dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    z tego wynika że poniżej(centymetr może dwa) strefy przymarzania powinien byc dół ławy
    czy Ty proponujesz w ocieplić ściane fundamentową oraz ławe?


    PS.to pytanie jest do Barbossa
    nieodebrany paragon ze stacji paliw przeradza się w fakturę...i wspiera szarą strefę

  2. #22

    Domyślnie

    Oczywiśđcie zabezpieczyłem fundament dysperbitem, później folią kubełkową - mam tylo pytanie odnośnie tej nieocieplonej części (jest ona także zaizolowana) czy duże ciepła będzie mi uciekać poprzez nieocieplony do końca fundament?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiaterwiater
    Pamiętaj że 75% ciepła ucieka przez dach
    I jest to, to ogrzane zimno, które wpadło przez podłogę.
    To ciepło wypada do zimnego a nie odwrotnie- tak głosi fizyka


    IMHO zależy to od kilku czynników. Od odległości do podłogi i grubości jej ocieplenia, rodzaju gruntu a nawet lokalizacji bo w Suwałkach bardziej przemarza niż na dolnym Śląsku... To tak trochę filozoficznie. W/g mnie dał bym sobie spokój. Zapewne nie poczujesz różnicy a po kieszeni szarpnie. Są to raczej małe straty. Najlepiej zrób audyt i policz jakie są straty, kiedy zwróci się inwestycja. czy jest to uzasadnione ekonomicznie. Lepiej bym zainwestowałem te pieniądze w okna, dach i ściany, bo tam są duże straty albo w wakacje dla rodzinki

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba86
    ... W/g mnie dał bym sobie spokój. Zapewne nie poczujesz różnicy a po kieszeni szarpnie. Są to raczej małe straty. Najlepiej zrób audyt i policz jakie są straty, kiedy zwróci się inwestycja. czy jest to uzasadnione ekonomicznie ...
    dokładnie !

    posadzke masz dodatkowo oddylatowana wewnątrz od fundamentu, nie styka sie ?

    mała rada - nie odgarniaj sniegu od domu /zamiast "docieplać" nie ściagaj izolacji /
    bo na "dociepleniu" możesz wyjśc jak kiedyś wyszedł niejaki Zabłocki na mydle ...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony