dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41

    Domyślnie

    Myślę że nic nie wskóramy, dobrze by było jakby wypowiedział się tutaj jakiś prawnik, ale oni nie chcą pomagać za darmo.

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    G3S

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    w przypadku zwrotu za kartę pojazdu odpowiedź Gminy jest również odmowna i poparta artykułami - jeżeli jest twardy przepis że należy zwracać pieniądze to i tak będą musieli zwrócić
    kobieta z Wydziału Komunikacji i Drogownictwa powiedziała że nie odzyskam pieniędzy - myliła się czego byłem pewien mówiąc jej to wprost - odzyskałem pieniądze za 3 samochody (w tym 1 ojca)
    jak tylko pojawi się światełko w tunelu od razu wysyłam wezwania do zapłaty za samochody sprowadzone po 2006r. - złodziejski rząd tłamsi nas z każdej strony, za nieuregulowanie 1 zł w US zamęczą człowieka na śmierć
    jeżeli ktoś jeszcze nie złożył wniosku o zwrot za kartę pojazdu to chętnie pomogę

  3. #43

    Domyślnie karta pojazdu

    witam ja rejstrowałem samochód w 2005 roku i prosze kolege o pomoc w zwrocie opłaty za karte pojazdu moj meil to [email protected]

  4. #44

    Domyślnie

    Ja również proszę o pomoc.
    Zakupiłem w niemczech w 2004 roku fiestę i poniosłem wszystkie wtedy wymagane opłaty. Z tego co rozumiem należy mi się zwrot opłaty (425 z 500 zł) za książkę pojazdu?
    Co jest potrzebne i jak to załatwić?
    [email protected]
    Z góry dziękuję!

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aleks21

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Ja również proszę o pomoc, sprowadziłam auto teraz 19.02.2011, proszę o info co musze zrobić i jak.

    pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    Kolega pomoc oferował a teraz nic

  7. #47

    Domyślnie

    Spróbuję wkleić wzór pisma które dostałem od kolegi tytułującego się Bezwzględny Liberał z prośbą o zamieszczenie na forum. Zastrzegam, że nie mam pojęcia czy to zadziała ale On pisze, że odzyskał pieniążki:

    Marian Nowak Warszawa dnia 10.07.2010r.
    31-260 Warszawa
    ul.Floriańska 267




    Urząd Miasta Warszawa
    (Wydział Komunikacji i Transportu)
    31-260 Warszawa
    ul. Staszica 25



    WEZWANIE DO ZAPŁATY

    Na podstawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 17 stycznia 2006 r. w sprawie o sygn. Akt 6/04 (Dz. U. z 2006 r. nr 15, poz. 119) stwierdzającego, że przepis § 1 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2003 r. w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu (Dz. U. nr 137, poz. 1310) jest niezgodny z art. 77 ust. 4 pkt 2 i ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. nr 108, poz. 908 z późniejszymi zmianami) oraz art. 92 ust 1 i art. 217 Konstytucji RP, wzywam do zapłaty na niżej podany rachunek bankowy kwoty 425 zł (słownie: czterysta dwadzieścia pięć) + odsetki do dnia zwrotu opłaty za Kartę Pojazdu.

    Pojazd marki …..................... (VIN:..............................), został zarejestrowany w tut. Urzędzie w dniu 18 maj 2004 r., pod nr. Rejestracyjnym ….. ….

    Proszę przelać na rachunek bankowy nr: …....................................

    W przypadku braku zapłaty w urzędowym terminie od daty otrzymania niniejszego wezwania sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego.

    Uzasadnienie


    Postanowieniem z dnia 10 grudnia 2007 roku Trybunał Sprawiedliwości Wspólnot
    Europejskich (piąta izba), wydanym w sprawie C-134/07 orzekł, że prawo wspólnotowe (art.
    90 akapit pierwszy TWE)stoi na przeszkodzie opłacie takiej jak ta przewidziana w
    rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2003 r., która w praktyce jest nakładana w
    związku z pierwszą rejestracją używanego pojazdu samochodowego przywiezionego z
    innego państwa członkowskiego, lecz nie jest nakładana w związku z nabyciem w Polsce
    używanego pojazdu samochodowego, jeśli jest on tam już zarejestrowany.
    Stan niezgodności z prawem wspólnotowym miał miejsce od chwili wstąpienia Polski do Unii
    Europejskiej, tj. od dnia 1 maja 2004 roku. Zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 16 kwietnia 2003
    (Dz.U.nr 90/04 poz.864) normy prawa wspólnotowego mają pierwszeństwo stosowania przed
    normami prawa krajowego. Zatem przepis Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28
    lipca 2003 r. w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu jako sprzeczny z art. 90 TWE nie
    obowiązywał w dacie spełnienia świadczenia a powód nie był zobowiązany do świadczenia.
    W takim wypadku stosownie do art. 410 § 2 KC świadczenie było świadczeniem nienależnym.

    W uchwale z dnia 16 maja 2007 r. (sygn. III CZP 35/07) Sąd Najwyższy stwierdził że
    dopuszczalna jest droga sądowa dla dochodzenia roszczenia o zapłatę, którego podstawę
    stanowi nienależne pobranie opłaty za wydanie karty pojazdu określonej w Rozporządzeniu
    Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2003 r. w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu.

    Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym przedmiotowe opłaty pobierane są
    przez Prezydenta i stanowią dochód miasta, w związku z czym zasądzenie dochodzonej kwoty od Urzędu Miasta reprezentowanego przez Prezydenta Miasta Warszawa z tytułu obowiązku zwrotu nienależnie uiszczonych kwot jest zasadne.
    Dochodzenie roszczenia i wydanie nakazu zapłaty w trybie postępowania upominawczego jest
    w świetle art. 498 KPC uzasadnione. Zgodnie z art. 498 § 1 KPC, nakaz zapłaty wydaje się
    jeżeli powód dochodzi roszczenia pieniężnego a w innych sprawach, jeżeli przepis szczególny
    tak stanowi.

    Załącznik nr.1 (kserokopia karty pojazdu)


    Z poważaniem Marian Nowak


    Jeżeli to zadziała to serdecznie dziękujemy, pozdrawiamy i życzymy aby "kiedyś zbuduję" szybko się spełniło.
    P.S. Przepraszam za rozwalone literki w tym poście ale niestety nie potrafię tego opanować "Stare" forum było mi bardziej przyjazne...
    Ostatnio edytowane przez 12marek ; 28-02-2011 o 16:42

  8. #48

    Domyślnie

    Witam.
    Tak potwierdzam,wzór pisma od strony merytorycznej jest dobry.Otrzymałem zwrot za kartę pojazdu.W przypadku pisma z odmową praktycznie sąd z automatu nakazuje zwrot.W moim przypadku bez problemów urząd miasta zwraca.
    W sprawie zwrotu za opłatę tzw.recyklingową to już wszystko jasne...prawdopodobnie nie doczekamy się zwrotów.
    Ostateczny sposób to pismo do instytucji WE.Jak dla mnie za wysokie progi Może ktoś jest po prawie?

    ps.problemy z aktywacja usunięte.Podziękowania dla redakcji i moderatora.

  9. #49

    Domyślnie

    Niestety dziś dostałem taką odpowiedź



    Co dalej z tym zrobić?

  10. #50

    Domyślnie

    Nikt nie pomoże
    A już myślałem, że da się coś odzyskać...
    Szkoda.

  11. #51

    Domyślnie

    Jednak nic z tego zwrotu?
    Szkoda

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    novax

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    1

    Domyślnie Coś się jednak zmieniło.

    ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I BUDOWNICTWA
    z dnia 28 marca 2006 r.
    w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu

    Na podstawie art. 77 ust. 4 pkt 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:

    § 1. 1. Za wydanie karty pojazdu przy pierwszej rejestracji pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej organ rejestrujący pobiera opłatę w wysokości 75 zł.
    2. Za wydanie wtórnika karty pojazdu organ rejestrujący pobiera opłatę określoną w ust. 1.

    § 2. Traci moc rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2003 r. w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu (Dz. U. Nr 137, poz. 1310 oraz z 2006 r. Nr 15, poz. 119).

    § 3. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 15 kwietnia 2006 r.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony