dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej belka
    oprocz zle wykonanych koszy( brak wzdluznie membrany) zle wykonany okap , membrana nie wyprowadzona na okap (pas nadrynnowy) zle obrobione okno dachowe (niewidac kolnierza uszczelniajacego z membrany) zapewne go nie ma .

    moje zdanie jest takie ze najtanszym i najlepszym rozwiazaniem jest rozebranie i ponowne wykonanie calego pokrycia.
    \


    Pisać jest łatwo, ale gorzej powiedzić to ekipie aby od nowa zrobiła dach. Takie rzeczy to raczej w sądzie się kończą i trwają latami.....a człowiek chce się wprowadzać...

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Poniekąd człowiek jest sam sobie winien. Na Forum nic innego nie można zrobić tylko doradzać czyli pisać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Poniekąd człowiek jest sam sobie winien. Na Forum nic innego nie można zrobić tylko doradzać czyli pisać. Pozdrawiam.

    Zgadzam się jednak na wybór i dostępność wykonawców składa się wiele czynników. Ja np. sam miałem wiele problemów przez to ,że wszyscy ciesle i dekarze których znałem i byli polecani mieli terminy od 6 mieś do 1 roku w przód, a ja czekac nie mogłem z dachem.Wiekszość wyeliminowałem sam , część wyszła tej zimy i będę to naprawiał lub zlecał komuś na wiosnę.Głównie są to poprawki z serii : niechlujstwo lub niedokładność.Mało jest rzetelnych fachowców, którzy dobrze zrobią robotę i nie oszukają. Owszem, jeśli źle zrobiona jest więźba to mozna pokusić się o ponowne postawienie ale gdy na dachu już dachówka to koszty przerażajace.....chyba ,że inwestor jest przy kasie. Jeżeli nie jest to trzeba leczyć chorobę półśrodkami lub etapami chyba ,że dach jest tak spartolony ,że tylko jedynym wyjściem jest wykonanie go od nowa.

    Nawiązując do tematu chyba dla kolegi są jakieś szanse przy znalezieniu dobrej ekipy aby te główne isterki wyeliminować.
    Pozdrawiam,

  4. #24

    Domyślnie partacze

    może chociaż pomóż innym nie natknąć się na tych partaczy.
    Dawaj dane wykonawcy tego dachu na forum!!

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tanie wykonawstwo niesie za sobą spore ryzyko choć nie można tutaj generalizować. Podstawową zasadą powinno być: umowa, faktura, gwarancja a wcześniej sprawdzenie kilku realizacji. Każdy profesjonalny wykonawca (dekarz) ma grono zadowolonych klientów. Warto obejrzeć kilka jego realizacji i zapytać o opinię. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #26

    Domyślnie przeciekający kosz dachowy

    Witam
    Chciałbym odświeżyć temat. Otóż spotkało mnie to samo czyli przeciek w jednym z koszy. Nawiało śniegu a gdy się ociepliło część wody zaczęła kapać w miejscu krokwi koszowej prawdopodobnie przez uszkodzoną lub niechlujnie położoną membranę. Czy istnieje jakiś mniej inwazyjny sposób na naprawę uszkodzena / przecieku. Liczę się ze zdjęciem części dachówek w koszu ale nie chciałbym odrywać łat i wycinać kontrłat. Najlepiej jak możnaby to zrobić od wewnątrz ale zdaję sobie sprawę, że to mało prawdopodobne. Dach i kosze mam wykonane podobnie jak jak założyciel tego wątku czyli brak membrany wzdłuż kosza, nie ma mowy o deskowaniu kosza a na dodatek blacha koszowa przybita papniakami i zasilikonowana.
    Co można tu zrobić bo stoję z regipasmi na poddaszu.
    Pzdr

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Napraw wyłącznie od zewnątrz. Demontaż wszystkiego łącznie z folią w obrębie kosza. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Tak. Tylko z zewnątrz. Najlepiej zrobić pełny kosz z desek lub płyty i pokryć papą. Nie będzie niespodzianek. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  9. #29

    Domyślnie przeciekający kosz dachowy

    _Marek
    Jak poradziłeś sobie ze swoimi przeciekającymi koszami? Możesz napisać po kolei jakie prace wykonano na Twoim dachu? Niestety moje kosze też czekają na poprawki.
    Z góry dzięki.

    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez morys ; 08-01-2011 o 20:56

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Suzy

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wołowe Lasy
    Kod pocztowy
    56-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Picture 975.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	85233 Witam, czy ten kosz jest dobrze wykonany? Dziękuję za odpowiedz.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Suzy

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wołowe Lasy
    Kod pocztowy
    56-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Picture 968.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	85234 Dodam jeszcze to zdjęcie, może jest bardziej wyraźne. Pozdr.

  12. #32

    Domyślnie

    czyli dla pewności najlepiej na drewnianym korycie zamontować papę?

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Tak, ale jeszcze lepiej będzie pokryć całość papą.

  14. #34

    Domyślnie

    tak się przyglądam na to zdjęcie: przy duzych opadach to w miejscu zejścia kosza i końca rynny toam będzie kotłowisko wody,czy to nie stanowi zagrożenia

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    młotek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, czy ten kosz jest dobrze wykonany

    Witam.
    Patrząc na zdjęcie nie widzę błędów wykonawczych w koszu.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony