dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Fundamenty z b20

    Witam Panowie w kwietniu zaczynam budowe swojego domu, mam male pytanie czy cena za bloczki fundamentowe b20 po 3,66zł brutto jest dobra ?
    Jarek

  2. #2

    Domyślnie

    skoro nie potrafisz sobie odpowiedzieć na takie pytanie to ciemno widzę Twoje budowanie. No chyba że masz w cholerę kasy.

  3. #3

    Domyślnie

    zdałem pytanie dla ludzi ktorzy sie znaja i chcialbym dowiedziec sie czy cena za bloczki fundamentowa jest do przyjecia poniewaz w mojej okolicy taniej nic nie znalazłem
    Jarek

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekChelm
    zdałem pytanie dla ludzi ktorzy sie znaja i chcialbym dowiedziec sie czy cena za bloczki fundamentowa jest do przyjecia poniewaz w mojej okolicy taniej nic nie znalazłem

    Na tym nie trzeba się znać. Jeśli przy tak prymitywnej wręcz sprawie ma pomagać forum to ja też widzę kiepsko tą budowę. Sugeruję jednak wrzucić hasło "bloczki b20" na allegro. Jeśli szukasz jednak tylko w okolicy i nic tańszego nie znalazłeś to i tak tam kupisz.

  5. #5

    Domyślnie

    forum jest zeby pomagac budowac ja nie bede tylko moim budowlancy po co ci tutaj konto jak zamiast pomoc to gadasz durnoty i sie wymądrzasz
    Jarek

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekChelm
    forum jest zeby pomagac budowac ja nie bede tylko moim budowlancy po co ci tutaj konto jak zamiast pomoc to gadasz durnoty i sie wymądrzasz
    Forum jest po to, żeby dyskutować na tematy związane z budową, nie po to, żeby wyręczać kogoś, komu się nie chce choć minuty poświęcić na samodzielne poszukanie potrzebnej informacji. Ile przeciętnie kosztują bloczki można ustalić w kilka chwil posługując się forumową wyszukiwarką.

    Cena za bloczek 3,66 to chyba coś pośredniego między złodziejstwem a szukaniem jelenia z grubym portfelem do wydojenia. Sam za bloczki B20 płaciłem w zeszłym roku, w pełni sezonu 2,40/szt i to było tanio, ale poniżej 3zł to w każdym składzie naokoło mnie mieli.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekChelm
    w mojej okolicy taniej nic nie znalazłem
    skoro taniej nie znalazłeś tzn że cena jest w Twojej okolicy dobra.

    Poza tym nie tylko cena jest istotna ważna też jest jakość wyrobu bo są też bloczki po prostu kiepskiej jakości. Nie są dobrze zwibrowane albo mają za mało cementu i są kruche. Jak się nimi rzuci to pękają.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Nie jestem w stanie określić czy to do mnie, czy dopierwka, ale odpowiem, że to forum rzeczywiście jest po to aby pomagać budować, ale nie po to aby handlować, a bardziej tej dziedziny dotyczyło pytania. Poza tym jak już pisałem wystarczy na allegro sprawdzić ceny, a to wymaga naprawdę mniej wysiłku niż pytanie na forum i jest znacznie skuteczniejsze.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekChelm
    forum jest zeby pomagac budowac ja nie bede tylko moim budowlancy po co ci tutaj konto jak zamiast pomoc to gadasz durnoty i sie wymądrzasz
    Jarku, nieładnie
    Szukasz pomocy, czy zamierzasz się kłócić?

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Nie dość że niegrzeczny to jeszcze się z paniami nie wita . Czyli niegrzeczny szowinista.
    Nie wiem czy niegrzeczny szowinista brał pod uwage fundament monolityczny. Ja na miejscu szowinisty bym poważnie o tym pomyslała. Ale to już szowinisty broszka.

    Ale żebym nie była do końca wredna - to proszę - Rzeszów niedaleko

    http://rzeszow.olx.pl/bloczki-pustak...w-iid-60777751

    Nie wiem za jaki wymiar bloczków była ta twoja cena, czy to z transportem czy bez, sam sobie porównaj.

  11. #11

    Domyślnie

    Różnica w wytrzymałości bloczków B 15 czy B 20 wiadomo jest o całe 5.

    Proszę jednakże pamiętać przysłowie, że "Łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo".

    W przypadku ścian fundamentowych murowanych z bloczków fundamentowych najsłabszym ogniwem jest Zaprawa stanowiąca spoinę tychże bloczków.

    Zapewne zaprawa przygotowywana na budowie i wątpię, aby osiągnęła ona charakterystykę B-12,5 może 15 ale wykluczam B-20.

    Tak więc możliwe jest (nie ma tu pewności) że coś ta ściana osiądzie właśnie na tych spoinach.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał AManys
    Różnica w wytrzymałości bloczków B 15 czy B 20 wiadomo jest o całe 5.

    Proszę jednakże pamiętać przysłowie, że "Łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo".

    W przypadku ścian fundamentowych murowanych z bloczków fundamentowych najsłabszym ogniwem jest Zaprawa stanowiąca spoinę tychże bloczków.

    Zapewne zaprawa przygotowywana na budowie i wątpię, aby osiągnęła ona charakterystykę B-12,5 może 15 ale wykluczam B-20.

    Tak więc możliwe jest (nie ma tu pewności) że coś ta ściana osiądzie właśnie na tych spoinach.
    daja vu
    nieodebrany paragon ze stacji paliw przeradza się w fakturę...i wspiera szarą strefę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony