dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze telefoniczne

    Witam

    Sytuacja wyglądanastępująco:
    chciałem sobie zrobić gniazdo telefoniczne jeszcze w innym pomieszcze niż dotychczas, poprowadziłem kabel założyłem puszkę i teraz sprawa połączenia kabli. Połącznie wypada w miejscu przyłącza do budynku. Tzn przyłącze wygląda w ten sposób że kabel dochodzi ze słupa do budynku przechodzi przez ścianę i dopiero wewnątrz jest zrobione przyłącze w puszce.
    Przewody są połączone za pomoca kostki oblanej przezroczystym tworzywem - pewnie jest do tego porzebna jakaś zgrzewarka.
    Żeby podłączyć moje nowe gniazdko to muszę usunąć te kostki - w tym miejscu zamierzam też założyć gniazdko telefoniczne.

    Pytanie:
    Czy mogę grzebać w tym przyłączu, czy nie będzie jakichś problemów ze strony TP?

  2. #2

    Domyślnie

    ta kostka to szybozłączka żelowa zaciskana mechanicznie(np. kombinerkami)
    popytaj w sklepie z częściami elektronicznymi
    takie coś
    nieodebrany paragon ze stacji paliw przeradza się w fakturę...i wspiera szarą strefę

  3. #3

    Domyślnie

    możesz podłączać

  4. #4

    Domyślnie

    zawołaj kogos ze sklepu komputerowego... zapłacisz grosze a oni pozaciskają ci fachowo, tylko powiedz ze kabel telefoniczny.. bo przyjdą jeszcze z zaciskarką do rj45

  5. #5

    Domyślnie

    1.odłącz telefony zgłoś z innego tel na 9393 brak sygnału i ... np zerwany kabel ,przyjadą chłopaki daj na przysłowiowe "piwo" i ci sami podłączą
    2. możesz poprostu połączyć na "skrętkę " i założyć na to kawałek izolacji (np kawałek zewnętrznej izolacji z kabla) i też będzie dobrze

  6. #6

    Domyślnie

    Zapytam jeszcze dla pewności, W gniazdku podłanczam kable do 2 wewnętrznych "styków" i nie ma znaczenia lewo prawo bo są one symetrzyczne?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikord
    Zapytam jeszcze dla pewności, W gniazdku podłanczam kable do 2 wewnętrznych "styków" i nie ma znaczenia lewo prawo bo są one symetrzyczne?
    A to zależy jakie masz gniazdko i telefon....czy z RJ czy moze jeszce "stare" na poczciwą wtyczke...no i jaki aparat chyba któreś z siemensów miały odwrotny układ przychodzenia sygnałów na RJ (tzn nie srodek a skrajne).
    Co do zmaiany +/- czyli który przewód jest który nie ma to znaczenia.
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia dla zwykłego telefonu czy modemu ADSL, w Twoim wypadku pewnie tak będzie, więc śmiało podłączaj.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony