dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 182
  1. #1

    Domyślnie Elektryk pomogę ...

    chentnie pomogę w problemach od strony praktycznej i teoretycznej


    Rady dotyczą instalacji
    - elektrycznych
    - antenowych
    - Alarmowych
    - Monitoringu
    oraz innych
    Elektryk-Elektronik Wrocław okolice

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie Przylacze-telefoniczne

    Witam chłopaki mają rację to są mądre rady i każda z nich jest dobra ale chyba najlepsza według mnie to usunięcie tej warstwy ochronnej i dołączenie kabla za pomocą szybkozłączki żelowanej tak się powinno postąpić w tej sytuacji i pewnie tak by postąpił też pracownik TPSA
    Pozdawiam
    Elektryk-Elektronik Wrocław okolice

  4. #4

    Domyślnie

    dobra no to co zrobić

    mam instalacje antenową w 4 pokojach , z każdego biegnie osobno kabel na poddasze i teraz przyszedł czas na przeprowadzkę i trza coś oglądać ,
    antena satelitarna będzie jedna , chce też antenę do telewizji naziemnej
    powiedz jak to wszystko podpiąć i posłać jednym kablem do 4 pokoi niezależnie

  5. #5

    Domyślnie

    Kupując np taki multiswitch

    http://sklep.delta.poznan.pl/obrazki...ek1_1_duzy.jpg

    Wejścia 4x 950-2150 MHz i 1x 47-862 MHz

    Podłączasz 4 osobne kable do tych pokoi , a w pokoju tylko gniazda sat-tv

  6. #6

    Domyślnie

    a na antenie jakiś specjalny konwerter ?

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    a na antenie jakiś specjalny konwerter ?
    Tak, konwenter typu Quatro np. taki: http://moto.allegro.pl/item879895067...l_full_hd.html

    Aby mieć także innego satelitę trzeba albo podwójny konwerter Quatro albo dwa i zeza. Oczywiście do tego inny multiswitch z 9 wejściami.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Ja się zapytam o coś takiego:
    1) Instalacja głośnikowa do kina domowego - jakim przewodem robicie?
    2) Czy robicie podłączenie także subbufera i centralnego, czy tylko satelity przód i tył?

  9. #9

    Domyślnie Odp instalacja satelitarna

    Witam wszystko się zgadza multiswitch 5/4 pasuje jak najbardziej co do konwertera to też pasuje quattro ale pasuje również quad obydwa typy konwerterów są jak najbardziej komatybilne do tego typu instalacji
    Pozdrawiam
    Elektryk-Elektronik Wrocław okolice

  10. #10

    Domyślnie Kino domowe

    Witam co do kina domowego to musimy najperw określić jaką chcemy moc uzyskać ale najpewniejszy kabe to jest 2x2,5 kable rozciągnięte z tyłu lewa i prawa strona i przód lewa i prawa strona to wszystko ładujemy do puszki 4 lub pięcio krotnej - gdy jest jeszcze centeralny głośnik zakańczamy gniazdami głośnikowymi w późniejszej fazie podłanczamy już kino do tych gniazd
    Pozdrawiam
    Elektryk-Elektronik Wrocław okolice

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie Re: Odp instalacja satelitarna

    Cytat Napisał seba7go
    Witam wszystko się zgadza multiswitch 5/4 pasuje jak najbardziej co do konwertera to też pasuje quattro ale pasuje również quad obydwa typy konwerterów są jak najbardziej komatybilne do tego typu instalacji
    Pozdrawiam
    Konwerter typu quad raczej nie pasuje do tego multiswitcha.
    Ten konwerter (quad) pozwala bezpośrednio do niego podłączyć dwa oddzielne tunery, a quatro ma podział na pasma wysokie i niskie oraz H i V - dlatego 4 wyjścia. Quatro służy tylko do podłączenia przy multiswitchu, bo bezpośrednio do tunera nie będzie działał.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Witaj, Seba7go
    chciałbym się dowiedzieć, jak rozwiązać zasilanie grzałek elektrycznych w zbiorniku cwu?

    Chodzi mi o 3-fazową grzałkę w buforze.

    Moc grzałki to 3x2kW.

    Myślę rozwiązać sprawę tak:
    - Kabel 5x2,5mm2
    - Zabezpieczenie różnicowo-prądowe P304 30mA, 25A,
    - Wyłącznik nadprądowy S303 B16A.

    Wartość prądu to 9,15A na fazę.

    Pytania mam cztery:

    Pytanie 1
    Czy lepiej zastosować jeden trójfazowy wyłącznik nadprądowy czy osobny na każdą fazę?

    Pytanie 2
    Czy powyższe rozwiązanie jest poprawne?

    Pytanie 3
    Czy sam zbiornik trzeba podłączać do głónej szyny uziemiającej? Zbiornik będzie metalowy, osłonięty 10cm warstwą izolacji termicznej.

    Pytanie 4
    Z zupełnie innej beczki. Chcę stworzyć alternatywę: jak chodzi pralka, to nie chodzi zmywarka. I na odwrót. Jakimi urządzeniami rozwiązać sprawę takiego przełączania priorytetowego?

    Pozdrawiam.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeZet
    Moc grzałki to 3x2kW.

    Myślę rozwiązać sprawę tak:
    - Kabel 5x2,5mm2
    - Zabezpieczenie różnicowo-prądowe P304 30mA, 25A,
    - Wyłącznik nadprądowy S303 B16A.

    Wartość prądu to 9,15A na fazę.

    Pytanie 1
    Czy lepiej zastosować jeden trójfazowy wyłącznik nadprądowy czy osobny na każdą fazę?

    Pytanie 2
    Czy powyższe rozwiązanie jest poprawne?

    Pytanie 3
    Czy sam zbiornik trzeba podłączać do głónej szyny uziemiającej? Zbiornik będzie metalowy, osłonięty 10cm warstwą izolacji termicznej.

    Pytanie 4
    Z zupełnie innej beczki. Chcę stworzyć alternatywę: jak chodzi pralka, to nie chodzi zmywarka. I na odwrót. Jakimi urządzeniami rozwiązać sprawę takiego przełączania priorytetowego?

    Pozdrawiam.
    1 - Wystarczy B10A.
    Ze względu bezpieczeństwa lepszy będzie 3-fazowy wyłącznik, mniejsza szansa na pomyłke przy wyłączeniu zasilania podczas remontu takiego zbiornika.

    2 - Poprawne rozwiązanie.
    Newralgicznym elementem jest tor N. Przy przepaleniu jednej grzałki po torze N pójdzie suma geometryczna prądów z 2 działających grzałek. Normalnie tam nie powinno nic płynąć lub prawie nic.
    Ja dałbym przekrój większy, ewentualnie wyłącznik w torze N.

    3 - Podłącz.
    Sam zbiornik masz zaizolowany, ale pewnie będziesz miał jakieś króćce, zawory, przyłącza, stopki do podłogi w wykonaniu metalowym. No i przede wszystkim masz do czynienia z wodą/wilgocią i ewentualnymi przeciekami...

    4 - Dokładnie chodzi ci o wyłącznik priorytetowy.
    Znajdź sobie oferte firm F&F lub ZAMEL i poczytaj o tym urządzeniu.

  14. #14

    Domyślnie

    antena satelitarna będzie jedna , chce też antenę do telewizji naziemnej
    powiedz jak to wszystko podpiąć i posłać jednym kablem do 4 pokoi niezależnie

    kompletny schemat instalacji - od razu masz sklep

    http://www.dipol.com.pl/schemat_inst..._schemat02.htm
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  15. #15

    Domyślnie Witam pana robdk co do konwertera

    Witam pana robdk
    widzę że co do pojęcia o podłanczaniu konwerterów i multiswitcha ma pan bardzo małą wiedzę skoro twierdzi pan że konwerter quada nie zadziała na multiswith zapraszam zatem na naukę do mnie od strony praktycznej i teroretycznej chętnię pomogę ogólne anten na multiswitch zamontowałem już z ponad 500 także myślę ze mam rozeznanie w tej sprawie
    Pozdrawiam
    Elektryk-Elektronik Wrocław okolice

  16. #16

    Domyślnie

    Witam pana Pezet rozwiązanie pana robertsz jest w miarę sensowe chcociaż ja pokusiłbym się o wył. różnicowo prądowy nie 30 mA tylko 80 mA ponieważ upłynność prądu w takim urządzeniu jakim jest zbiornik cwu jest większe
    może być wyłącznik różnicowo-prądowy z wbudowanym s-304 16A ale już jak nie to s-304 16A z torem 0 , a co do szyny uziemiającej PE to jak najbardziej należy uziemić to urządzenie dodatkowym przewodem żółto-zielonym o przeroju min 6mm
    Wyłączniki priorytetowe z grupy F&F lub zamel to najlepsze rozwiązanie do pana zmywarki i lodówki
    Pozdrawiam
    Elektryk-Elektronik Wrocław okolice

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie Re: Witam pana robdk co do konwertera

    Cytat Napisał seba7go
    ]Witam pana robdk
    widzę że co do pojęcia o podłanczaniu konwerterów i multiswitcha ma pan bardzo małą wiedzę skoro twierdzi pan że konwerter quada nie zadziała na multiswith zapraszam zatem na naukę do mnie od strony praktycznej i teroretycznej chętnię pomogę ogólne anten na multiswitch zamontowałem już z ponad 500 także myślę ze mam rozeznanie w tej sprawie
    Pozdrawiam
    Masz rację, że zadziała, choć czasami zdarzają się przypadki zgubienia pewnych częstotliwości przy wspołpracy quada z multiswitchem. To praktyka, a Bozia i mądre książki polecają stosowanie konwertera quatro do multiswitcha.

    (cytat z dipol.pl)
    konwerter quad - to w rzeczywistości konwerter quatro z wbudowanym multiswitchem 4/4. Taki konwerter pozwala na dołączenie do czterech tunerów, które pracują całkowicie niezależnie.




    quatro - jest to konwerter o czterech niezależnych wyjściach: zakres 10,7 - 11,7GHz z polaryzacją pionową, zakres 10,7 - 11,7 GHz z polaryzacją poziomą, zakres 11,7 - 12,7GHz z polaryzacją pionową, i zakres 11,7 - 12,75GHz z polaryzacją poziomą.
    .


    seba7go Twój ton jest ciut za mocny
    Ty może podłanczasz kowertery, bo ja je podłączam
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  18. #18

    Domyślnie

    Witam
    a jak się montuje tą szybko szybkozłączkę żelową?
    Trzeba do tego jakieś specjalne kleszcze czy coś?
    Sprzedają to na sztuki?

    Właśnie w tej chwili mam tak połączone kable.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikord
    Witam
    a jak się montuje tą szybko szybkozłączkę żelową?
    Trzeba do tego jakieś specjalne kleszcze czy coś?
    Sprzedają to na sztuki?

    Właśnie w tej chwili mam tak połączone kable.
    szybko
    nietrzeba ale można Zaciskarka do szybkozłączek SCOTCHLOCK
    prawdopodobnie tak

    wiem,widziałem
    nieodebrany paragon ze stacji paliw przeradza się w fakturę...i wspiera szarą strefę

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    dobra no to co zrobić

    mam instalacje antenową w 4 pokojach , z każdego biegnie osobno kabel na poddasze i teraz przyszedł czas na przeprowadzkę i trza coś oglądać ,
    antena satelitarna będzie jedna , chce też antenę do telewizji naziemnej
    powiedz jak to wszystko podpiąć i posłać jednym kablem do 4 pokoi niezależnie
    podbijam pytanie z naciskiem na niezależnie
    nieodebrany paragon ze stacji paliw przeradza się w fakturę...i wspiera szarą strefę

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony