dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 182
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie Re: Witam pana robdk co do konwertera

    Cytat Napisał rusek007
    Cytat Napisał seba7go
    ]Witam pana robdk
    widzę że co do pojęcia o podłanczaniu konwerterów i multiswitcha ma pan bardzo małą wiedzę skoro twierdzi pan że konwerter quada nie zadziała na multiswith zapraszam zatem na naukę do mnie od strony praktycznej i teroretycznej chętnię pomogę ogólne anten na multiswitch zamontowałem już z ponad 500 także myślę ze mam rozeznanie w tej sprawie
    Pozdrawiam
    Masz rację, że zadziała, choć czasami zdarzają się przypadki zgubienia pewnych częstotliwości przy wspołpracy quada z multiswitchem. To praktyka, a Bozia i mądre książki polecają stosowanie konwertera quatro do multiswitcha.

    (cytat z dipol.pl)
    konwerter quad - to w rzeczywistości konwerter quatro z wbudowanym multiswitchem 4/4. Taki konwerter pozwala na dołączenie do czterech tunerów, które pracują całkowicie niezależnie.




    quatro - jest to konwerter o czterech niezależnych wyjściach: zakres 10,7 - 11,7GHz z polaryzacją pionową, zakres 10,7 - 11,7 GHz z polaryzacją poziomą, zakres 11,7 - 12,7GHz z polaryzacją pionową, i zakres 11,7 - 12,75GHz z polaryzacją poziomą.
    .


    seba7go Twój ton jest ciut za mocny
    Ty może podłanczasz kowertery, bo ja je podłączam
    Dopiero się dorwałem do netu.
    Także tak myślałem choć nie montuję instalacji. Swego czasu robiłem jednak serwis tunerów SAT, ale to było dawno temu w trawie...
    W tamtych czasach dało się podłączać konwertery takie same jak dla tunerów. Były dwa lub cztery wejścia w zależności od ilości satelit (dla jednego satelity dwa wejścia H i V). Producenci aby wyeliminować straty i zwiększyć efektywność wprowadzili dodatkowo podział zakresów częstotliwości.

    Oczywiście chodzić będzie ale tak jak wyżej wspomniane może brakować transponderów i co z tego wynika różnych kanałów. Dodatkowo bardzo osłabia poziom sygnału.

  2. #22

    Domyślnie Konwerter Quad

    Witam kolegę rusek007
    widzę za to że twój login za to zbyt rosyjski i opiera się na lekkim ściemnianiu ludzi w dziedzinie SAT
    Możesz sobie podłączać to co do tej pory podłączałeś ale nie pisz głupot na forum co do częstotliwości jak jest dobry konwerter to jak mogą ginąć częstotliwości i jak może być sygnał słabszy o czym ty piszesz wogóle - chyba że ty typową chine zakładasz na 25 zł to wybacz ginie na pewno ale wszystko po pewnym czasie ...
    Zastanów się co piszesz i proszę pozakładaj trochę innego nowszego sprzętu niż ten który zakładasz przez całe życie potem popiszemy na ten temat ...
    Pozdrawiam i proponuje się jeszcze dokształcić kursami oraz praktyką
    Elektryk-Elektronik Wrocław okolice

  3. #23

    Domyślnie Konwenter

    I jeszcze jedno panie robdk i rusek007 nikomu nie proponuje żadnego z tych urządzeń pisałem że dane dwa konwertery zadziałają na multiswich bez problemu i nic więcej ale znalazł się pan mądry który stwierdził że to niemożliwe pochwała dla tych panów
    Pozdrawiam
    Elektryk-Elektronik Wrocław okolice

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie Re: Konwenter

    Cytat Napisał seba7go
    I jeszcze jedno panie robdk i rusek007 nikomu nie proponuje żadnego z tych urządzeń pisałem że dane dwa konwertery zadziałają na multiswich bez problemu i nic więcej ale znalazł się pan mądry który stwierdził że to niemożliwe pochwała dla tych panów
    Pozdrawiam
    Myślę, że unoszenie się tutaj nic nie wnosi do tematu. Wątek z założenia miał być pomocą a nie dyskredytowaniem udzielających odpowiedzi. Ogólnie to troszkę luzu. Ponadto forma na forum korespondencji jest, że nie panujemy sobie.

    Co do tematu to ani ja ani kolega rusek007 nie napisaliśmy, że nie będzie działać, a tylko, że przeznaczenie tego konwertera jest do innej instalacji niż z multiswitchem.

    Nie podejrzewam, że producenci stosują różne konstrukcje bez celu. Układ z wyspecjalizowanym konwerterem Quatro ma dużo niższe szumy na każdym kanale. W instalacji z Quad mamy podwójny sumator na każdym torze, więc są już duże straty. Aby to wyeliminować, to trzeba dawać większą czaszę... a to niesie za sobą dodatkowe koszty.

    Więc rada aby stosować ten konwerter w instalacji z multiswitchem jest nie trafiona, ale nie zarzucamy tutaj niefachowości. Dlatego też ja ze swej strony także proszę o nie robienie tego wobec nas.

  5. #25

    Domyślnie

    robdk to co byś ty polecił, jak to rozwiązać ?
    tak by było prosto i najlepiej

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    robdk to co byś ty polecił, jak to rozwiązać ?
    tak by było prosto i najlepiej
    Ogólnie zaproponowana instalacja przez kol. seba7go jest jak najbardziej poprawna, tyle, że kupiłbym konwerter Quatro, bo na tym etapie to raczej trzeba zrobić dobrze a nie łatać tym co się trafi.

    Ogólnie to tak jak wcześniejszy link do dipola.

    Może napiszę jak u siebie będę robił:
    Instalacja na muliswitchu 9/8 (wejść 9/ 8 wyjść na gniazdka)
    Będę miał na razie 4 gniazdka TV-SAt ale jedno musi być podwójne jak by się trafił tuner z nagrywaniem więc 5 gniazd abonenckich. Ponadto planuję zeza na Hotbird-Astra więc dlatego taki multi...
    Oczywiście dwa konwertery typu Quatro podłączone do 8 wejść switcha.
    Antena Sat 90cm
    Antena TV (górne/dolne pasmo + radiowa) ze zwrotnicami podłączona do sumatora z którego idzie na 9 wejście multiswicha. Do tego sumatora także mam zamiar podłączyć kanał zwrotny z tunera (po modulatorze albo zewnętrznym albo wbudowanym w tuner ) by mieć jeden kanał aktualnie oglądany na tym tunerze we wszystkich gniazdach.
    Gniazda abonenckie podłączone do jednego kabla idącego z multiswitcha + gniazdo kanału zwrotnego

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba7go
    Witam pana Pezet rozwiązanie pana robertsz jest w miarę sensowe chcociaż ja pokusiłbym się o wył. różnicowo prądowy nie 30 mA tylko 80 mA ponieważ upłynność prądu w takim urządzeniu jakim jest zbiornik cwu jest większe
    Gdyby to była instalacja w moim domu to nie dałbym tego wyłącznika róż-prąd wogóle.
    On jest tam zbędny podobnie jak w obwodach gdzie pracują silniki.
    U klienta raczej dałbym różnicówke (100-300mA) dla świętego spokoju, ale to jak słusznie zauważasz jest źródło potencjalnych problemów (fałszywe zadziałanie).

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Seba7go, Robertsz,

    dziękuję za odpowiedź.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  9. #29

    Domyślnie Odpowiedz

    Nie ma sprawy Pozdrawiam
    Elektryk-Elektronik Wrocław okolice

  10. #30

    Domyślnie

    Witam niedługo będę zakładał instalację elektryczną w budowanym domu. Nie mam instalacji odgromowej na dachu.

    Pytanie

    1. Czy warto stosować ogranicznik przepięć klasy B+C Moeller (SPB-12/280).
    2. Czy warto stosować i po co właściwie są lampki kontrolne kol. czerwonego i zielonego.

    Pozdr.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał AManys
    Witam niedługo będę zakładał instalację elektryczną w budowanym domu. Nie mam instalacji odgromowej na dachu.

    Pytanie

    1. Czy warto stosować ogranicznik przepięć klasy B+C Moeller (SPB-12/280).
    2. Czy warto stosować i po co właściwie są lampki kontrolne kol. czerwonego i zielonego.

    Pozdr.
    A czy masz uziom?
    1. Jak dobrze zamontowany, to piszą że warto
    2. Dla celów informacyjnych
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  12. #32

    Domyślnie

    Tak uziom jest wykonany w postaci bednarki przyłączonej do zbrojenia ław fudamentowych.

    Pytam czy warto bo cena tego zabezpieczenia ok. 800 zł na allegro widziałem po ok. 600 zł.

    A te lampki o czym informują bo wiem że jest czerwona i zielona. Obojętnie którą zapontuję czy to ma jakieś znaczenie.

    Dzięki za inf.

  13. #33

    Domyślnie

    Lampki sygnalizują m. in. o obecności faz jeżeli nie ma zasilania na budynku to jest sprawa jasna, ale jeżeli nie ma którejś fazy to sygnalizuje to np. lampka.
    Kolory nie mają znaczenia

  14. #34

    Domyślnie Ochronniki B+C

    Witam zastosuj jak najbardziej ochronnik B+C jak możesz jest to o wiele większa skuteczność ochrony przed przepięciami szczególnie ważne dla urządzeń elektronicznych
    Pozdrawiam
    Elektryk-Elektronik Wrocław okolice

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie Re: Konwerter Quad

    Cytat Napisał seba7go
    Witam kolegę rusek007
    widzę za to że twój login za to zbyt rosyjski i opiera się na lekkim ściemnianiu ludzi w dziedzinie SAT
    Możesz sobie podłączać to co do tej pory podłączałeś ale nie pisz głupot na forum co do częstotliwości jak jest dobry konwerter to jak mogą ginąć częstotliwości i jak może być sygnał słabszy o czym ty piszesz wogóle - chyba że ty typową chine zakładasz na 25 zł to wybacz ginie na pewno ale wszystko po pewnym czasie ...
    Zastanów się co piszesz i proszę pozakładaj trochę innego nowszego sprzętu niż ten który zakładasz przez całe życie potem popiszemy na ten temat ...
    Pozdrawiam i proponuje się jeszcze dokształcić kursami oraz praktyką
    seba7go Najpierw naucz się czytać, potem zwracaj komuś uwagę. Więcej taktu i ogłady. Używasz burackich argumentów, widać taki Twój poziom.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  16. #36

    Domyślnie Elektryk Pomogę koledze rusek007

    Kolego rusek007 jeśli dało by się cię wyciąć zrobiłbym to bo wchodzisz na mój wątek i głupoty wypisujesz załuż sobie swój wątek i pisz co chcesz jesteś dla mnie conajmniej dziwny i nie z tej ziemi

    seba7go Twój ton jest ciut za mocny
    Ty może podłanczasz kowertery, bo ja je podłączam
    Pozdrawiam kolege mondralińskiego
    Elektryk-Elektronik Wrocław okolice

  17. #37

    Domyślnie Re: Elektryk pomogę ...

    Cytat Napisał seba7go
    chentnie pomogę w problemach od strony praktycznej i teoretycznej


    Rady dotyczą instalacji
    - elektrycznych
    - antenowych
    - Alarmowych
    - Monitoringu
    oraz innych
    ELEKTRYK POMOGĘ W RAZIE EWENTUALNYCH PROBLEMÓW
    POZDRAWIAM
    Elektryk-Elektronik Wrocław okolice

  18. #38

    Domyślnie

    Sytuacja wygląda następująco.
    Miały być podświetlone schody. Do tego została wykonana schodówka.
    Oprócz tego na poddaszu jest lampa nad schodami, którą tez załącza druga schodówka. Czyli na parterze mam jeden przełącznik, a na poddaszu 3.

    1- przełącznik schodowy - parter, podświetlenie schodów
    2 - przełącznik schodowy - poddasze, podświetlenie schodów
    3- przełącznik schodowy - poddasze, lampa
    4 - przełącznik schodowy - poddasze,lampa

    1 i 2 to jedna osobna schodówka
    3 i 4 to druga schodówka


    Miało to wyglądać tak. Świecę podświetlenie schodów (1), wychodzę na poddasze, swiecę lampę nad schodami (3), gaszę schody (2), wchodzę do sypialni i gaszę lampę (4)


    Mam takie pytanie.
    Nie będzie podświetlenia schodów.
    Czy można tak przepiąć przewody w przełącznikach (instalacja bez puszkowa, przewody łączone w gniazdkach i przełącznikach), żeby świecić 1 lampę na poddaszu a gasić 2 lub 3 (te przełączniki są obok siebie) oraz 4.


    Juz nie chodzi o schemat podpięcia, ale czy wogule jest to wykonalne.

    Pozdrawiam i dziękuje za odp.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  19. #39

    Domyślnie

    TAK, jest to wykonalne.
    Kluczowe jest pytanie i na nie odpowiedź - jakie przewody (ile żył) idą między wyłącznikami?
    Co najmniej 2 rozwiązania mi przychodzą do głowy: klasyczne wyłączniki i bistabilne.
    Schematy i opis mogę podesłać na mail.
    Teraz jestem tylko "gościnnie" na chwile...

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz
    TAK, jest to wykonalne.
    Kluczowe jest pytanie i na nie odpowiedź - jakie przewody (ile żył) idą między wyłącznikami?
    Wszedzie są 3 żyłowe , 1,5 mm

    Cytat Napisał robertsz
    Co najmniej 2 rozwiązania mi przychodzą do głowy: klasyczne wyłączniki i bistabilne.
    Schematy i opis mogę podesłać na mail.
    Teraz jestem tylko "gościnnie" na chwile...
    Jesli by to nie było problemem, to z góry dziękuję.
    [email protected]
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony