dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Dobry pomysł, zastosuję, chyba, że Tomek "stanie okoniem"
    Jemu podobaja się juz ściany mimo, że tylko raz malowane.
    Krakusy są oszczędne to wiadomo, ale że też trochę leniwe?
    pozdr. Majka

  2. #22

    Domyślnie

    Agnicha, a czy zdejmując tę taśmę po malowaniu nie odchodzi razem z farbą? Bardzo mi się ten pokój w pasy spodobał!

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-05-08 16:22, Agnicha1704 wrote:
    Skunksiku - jeśli chcesz chłopca - to niebieski, jeśli dziewczynkę to różowy Ja próbuję w żółto - oliwkowym - ciekawe co mi wyjdzie
    On 2002-05-08 11:13, dziuba wrote:
    do poczęcia to mogą fajne być farby fluorescencyjne
    na takie właśnie propozycje oczekiwałem - niebiesko i fluorescencyjnie - będzie syn i ma świecić przykładem !
    [quote]
    Ja próbuję w żółto - oliwkowym - ciekawe co mi wyjdzie
    [quote]
    Przy tak mocnym charakterze Ty Agnieszko nie musisz sugerować się kolorami, czego zapragniesz - masz spełnione !!!
    Ja Ciebie wierzę !




  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Maja - ja myślę, że to niereformowalność niektórych panów - mój mąż jest ustawiony źle do pasów i innego ozdobnego stylu malarskiego ponieważ jest on inny niż tradycyjny. Ale trzeba chłopa zrozumieć - całe życie mieszkał w białych do znudzenia ścianach. Gdy malowaliśmy pokój, w którym mieszkamy to przeszłam prawdziwą woję. Najpierw żeby zgodził się na kolor na ściany inny niż biały, a później gdy mu tłumaczyłam, że należy na sufit wybrać kolor dwa odcienie jaśniejszy od ścian, a nie biały. Walczył jak lew, ale to ja wygrałam, a po bitwie powiedział: "Przecież ten sufit jest biały?!" Ja na to: "Nie. Ale chodziło właśnie o taki efekt - ma wyglądać jak biały, ale nie jest. A sens tego jest taki, żeby nie było nienaturalnego kontrasu między ścianą a sufitem"
    Aż boję się myśleć, co będzie gdy przyjdzie do urządzania domu. No chyba, że nauczony doświadczeniem w końcu mi zaufa

    Luśka - taśme przyklejasz na WYSCHNIĘTĄ dobrze ścianę i wystarczy lekko - żeby nie odpadła podczas malowania - nie należy jej zbyt mocno dociskać (po prostu układając taśmę przejeżdżasz po niej ręką, żeby przylegała do ściany). Jeśli sciany będą suche to nie może nic odłazić, głównie dlatego, że taśma malarska właśnie do takich celów służy (wykończenia etc.)

    Skunksiku - dzięki za wiarę. Po rodzaju wypowiedzi od razu domyśliłam się, że to ty, po stylu pisania, więc Twój Anonimowy wywód mnie nie zwiódł

    To jeśli moge wybierać to prosze o świecąca przykładem córeczkę.
    Swoją droga to ciekawe - dam znać co wyszło - jak już wyjdzie
    pozdrawiam wszystkich serdecznie
    Agnicha

  6. #26

    Domyślnie

    Nam wyszło niebanalne dziecko mimo, że spłodzone zostało w otoczeniu banalnych białych ścian, tak więc nie przeceniałabym roli koloru w tych sprawach
    Podobają mi się oliwki i pistacje, niestety mąż w pracy ma ściany pistacjowe, więc stwierdził, że jak pomalujemy ściany na taki kolor, to może nie wiedzieć, czy jest już w pracy, czy jeszcze w domu
    W kuchni połaczonej z pokojem dziennym nie będe ryzykować, zbyt wiele jest tam róznych elementów i kolorów, więc ściany będą białe, ale biel też ma z pięćdziesiąt odcieni...

  7. #27

    Domyślnie

    A ciekawe jaki kolor sprawia, że poczęcie nie jest efektywne???

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    U Sku to biało-czarne pasy na ścianach, bo jak tu w takich warunkach znaleźć Panią Sku?...

  9. #29

  10. #30

    Domyślnie

    Lub po zapachu...

  11. #31

  12. #32

    Domyślnie

    Alicjanka: dzięki za namiar na książkę. Niestety muszę poszukać jakiegoś klubowicza wśród znajomych, bo do W-wy trochę daleko .
    Z innej beczki: zatrudniacie firmę czy malujecie sami?

  13. #33

    Domyślnie

    No co Ty, taką frajdę oddać firmie

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Chciałabym malować sama, ale nie wiem czy będę miała wystarczającą ilość czasu. Mój pomysł jest taki: studentów (znajomych - niech se dorobią) do malowania na biało a ja będę jechać przecierki...

  15. #35

  16. #36

    Domyślnie

    Znaczy dopadł Skunksa w ten upał kolorowy zawrót głowy Duuuużo wody mineralnej, najlepiej bez bąbelków i nie w zielonej butelce...

  17. #37

    Domyślnie

    Ja teraz szukam pomysłu na malowanie ścian (4 pokoje na poddaszu z ukosami). Może ktoś może pochwalić się ciekawym zastosowaniem gry barw na scianach?
    Z góry dziękuję......
    Pozdrawiam serdecznie Forumowiczów

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    efekt naszych poszukiwań

    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  19. #39

    Domyślnie

    Hej
    Z wybieraniem kolorów jest niezła jazda. Ja chciałam pastele - takie beże, kawa z mlekiem i co? Wszędzie mam żółcie. Jak się przyłoży próbnik do ściany to niby to samo, ale...po prostu faktyczny kolor rozminął się z moimi wyobrażeniami.

    A mam pytanie o optyczne podwyższenie pokoju - jak lepiej, pomalować kolorem do samego sufitu, czy zostawić pasek na ścianie w kolorze sufitu?

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    magalena

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    347
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Zdjęcie Reziego mnie zainspirowało: u nas taka jeśli nie dłuższa bateria pigmentów stoi do dzisiaj na oknie w łązience(mam tam wszystko łącznie z czarnym, bo miał pogłębić ton oliwki ). W efekcie 4/5 domu zostało pomalowane w różnych odcieniach kremowego. Biała + tzw. piaskowy.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony