dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie budowanie z konopii...

    Slyszal ktos moze o hemcrete?
    podobno dobre dziadostwo, do ocieplania i wzmacniania domow drewnianych na bazie szkieletowej...
    nawet w polsce juz ktos to robi
    ciekawi mnie czy ktos mial z tym juz jakies doswiadczenia bo na zagranicznych stronach sie tego nie moga nachwalic

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie Re: budowanie z konopii...

    Cytat Napisał shima
    Slyszal ktos moze o hemcrete?
    podobno dobre dziadostwo, do ocieplania i wzmacniania domow drewnianych na bazie szkieletowej...
    nawet w polsce juz ktos to robi
    ciekawi mnie czy ktos mial z tym juz jakies doswiadczenia bo na zagranicznych stronach sie tego nie moga nachwalic
    Byle koza zeżre
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3

    Domyślnie

    byle nie z indyjskich, bo szybko znikną
    a z pomocą jakiego cba, cbb, cbś czy innego cbx zniknie w ciurmie też budowniczy

  4. #4

    Domyślnie Re: budowanie z konopii...

    Cytat Napisał shima
    ...podobno dobre dziadostwo...

    Cytat Napisał shima
    ...ciekawi mnie czy ktos mial z tym juz jakies doswiadczenia bo na zagranicznych stronach sie tego nie moga nachwalic
    Czy tylko ja mam wrażenie , że kolega pomylił fora ?

    Pozdrawiam

    Tańcząca Chmura.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No nie... z wapnem się nie da

  6. #6

    Domyślnie Re: budowanie z konopii...

    Cytat Napisał r-32
    Cytat Napisał shima
    ...podobno dobre dziadostwo...

    Cytat Napisał shima
    ...ciekawi mnie czy ktos mial z tym juz jakies doswiadczenia bo na zagranicznych stronach sie tego nie moga nachwalic
    Czy tylko ja mam wrażenie , że kolega pomylił fora ?

    Pozdrawiam

    Tańcząca Chmura.
    Do Czech z Nim
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    He, 2 w jednym - dom ocieplony i zapasy towarku na dłuugi czas

    A kryptoreklamę się robi bardziej umiejętnie.

  8. #8

    Domyślnie

    palic sie tego nie da
    ponoc niepalne
    http://www.limetechnology.co.uk/pages/hemcrete.php
    ale wyglada dobrze i chcialem sie dowiedziec czy ktos juz w polsce z tego budowal?

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    w Polsce buduje sie z rodzimego trocinobetonu /wiórobetonu/
    równiez niepalny

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    w Polsce buduje sie z rodzimego trocinobetonu /wiórobetonu/
    równiez niepalny
    ale zawsze za egzotykę można więcej wydać!

    Nie wiem czy ktoś pamięta, że w XIX wieku, nasi książęta sprowadzali skądś tam ze świata piękne meble wiklinowe produkowane zresztą w... Rudniku nad Sanem i wywożone przez kupców żydowskich na zachód.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” – pisał Wincenty Pol
    podobnie było z urządzeniem do przepychu pod drogami tzw. "kret"
    wymyslił je Polak - a sprowadzamy z USA ...

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ja się nie znam , ale mnie się konopie nie kojarzą z budowaniem .... i chyba za drogo wychodzi
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Shima - zwracam honor w kwestii kryptoreklamy (a propos priv)

    Dla mnie to za bardzo eksperymentalna technologia żeby zaryzykować swoje własne fundusze na jej testowanie. Nic to specjalnie nowego nie wnosi, cenowo - nie wiem, ale nie sądzę, żeby było tanie. Ciekawe jak wytrzymałość mechaniczna, strop oparty na tym, sposób "wkuwania" rurek w ściany i inne drobiazgi tego rodzaju. Od razu mówię, że nie czytałam pdfów.
    I podejrzewam, że jakieś porządne odwodnienie trzeba by było zrobić żeby to stało (też nie tania sprawa).

    Na stronie zrobili z tego budynek socjalny - pewnie dostali dofinansowanie na użycie technologii innowacyjnych . I ograniczanie emisji CO2 - no i na całych wyspach mają zimę, że hej, tak sobie ograniczyli...

  14. #14

    Domyślnie

    Jak juz wspomnialem na pw, budowali z tego osiedle kiedy mieszkalem w uk (a zime rzeczywiscie maja tam ze hoho )...
    co do wytrzymalosci mechanicznej to niby jest 7x wieksza ale na rozciaganie, a nie kompresyjna, wiec jako budulec sie nie nadaje, niby tez izoluje (wiec styropianu by myszy nie przegryzly tylko zywili sie konopia ), ale jak widze w Polsce mamy swoje technologie juz sprawdzone (trocinobeton)

    coz... pozostaje jedynie czekac az ktos zacznie eksperymentowac w polsce
    ale to raczej jak cena spadnie

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał shima

    coz... pozostaje jedynie czekac az ktos zacznie eksperymentowac w polsce
    ale to raczej jak cena spadnie
    Ja czekam na angielskie gniazdka z wyłącznikiem...
    Chyba się nie doczekam. Sprzedawcy mówią - tego nikt nie kupi, wytwórcy - sklepy nie wezmą. A coraz więcej ludzi jest zainteresowanych i nie ma gdzie kupic

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Cytat Napisał shima

    coz... pozostaje jedynie czekac az ktos zacznie eksperymentowac w polsce
    ale to raczej jak cena spadnie
    Ja czekam na angielskie gniazdka z wyłącznikiem...
    Chyba się nie doczekam. Sprzedawcy mówią - tego nikt nie kupi, wytwórcy - sklepy nie wezmą. A coraz więcej ludzi jest zainteresowanych i nie ma gdzie kupic
    ale gniazdka z wylacznikiem juz sa
    http://www.reling.pl/katalog/gniazda...acznikiem.html tutaj chociazby (chociaz nie wiem czy mozna podawac linki do stron sklepow...)
    i sa dostene juz od lat

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    W Czechach nie tylko można zapalić ale i od dawna też izolować
    http://nabytekdosrubu.cz/index.php?o...d=10&Itemid=75

  18. #18

    Domyślnie

    czyli jednak i z konopii mozna koszt jak widac tez taki ogromny nie jest, wiec chyba jednak dalej bede drazyl temat
    problem w tym czy u nas wolno tego uzyc na budowie (nie tyle calego hempcretu co izolacji z konopii nie bedac zarejestrowanym u wojewody przetworca?)
    caly temat konopii jest obwarowany takimi przepisami, ze az strach sie pytac

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PWS

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    wydaje mi sie ze istnieje pewna roznica pomiedzy konopia indyjska a przemyslowa,ktora w rzeczywistosci nie jest tutaj materialem budulcowym lecz tylko izolacyjnym, wyglada na to ze sluzy tylko za wypelnienie wczesniej zbudowanego szkieletu drewnianego lub metalowego i w efekcie nie przejmuje zadnych obciazen, zreszta jest to chyba bardzo trwaly material izolacyjny i ma bardzo dobre parametry

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grażka

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał shima Zobacz post
    palic sie tego nie da
    ponoc niepalne
    http://www.limetechnology.co.uk/pages/hemcrete.php
    ale wyglada dobrze i chcialem sie dowiedziec czy ktos juz w polsce z tego budowal?
    Popytaj na www.cohabitat.net - forum bo tu same dzikusy się odzywają.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony