dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Party time - coś małego i szybkiego

    Nowy dom to ciągle odwiedzający nas goście "oglądacze"
    często wpadają i nie zawsze mam czas na przygotowanie kolacji/obiadu

    jakie są wasze pomysły na szybkie ale niebanalne przekąski??

    ja podejrzałam ostatnio u Nigelli kieszonki z prosciutto:
    w szynkę zawijamy ser kozi i figi - i gotowe

    jeszcze nie próbowałam ale brzmi pysznie- tylko jak na polskie warunki jest dość drogie - macie jakieś pomysły - wytrychy?
    Nasz nowy piękny świat: http://fotoforum.gazeta.pl/u/osiedleksiazenice.html - zdjęcia z naszego świata

  2. #2

    Domyślnie

    Tortilla czipsy - podgrzewana w piekarniku - posypana żółtym tartym serem (lub bez )...[/list]

  3. #3

    Domyślnie

    Krakersy+masło + prosciutto (szynka włoska lub np. szwarcwaldzka (?-pisownia) + anchois .....Pychotka

  4. #4

    Domyślnie

    Wczoraj przyjacióła przypomniała mi że ona na imprezkach robi śliwki suszone zawijane w boczku z piekarnika

    pyssznosć ale nie chcę wiedzieć ile to ma kalorii
    no i wcześniej trzeba sobie pozawijać i na imprezce tylko wjazd do piekarnika

    z rzeczy kanapkopodobnych zdarza mi się robić bruschetty z pomidorami świeżymi, suszonymi, bazylią i oliwą - to wszystko na cienko pokrojoną bagietkę i siup do piekarnika
    ostatnio tuningowałam to jeszcze serem żółtym bo jak Mój Mężczyzna zobaczył same zielone /i czerwone/ na kanapeczkach to minę miał kiepską..
    Nasz nowy piękny świat: http://fotoforum.gazeta.pl/u/osiedleksiazenice.html - zdjęcia z naszego świata

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Ostatnio robiłam coś takiego: tortillę smarowałam serkiem almette, na to plastry łososia, zwinęłam jak naleśnik i pokroiłam w plasterki. Ładnie wygląda, świetnie smakuje i robi się ekspresowo. Do niektórych dodałam też oliwki, zresztą tu można kombinować.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    śliwki w boczku robię często , nazywam je "śliwkami w szlafroczkach"
    zawsze wszystkie znikają na imprezach

    Roaldę łososiową też robię , ale w biszkopcie szpinakowym (albo w naleśniku) , do serka dodaję zależnie od humoru czosnek albo chrzan i koniecznie zioła (mogą być suszone)

    ogólnie lubie miec zawsze w lodówce albo spiżarce coś , czym mogłabym na szybko poczęstować niespodziewanych gości
    lubie mieć kulki mięsne albo rybne w occie (zawsze robie więcej - dobre też na wieczorne podżeranko ) , boczek smarowny ( nikt nim nie gardzi a z dodatkiem ogórka kiszonego albo konserwowego to ponoć już bajka ) , rybę opiekaną w occie .... w sumie potrawy w occie dłużej można przechowywać i pasują do procentów
    ostatecznie chleb (swój) ze smalcem (swoim) również cieszy się powodzeniem
    zakwas na żur i barszcz (swoje oczywiście ) też zawsze mam w lodówce - na szybko coś ciepłego do picia sie zmontuje

    acha , tzatzyki
    tzatzyki też muszę zawsze mieć
    parę ziemniaków - już są frytki , do tego co się znajdzie w zamrażalniku i tzatzyki .....sałatka ze słoika i nie trzeba się bać gości
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tabaluga1
    Ostatnio robiłam coś takiego: tortillę smarowałam serkiem almette, na to plastry łososia, zwinęłam jak naleśnik i pokroiłam w plasterki. Ładnie wygląda, świetnie smakuje i robi się ekspresowo. Do niektórych dodałam też oliwki, zresztą tu można kombinować.
    wychodzi takie tortillowe sushi? super!!
    Nasz nowy piękny świat: http://fotoforum.gazeta.pl/u/osiedleksiazenice.html - zdjęcia z naszego świata

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony