dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 18
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 341
  1. #21

    Domyślnie

    4 sierpień 2009r.

    Po głębokim namyśle decyzja zapadła - dokumentację do pozwolenia na budowę załatwiamy sami. Byliśmy wczoraj u projektanta, który będzie nam adoptował projekt i naniesie budynek na mapki. Omówiliśmy wszystkie szczegóły i podpisaliśmy umowy. Za swoją pracę pan projektant życzy sobie "tylko" 600zł - jeżeli nie ma zmian. Ja wprowadzam tylko kilka drobnych więc myślę, ze nie będzie to jakaś kosmiczna kwota. Pan mieszka w woj. śląskim, ale mamy do niego blisko bo mieszkamy na pograniczu dwóch województw. Już dawno słyszeliśmy, że w woj. śląskim są zupełnie inne ceny (dużo niższe). A może rozejrzymy się za ekipą budowlaną właśnie u sąsiadów?
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  2. #22

    Domyślnie

    4 sierpień 2009r.

    W związku z podziałem zadań w naszej grupie budujących rozmawiałam dzisiaj z prezesem (ojciec koleżanki mojego syna) spółki zajmującej się w naszej gminie siecią wodociągową i kanalizacją sanitarną. Pan prezes był bardzo miły i życzliwy, uzgodniliśmy co trzeba i w ciągu kilku dni mamy otrzymać zapewnienie o dostawie wody i techniczne warunki przyłączenia do sieci wodociągowej oraz odprowadzenia ścieków sanitarnych, pomimo, że gmina dopiero w przyszłym roku będzie prowadziła sieć wodociągową i kanalizację wzdłuż planowanej drogi przy naszych działkach. Zatem złożyliśmy wnioski wraz z kopiami mapki ewidencyjnej

    Dzisiaj także kolega z naszej grupy zebrał podpisane przez nas wnioski do Enei i ma się spotkać ze znajomym elektrykiem w sprawie dostawy prądu

    Można powiedzieć, że robimy maleńkie kroczki do przodu, w ciągu dwóch dni trzy kroki: projektant, woda i kanalizacja, energia elektryczna.

    Na dodatek wysłałam wczoraj wieczorem e-maila z moimi i męża danymi do projektanta i jakież było dzisiaj moje zdziwienie kiedy otworzyłam pocztę. Pan grzecznie podziękował. A dzisiaj zadzwoniła do mnie jego pracownica-asystentka w celu potwierdzenia naszego adresu i adresu budowy, ponieważ już rozpoczynają pierwsze prace nad dokumentacją i chcą uniknąć niepotrzebnych błędów.

    Chyba jest dobrze, żeby tylko nie zapeszyć

    Czyli pora się spokojnie pakować - jutro wyjeżdżamy na bardzo załużone w tym roku wakacje
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  3. #23

    Domyślnie

    14 sierpień 2009r.

    To co miłe i przyjemne tak szybko ucieka, ale pozostają wspomnienia i fotografie. Wypoczywaliśmy wędrowaliśmy szlakami pienińskimi jeździliśmy na wycieczki rowerowe płynęliśmy przełomem Dunajca i przy okazji odwiedziliśmy znajomych ze szkolnych czasów

    A ja pokonałam swoje fizyczne słabości
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  4. #24

    Domyślnie

    15 sierpień 2009r.

    U "progu" Wąwozu Homole


    - szanowna inwestorka

    Wyprawa na Wysoką, a później Przełęczą Rozdziela, Rezerwatem Biała Woda do Jaworek (maszerowaliśmy 6 godzin)


    - inwestorka i najmłodszy inwestor


    - szanowny, strudzony inwestor
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  5. #25

    Domyślnie

    14 sierpień 2009r.

    Zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Krościenku


    zdobycie Trzech Koron
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  6. #26

    Domyślnie

    14 sierpień 2009r.

    A teraz wieści "budowlane":
    Jeszcze przed wyjazdem, dokładnie 3 sierpnia zaniosłam do Urzędu Gminy grzeczną prośbę naszej "grupy budującej" o usunięcie betonowych słupów i drzew z drogi dojazdowej do naszych nieruchomości oraz o jej utwardzenie. Będąc na naszym wakacyjnym wojażu dowiedzieliśmy się od koleżanki, że coś sie dzieje na naszej rzekomej drodze, zbieg okoliczności ?
    Po dziesiejszym powrocie zastaliśmy grzeczne pismo z gminy (z dn. 11.08.), że rozpoczęte zostały prace nad umożliwieniem nam dojazdu do działek, a pozostałe prace zostaną podjęte po wykonaniu projektu drogi oraz uzyskaniu zezwolenia na budowę, a swoją drogą ciekawa jestem jak długo to potrwa bo przy okazji budowy drogi ma zostać pociągnięta sieć wodno-kanalizacyjna , chyba że najpierw sieć a jak domki będą stały - droga.
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  7. #27

    Domyślnie

    17 sierpień 2009r.

    Ufffffffff ale dzisiaj był upał, można się było rozpłynąć. Przejrzałam rysunki, które kiedyś zrobiłam w komputrze. Chciałabym, aby mój domek wyglądał mniej więcej tak:



    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  8. #28

    Domyślnie

    18 sierpień 2009r.

    Odebrałam dzisiaj z Zakładu Gospodarki Komunalnej warunki techniczne włączenia do sieci wod.-kan. i zapewnienie na dostawę wody i odbiór ścieków. Niepokoi mnie zapis na końcu, że w/w wymienione warunki techniczne włączenia do sieci wod.-kan. będą obowiązywać po uzbrojeniu terenu w rejonie działki Czy, aby to nie będzie "kłodą" w uzyskaniu pozwolenia na budowę i trzeba będzie projektować studnię i szambo ? Chyba jutro zadzwonię do naszej "wtyczki" w wydz. budownictwa i architektury w starostwie.

    Sprawy w toku to:
    -adaptacja projektu i projekt zagospodarowania działki (umowa na piśmie, że projektant wykona to do 31.08.2009r.),
    -oświadczenie z UM, że istnieje możliwość połączenia naszej działki z odcinkiem projektowanej drogi (obiecane, pod koniec tego tygodnia),
    -wydanie warunków przyłączenia do sieci energetycznej (obiecane do końca tego tygodnia).
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  9. #29

    Domyślnie

    20 sierpień 2009r.

    Wczoraj "zawezwał" nas nasz projektant w celu ostatecznego omówienia zmian dokonywanych w projekcie. Za: zamianę dwóch okien na jedno w kotłowni, zmianę okna z drzwiami balkonowymi na okno w sypialni na dole, likwidację podcienia i wyrównanie budynku w salonie, likwidację okna w komórce pod schodami, likwidację okna w garażu (będą luksfery), poszerzenie filarów przed drzwiami wejściowymi, przeprojektowanie zadaszenia nad nimi na szersze oraz przerysowanie poddasza z poszerzeniem sypialni kosztem korytarza zapłacimy 700zł. Czyli cała adaptacja wraz z projektem zagospodarowania działki wyniesie 1300zł.

    Mamy już oświadczenie z UM, że istnieje możliwość połączenia naszej działki z odcinkiem projektowanej drogi oraz wydane warunki przyłączenia do sieci energetycznej

    Jeżeli chodzi o feralny zapis w zaświadczeniu o warunkach wod.-kan. to może ono w starostwie nie przejść. Jednak będziemy je takie składać. Zobaczymy później co z tym zrobimy.

    Dotychczasowe koszty dokumentacji nezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę:
    -mapki do celów projektowych - 400zł
    -adaptacja projektu i projekt zagospodarowania działki - 1300zł
    -warunki techniczne włączenia do sieci wod.-kan. i zapewnienie na dostawę wody, odbiór ścieków i odbiór nieczystości stałych - 61zł
    -oświadczenie z UM, że istnieje możliwość połączenia naszej działki z odcinkiem projektowanej drogi - 0zł
    -wydanie warunków przyłączenia do sieci energetycznej - 0zł
    ...............................
    Razem: 1761zł

    Jak na razie różnica w kosztach między załatwianiem PB przez I projektanta a załatwianiem PB przez nas wynosi 2439zł na naszą korzyść Będziemy jeszcze musieli zapłacić za wydanie PB oraz za ZUDP, ale to odliczymy jak przyjdzie pora i ostatecznie będziemy wiedzieć ile.
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  10. #30

    Domyślnie

    24 sierpień 2009r.

    W oczekiwaniu na zakończenie adaptacji projektu i zagospodarowanie działki zdjęcia z naszej nieruchomości:

    -"droga", zastanawiam się czy ciężkie samochody wjeżdżające na budowę nie zakopią się przy deszczowej pogodzie



    - nasza zarośnięta działka




    Jeżeli pozwoli pogoda to w październiku zrobimy na działce porządki i tymczasowo ją ogrodzimy
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  11. #31

    Domyślnie

    27 sierpień 2009r.

    No i nasza działka na mapie:


    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  12. #32

    Domyślnie

    28 sierpień 2009r.

    Projektant kończy adaptację projektu i plan zagospodarowania działki, ale dziasiaj przyjechał jeszcze obejrzeć działkę w realu.

    Casting na ekipę budowlaną trwa. W zasadzie daliśmy do wyceny koszty robocizny do czterech firm. Mamy namiary jeszcze na trzy. Jakoś nie śpieszą się z wyceną kosztów robocizny Niektórzy tłumaczą się urlopem swoim lub pracowników. Rozumiem, że odpoczynek jest potrzebny, ale chciałabym juz coś niecoś wiedzieć na temat ceny tej "przyjemności" i ewentualnie zaklepać którąś z ekip na wiosnę 2010r.

    Mam nadzieję, że jeszcze chwila i złożymy wszystkie dokumenty potrzebne do wydania PnB i że nie będzie większych problemów
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  13. #33

    Domyślnie

    30 sierpień 2009r.

    No i mamy pierwszą wycenę robocizny:
    -ekipa nr I - Pan F. - 34000zł za SSO (aby zatrudnić tę firmę ostateczną decyzję musimy podjąć do końca września)
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  14. #34

    Domyślnie

    3 wrzesień 2009r.

    Wczoraj odebraliśmy dokumentację po adaptacji wraz z planem zagospodarowania. Pomimo, że była spisana umowa co do kwoty za usługi podstawowe oraz co do kwoty za zmiany w projekcie, nasz projektant zaśpiewał 250zł więcej (20zł-ksero 4 szt. mapek z naniesionym budynkiem itp..., 130zł-pieczątki na projekcie i dokumentacji-za adaptację instalacji sanitarnej i elektrycznej pomimo, że nie robiliśmy zmian, 100zł-dla projektanta dodatkowo, gdyż stwierdził, że pracy było bardzo dużo).

    Jakież było nasze rozczarowanie, kiedy otworzyłam dokumentację orginalną a tam byk jak nie wiem. Nie zgadzała się powierzchnia użytkowa naszego domku, aż o 11m2 niestety takiego błędu nie mogliśmy przepuścić. Obawiając się, że możemy mieć więcej takich niespodzianek bardzo dokładnie przejrzałam całą dokumentację. Znalezione jeszcze błędy: brak podpisów i dat przy pieczątkach za zgodność z orginałem dokumentów potwierdzających uprawnienia osób biorących udział w adaptacji brak podpisów i pieczątek na 1 egzemplarzu projektu, gdzie zostały wrysowane na czerwono zmiany jak również na innych stronach

    W te pędy podzwoniłam do członków naszej grupy budujących, aby sprawdzili swoją dokumentację. Oni także mieli błędy Od razu, nie zważając na późną porę przekazaliśmy "miłą" nowinę projektantowi i umówiliśmy się na dzisiaj.

    Pan skruszony przyjechał (godz.13) po nasze 3 zestawy dokumentacji i zabrał je do poprawki. Byliśmy tym razem jednak "brutalni" i zażądaliśmy poprawioną dokumentację na dzisiaj Dzwonił do mnie już 3 razy, że wiezie poprawione i uzupełnione dokumenty, ale jakoś nie może dojechać bo to bądź tamto. Zresztą przed chwilą także.

    A więc czekam ...
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  15. #35

    Domyślnie

    3 wrzesień 2009r.

    No i mamy kolejną wycenę robocizny, a więc zestawienie:

    -ekipa nr I - Pan F. - 34000zł za SSO (aby zatrudnić tę firmę ostateczną decyzję musimy podjąć do końca września)

    -ekipa nr II - Pan Z. - 38000 - 40000zł za SSO, z więźbą i przygotowaniem dachu pod położenie dachówek, bez zagęszczenia piachu przed wylaniem płyty (trzeba wynająć sprzęt i inną ekipę, bądź tylko sprzęt i zrobić to samemu)
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  16. #36

    Domyślnie

    3 wrzesień 2009r.

    No i doczekałam się. Projektant przyjechał wraz z poprawioną dokumentacją. Przejrzeliśmy z mężem wszystkie egzemplarze i nie znaleźliśmy braków. Mam nadzieję tylko, że sprawdziliśmy dokładnie

    Zatem dotychczasowe koszty dokumentacji nezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę (razem z mapkami):
    -mapki do celów projektowych - 400zł
    -adaptacja projektu i projekt zagospodarowania działki - 1550zł
    -warunki techniczne włączenia do sieci wod.-kan. i zapewnienie na dostawę wody, odbiór ścieków i odbiór nieczystości stałych - 61zł
    -oświadczenie z UM, że istnieje możliwość połączenia naszej działki z odcinkiem projektowanej drogi - 0zł
    -wydanie warunków przyłączenia do sieci energetycznej - 0zł
    ...............................
    Razem: 2011zł

    Jak na razie różnica w kosztach między załatwianiem PnB przez I projektanta a załatwianiem PnB przez nas wynosi 2189zł na naszą korzyść
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  17. #37

    Domyślnie

    8 wrzesień 2009r.

    Zawiozłam dzisiaj dokumentację do starostwa (do naszej znajomej), aby przejrzała czy mamy wszystkie niezbędne papierki i czy nasz (niedbały trochę jak się okazuje) projektant nie zrobił nam jeszcze jakieś "kuku"
    Po uzupełnieniu przez projektanta wynalezionych przez nas braków i błędów, nasi "wspólnicy" w budowaniu jeszcze wynaleźli brak dwóch pieczątek , które dzisiaj na szybko uzupełniał.
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  18. #38

    Domyślnie

    8 wrzesień 2009r.

    Po zdaniu (mam nadzieję) we wrześniu ważnych dla mego małża egzaminów, w październiku planujemy rozpoczęcie prac porządkowych na działce. Liczymy na sprzyjającą pogodę i może powitamy jesień pierwszym grilem lub ogniskiem
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  19. #39

    Domyślnie

    17 wrzesień 2009r.

    Dokumentacja sprawdzona. Kilka drobnych rzeczy do poprawki

    Jest kolejna wycena robocizny, a więc zestawienie:

    -ekipa nr I - Pan F. - 34000zł za SSO (aby zatrudnić tę firmę ostateczną decyzję musimy podjąć do końca września)

    -ekipa nr II - Pan Z. - 38000 - 40000zł za SSO, z więźbą i przygotowaniem dachu pod położenie dachówek, bez zagęszczenia piachu przed wylaniem płyty (trzeba wynająć sprzęt i inną ekipę, bądź tylko sprzęt i zrobić to samemu)

    -ekipa nr III - Pan K. - 59100zł za SSZ (wszystkie etapy, aż po rynny)
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  20. #40

    Domyślnie

    20 wrzesień 2009r.

    I kolejna wycena robocizny, a więc zestawienie:

    -ekipa nr I - Pan F. - 34 000zł za SSO (aby zatrudnić tę firmę ostateczną decyzję musimy podjąć do końca września)

    -ekipa nr II - Pan Z. - 38 000 - 40 000zł za SSO, z więźbą i przygotowaniem dachu pod położenie dachówek, bez zagęszczenia piachu przed wylaniem płyty (trzeba wynająć sprzęt i inną ekipę, bądź tylko sprzęt i zrobić to samemu)

    -ekipa nr III - Pan K. - 59 100zł za SSZ (wszystkie etapy, aż po rynny)

    -ekipa nr IV - Pan P. - 58 100zł za SSZ (wszystkie etapy), z materiałami (oprócz więźby, którą mamy i bez dachówek) 135 500zł
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

Strona 2 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony