dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Jak usunąć roztopiony plastik z szyby kominkowej?

    I jej nie porysować czy nie uszkodzić?
    Oczywiście sprawka małoletniego eksperymentatora.
    Dotknął rozgrzanej szyby pudełkiem po jogurcie i "makaronem" - czyli poliuretanową pałką do nauki pływania.

    Czy macie jakieś pomysły czym to potraktować?

  2. #2

    Domyślnie

    Palcem - jak szyba ostygnie
    Przecież to szkło - można pomóc sobie czymś twardym, aby nie diamentem, kwarcem, hartowaną stalą itp..

  3. #3

    Domyślnie Re: Jak usunąć roztopiony plastik z szyby kominkowej?

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    I jej nie porysować czy nie uszkodzić?
    Oczywiście sprawka małoletniego eksperymentatora.
    Dotknął rozgrzanej szyby pudełkiem po jogurcie i "makaronem" - czyli poliuretanową pałką do nauki pływania.

    Czy macie jakieś pomysły czym to potraktować?
    Ja czyszcze szybe czyscikiem do naczyn z TESCO (taka a'la "futrzata metalowa" kulka Balem sie najpierw czy nie bedzie szyby rysowac ale nic! Wszystko schodzi idealnie, bez rysek. Sprobuj tym
    pozdr.

  4. #4

    Domyślnie

    Spróbuj na zimno starą kartą kredytową. To sprawdzony sposób do usuwania ciał stałych z szyby.
    W życiu tylko dwie rzeczy mogą uratować człowieka - poczucie humoru i filozoficzne podejście do własnego losu.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Żyletka

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Palcem i podobnymi środkami oczywiście próbowałam

    Zrobiła się mocno przylegająca, spieczona warstwa, za nic się to nie chce od szyby odklejać. Drapanie czymkolwiek nie daje praktycznie żadnych efektów.

    Może jakiś rozpuszczalnik? Tylko jaki, żeby jeszcze bardziej nie narozrabiać?

  7. #7

    Domyślnie

    za nic się to nie chce od szyby odklejać. Drapanie czymkolwiek nie daje praktycznie żadnych efektów.
    Z drugiej strony podrap.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Po głowie sie też drapałam, z takim samym skutkiem

  9. #9

    Domyślnie

    Baba_budowniczy- nie wiem czy mieszkasz blisko Biedronki, ale jest tam taki środek: Power Fist; nie wiem co zawiera, ale dla mnie to bomba!
    spróbuj popsikać tym zimną szybę, odczekać chwilę i usunąć szmatką ewentualnie wspomóc się drapakiem Dr. Berckmana do płyt ceramicznych

    a polecam go na wszelkie zacieki po zażelazionej wodzie- wypróbowałam przez 3 lata chyba wszystkie obecne na rynku środki i ten wygrał, a moje bakterie nie zdychają
    pzd

  10. #10

    Domyślnie

    Usuwalem przypalony plastik z szyby kominkowej takim drapakiem do czyszczenia plyt kuchenek elektrycznych.

  11. #11

    Domyślnie

    Może rozpal porządznie w kominku i zbierz plastik czymś drewnianym.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  12. #12

    Domyślnie

    ..rozpalić porządnie , potwierać wszystkie szybry żeby kominek chwycił prawidłową temperature spalania. Wszystkie zabrudzenia wraz z sadzą się wypalą...

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolek30
    ..rozpalić porządnie , potwierać wszystkie szybry żeby kominek chwycił prawidłową temperature spalania. Wszystkie zabrudzenia wraz z sadzą się wypalą...
    Tylko że plastik jest na drugiej stronie szyby. Trzeba czytać uważniej
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  14. #14

    Domyślnie Prosze o pomoc

    Cytat Napisał ;3834278
    I jej nie porysować czy nie uszkodzić?
    Oczywiście sprawka małoletniego eksperymentatora.
    Dotknął rozgrzanej szyby pudełkiem po jogurcie i "makaronem" - czyli poliuretanową pałką do nauki pływania.

    Czy macie jakieś pomysły czym to potraktować?
    Witaj, mam podobna sytuacje czy udalo ci sie jakos usunac ten plastik? Bede wdzieczna za informacje.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał lierre81 Zobacz post
    Witaj, mam podobna sytuacje czy udalo ci sie jakos usunac ten plastik? Bede wdzieczna za informacje.
    Siedem lat minęło....pewnie forumowicz ma już inne zmartwienia Moja rada: ostudzić szybę maksymalnie jak można (niekoniecznie do zamrażarki ) i ostrym skrobakiem do okien (takim z solidną żyletką jako ostrze), ściąć zabrudzenie, trzymając narzędzie pod kątem 45%.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony