dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 226
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Mulczowaliście trawe i zebraliście jej 3 kosze ?
    Coś mi tu nie pasuje .... [/quote]

    Mianowicie co ci nie pasuje? Kosiarka ma kosz i zbierała do tego kosza rozdrobniona trawę - zamiast wyrzucać ja na skoszona trawę- wrzuca ja do kosza. Nie wiem czy o to ci chodzi

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgu77
    Mulczowaliście trawe i zebraliście jej 3 kosze ?
    Coś mi tu nie pasuje ....
    Mianowicie co ci nie pasuje? Kosiarka ma kosz i zbierała do tego kosza rozdrobniona trawę - zamiast wyrzucać ja na skoszona trawę- wrzuca ja do kosza. Nie wiem czy o to ci chodzi[/quote]
    Mi mulczowanie kojarzy sie z procesem rozdrabniania trawy, która nie jest zbierana tylko rozkłada się w trawniku. I dlatego nie pasują mi te 3 kosze !
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  3. #23

    Domyślnie KOSIARKA MTD SP 53 GHW - prosze o opinie

    jestem na kupnie kosiarki ,wpadł mi w oko ten model MTD SP 53 GHW na stronie jest opis http://www.mtdpoland.pl/www2/?id=15&idt=225 ,czy moze miał ktoś doswiadczenie z tym modelem ,jakie ma wady i zalety?????mam 16arów w płaskim terenie

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Mam od jakiś 3 miesięcy taką kosiarkę. Do koszenia ok. 10 arów w miarę płaskim terenie. Na razie wszystko działa. Skoszenie zajmuje ok. 40-60 minut. Czas mocno zależy od przeszkód (drzewka, krzaczki) bo ustroistwo nie jest zbyt zwrotne Ponieważ to moja pierwsza spalinóówka - nie jestem w stanie zrobić jakiegoś porównania. Ale jestem z niej zadowolony.
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał _bogus_
    Mam od jakiś 3 miesięcy taką kosiarkę. Do koszenia ok. 10 arów w miarę płaskim terenie. Na razie wszystko działa. Skoszenie zajmuje ok. 40-60 minut. Czas mocno zależy od przeszkód (drzewka, krzaczki) bo ustroistwo nie jest zbyt zwrotne Ponieważ to moja pierwsza spalinóówka - nie jestem w stanie zrobić jakiegoś porównania. Ale jestem z niej zadowolony.

    rozumiem ze to nowy model i niema jeszcze duzo uzytkowników,ale dzieki za wkazówki

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Osobiście nie miałem doczynienia z tą kosiarką, aleu mnie w pracy ogrodnicy maja podobne choć nieco starsze modele MTD. ogólnie chwala sobie z jedna uwagą, te duże plastikowe koła z tyłu są trochę za miękkie i nie nierównościach krzywią się po pewnym czasie. o ile w modelach z kołami szprychowymi (metalowymi) jest ok to te plastikowe jeżdżą nieco koślawo. I druga uwaga to cena. pytanie za ile możesz to cudeńko kupić (w większości miejsc widziałem w cenie 1990-2090 zł) to trochę sporo. Dosyć atrakcyjną konkurencją jest bardzo podobna kosiarka dostępna w Castoramie. też naped na przód, zbieranie, wyrzut boczny, mielenie, szerokość 53 cm, silnik B&S 6 KM (tyle że na 4 "małych" kołach) a cena 1570 zł więc sporo taniej. Ostatnio też szukałem kosiarki i zwiedziłem na prawdę sporo sklepów, jeśli chodzi o coś większego na sporą powierzchnie to nie znalazłem nic co miało by lepszą proporcję jakościowo-cenową.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N.
    Osobiście nie miałem doczynienia z tą kosiarką, aleu mnie w pracy ogrodnicy maja podobne choć nieco starsze modele MTD. ogólnie chwala sobie z jedna uwagą, te duże plastikowe koła z tyłu są trochę za miękkie i nie nierównościach krzywią się po pewnym czasie. o ile w modelach z kołami szprychowymi (metalowymi) jest ok to te plastikowe jeżdżą nieco koślawo. I druga uwaga to cena. pytanie za ile możesz to cudeńko kupić (w większości miejsc widziałem w cenie 1990-2090 zł) to trochę sporo. Dosyć atrakcyjną konkurencją jest bardzo podobna kosiarka dostępna w Castoramie. też naped na przód, zbieranie, wyrzut boczny, mielenie, szerokość 53 cm, silnik B&S 6 KM (tyle że na 4 "małych" kołach) a cena 1570 zł więc sporo taniej. Ostatnio też szukałem kosiarki i zwiedziłem na prawdę sporo sklepów, jeśli chodzi o coś większego na sporą powierzchnie to nie znalazłem nic co miało by lepszą proporcję jakościowo-cenową.

    byłem w kastoramie ale nie wiem o która ci chodzi bo niema jej tam ???jaki to model???jakiej firmy

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RoWeRs

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Moja MTD 46 ma już 2 sezony. Katuję ją na prawie 2000 m2
    Problemy jakie miałem z kosiarką:
    - kiepsko wkręcała się na właściwe obroty (udało mi się to naprawić),
    - kiepsko trzyma uszczelniacz ośi, po sezonie wymiana oleju, czyszczenie i wymiana uszczelniacza (groszowa sprawa) obowiązkowa.
    Jest to model bez napędu ale jest bardzo lekki i wcale mi to nie przeszkadza. Znaczną część terenu koszę bez kosza, więc trzeba zaopatrzyć się w prosty nóż, bo inaczej wszystko będzie w butach a poza tym zmniejszają się opory cięcia, mniejsze spalanie itd...
    Ogólnie jestem zadowolony.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekaqua
    byłem w kastoramie ale nie wiem o która ci chodzi bo niema jej tam ???jaki to model???jakiej firmy
    Ops zapomniałem napisać
    Murray Sentinel 55/ 3n1 Konktetnie typ: 228611x50A
    W sieci znalazłem jedynie "mniejszego barciszka"
    http://www.murray.com/products/produ...199&CYear=True
    Wygląda prawie identycznie tyle że 4,5 a nie 6 KM

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N.
    (...) I druga uwaga to cena. pytanie za ile możesz to cudeńko kupić (w większości miejsc widziałem w cenie 1990-2090 zł) to trochę sporo. Dosyć atrakcyjną konkurencją jest bardzo podobna kosiarka dostępna w Castoramie. też naped na przód, zbieranie, wyrzut boczny, mielenie, szerokość 53 cm, silnik B&S 6 KM (tyle że na 4 "małych" kołach) a cena 1570 zł więc sporo taniej. Ostatnio też szukałem kosiarki i zwiedziłem na prawdę sporo sklepów, jeśli chodzi o coś większego na sporą powierzchnie to nie znalazłem nic co miało by lepszą proporcję jakościowo-cenową.
    Ja za swoją w Castoramie jakieś 3 miesiące temu zapłaciłem właśnie ok. 1 600 zł. Więc może nie do końca chodzi o ten model? Aż sprawdzę dokłądny numer modelu bo na wygląd jest dokładnie taka sama (i na pewno zgadza się szerokość koszenia).
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  11. #31

    Domyślnie

    Ja kupiłem taką http://www.e-kosiarki.pl/go/_info/?id=205 (Stiga 47 S Turbo)
    Jest z napędem (wg. mnie to duże udogodnienie - mniej się męczysz), 5 lat gwarancji, mulczowanie albo zbieranie. Kupowałem za 1340 zł w promocji, teraz jak widać podnieśli cenę.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  12. #32
    Guest

    Domyślnie Kosiarka TORO z silnikiem TECUMSEH - wasze opinie

    Kupiłam kosiarkę spalinową firmy TORO 6,5 km z silnikiem TECUMSEH (sprowadzona z USA). Po przeczytaniu waszych opinii już nie wiem czy to dobry wybór (w sumie to nie ja wybierałam tylko ktoś). Czy to dobra firma? Czy dobry silnik? Czy jest wytrzymały? Zaznaczam, że trawnik jest nieduży ok.700 m2. Proszę o wasze opinie. Może ktoś ma coś podobnego i powie mi jak to się sprawuje. Czy są jakieś kłopoty z użytkowaniem.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    moi znajomi maja juz 3 rok z tym silnikiem i nic nie slyszlam ze jest zle....Natomiast napewno gorzej bedzie z serwisem gdyby cos....

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agunia
    Kupiłam kosiarkę spalinową firmy TORO 6,5 km z silnikiem TECUMSEH (sprowadzona z USA). Po przeczytaniu waszych opinii już nie wiem czy to dobry wybór (w sumie to nie ja wybierałam tylko ktoś). Czy to dobra firma? Czy dobry silnik? Czy jest wytrzymały?
    Silniki te może nie cieszą się takim zaufaniem jak B&S czy Honda ale złe też nie są. Znajomi mają kosiarkę z silnikiem TECUMSEH (tyle że słabszą o ile pamietam4KM) od 2 lat na 14 ar. i na razie bezawaryjnie. Poza tym
    Cytat Napisał Agunia
    Zaznaczam, że trawnik jest nieduży ok.700 m2. Proszę o wasze opinie. Może ktoś ma coś podobnego i powie mi jak to się sprawuje. Czy są jakieś kłopoty z użytkowaniem.
    Jak na tę powierzchnie to masz potwora, nie kosiarkę wiec raczej za bardzo się nie zmęczy. Moim zdaniem lepiej mieć mocniejszą kosiarkę niż słabszą bo to i większa szerokość, wiec szybciej się kosi i jak trawa przerośnie za wysoka np. podczas jakiegoś wyjazdu to też nie będzie się na niej dławić, a i najechanie na kretowisko lepiej zniesie niż jakieś maleństwo. Dylemat pojawia się przy zakupie, bo wiadomo wieksza jest droższa, ale skoro już ją masz, to pozostaje się cieszyć i nie martwić na zapas
    Cytat Napisał Teska
    .Natomiast napewno gorzej bedzie z serwisem gdyby cos....
    E.. czemu ma być problem? silniki TECUMSEH serwisuje większość punktów (btw takiej znowu różnorodności nie ma jeszcze B&S o Honda i tyle) a że w kosiarce poza silnikiem niewiele jest rzeczy do popsucia to jak sest gdzie serwisować silnik to już nie jest żle.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N.
    Cytat Napisał Agunia
    Kupiłam kosiarkę spalinową firmy TORO 6,5 km z silnikiem TECUMSEH (sprowadzona z USA). Po przeczytaniu waszych opinii już nie wiem czy to dobry wybór (w sumie to nie ja wybierałam tylko ktoś). Czy to dobra firma? Czy dobry silnik? Czy jest wytrzymały?
    Silniki te może nie cieszą się takim zaufaniem jak B&S czy Honda ale złe też nie są. Znajomi mają kosiarkę z silnikiem TECUMSEH (tyle że słabszą o ile pamietam4KM) od 2 lat na 14 ar. i na razie bezawaryjnie. Poza tym
    Cytat Napisał Agunia
    Zaznaczam, że trawnik jest nieduży ok.700 m2. Proszę o wasze opinie. Może ktoś ma coś podobnego i powie mi jak to się sprawuje. Czy są jakieś kłopoty z użytkowaniem.
    Jak na tę powierzchnie to masz potwora, nie kosiarkę wiec raczej za bardzo się nie zmęczy. Moim zdaniem lepiej mieć mocniejszą kosiarkę niż słabszą bo to i większa szerokość, wiec szybciej się kosi i jak trawa przerośnie za wysoka np. podczas jakiegoś wyjazdu to też nie będzie się na niej dławić, a i najechanie na kretowisko lepiej zniesie niż jakieś maleństwo. Dylemat pojawia się przy zakupie, bo wiadomo wieksza jest droższa, ale skoro już ją masz, to pozostaje się cieszyć i nie martwić na zapas
    Cytat Napisał Teska
    .Natomiast napewno gorzej bedzie z serwisem gdyby cos....
    E.. czemu ma być problem? silniki TECUMSEH serwisuje większość punktów (btw takiej znowu różnorodności nie ma jeszcze B&S o Honda i tyle) a że w kosiarce poza silnikiem niewiele jest rzeczy do popsucia to jak sest gdzie serwisować silnik to już nie jest żle.

    mi własnie taka informacje udzielili panowie serwisanci...( byłam ze swoja ale ja mam silnik B&S) chciałam wczesniej kupic z tamtym silnikiem.

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za informację. Trochę mnie uspokoiliście. Jestem tylko zdziwiona, że nikt się nie odezwał z użytkowników takich kosiarek z tym silnikiem. W USA mają dobrą opinię. Zobaczymy co u nas. Dam znać jak trochę pokoszę a trawka dopiero rośnie.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agunia
    Jestem tylko zdziwiona, że nikt się nie odezwał z użytkowników takich kosiarek z tym silnikiem.
    Z silnikiem TECUMSEH pewnie jest kilku, ale TORO u nas raczej słabo dostępna (jeśli już to traktorki i to raczej te z seri profesional się trafiają) pewnie dlatego nikt się nie odezwał. BTW z tego co wyczytałem w sieci to największy problen w serwisowaniu jest z paskiem klinowym napedzajacym koła. W większości kosiarek jest to zwykły pasek klinowy "V" a TORO stosuje paski wieloklinowe. Pasek normalna rzecz że się zużywa, wiec jeśli masz kogoś "na miejscu" kto kupował kosiarkę może warto kupić ze 2-3 sztuki na wszelki wypadek. Kosztować będzie pewnie grosze a z czasem się przyda

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mietus

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    2

    Domyślnie pytanie o kosiarki viking

    Witam :>
    mam szybkie pytanie do uzytkownikow kosiarek viking.
    mianowicie mam zamiar kupic sobie kosiarke VIKING MB 443X (3,5km)
    obszar do koszenia to jakies 600m2 no i nie wiem czy moj wybor padl na odpowiedni model :>
    jak jest z awaryjnoscia sprzetu viking'a czy czesci zamienne sa drogie?
    jakie inne kosiarki polecacie do takiego obszaru najwazniejsze jest
    kosz 60l
    cena do 1000zl
    od 24 do 70mm wysokosc
    i powyzej 40cm szerokosc
    nie musi byc napedu i innych bajerow

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Alkesh

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    9

    Domyślnie Kosiarka Stiga MultiClip 50 Rental

    Witam

    Chcę kupić kosiarkę i mam poważny dylemat. Zastanawiam się nad wyborem kosiarki pomiędzy kosiaką z tematu (Stiga MultiClip 50 Renatal) a kosiarką Stiga TURBO 47 S COMBI.
    Markę już wybrałem jak widać, napęd również - spalinowy.
    Model Rental jest kosiarką nową (nowy model) będącą kosiarką tylko z funkcją mielenia (bez opcji kosza), nie posiada napędu na koła ale brak napędu przy braku kosza jest jak najbardziej do przyjęcia. Obie kosiarki pozostałe parametry (szerokość koszenia, centralna regulacja, silnik STIGA) ma podobne.
    Cena Rentala to 1220zł natomiast Turbo47S 1500 zł
    Zakładając, że cena w tej chwili nie gra dla mnie roli w przypadku tych dwóch kosiarek (lub nie jest taka istotna) to pytanie którą wybrać bo:

    1) wiem że opcja mielenia w modelu COMBI nie jest tak dobra jak w przypadku typowej kosiarki mielącej
    2) Jak w rzeczywistości sprawdza się funkcja mielenia trawy i pozostawiania jej na trawniku - tu proszę o Wasze doświadczenia, we wcześniejszych postach nie wiele było listów od osób uzywających mielących kosiarek.
    3) Czy silniki STIGA (bo mogą być B&S) są Waszym zdaniem dobre

    Pomiajam mniejsze zalety jednej i drugiej kosiarki. Osobiście poprostu wolę nie "generować" koszonej trawy (bo problem z jej pozbyciem i czas oczywiście) tyle że boję się jak w rzeczywistości sprawdza się ta forma koszenia trawy.
    Mój trawnik 400m2 - świeżo posiany - dlatego inne pytanie jest czy pierwsze skoszenie jej kosiarką tylko mielącą jest możliwe (chodzi o maksymalną wysokość koszenia 65mm)

    Dziękuję za podpowiedzi
    Alkesh

  20. #40

    Domyślnie

    podciągam ...

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony