dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 226
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    króciutko

    mam stige 55 turbo
    mulczowanie maxymalnie raz na 2 miesiące i to koszenie ktrótkie
    lepiej z koszem - jak będziesz kosic chwasty lepiej je wywalic niż pozostaiwąć w trawie
    napęd jednak to bardzo przydatna rzecz głównie z koszem.
    silnik Stigi to wielkie G, mi doradzili BS 6,0 KM
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  2. #42

    Domyślnie kosiarka Al-ko

    Zastanawiam się nad kupnem kosiarki firmy Al-ko. Dokładnie Powerline 5200. Czy ktoś z Was ma kosiarkę tej firmy i mógłby mi pomóc w wyborze? Z góry dziękuję za pomoc.

  3. #43

  4. #44

    Domyślnie

    Ja mam jeden sezon. Sprawuje się super. Nie zdażyło mi się aby nie odpaliła od jednego razu. Ma napęd, kosz i mielenie trawy. Typ zapomniałem ale jak wejdę na ich stronę to chyba sobie przypomnę.
    Już sprawdzilem Comfort Bio Combi 470 BR
    http://www.alko.pl/garten-hobby/tabela.php?m=t&pg=5

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie Re: kosiarka Al-ko

    Cytat Napisał natalie05
    Zastanawiam się nad kupnem kosiarki firmy Al-ko. Dokładnie Powerline 5200. Czy ktoś z Was ma kosiarkę tej firmy i mógłby mi pomóc w wyborze? Z góry dziękuję za pomoc.
    moj sasiad ma tej firmy i z tego co widziałam kosi kosi i nic sie znia bynajmniej nie dzieje.

  6. #46

    Domyślnie

    Pięknie dziękuję za opinie.
    Może ktoś jeszcze ma doświadczenia z kosiarkami AL-ko?

  7. #47

    Domyślnie

    Mam AL-KO BR46 już 8 sezon.
    Eksplatacja ogranicza się do:
    lanie paliwa,
    wyniana oleju 1x na sezon,
    wymiana świecy co 3 sezon,
    ostrzeznie noza 2x na sezon,
    1 x na 8 lat wymiana "urządenia rozruchowego " - poszła sprężynka

  8. #48

    Domyślnie Kosiarka Partner 553 CME (z rozrusznikiem)

    Zaoferowano mi za 1750zł kosiarkę firmy Partner. Model 3IN1 553CME. Kosiarka ma napęd na tylne koła i rozrusznik. Silnik Brigsa 5KM.
    Czy jest na forum ktoś kto zna kosiarki tej firmy ? Może konkretnie ten model ?

    Tak na marginesie pytanie jaki napęd jest bardziej użyteczny przedni czy na tylne koła ?

    Trawnik mam 800m2 płaski i w zasadzie bez drzew.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Partner ma niezłe opinie, silniki B&S też. Wygodnie rozwiązane manetki (gaz/napęd) centralna regulacja wysokości . 5 KM na 800 m przy płaskim terenie to aż nadto.
    Cena przyzwoita. Ja bym brał.
    Co do napędu to preferuje przedni (wygodniej się manewruje) ale zdania są podzielone.
    Dziwi mnie tylko ten rozrusznik. Z tego co wiem to 553CME rozrusznik ma owszem ale ręczny. Chyba że to jakaś wersja ful wypas.
    BTW w kosiarkach mniejszych niż 10 km nie spotkałem się z rozrusznikiem elektrycznym, z resztą nie są potrzebne. Np naszego Murraya 6 KM moja połowica, delikatnie mówiąc niezbyt krzepka kobitka odpala bez problemu.

  10. #50

    Domyślnie Re: Kosiarka Partner 553 CME (z rozrusznikiem)

    Cytat Napisał ex67
    Zaoferowano mi za 1750zł kosiarkę firmy Partner. Model 3IN1 553CME. Kosiarka ma napęd na tylne koła i rozrusznik. Silnik Brigsa 5KM.
    Czy jest na forum ktoś kto zna kosiarki tej firmy ? Może konkretnie ten model ?

    Tak na marginesie pytanie jaki napęd jest bardziej użyteczny przedni czy na tylne koła ?
    Kup 4x4 i będzie po problemie.........

  11. #51

    Domyślnie Re: Kosiarka Partner 553 CME (z rozrusznikiem)

    Cytat Napisał PaJak05
    Cytat Napisał ex67
    Zaoferowano mi za 1750zł kosiarkę firmy Partner. Model 3IN1 553CME. Kosiarka ma napęd na tylne koła i rozrusznik. Silnik Brigsa 5KM.
    Czy jest na forum ktoś kto zna kosiarki tej firmy ? Może konkretnie ten model ?

    Tak na marginesie pytanie jaki napęd jest bardziej użyteczny przedni czy na tylne koła ?
    Kup 4x4 i będzie po problemie.........
    Pajak/c05
    A już zaczynałem tęsknić za moim fanem
    Szkoda że usunąłeś post z mojego ogłoszenia w sprawie pozostałości... byłem bardzo ciekaw co tam "miłego" mi napisałeś

  12. #52

    Domyślnie

    Może uznałem że jeszcze z Ciebie będzie "materiał' na równego chłopa i usunąłem...Ale nie było tak strasznie....

  13. #53

    Domyślnie Re: Kosiarka Partner 553 CME (z rozrusznikiem)

    Cytat Napisał ex67
    Zaoferowano mi za 1750zł kosiarkę firmy Partner. Model 3IN1 553CME. Kosiarka ma napęd na tylne koła i rozrusznik. Silnik Brigsa 5KM.
    Czy jest na forum ktoś kto zna kosiarki tej firmy ? Może konkretnie ten model ?

    Tak na marginesie pytanie jaki napęd jest bardziej użyteczny przedni czy na tylne koła ?

    Trawnik mam 800m2 płaski i w zasadzie bez drzew.
    Jak już to Ci podpowiem...Mam coś takiego tylko nie Partner a orginalny Brigs [ kupiłem 3 lata temu za niecałe dwa tysie ] z silnikiem 6 KM i napędem na tył ....
    Koszę tym trawnik o pow. ok 2500 mtr.2 i świetnie sobie radzi.
    Tylny napęd jest chyba lepszy bo można zawracać z napędem po dociśnięciu rączki a z przednim trzeba maszynę podnosić do góry......
    Jak zwykle jest to kwestia upodobań i nawyków.....

  14. #54

    Domyślnie Re: Kosiarka Partner 553 CME (z rozrusznikiem)

    Cytat Napisał PaJak05
    z silnikiem 6 KM i napędem na tył ....
    Koszę tym trawnik o pow. ok 2500 mtr.2 i świetnie sobie radzi.
    Napisz jaka jest szerokość koszenia tej kosiarki ? Mam ochotę na Husqvarnę 5,5KM i szerokość 44cm ...
    http://www.nokaut.pl/oferta/kosiarka...a-r-145sv.html

    zastanawiam się tylko czy nie powinno być szerzej np: 53cm ...
    Z drugiej strony nie chciałbym robić wyścigu zbrojeń

  15. #55

    Domyślnie

    Wiesz...ten sprzęt jest na stałe prawie 200 km go north i nie pamiętam dokładnie bo ostatnio mało bywam "na włościach" ale z tego co pamiętam to chyba szer.koszenia wynosi 52 cm....
    U mnie jest jednak problem polegający na pobycie w terenie szalonego ogrodnika w postaci mojej mamy która z zamiłowania jak i z zawodu kocha tą pracę i nasadziła jakieś 2 - 2,5 tyś roślin i krzewów [ cała działka ma 3 tyś m2 ] więc obkoszenie każdego krzaczka trochę trwa a maszyna się grzeje gorzej niż na boisku .........
    Z tego właśnie powodu kupiłem mocniejszy sprzęt zgodnie ze wskazówkami gościa z serwisu z tradycjami........gdzieś na Pradze......nie pamiętam adresu....Generalnie chodzi o czas pracy ciągłej który w zależności od mocy i obciążenia nie może przekraczać ileś tam [ jakaś tabelka ] w stosunku do mocy urządzenia........
    Ja wolę skosić i mieć czas na "balety" a nie robić tego cały weckend łacznie z niedzielą [ z uwagi na przerwy techniczne...stygnięcie itp ].......Dlatego taki wybór........
    Przy wyborze kieruj się dostępnością serwisu oraz stopniem skomplikowania obsługi bieżacej np. niektóre kosiarki maja kranik do paliwa jak w starych motorowerach i trza pamiętać o zakręceniu takiego po pracy.......Taki mały detal a już kłopot.......W innych silniki są nie do zdarcia ale za to pękają korpusy obudów albo rozlatują się kółka itp. To takie drobiazgi ale wkurzające........
    Jednym słowem masywna obudowa, dobre podwozie i sprawdzona jednostka napędowa........Stoi u mnie kilka takich tanich podwozi z kosiarek gdzie silniki przeżyły resztę a to były super marketowe oferty........
    Uczę się na błędach moich poprzedników i nie kupuję taniej tandety w ładnym opakowaniu.....
    W myśl zasady..... zmieniać nie żeby było lepsze tylko nowsze.... [ ale to tylko auta....] reszta na dłużej.........

  16. #56

    Domyślnie

    Dzięki za radę.

    Właściwie to zdecydował się na Husqvarnę mam tylko ból głowy co do wyboru modelu 44 cm lub 53cm (szerokość koszenia).
    Co do pierwszej mam obawy czy nie za wąska
    Co do drugiej to mam obawy czy nie zbyt wysoko kosi (od 33 mm do 10.

    Nie pamiętam jak wysoko kosiłem swój stary trawnik (bo było to dawno) i nie wiem jak wysoko się powinno kosić. Niektórzy piszą ze można 2,5cm a to w drugim model jest nie do uzyskania gdyż nie kosi tak nisko.

    Co do ilości nasad to udało mi się opanować swoją połowicę i dałem jej do dyspozycji 250 obwodu wokół działki... i postawiłem zakaz wjazdu z tym chwastami na trawnik pod rygorem wyrwania przez "nieznanych sprawców"

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    http://www.kosiarka.pl/product_info....roducts_id=242

    ostatecznie- taką kupiłem
    bardzo fajną funkcją
    jest.. płynna regulacja prędkości
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Alkesh

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam

    Minął podnad rok od mojego postu z pytaniem o kosiarkę. Ostatecznie zdecydowałem się na Rentala czyli wersję bez kosza tylko z mieleniem.
    Więc po roku używania (jeden sezon) nie żałuje swojej decyzji choć bywa że mam wątpliwości. Podstawowa zaleta to czas! Trawnik około 400m2 jak wspominałem 20-30 minut w zależności od wysokości. Lepiej częściej niż rzadziej. Poki co bez awarii żadnej a silnik Stiga.
    Nie jestem jakimś fanatykiem pięknego dywanu trawnikowego więc jak na moje potrzeby i ustawiczny brak czasu rewelacja. Jestem ciekawy tego roku, będę nieco modyfikował trawnik ( zmniejsze jego powierzchnię) dojdą liście z drzew liściastych (wcześniej ich nie miałem) a liście też mieli ta kosiarka.
    Wątpliwości moje wynikają z tego że czasami jak za długa jest już trawa ( a wiadomo musi być sucha do koszenia) to kosiarka sobie już z taką ilośćią nie radzi i wyrzuca takie kupy zmielone . Ale to można łatwo zebrać.
    Na dzień dzisiejszy polecam -oszczędność czasu i nie trzeba kompostować

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    atczarny

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Kosiarka NAC

    Witam,
    Znalazłem kosiarkę firmy NAC samobieżną w dość atrakcyjnej cenie:
    http://www.nac.com.pl/?link=productC...Id=135&idCat=1
    Czy miał ktoś z nią do czynienia? Bardzo proszę o opinie?
    Co to jest tuleja żeliwna w opisie?

    Szukam czegoś niedrogiego bo do koszenia mam 5 arów.

    Poniżej jest specyfikacja kosiarki:

    Paliwo Benzyna bezołowiowa 95
    Moc 4,75 KM
    Pojemność miski olejowej 0,62 L
    Szerokość koszenia 50 cm
    Wysokość koszenia 1,5 - 7,5 cm - 8 stopni
    Kosz 60 L Siatkowy
    Obudowa Stalowa
    Średnica kół Tył 210 mm, Przód 170 mm
    Napęd Tak
    Wyrzut boczny Nie
    Mielenie Nie
    Rozruch Ręczny
    Numer kat. noża -

    Dziękuja za opinie.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    4,75 KM to trochę mało na szerokość koszenia 50 cm pasowało by z 5.5-6 KM zwłaszcza że jest z napędem.
    Tuleja żeliwna - toten wichajster na którym wisi nóż, jeśli z żeliwa to ok. Zabezpiecza oś silnika przed zgieciem przy wjechaniu na np kamień.
    Na 5 arów 4,75 KM a nawet 4 KM styknie tyle że mniejsza szerokość koszenia. Jeśli nie ma dużych spadów to nad koniecznośćą napedu też bym się zastanawiał

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony