dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 201
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie Piana PUR do ocieplenia poddasza ?

    Witam,

    dzisiaj znalazłem poprzez alledrogo (patrzyłem na ceny styro ;) ofertę izolacji pianką PUR jako alternatywę dla wełny i styropianu. Ponieważ już od jakiegoś czasu śledzę wątki typu wełna vs styropian na ocieplenie dachu pomyślałem, że zawsze to jakaś nowość w tym temacie ;)

    http://www.hitpur.pl/natryski-wewnetrzne

    Generalnie wygląda to dość ciekawie, obawiam się jednak, że nawet licząc wg ich danych że 2,5 cm piany to odpowiednik 4cm styro lub 4,5 cm wełny to żeby osiągnąć zaplanowaną grubość (z tego co widzę rozważane są 20-25 cm styro) koszt izolacji pianą będzie zupełnie nie warty zalet - na allegro 62 zł netto za 1m2 o grubości 5cm (dodatkowo oferta mówi o Trójmieście i nie obejmuje prac okołoopryskowych ;)

    Więc ? Oferta dla naiwnych, dla bogatych, dla gadżetomaniaków ? Czy może jakaś rewolucyjna metoda ? Być może znana i używana od dłuższego czasu a po prostu ja takiej do tej pory nie spotkałem - ale też i jakoś zajadle nie szukałem. A może ktoś ma coś takiego ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Z czegoś trzeba żyć . Dorobi się do pianki PUR ideologię, jakies ekologiczne aspekty, zdrowy klimat, tanie utrzymanie i chętni się znajdą. Pompy ciepła też sensu nie mają a ilu kupuje i jeszcze chwali . Ludziom wszystko można wmówić.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Czyli generalnie rozwiązanie typu "szkło spienione" ;)

    Dobrze wiedzieć, że coś takiego istnieje. I tyle.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarpenowski
    Czyli generalnie rozwiązanie typu "szkło spienione"

    Dobrze wiedzieć, że coś takiego istnieje. I tyle.
    No nie do końca. Szkło spienione w bloczkach ma cenę kosmiczną ale granulat o izolacyjności 2 razy gorszej od styro kosztuje 60 EUR za 1 m3. Ja mam zamiar postawić na tym dom zamiast na styropianie. Wiem że to wyjdzie 3 razy drożej ale nie chcę mieć styro pod spodem.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    Ocieplenie pianką daje powłoki szczelne!
    Bardzo trudno inną metodą zrobić to ponad głową.
    Pod nogami już znacznie łatwiej.
    Cena paskudna, ale czasem warto.
    Adam M.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    perm - granulat pod płytę zamiast styro ? Będziesz dawał 2 x grubszy podkład (np zamiast 20cm styropianu 40 cm granulatu) ?

    A nad pianobetonem się nie zastanawiałeś ? Ktoś z forum już go wykorzystywał zamiast styropianu chyba.

    adam_mk tej zalety nie neguję. Tylko właśnie ta 'paskudna' cena. Choć biorąc pod uwagę Twój wątek o "zwracaniu" ;) ...

  7. #7

    Domyślnie

    To może robić tak, że położyć najpierw 5cm pianki żeby zapewnić jak najlepszą szczelność a resztę już wełną, żeby było taniej

    tylko czy wełna nie wejdzie w jakąś reakcję z pianką hmmm

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgulciA83
    To może robić tak, że położyć najpierw 5cm pianki żeby zapewnić jak najlepszą szczelność a resztę już wełną, żeby było taniej

    tylko czy wełna nie wejdzie w jakąś reakcję z pianką hmmm

    O jakiej reakcji myślisz
    Mogą się np.: pogryżć
    A tak na poważnie to niezły pomysł: najpierw pianka, potem styro lub wełna.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał M K
    Cytat Napisał AgulciA83
    To może robić tak, że położyć najpierw 5cm pianki żeby zapewnić jak najlepszą szczelność a resztę już wełną, żeby było taniej

    tylko czy wełna nie wejdzie w jakąś reakcję z pianką hmmm

    O jakiej reakcji myślisz
    Mogą się np.: pogryżć
    A tak na poważnie to niezły pomysł: najpierw pianka, potem styro lub wełna.
    gryźć to się może nie będą, ale może jedno drugie będzie rozpuszczać ( nigdy nie dostałam "małego chemika" więc strzelam )

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    Ja dostałem od tatusia, jak miałem małe "naście" lat
    W efekcie - reakcje nitrowania też przerabiałem...
    To były czasy.....

    Ad rem!
    Jakby dać tę piankę na te dziurawe sufity a na nią dopiero watę - byłby luksus!
    Szczelność powietrzna i paroszczelność za jednym razem.
    Wzmocnienie mechaniczne, usztywnienie.
    Termoizolacja...
    No i tej waty , która W TAKI SPOSÓB położona miałaby najwięcej sensu, trzeba by mniej.

    Nie pogryzie się w żaden sposób.
    Na watę paroprzepuszczalną powłokę, żeby jej nie zabagniło jak jaka dachówka w lipcu ptasich ambicji nabierze z okazji jakiej trąbki powietrznej czy innej...


    Trzeba by to obliczyć od strony kosztu,

    Adam M.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarpenowski
    perm - granulat pod płytę zamiast styro ? Będziesz dawał 2 x grubszy podkład (np zamiast 20cm styropianu 40 cm granulatu) ?

    A nad pianobetonem się nie zastanawiałeś ? Ktoś z forum już go wykorzystywał zamiast styropianu chyba.

    adam_mk tej zalety nie neguję. Tylko właśnie ta 'paskudna' cena. Choć biorąc pod uwagę Twój wątek o "zwracaniu" ...
    30 cm granulatu zamiast 15 cm styro. Myślę że tyle wystarczy. Różnica temperatur będzie stała i wyniesie ok 12 st. Więcej niż 15 cm styro to chyba zbędny wydatek. Co innego ściany. Pianobeton też mógłby być ale trochę dziwna z nim sprawa. Chciałem mieć z niego płytę fundamentową ale firma z ktorą rozmawiałem stwierdziła że się nie nadaje. Jest zbyt kruchy. Do tego zabiła mnie ceną za 1m2. Jakieś 200 zł wychodziło przy 30 cm. Nie wiem co o tym myśleć bo w innym wątku ktoś napisał że z pianobetonu robi płytę. Do tego dużo taniej. Inny jakiś?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #12

    Domyślnie

    ja dowiadywałem się w Politerm Wrocław ile kosztowało by pokrycie pianką pur dachu , 75zł 1m/kw + 7% vat + około 500zł transport sprzętu i ludzi . Grubość pianki minimalna 30mm , im grubsza tym oczywiście drożej.
    szukam dalej może znajdę gdzieś taniej.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Mały Mariusz - ta cena którą podałeś to za 3cm grubości, tak ? Na tym ogłoszeniu z allegro jest 61-62 zł + vat za 5cm czyli lepiej, mpoplaw podał wątek w którym arahijka pisze o ofercie 9 a nawet 5,9 zł za 1 cm grubości.

    Jakkolwiek to nadal mało akceptowalna cena choć pomysł całkiem niezły.

    perm - nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem - bo to przecież nie cała płyta jest z pianobetonu. Pianobeton stanowi tylko podbudowę dla płyty - czyli jest zamiast styropianu. Na wierzch przychodzi normalny beton lub żelbeton - czyli płyta właściwa. Deklarowana wytrzymałość dla pianobetonu PBG 40 to 0,7 Mpa więc raczej powinien się nadawać. Co do ceny jeszcze się nie orientowałem jeśli jednak jest porównywalny ze styropianem to mógłbym się poważnie zastanowić.

  14. #14

    Domyślnie

    dostałem ofertę 66,50zł/m2+VAT grubość 100mm +/- 5% przy gestości 35kg/m3 Lambda=0,028 W/m K

    cena obejmuje wszystko, przygotowanie, zabezpieczenie innych powierzchni, do tego jakiś wstepny chyba natrysk farba jesli trzeba w celu zwiekszenia przyczepności. Cała usługa zwie się RENOWACJĄ hmmm.. jakby było to przewidziane do renowcji i ociepleń starych poddaszy.

    pisałem już w innym wątku w nieco innej kwestii,

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...922620#3922620

    owszem metoda taka i siaka chyba całkiem nowa jeśli chodzi o poddasza, ale jak to się sprawdzi przy deskowaniu bez szczeliny wentylacyjnej
    pozdrawiam

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Jeśli boisz się tej szczeliny to może styro?
    Na zachodzie metoda dość popularna,może nie w jednorodzinnym budownictwie,ale przy uszczelnianiu(np chłodni).
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarpenowski
    perm - nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem - bo to przecież nie cała płyta jest z pianobetonu. Pianobeton stanowi tylko podbudowę dla płyty - czyli jest zamiast styropianu. Na wierzch przychodzi normalny beton lub żelbeton - czyli płyta właściwa. Deklarowana wytrzymałość dla pianobetonu PBG 40 to 0,7 Mpa więc raczej powinien się nadawać. Co do ceny jeszcze się nie orientowałem jeśli jednak jest porównywalny ze styropianem to mógłbym się poważnie zastanowić.
    Już napisałem 30 cm podkład z pianobetonu za ok 200 zł/m2. Za 1 m3 coś tak 600 zł. Tyle ze już pisałem, ktoś tu znalazł taniej niestety nie pamiętam gdzie to było.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Już napisałem 30 cm podkład z pianobetonu za ok 200 zł/m2.
    Czyli tylko jako podkład. Zmyliłeś mnie tym :

    Cytat Napisał perm
    Chciałem mieć z niego płytę fundamentową ale firma z ktorą rozmawiałem stwierdziła że się nie nadaje. Jest zbyt kruchy
    Te gdzieś czytałem o jakiejś tańszej ofercie, gdzie cena była chyba podana dla duetu pianobeton + płyta betonowa i za metr 2 nawet chyba jakaś akceptowalna cena. podejrzewam, że do momentu aż faktycznie zacznę budować moja koncepcja zmieni sie jeszcze kilka(naście razy), zarówno jeśli chodzi o podkład pod płytę, ocieplenie dachu i wybór materiału na ściany. nie mówiąc o wyborze ogrzewania ;).

    Z jednej strony to forum na pewno uczy kilku rzeczy, ale też wprowadza mnóstwo tematów do rozważań i w pewnym momencie człowiek dochodzi do pytania - miotać się po rozwiązaniach i obmyślać za i przeciw, czy zdać się na wybór ekipy/architekta i żyć w błogiej nieświadomości :)

  18. #18

    Domyślnie

    yarpenowski dokładnie cena (75zł za 1m/kw) nie jest najatrakcyjniejsza tym bardziej za powłokę 30mm ale dzwoniłem do kilku firm i na takie pokrycie jak ja mam 130m/kw to nie są zbytnio zainteresowani . Musiałbym czekać jak np firma z Gdańska będzie robić blisko mnie a kiedy i czy będą to nie wiadomo.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Pianobeton też mógłby być ale trochę dziwna z nim sprawa. Chciałem mieć z niego płytę fundamentową ale firma z ktorą rozmawiałem stwierdziła że się nie nadaje. Jest zbyt kruchy. Do tego zabiła mnie ceną za 1m2. Jakieś 200 zł wychodziło przy 30 cm. Nie wiem co o tym myśleć bo w innym wątku ktoś napisał że z pianobetonu robi płytę. Do tego dużo taniej. Inny jakiś?
    Oszalałeś.
    Z pianobetonu chcesz mieć fundament?
    Równie dobrze mógłbyś zrobić tylko z piasku - katastrofa budowlana w przyszłości niemal pewna.
    Przestań wydziwiać i zrób dobrze: styropian 20cm i na to żelbetowa płyta fundamentowa oczywiście według projektu po konsultacji z konstruktorem.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Izolac

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    1

    Domyślnie hmm..

    Powiem tak - nie jestem zadnym ekspertem w tej branzy ale mam dostep do wielu informacji na temat tego rodzaju izolacji - jesli jest ktos zainteresowny,prosze o prywatna wiadomosc a postaram sie pomoc
    Pozdrawiam
    Natalia

    P.S wiem, wiem..."co tez KOBIETA moze o tym wiedziec..."

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony