dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 43
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 849
  1. #21

    Post

    Dzięki wielkie za odp.
    Lejesz miód na moje serce powiedz jeszcze jakie macie ogrzewanie i co na dachu
    Pozdro

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    na dachu dachówka ceramiczna Roben
    ogrzewanie podłogowe akumulacyjne elektryczne (bardzo tania inwestycja, droższa eksploatacja, ale jak doliczyliśmy rachunki za prąd, to kotłownia na paliwa stałe z eksploatacją jest tańsza dopiero po 15 latach, jak juz trzeba ją remontować). w domu 93 m2 nic mi taniej nie wychodziło niz prąd, liczyłam to chyba przez miesiąc. Dodatkowo mamy kominek rogowy z nadmuchem do sypialń. Pierwsza, i to bardzo ostra zima juz za nami.

  3. #23

    Domyślnie

    jestes doskonalym przykladem,ze mozna tanio,szybko i bez problemow....siejesz mase optymizmu....
    foty ogrodu prosze.....bo piekny.....

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    dzieki za miłe słowa, myśle że wiele osób dobrze wspomina swoje budowy, zawsze to jakas przygoda
    jak tak sobie pomyslę, to faktycznie obyło sie bez problemów. jedynie z odbiorem troche sie nabiegalismy, bo ciągle jakis dokumentów brakowało, ale za trzecim podejściem sie udało. a że tanio to tylko i wyłącznie kwestia wyboru projektu, nic więcej.
    ogród to za duzo powiedziane, ma rosliny posadzone wokół domu( w tym roku) i starszą część działki z młodymi drzewami owocowymi, malutkim warzywnikiem i ściężką wokół stawu, dosyć to wszystko zdziczałe. ale wrzucam parę zdjęć. acha, jest jeszcze piwniczka, wybudowana wiosną przed budową domu, królestwo mojego męża.

    piwniczka



    warzywniczek


    ścieżka

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    ścieżka dalej


    finisz ścieżki - leżak nad stawem


  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    to chyba nie jest dobry wątek dla zdjęć ogrodu, no ale w końcu temat to "zielony ogród", więc może przejdzie
    jeszcze dwa zdjęcia i idę spać:





  7. #27

    Domyślnie

    naprawde wszystko super.....

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    dzieki za miłe słowa, tak już tęsknie za praca w ogródku, że chyba przeniose sie na jakieś forum ogrodnicze...

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    m.watrucka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    7

    Domyślnie kilka pytań

    Witam. Z radością przeczytałam Wasz wpis i obejrzałam zdjęcia Waszego domu. My także wybudowaliśmy Zielony Ogród i do tego w tym samym czasie, tzn. czerwiec - wrzesień 2010. Niestety, nasze fundusze pozwoliły dotąd na zamkniecie stanu surowego. W tym roku chcemy skończyć pracę w środku. Bardzo podobało mi się Warze urządzenie wnętrz. Między innymi rozwiązanie z kominkiem. Jeśli mogę prosić, napiszcie mi proszę o szczegółach dotyczących wkładu i mocy kominka. Jestem też bardzo ciekawa gdzie można kupić lampę taką jaką macie w jadalni i krzesła.
    Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi! Pozdrawiam. Małgorzata.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    witam, fajnie, że ktos jeszcze wybrał ten projekt, na pewno będziesz zadowolona, szczególnie z braku problemów w czasie budowy. od razu odpowiadam - kominek jest firmy Aryston, moc 12,5 kw, podobno mniejszych nie ma. Grzeje bardzo dobrze, mamy nawiewy do sypialń i łazienki. Co do obudowy to nie do końca to, co chciałam, ale jest to kompromis między gustem moim i męża. Lampa jest z Ikei, niedroga, nastrojowa, często korzystamy ze świec, ale do oświetlenia stołu trochę za słaaba, myślę o dodatkowych reflektorkach. Krzesła z allegro, też niedrogie i bardzo wygodne, ale firmy nie pamietam, musze poszperać. Czy zmienialiście cos w projekcie?

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    m.watrucka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dobry wieczór, dziękuję za szybką odpowiedź. Nasz domek jest lustrzanym odbiciem Waszego projektu. Jeśli chodzi o zmiany to zlikwidowaliśmy drzwi od kotłowni do kuchni i powiększyliśmy łazienkę zmniejszając sypialnię o 30 cm. Nie mamy też ścianek pomiędzy kuchnią a jadalnią. Na zewnątrz, tak jak w projekcie, zbudowaliśmy z klinkieru donice na kwiaty wokół tarasu. Podobają nam się podobne rzeczy! Wybraliśmy taki sam projekt, ja także rozważam kupno białych szafek do kuchni.
    Szukaliśmy na allegro kominka o nazwie "Ariston" a znaleźliśmy tylko "Aristo", czy to to samo?

    Mamy zdjęcia domu z zeszłej wiosny, może uda nam się jakieś przesłać. Pozdrawiamy. Proszę o odpowiedź w sprawie kominka.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Witam, kominek arysto (przejęzyczyłam się):

    http://www.arysto.com.pl/pl/p3

    jak uda mi sie posprzątac w kuchni to zrobie jakieś zdjęcie.

    Też mamy lustrzane odbicie projektu M72. My tylko zrobiliśmy wejscie do garderoby od strony sypialni a nie z wiatrołapu, reszta bez zmian. Kotłowni nie potrzebowalismy, stała sie ona więc pomieszczeniem gospodarczym - mam tam zlew stalowy, pralkę, rozdzielnię elektryczną, kurtki i buty "robocze", chemie gospodarczą. Z wszelkimi "brudami" wchodzimy od razu tam (kalosze, warzywa do mycia, mamy dwa psy i myje im tam łapy) i w wiatrołapie jest zawsze porządek. Na wsi takie pomieszczenie jest niezastapione.

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    m.watrucka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Oto zdjęcia naszego domku:







    Dziękuję za odpowiedź. Bardzo podobał mi się pomysł ze zrobieniem wejścia do garderoby z sypialni - u nas było to jednak niemożliwe do wykonania gdyż potrzebujemy miejsca w kotłowni na piec - garderoba jest więc powiększeniem przedpokoju. Macie super piwniczkę - może napiszecie coś o jej wykonaniu.

    Wracając do tematu kominka na stronie producenta znaleźliśmy informacje, że utrzymuje ciepło przez 9h - jak wygląda to w praktyce?

    Pozdrawiam,

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    bardzo podoba mi sie wejscie do waszego domu - my narazie wykończylismy je nie klinkierem, tylko podbitką która nam została z dachu, jak spróchnieje to pomyslimy o czyms innym. w ogóle domek prezentuje sie elegancko. lepiej wyglada na takim płaskim terenie, u nas jest niewielka skarpa, stąd murek przy tarasie.

    o ziemiance pisałam troche na forum:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...30#post4411430. mamy sporo zdjeć z budowy piwniczki, jeżeli chcecie to je zamieszczę, ale na tamtym piwniczkowym forum.
    co do kominka- wydaje mi się, że wszystko zależy od drewna. jeżeli załadujesz klika kawałków suchego dębu, to do rana będzie żar. my podkładamy dwa-trzy kawałki co ok. godzine, ale zazwyczaj jest to brzoza. jeszcze nie dorobilismy sie dobrze wysuszonego drewna. unas kominek sprawdza sie jesienia lub wiosną, a zimą jako ogrzewanie dodatkowe popołudniami i wieczorami. sam kominek nie trzyma ciepła, to zależy od domu. kominek szybko nagrzewa pomieszczenie, a jak długo ono stygnie to juz kwestia ocieplenia domu.

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KamilaKa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Nawet nie wiecie jak się cieszę, że są ludzie którzy wybrali ten projekt. Ja przymierzam się do budowy domu i nie byłam pewna jak w rzeczywistości będzie on wyglądał. Dzięki waszym zdjęciom (a muszę przyznać, że wybudowaliście cudne domy) widzę, że jest naprawdę piękny. Muszę przyznać, że bardzo pomogła mi również wycena przedstawiona przez jednego z użytkowników forum. Dużo łatwiej przygotować się na wydatki kiedy ma się świadomość, że budowa nie jest aż tak przerażająco droga. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i gratuluję wspaniałych "małych posiadłości" Pozdrawiam.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Witamy trzecią (same kobiety?) budownicz...ą (?) Zielonego ogrodu. Ciekawe jest to, że nie jestesmy bogaci, bierzemy kredyty na całe zycie a tłok jest na forach domów drogich i duzych, natomiast tutaj, gdzie projekt jest "normalny" w cenie taniego blokowego mieszkania, a jednak duzo lepszy niz mieszkanie w bloku, sa tylko 3 osoby.... Pewnie ze budowa jest przerażająco droga, jeżeli wybierzemy drogi projekt. Koleżanka z pracy opowiedziała mi historię ze swojej rodziny: rodzina budował dom 2-piętrowy przez chyba 10 lat (tak długo, bo bez kredytu) Odmawiali sobie wielu przyjemnosci i sami ciezko pracowali. Skończyli budowę i w ubiegłym roku zaczęli zakładac ogród. W tym roku podpisali umowę z agencją nieruchomości, chcą sprzedać dom, bo dzieci własnie się wyprowadziły, a ojciec ma kłopoty z kolanem i w ogóle nie korzystaja z pięter. Ale taki duzy dom trudno dobrze sprzedać... Jeżeli nam będzie kiedyś ciasno, zawsze można cos dobudować od strony łazienki.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    jeszcze zdjęcie znalazłam - od strony południowej:

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    wrzucam jeszcze zdjęcie łazienki, jest niewielka, troszke ponad 4m2




    kolor płytek na zdjeciach wyszedl trochę koszmarnie, w rzeczywistości są jaśniejsze, szary z beżem i bordo zyłki

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    i wiatrołap, jeszcze mniejszy niż łazienka


  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie


Strona 2 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony