dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 201
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MariuszK.

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-809
    Posty
    2

    Pianka PUR

    Witam,

    Postanowiłem się wypowiedzieć w tym wątku ponieważ użyłem tej metody do ocieplenia całej powierzchni poddasza około 150 m2. Skorzystałem z oferty firmy EKO-PUR z czego wykonawcą była inna firma wspołpracująca z nimi która znajdowała się bliżej mojego miejsca zamieszkania. Ja jestem z Gdańska a firma EKO-PUR z okolic Częstochowy więc chyba było im taniej przysłać kogoś z warszawy kto akurat w mojej okolicy wykonywał inne zlecenie.
    Natrysk był wykonywany między krokwie na folie paroprzepuszczalną. Umawiałem się na grubość 15cm ale miejscami wyszło im trochę więcej za co nie zostałem policzony. Za 150m2 zapłaciłem około 12 500 zł. wychodziło coś około 82zł / m 2. za 15cm grubości natrysku pianki. Pianka zamkniętokomórkowa o gęstości 35kg / 1m3. Całą powierzchnię udało im się zrobić w przeciągu nocy około 12h. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę podesłać zdjęcia po wykonaniu usługi. W ostatnie upały efekt był zaskakujący ... podczas upałów na zewnątrz około 33 st. w środku panował chłód. Rok temu gdy nie było izoalcji w budynku można się było ugotować. Napewno wymogiem jest zastosowanie wentylacji mechanicznej przy takiego typu izoalcji ponieważ w środku jest jak w termosie i podczas mieszkania może być problem z parą wodną. Na szczęście wziąłem to pod uwagę podczas początkowych pracach budowalnych i mam położoną instalację przygotowaną pod rekuperator który powinien tutaj rozwiązać problem wilgotności w budynku.
    Jedyny mankament tej pianki to to że nie można jej kłaść na wilgotne powierzchnie, powinno być sucho i temperatura powyżej 15 st. U mnie usługa była wykonywana w marcu ... i niektóre krokwie były wilgotne - tam pojawiły się pęknięcia tej pianki. Pianka zaczęła odchodzić od krokwi, porobiły się szczeliny około 1cm. Telefon do firmy i przyjechali zrobić poprawki. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez MariuszK. ; 03-07-2011 o 13:14

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gin

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    74-107
    Posty
    182

    Domyślnie

    Jak zdecydujesz sie na piane to zanim fachowiec połozy regipsy warto poczytać sobie i wykonawcy http://profiltech.com.pl

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał gin Zobacz post
    Jak zdecydujesz sie na piane to zanim fachowiec połozy regipsy warto poczytać sobie i wykonawcy http://profiltech.com.pl
    A CO JA TAM MAM PRZECZYTAĆ ŻE WEŁNĘ POTRZEBA DO IZOLOWAĆ PO KILKU LATACH

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    warcislaw

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Panuje tu jak zwykle poplątanie z pomieszaniem. Przede wszystkim pianki PUR nie nadają się do izolacji poddaszy poddaszy o konstrukcji drewnianych ze względu na to że nie "oddychają". Polecam piankę Sealection 500 otwartokomórkową, elastyczną, rozprężającą się w stosunku 1:120, nie nasiąkającą wodą, ciężar objętościowy 10kg/1m3, "oddychającą. Poddasza izolowane tą pianką nie nagrzewają się tak jak poddasza izolowane wełną. Jeśli chodzi o koszt to jest on porównywalny z kosztem wykonania izolacji z wełny. warstwa ok. 15 cm zastępuje warstwę wełny gr. 25 cm. Piana używana w USA od 17 lat, w Polsce od 2. Instalacja 250 m2 w ciągu jednego dnia. Gwarancja producenta materiału na cały okres życia nieruchomości, polecam link mojego wykonawcy: www.obsluga-inwestycji.com.pl

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    bredzisz

    piana otwarto-komorowa ma lambda 0,034 dokładnie to samo co wełna, następnym razem sprawdź zanim zaczniesz cytować ulotkę marketingową czy ktoś ciebie po prostu nie nabija w chamski chłyt marketingowy, co do ceny to wełnę 0,04 można kupić z pocałowaniem w rękę za 100zł/m3, piany zaczynają się od 600zł/m3

    generalnie z reklamy wyszła ci antyreklama, twój szef nie będzie zadowolony
    Za 100 zł /m3 kupujesz tylko wełnę a za 600 zł piany kupujesz materiał wraz z wykonaniem i gwarantuję ci że nie wystąpią mostki termiczne jak przy wełnie .

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    obudził się, już w lutym o tym dyskutowaliśmy na pierwszej stronie tego wątku

    Ja myślałem że zapomniałeś i dla tego przypomniałem że ty wełnę masz za 100 zł , a gdzie montaż

    dla przypomnienia, wolę swoje U=0,1 zrobione taniej niż twoje bez mostków hiper drogie U=0,25 bo w ogólnym bilansie i tak mam taniej i cieplej niezależnie od twojej nachalnej reklamy

    PS na tym reklamowym filmiku w jakimś domku w Koszalinie fachury ociepliły łatwopalną pianką komin spalinowy, gratuluję pomysłu, teraz tylko poczekać aż inwestor rozpali w kominku i przy okazji spali całą chałupę
    Byłem światkiem jak nowy dom był ocieplony wełną i też się spalił , z opinii strażaków folia się zapaliła i dom spłoną . Ja zakładam przy kominie wełnę z folią o gr.4 cm.

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    warcislaw

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Drogi kolego!
    lambda wełny to jest taka w momencie wyprodukowania, a jak dostanie trochę wody z powietrza, poleży trochę na budowie, to będzie miała 0,05 albo więcej! Poza tym czy nikt z "uczonych" kolegów nie zauważył że np. pianka Sealection 500 nie chłonie w ogóle wody i rozpręża się 1: 120. Ponadto jak wynika ze zdjęć termowizyjnych, ta "wspaniała" wełna zarzyna się rozrywać i opuszczać pod wpływem wilgoci już po 2 latach, a powyższa pianka ma gwarancję dożywotnią. Czy na trwałość parametrów wełny daje ktoś gwarancję? poza tym porównywanie cen Trabanta do mercedesa.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał jozek131 Zobacz post
    Za 100 zł /m3 kupujesz tylko wełnę a za 600 zł piany kupujesz materiał wraz z wykonaniem i gwarantuję ci że nie wystąpią mostki termiczne jak przy wełnie .
    pianka w ilości 15 cm to JEDEN WIELKI MOSTEK TERMICZNY. Bo normalnie zaleca się zakrywać izolacją krokwie i jętki czyli wykonać izolację w 2 warstwach. Tutaj w 90% przypadków piana nie zakrywa jętek i krokwi bo mają one przeważnie ok 17-20 cm.
    Już kiedyś policzyłem i wyszło mi że w moim dachu jest kilkanaście m2 powierzchni jętek i krokwi. Co oznacza, że mam KILKANAŚCIE M2 MOSTKU TERMICZNEGO.

    Chyba, że kogoś stać i spryska 20 lub 25 cm pianki. W sumie to tylko ma uzasadnienie finansowe przy budowie domu pasywnego (choć i tak taniej wyjdzie 40-45 cm wełny).

  9. #49

    Domyślnie

    Sledze watek od b. dawna (w sumie jest kilka watkow na temat piany na tym forum) i jednak zdecydowalem sie na piane.

    firma wymieniona w tym watku wlasnie robi u mnie natrysk 20cm zamknietokomorkowej piany (krokwie 18cm).
    natrysk tylko miedzy krokwie uznalem za bezcelowy wlasnie ze wzgledu na powierzchnie krokwi i ewentualne mostki termiczne.

    welna jakos tez mnie nie przekonywala - zreszta ciesle nie zapewnili zadnej wentylacji dachu czterospadowego (deskowany - zapapowany).

    wiezba + deskowanie przed piana zostalo dobrze wysuszone (zmierzone 2 miernikami 12%) dodatkowo 3 krotnie natrysnieto impregnat p. plesniowy.
    teraz wlasnie pianuja.
    Marcel

  10. #50

    Domyślnie

    105zl/m2

    a dlaczego od razu zakaldasz ze sie wszystkich na wszystko 'naciaga'???
    Marcel

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    pianka w ilości 15 cm to JEDEN WIELKI MOSTEK TERMICZNY. Bo normalnie zaleca się zakrywać izolacją krokwie i jętki czyli wykonać izolację w 2 warstwach. Tutaj w 90% przypadków piana nie zakrywa jętek i krokwi bo mają one przeważnie ok 17-20 cm.
    Już kiedyś policzyłem i wyszło mi że w moim dachu jest kilkanaście m2 powierzchni jętek i krokwi. Co oznacza, że mam KILKANAŚCIE M2 MOSTKU TERMICZNEGO.

    Chyba, że kogoś stać i spryska 20 lub 25 cm pianki. W sumie to tylko ma uzasadnienie finansowe przy budowie domu pasywnego (choć i tak taniej wyjdzie 40-45 cm wełny).
    Jest proste rozwiązanie jak chcesz uniknąć mostków termicznych na drewnie , nakładacz pianę na prze czczeni pomiędzy krokwiami o gr. 15 cm oraz na drewno natryskujesz około 3 cm i wtedy nie występują mostki termiczne proste i bez dodatkowych kosztów

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    nic nie pobije welny ! stajesz do zawodow?
    Oczywiście że staję do zawodów , zaproponuj bliźniaka i ty wykonasz montaż wełny ja natrysk piany pomiary będziemy wykonywać kamerą termowizyjną przez kilka lat i zobaczymy kto wygra WEŁNA czy PIANA

  13. #53

    Domyślnie

    Mialem 3 oferty z 3 roznych firm i roznica cen miedzy nimi wynosila...5zl za m2 wiec nagle wszyscy dokladaja do interesu??
    co do ceny i metra welny to akurat naleze do ludzi ktorzy o to nie dbaja. (i nie to ze sie chwale bo nikt z Was mnie nie zna to nie mam przed kim).
    pompa ciepla+podlogowka, solary i cala hydraulika kosztowala mnie 110tys
    klimatyzacja calego domu 45
    reku 35
    lazienka, sauna i jackuzzi (2,5 x 2,5m) w piwnicy kosztowalo 140tys
    sam blat marmurowy w kuchni kosztowal 15tysiecy
    naprawde nie chcecie wiedziec ile kosztowaly krany w moim domu
    wiec naprawde roznica 10-20 tysiecy na ociepleniu poddasza nie robi na mnie zadnego wrazenia

    co z tego ze wsadzilbym welne jak dekarze nie zapewnili zadnej wentylacji dachu - i od tego momentu pojawilo sie moje zainteresowanie piana
    Marcel

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcel232 Zobacz post
    Mialem 3 oferty z 3 roznych firm i roznica cen miedzy nimi wynosila...5zl za m2 wiec nagle wszyscy dokladaja do interesu??
    co do ceny i metra welny to akurat naleze do ludzi ktorzy o to nie dbaja. (i nie to ze sie chwale bo nikt z Was mnie nie zna to nie mam przed kim).
    pompa ciepla+podlogowka, solary i cala hydraulika kosztowala mnie 110tys
    klimatyzacja calego domu 45
    reku 35
    lazienka, sauna i jackuzzi (2,5 x 2,5m) w piwnicy kosztowalo 140tys
    sam blat marmurowy w kuchni kosztowal 15tysiecy
    naprawde nie chcecie wiedziec ile kosztowaly krany w moim domu
    wiec naprawde roznica 10-20 tysiecy na ociepleniu poddasza nie robi na mnie zadnego wrazenia

    co z tego ze wsadzilbym welne jak dekarze nie zapewnili zadnej wentylacji dachu - i od tego momentu pojawilo sie moje zainteresowanie piana
    wszystko Ok Marcel. Nie myśl, że pianka to strata kasy. Jak masz kasę to OK. Każdemu życzę i mam nadzieje, że inni też aby było go stać na piankę. Uczulamy tylko na kilka spraw jak zakrycie krokwi i jętek (a jeśli je zakryjemy to znaczy, że płyty k-g dajemy na stelażu. Więc nie przejdzie ściema niektórych sprzedawców pianki, że zaoszczędzimy na robieniu drogiego stelaża pod k-g. Tpo samo teraz będzie dotyczyć czau ocieplenia poddasza. Nie zaoszczędzimy czasu na niezrobieniu stelaża pod k-g), jak piankowanie na dachu krytego papą, plus świadomość, że można też taniej i cieplej (wełna) ale za to grubiej. A wszystko dobrze jak ma swój sens ekonomiczny: ciepły fundament, ściany, okna to i dach. Gorzej jak inwestor myśli, że super ocielenie dachu załatwi mu 90% problemu i szarpie kasę na piankę zamiast dać wełnę (bo wierzy w cuda z pianki).
    Blat na pewno jest piękny choć ja będę raczej szukał kompozytu.

    p.s. tylko jedno mi tu nie pasuje. Po co solary jak się ma tanią wodę z PC? Sensu ekonomicznego zero. Chyba, że masz i basen. Czego Ci i innym pływakom serdecznie życzę.

  15. #55

    Domyślnie

    To co w końcu pianka czy wełna ?
    I nie mówcie o szczelności wełna , bo już w życiu widziałem dachy źle ocieplone wełną.
    Dlatego skłaniam się chyba pianki

  16. #56

    Domyślnie

    Co do solarow to w sumie nie wiem - ale niech sobie sondy pionowe 'odpoczna' latem.

    co do calosci izolacji domu to staralem sie byc konsekwentny.

    na scianach piwnicy jest 15cm sytroduru,
    sciany domu 20cm styro grafitowego (termoorganika)
    okna 3 szybowe

    no i gdy przyszlo do ocieplania dachu zaczalem sie interesowac cala ta 'technologia'
    na poczatku miala byc welna ale....welne trzeba wentylowac a ja mam dach kopertowy SZCZELNIE zapapowany (dachowka juz polozona) to jak zapewnic wentylacje takiego dachu????

    'fachowcy' od welny zapewniali, ze cytuje: 'powietrze zawsze krazy i wiglosc wywieje' - tak przez szczelnie zapapowany dach???
    byly tez pomysly nawiercania dachu od srodka itp.

    dlatego zaczalem szukac alternatywy i stanelo na pianie ktora nie wymaga wentylacji dachu (od wentylacji domu jest reku i klima)

    czy to zle, ze firma zaproponowala mi cene 105zl/m2? to mialem szukac takiej co zaspiewa 150-200 zeby miec poczucie, ze 'place za jakosc' ??

    wystraczy popatrzec jak wylgadaja ceny materialow budowlanych na stronach producentow i w hurtowniach. oficjalne ceny sa czasami 2 razy wyzsze od tych ktore mozna dostac w hurtowni.

    tak samo pewnie jest z piana - im wiecej kupujemy tym nizsza mozemy dostac cene.
    Marcel

  17. #57

    Domyślnie

    rekuperacja zdublowana klimatyzacja???

    klimatyzacja miesza powietrze wewnatrz pomieszczenia a rekuperacja je wymienia

    chyba nie piszesz, ze sama rekuperacja schlodzi mi dom latem albo sama klimatyzacja odzyska cieplo i wymieni powietrze zima.

    do wymiany powietrza i jego schladzania potrzeba 2 systemow - mozna je zrobic jako centralne ale ja bede mial temperature sterowana indywidualnie dla kazdego pomieszczenia.

    nie wiem czemu sie tak uparles na ta welne. czy ja tu kogos namawiam na piane i wypisuje ze jest lepsza niz welna?? w moim przypadku akurat wyszlo, ze jest ale to tylko moj dom i moja kasa. a ze zarabiam tyle ze moge dom postawic za roczna pesnje to tak za bardzo nie dbam o koszty
    Marcel

  18. #58

    Domyślnie

    to jest jak z samochodem.

    mozna kupic passata i tez zawiezie z A do B

    kazdy kupuje to na co go stac

    w stosunku do zarobkow wydalismy na dom tyle samo wiec nie czuje ze za cos przeplacilem i moglbym miec 'taniej'
    ja po prostu nie mam czasu i glowy do wyszukiwania najtanszych materialow i najtanszych rozwiazan
    wszystkie instalacje wykonuja mi przyznam drogie firmy, od aranzacji jest pani architekt ktora nadzoruje ekipe wykonczeniowa.
    nigdy nie liczylem czy cos mi sie zwroci albo czy to ma finansowy sens - po prostu gadzeciarz ze mnie i lubie drogie skomplikowane zabawki
    Marcel

  19. #59

    Domyślnie

    zapewniaja, ze bedzie to
    EKOPRODUR S0329
    i wystawia na to papier (a papier jak wiadomo przyjmie wszystko)
    Marcel

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    piana jeśli chcesz mieć drożej za dokładnie to samo co wełną, a jeśli chcesz mieć jeszcze drożej za dokładnie to samo to aerożel, jest jeszcze droższy od piany a izoluje dokładnie tak samo, wtedy jak przyjdą sąsiedzi pochwalisz się tak jak marcel232 że stać mnie żeby przepłacać i za coś co jest warte 40zł/m2 zapłacić 105zł/m2, albo zafundować sobie reuperację za 35 tyś a potem zdublować ją klimatyzacją za 45tyś

    kto bogatemu zabroni
    , wszak owce są po to żeby je strzyc


    czyli ty naprawdę wierzysz że za 105zł/m2 zrobią ci 20cm grubo pianą zamknięto-komorową 35kg/m3 lambda 0,022 ??

    pytanie do jozek131 ty to widzisz i nie komentujesz ?? konkurencję ci robią straszną a ty milczysz ?? co ty teraz poradzisz, będziesz musiał interes zwinąć ??
    Prędzej interes zwinie ten co za darmo robi , bo kiedyś skarpeta nu się wyczerpie i będzie bieda a ja będę miał jego metry do nierymsnięcia .
    PS. w dzień się pracuje a wieczorem jest trochę czasu na pisanie

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony