dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie "trawnik" na raty - czy to się uda?

    Wyliczyłam, że zostało mi ok 500m2 chwastów z koleinami do doprowadzenia do porządku. Koleiny koniecznie musimy jak najszybciej zlikwidować,
    natomiast normalnego trawnika, z racji dużej ilości zaplanowanej innej roboty, raczej w tym roku nie damy rady założyć. Zresztą nie zależy mi na pięknym trawniczku, wystarczy jak nie wyrosną chwasty do pasa jak wyjedziemy na urlop i nie bedziemy kosić, i jak w trawie będzie przeważac trawa a nie chwasty.
    Wymyslilam, że:
    Metoda 1.
    - jak tylko sie ociepli i ziemia odmarznie, przekopiemy koleiny odwracając ziemię do góry nogami. Odczekam parę tyg i wysieję na to jakąś mało wymagającą mieszankę traw.
    - może damy radę łącznie z koleinami przekopać najbardziej zachwaszczone fragmenty wokół kolein i pomiędzy (niestety to te, przez które się najczęsciej chodzi) i wysiać trawę.
    - przez wiosnę i lato jak będziemy kosić, powolutku powyrywam co bardziej uciażliwe chwasciska i w powstałe dziury podosiewam nasiona traw.

    Metoda 2:
    - koleiny przekopiemy, bo musimy i wysiejemy trawę.
    - podziele działkę na kawalki i przez wiosnę i lato przekopię te 'po bokach' i wysieję trawę,
    - na jesien, jak juz się sezon działkowy skończy i przestaniemy deptać, przekopiemy i obsiejemy centralną część.


    Czy to ma szansę się udać?
    Czy wystarczy jak poodwracam skiby do góry nogami i odczekam jakiś czas czy niestety trzeba wszystko plewic cm po cm?
    Jaką mieszkanke traw wybrac? Bedzie słonecznie, sucho i dużo deptania. I nie mogę dac gwarancji, że codziennie podlejemy.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Moze zamiast trawy mieszankę łąkową? Do koszenia kosą a nie tradycyjną kosiarką.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Moze zamiast trawy mieszankę łąkową? Do koszenia kosą a nie tradycyjną kosiarką.
    Ale taką typu 'łaka polska' czy, jakby to określić 'pastewną'? Może być w sumie i łąkowa tylko nie kosą, please, bo kosa kojarzy mi się z koszeniem zielska po pas (o obcinaniu częsci ciała nie mówiąc ) No chyba, że elektryczną na kólkach z pojemnikiem

    A myślisz, ze taka partyzantka z dosiewaniem trawy się uda?

  4. #4

    Domyślnie Re: "trawnik" na raty - czy to się uda?

    pewnie że się da na raty - sam zakładałem trawnik na oko 10 arów - podzieliłem to na 4 etapy. Ważne aby siać taką samą mieszankę nasion w każdym etapie. Zakłądałem trawnnik późnym latem i jesienią - po przezimowaniu nie widać iż był zakąłdany w 4 etapach
    Robert

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony