdrawiam.

  18. #1058
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcincwordon Zobacz post
    Witam, chciałbym się zapytać czy Vitodens 200-W będzie sprawnie i bez jakichkolwiek błędów działał na gazie Ls (Gz 35)? W tym roku udało się doprowadzić gaz do mojego budynku i chciałem założyć właśnie dwusetkę.
    Pozdrawiam.
    Witam, wszystkie informacje i wytyczne projektowe oraz eksploatacyjne znajdują się na naszej stronie: TUTAJ
    Fragment, który mówi o tym na jakim rodzaju gazu pracuje kocioł: "Przystosowany do eksploatacji na gaz ziemny. Zastosowanie gazu GZ50/GZ41,5 nie wymaga dodatkowych czynności. Zmiany na gaz płynny dokonuje się na uniwersalnym regulatorze gazu (zestaw adaptacyjny nie jest konieczny)."


    Pozdrawiam,
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #1059

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź zadzwoniłem również do punktu sprzedaży w mojej okolicy (Kalisz) i sprzedawca powiedział że 200 W będzie działał na Gz 35 podał jeszcze numer do serwisanta i również potwierdził. Ale mam jeszcze pytanie do Was generalnie w domu mam piec na eko groszek oraz kominek z płaszczem wodnym do tego chcę dołożyć jeszcze właśnie kocioł gazowy oraz zasobnik c.w.u 300 litrów. W okresach jesieni i wiosny palę w kominku i jeśli nie ma dużego mrozu i chciałbym wykorzystać kocioł gazowy jeśli wygasi się kominek. I teraz dylemat czy brać Vitodensa 200 W i Vitotronic 200 z pogodówką (czy to ma sens z kominkiem) czy 100 W bez "bajerów" .Nie ukrywam że może być tak że będzie używany sam kocioł gazowy.

  20. #1060

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    ... i co myślicie o wspomaganiu sterowaniem podlogowka za pomoca termostatow pokojowych ktore steruja silownikami na petlach? jest w tym jakis sens jesli sie ma pogodowke?
    Połóż kable,wstrzymaj się z zakupami termostatów
    W moim przypadku chyba jedynie termostat w salonie z kominkiem ma większy sens (wyłączają się 4 pętle). Większość pozostałych pomieszczeń ma termostaty ale z tego co widzę: gdyby ich nie było to dużo by się nie zmieniło. Zmiany temperatur przy "otwartych" termostatach nie są zbyt duże. Pogodówka załatwia sprawę.
    Wojtek

Strona 53 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony