dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 70
  1. #41

    Domyślnie

    do andre59 Nie wiem czy wiesz, ale niektóre gminy w Polsce wprowadziły opłatę od deszczu. Obliczają powierzchnię dachu i od tego ludzie płacą, gdyż w tym wypadku deszcówka traktowana jest jako ściek.

    Możliwością uniknięcia tej opłaty jest wykazanie zagospodarowania deszczówki.

    Myślę, że jest duże prawdopodobieństwo wprowadzenia podatku w zależności od zapotrzebowania energetycznego budynku (obym się mylił). Początkiem nadchodzących zmian jest wprowadzenie certyfikatów energetycznych.

    Pozdr.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zołza
    tak czytam te posty o tych scianach 1w i 2w i 3w
    i się zastanawiam kto jest bardziej sfrustrowany
    A ja sobie wyobrazam co bedzie za 50 lat, jak nasi wnukowie odkurza archiwum FM i beda sie smiali z jakich prymitywnych technologii my korzystalismy Jakby 50 lat temu byl internet to teraz smialibysmy sie z dyskusji naszych dziadkow na temat wyzszosci sciany z pustaka zuzlobetonowego nad murem z cegly albo wyzszoscia fundamentow z cegiel nad fundamentami z kamienia polnego klejonego na glinie )
    pozdr.

  3. #43

    Domyślnie

    racja- a nasi potomkowie i i tak dadzą styropian tylko ze bedzie w kropki lub kółka lub coś tam innego sprzedawcy kitów wymyślą

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zołza
    racja- a nasi potomkowie i i tak dadzą styropian tylko ze bedzie w kropki lub kółka lub coś tam innego sprzedawcy kitów wymyślą
    lub technologia pójdzie w druga stronę i wymyslą coś takiego , co i oddycha prawdziwie i ocieplać nie trza bedzie
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #45

    Domyślnie

    ciepły to jest mój kot i oddycha- hm... ale na scianę

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał freetask
    gdzie jest parametr "szczelność domu"?
    ogólne, zakładka podstawowe dane, pole stopień szczelności
    chyba muszę pobrać nowszą wersję, bo ja nie mam takiego pola

    Cytat Napisał Zołza
    ludziska kochane - budujcie z czego chcecie ale bądźcie potem w tych domach szczęśliwi i nie zagryzajcie się czy dobrze zrobiliście bo sąsiad to ocieplił albo nie
    właśnie choć wydaje mi się, że tu raczej większość dość spokojnie relacjonuje swoje przemyślenia, doświadczenia dotyczące tego co mają. Swoją drogą dawno nie było już dyskusji na temat 1W Podsumowując z mojej strony: można mieć ścianę 1W i być szczęśliwym Wiem, że nikogo tym nie skrzywdziłem więc dlaczego miałoby mi to spędzać sen z powiek?

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    lub technologia pójdzie w druga stronę i wymyslą coś takiego , co i oddycha prawdziwie i ocieplać nie trza bedzie
    Fizyki nie zmienisz - jak cos bedzie oddychac to bedzie tez wymieniac cieplo (wychladzac pomieszczenia) Kto wie, co to bedzie. Moze wogole nie bedzie sie domow mozolnie murowac z ciezkich materialow tylko przyniesie sie na dzialke magiczne pudeleczko podlaczone do komputera w ktorym bedzie projekt domu, otworzy sie je, kliknie "zbuduj" i wyskocza z niego jakies mikroczasteczki czy atomy ktore w pare minut uloza sie do wymaganego ksztaltu Godzina i masz zbudowany i wykonczony w kazdym detalu dom wedlug wczesniejszego projektu Nie bedzie nieszczelnosci, czy mostkow cieplnych. Nie bedzie rozroznienia na "sciana" czy "okno" - wszystko bedzie "materia" i bedzie sie przemieszczac i ksztaltowac w zaleznosci od np. polozenia slonca

    Za 50 lat technologia az tak nie pojdzie w gore, ale za 100, 200 ?..

    Jedno jest pewne - wnukowie, prawnukowie, praprawnukowie i dalej - wszyscy sie beda z nas smiac
    pozdr.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Co Wy tak bezpardonowo w przyszlosc wybiegacie? Przeciez w 2012 game over...
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee
    Co Wy tak bezpardonowo w przyszlosc wybiegacie? Przeciez w 2012 game over...
    Game over z nami, nowe zycie dla innych
    pozdr.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał AManys
    do andre59 Nie wiem czy wiesz, ale niektóre gminy w Polsce wprowadziły opłatę od deszczu. Obliczają powierzchnię dachu i od tego ludzie płacą, gdyż w tym wypadku deszcówka traktowana jest jako ściek.

    Możliwością uniknięcia tej opłaty jest wykazanie zagospodarowania deszczówki.

    Kolejne kuriosum?
    Toż już płacę podatek od powierzchni na którą ten deszcz pada, czyż nie?
    Tak a'propos, liczą powierzchnię połaci czy powierzchnię rzutu prostopadłego? W takich pana Wtkiewiczowskich chałupach to spora różnica wychodzi
    Podatek od spadłego śniegu też będzie? w końcu to też woda opadła z nieba, którą na dokładkę mam obowiązek z chodnika przed swoją poseją usuwać
    Boshh, co za czasy, co za czasy , a biurokraci w Brukseli tylko za podwyżkami się oglądają psia ich mać
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam
    Jedno jest pewne - wnukowie, prawnukowie, praprawnukowie i dalej - wszyscy sie beda z nas smiac
    pozdr.
    O, przepraszam bardzo, ja się ze swego dziadka nie śmieję, wybudował dom 80 lat temu i ten dom do dzisiaj stoi w dobrym stanie.
    Chyba, że ma być po chińsku, po upływie gwarancji dom się rozpada aby ustąpić miejsca nowemu produktowi
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Jedno jest pewne - wnukowie, prawnukowie, praprawnukowie i dalej - wszyscy sie beda z nas smiac
    pozdr.
    O, przepraszam bardzo, ja się ze swego dziadka nie śmieję, wybudował dom 80 lat temu i ten dom do dzisiaj stoi w dobrym stanie.
    Chyba, że ma być po chińsku, po upływie gwarancji dom się rozpada aby ustąpić miejsca nowemu produktowi
    Stac stoi ale z prymitycznych technologii na pewno mozna sie posmiac

    Przy czym wcale nie uwazam, ze prymitywne = zle, jak dobrze wykonane to bedzie dlugo sluzyc. Podobnie jest z naszymi scianami, obojetnie czy 1W czy 2W czy 3W - jak jest dobrze wykonana, to jest dobra Jak ktos spartoli, to jest zla. Bez znaczenia ktora!
    pozdr.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam
    Cytat Napisał daggulka
    lub technologia pójdzie w druga stronę i wymyslą coś takiego , co i oddycha prawdziwie i ocieplać nie trza bedzie
    Fizyki nie zmienisz - jak cos bedzie oddychac to bedzie tez wymieniac cieplo (wychladzac pomieszczenia) Kto wie, co to bedzie. Moze wogole nie bedzie sie domow mozolnie murowac z ciezkich materialow tylko przyniesie sie na dzialke magiczne pudeleczko podlaczone do komputera w ktorym bedzie projekt domu, otworzy sie je, kliknie "zbuduj" i wyskocza z niego jakies mikroczasteczki czy atomy ktore w pare minut uloza sie do wymaganego ksztaltu Godzina i masz zbudowany i wykonczony w kazdym detalu dom wedlug wczesniejszego projektu Nie bedzie nieszczelnosci, czy mostkow cieplnych. Nie bedzie rozroznienia na "sciana" czy "okno" - wszystko bedzie "materia" i bedzie sie przemieszczac i ksztaltowac w zaleznosci od np. polozenia slonca

    Za 50 lat technologia az tak nie pojdzie w gore, ale za 100, 200 ?..

    Jedno jest pewne - wnukowie, prawnukowie, praprawnukowie i dalej - wszyscy sie beda z nas smiac
    pozdr.
    Nie masz racji z tym oddychaniem. Słyszałeś o tkaninie zwanej Goretex ?
    Oddycha i świetnie trzyma ciepło. Jestem przekonany że niedługo powstanie taki budulec o podobnych właściwościach

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał sasey
    Jestem przekonany że niedługo powstanie taki budulec o podobnych właściwościach
    Juz jest - welna mineralna Szkieletor wypelniony welna i masz oddychajaca, ciepla sciane
    pozdr.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał sasey
    Nie masz racji z tym oddychaniem. Słyszałeś o tkaninie zwanej Goretex ?
    Oddycha i świetnie trzyma ciepło.
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Juz jest - welna mineralna Szkieletor wypelniony welna i masz oddychajaca, ciepla sciane
    pozdr.
    to chyba nie tak, goretex jest materiałem, który jest odpowiednikiem bardziej folii paroprzepuszczalnej, nie zmokniesz ale i nie zapocisz się, ciepła nie jest - od tego ubierasz polar, z kolei wełna jest raczej takim odpowiednikiem polara - jak dmucha to Ci ciepło wydmucha, chyba że masz powłokę windstopper co możesz załatwić właśnie gore. Ściany z wełny pokryte folią paroprzepuszczalną? Musimy jeszcze trochę zaczekać...

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam
    Cytat Napisał sasey
    Jestem przekonany że niedługo powstanie taki budulec o podobnych właściwościach
    Juz jest - welna mineralna Szkieletor wypelniony welna i masz oddychajaca, ciepla sciane
    pozdr.
    Paroprzepuszczalna ściana z wełny mineralnej? Z wilgocią wykraplającą się gdzies w środku? Dobry pomyśł na hodowlę grzybków .
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    będzie to tak rewolucyjny materiał że umożliwi budowę ciepłych domów wyłącznie z przeszkleń
    szklane domy? gdzieś już o tym było

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    [quote="mpoplaw"]
    Cytat Napisał sasey
    a tu słyszałeś o aerożelu, jest to taka tkanina
    Na pewno tkanina?
    Taki filmik http://www.wykop.pl/link/143437/aerozel-pod-lupa-video
    Pewnie cena na razie kosmiczna ale może kiedyś na FM będzie dyskusja o wyższości aerogelu organiki nad genderką
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zołza
    nie ociepliłam i nie zamierzam, świadectwem energetycznym się nie przejmuję bo nawet jak mi przyjdzie kupować nowy dom to takie świadcetwo nie jest dla mnie czymś ważnym-już się spotkałam z mocno naciaganym świadectwem,
    I słusznie. Znajomy inżynier sporządzający świadectwa energetyczne wyjawił, że już na szkoleniu dawano im do zrozumienia iż gdyby zlecić wykonanie świadectwa dla konkretnego budynku wielu osobom to wyniki obliczeń wyjdą za każdym razem inne. Te świadectwa to fikcja wymyślona przez lobby budowlane do ściągania kasy Wiem, wiem, dyrektywa UE, ale tam też lobbyści są
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  20. #60

    Domyślnie

    Moj kierownik budowy powiedział, że są firmy które sporządzają świadectwa energetyczne przez internet. Wystarczy wysłać "dane" swojego domu, czyli rodzaj materiału, grubość ocieplenia, projekt domu, itp firma robi stosowne obliczenia i po kilku dniach dostajemy świadectwo.
    A wiadomo, ze podając dane do obliczeń, można nieco lub trochę bardziej zawyżyć jakość ścian i ocieplenia.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony