dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No i co?
    Ścina się drzewo.
    Kradnie (dokonuje się wyrębu, zrywki, sortymentacji, odbiórki, przewozu... itd i tp.) drewna

  2. #22

    Domyślnie

    I nic ....
    Są w tej chwili przedstawione 2 różne i skrajne przypadki ...

    1 zorganizowanych i świadomych złodziejaszków kradnących pełnowartościowe drewno x razy
    2 ludzi ,którzy z biedy wycinali gałęzie z połamanych drzew...

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee
    Ja bardziej chcialbym o profesjonalizmie dziennikarzy. Bardzo latwo jest manipulowac ludzmi, niestety. Byla kiedys dyskusja o tym czy powinno sie karac niekompetentnych pismakow zakonczona mala awanturka i histeria tychze. No bo przeciez wolnosc slowa.
    wiesz jak to sę nazywa mało popularnie wśród czytających tabloidy?? C.ujnia z grzybnią - polskie "Ch" ale prawdziwe - niestety.
    Znam to słowo - to determinacja połączona z obrzydzeniem.
    Dla przepisów, dla rządzących , dla codzienności.
    Oceniać nie chcę - wiesz dlaczego?
    Bo piszą w gazecie.
    A ja z doświadczenia znam - że "pisać i pokazywać - każdy może - czasem lepiej a przeważnie gorzej"
    Nie neguję i nie oskarżam.
    Tyle że nie za bardzo już ufam komukolwiek w tym przekazie.....
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    I nic ....
    Są w tej chwili przedstawione 2 różne i skrajne przypadki ...

    1 zorganizowanych i świadomych złodziejaszków kradnących pełnowartościowe drewno x razy
    2 ludzi ,którzy z biedy wycinali gałęzie z połamanych drzew...
    dokładnie mam takie same odczucie
    A znam mozliwości manipulacji - czytających
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    to tak jak ze złomiarzami
    niby się przysługują,
    ale włażąc na cudzy teren kradną, chyba nie ma wątpliwości
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewiwa

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    130

    Domyślnie

    Kompletna paranoja, najbardziej wkurza mnie manipulowanie i to jeszcze w tak dużym medium. Z jednej strony mamy zbieranie gałązek, z drugiej szacowanie wartości drewna na podstawie obwodu pni (to jednak nie gałęzie), pozbieranie tych gałęzi za wiedzą sołtysa, czy wyprawa traktorem po drewno. Tak czy inaczej, to się zgłasza u leśniczego. Ja rozumiem, że trudna sytuacja materialna, wręcz ubóstwo, zmuszało tych ludzi do wielokrotnej recydywy. Parę razy mieli darowane, no to kurde ja się pytam, gdzie u licha była jakaś pomoc społeczna, czy nawet pomoc lokalnych władz, czy nawet tych leśniczych? Nie dawać kasy, ale choć przeznaczyć jakiś deputat tej nieszczęsnej gałęziówki, wypisać na to papier i już. I kradzieży by nie było i miałby kto sprzątnąć po ścince. A tak - i lokalne władze i leśnictwo i cały ten sąd, tylko się ośmieszyli wszczynając całą tę procedurę, która podobno musiała być z urzędu przeprowadzona.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Czy można troszkę ukraść, a przez to być mniej winnym?

    Czy jak się troszkę kradnie, ale systematycznie to, to jest gorzej, czy lepiej ?

    Czy jest różnica w „troszkę zbieraniu” owoców z prywatnej plantacji (ogródka), a „troszkę zbieraniu” drewna (drzewa) z lasu?

    Czy ze stojącego na ulicy samochodu można „zabrać” wycieraczkę – wszak to też troszeczkę.

    Czy własność państwowa (lasy) jest inną formą własności niż własność prywatna (plantacja, ogródek, samochód) ?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #28

    Domyślnie

    Dyskusja się rozwinęła, morał z tego jakiś będzie?
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  9. #29

    Domyślnie

    Dyskusja się rozwinęła, morał z tego jakiś będzie?
    Ja, to bym normalnie łapy na miejscu obcinał.

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiaterwiater
    Ja, to bym normalnie łapy na miejscu obcinał.
    Ale komu? Dziennikarzom tvn24 czy dziadkom czy moze lesnikom?
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o rzetelne dziennikarstwo, to zawsze, jak jest dyskusja na ten lub zbliżony temat, przypomina mi się sytuacja, jak chodził ze mną na jakieś studia podyplomowe chłopak, który pracował jako dziennikarz w lokalnej gazecie. Zawsze w sobotę mnie pytał: co chcesz, żeby Cie spotkało w przyszłym tygodniu?
    Zaczynał karierę jako piszący horoskopy.

  12. #32

    Domyślnie

    Prawo widowiska. Biedny, stary, niezaradny dręczony przez opresyjne państwo - to się lepiej sprzeda niż: ciągle kradną i kradną, to się wreszcie dosłużyli.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee
    Cytat Napisał wiaterwiater
    Ja, to bym normalnie łapy na miejscu obcinał.
    Ale komu? Dziennikarzom tvn24 czy dziadkom czy moze lesnikom?
    ... jak to "komu" ? ... wszystkim ... a także nóżki, przy samej doopie

    pozdróweczka
    unde venis et quo tendis

  14. #34

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddoommiinniikk
    Prawo widowiska. Biedny, stary, niezaradny dręczony przez opresyjne państwo - to się lepiej sprzeda niż: ciągle kradną i kradną, to się wreszcie dosłużyli.
    dokładnie.........
    Przecież nikomu sie juz nie chce pisać o przychodni osiedlowej - gdzie dzwonie w listopadzie zapisać sie po "brele" do okulisty i gadają w telefonie że termin na maj wolny.
    Przecież to żaden news, tylko normalnie w tym kraju przyjeta norma.............
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony