dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 26
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 512
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie Mróz kontra ogrzewanie wodne płaszczyznowe (tzw. podłogówka)

    Ciekawy jestem, jak zachowuje się ogrzewanie niedynamiczne oraz jakie są wrażenia co do komfortu cieplnego u posiadaczy samej podłogówki ?

    Nareszcie prawdziwa zima, która da doskonałe porównanie co do skuteczności różnych kompozycji systemów centralnego ogrzewania tych bardziej i tych mniej dynamicznych.
    Doskonała weryfikacja w warunkach ekstrwmalnych rzeczywistych.

    Tylko kilku- kilkunastodniowe mrozy dają prawdziwą odpowiedź na pytanie: jaki zbudowaliśmy sobie dom i jakie mamy ogrzewania.

    Ja np. wewnątrz swojego nie zauważam, poza przyziemiem z przymkniętym ogrzewaniem, żadnego pogorszenia komfortu cieplnego. Dalej chodzę w pantoflach i lekkiej koszulce a temp. wnętrz "ufiksowana" jest wszędzie na poziomie 22 oC. Ogrzewanie: gazem na regulusach - wyspowo "podłogówka".

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    bogusław, nie myślisz chyba, że ktoś tu zaraz uderzy się w pierś
    i przyzna, że popełnił jakieś głupstwo i ogrzewanie podłogowe musi niestety
    chodzić na wyższej niż mu obiecywano, temperaturze ?
    Zresztą gdyby ktoś zaczął narzekać, zaraz znajdzie się spec, kto skomentuje
    to niepodważalnym argumentem: "masz źle wykonaną podłogówkę !".
    Tylko jaka powinna być ta IDEALNA podłogówka i czy w ogóle jest możliwa ?

  3. #3

    Domyślnie

    To żal przemawia czy zazdrość?
    Mam podłogówkę w całym domu, temp. 21-22, bez zmieniania ustawień czynnika. Podłogówka (łącznie z garażem) jest załączana w godz. 19-6 i 13-15.
    Jeśli ktoś niewierzący to zapraszam, należy zabrać karimatę, suchy prowiant, coś do pisania i termometry. Kawa i herbata na koszt gospodarza
    Warunek, po powrocie wyniki pomiarów należy opublikować na forum.
    Pozdrawiam - Piotr

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    hes.
    Nie chodzi mi o zdanie stałych dyskutantów, ich zdanie znam, lecz o zdanie zwykłych użytkowników - pierwszo- a najlepiej drugo- i więcej rocznych...
    Ci, w wygrzanych już po pierwszym sezonie grzewczym domach, mają najlepsze porównanie...
    Słaba zima vs. mocna zima z długotrwałym wielodniowym spadkiem temperatury.
    Rodziny bezdzietne (póki co) vs. rodziny wielopokoleniowe.
    Kopalnia rozmaitych doświadczeń, którymi warto się podzielić...

    Osobiście wolę z mrozu wejść do lubego ciepełka, niż do niedogrzanego domu.
    Przy ogrzewaniu dynamicznym mam zawsze możliwość krótkotrwałego podniesienia temperatury powietrza, do czasu aż się rozgrzeję, (a to zamiast gorącej kąpieli polecanej przez niektórych. Nie zawsze da sie "z marszu" wskoczyć wprost do wanny).....

  5. #5

    Domyślnie Re: Mróz kontra ogrzewanie wodne płaszczyznowe (tzw. podłogó

    Cytat Napisał boguslaw
    Ciekawy jestem, jak zachowuje się ogrzewanie niedynamiczne oraz jakie są wrażenia co do komfortu cieplnego u posiadaczy samej podłogówki ?

    Nareszcie prawdziwa zima, która da doskonałe porównanie co do skuteczności różnych kompozycji systemów centralnego ogrzewania tych bardziej i tych mniej dynamicznych.
    Doskonała weryfikacja w warunkach ekstrwmalnych rzeczywistych.

    Tylko kilku- kilkunastodniowe mrozy dają prawdziwą odpowiedź na pytanie: jaki zbudowaliśmy sobie dom i jakie mamy ogrzewania.

    Ja np. wewnątrz swojego nie zauważam, poza przyziemiem z przymkniętym ogrzewaniem, żadnego pogorszenia komfortu cieplnego. Dalej chodzę w pantoflach i lekkiej koszulce a temp. wnętrz "ufiksowana" jest wszędzie na poziomie 22 oC. Ogrzewanie: gazem na regulusach - wyspowo "podłogówka".

    No po prostu umarłem ze śmiechu.

    Bo u nas na podłogówkach to chodzi się BOSO !!!!

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Nie wiem o co w tym chodzi... ale proszę:
    - 110mkw wszędzie podłogówka
    - brak parapetów zewn i wewn
    - temp w całym domu 22,5st

    Podłoga cieplejsza niż jesienią - raczej oczywiste.
    Innych spostrzeżeń brak

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    PinoK. Boso? Przyzwyczajenie?
    No cóż, każdy chodzi tak jak lubi. Boso, ale w ostrogach....?
    U Was tak jest, ale u innych bywa inaczej..
    A może coś masz do powiedzenia innym w temacie wątka?

    Ja nie wyraziłem się precyzyjnie, otóż chodzę w podgumowanych chodakach.
    To takie przyzwyczajenie z pracy w szpitalu...
    --------------------------------------------------
    martadela. To, że podłoga jest cieplejsza, to oczywiste, choć nie przy każdej konfiguracji systemu c.o.
    Dopisz jeszcze proszę, jaki masz kocioł - z jakiego nośnika energii korzystasz?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Panda. Zazdrość, szczególnie w rodzimym wydaniu, straszna rzecz...
    Ale nie muszisz mi zazdrościć...
    Nie o zadrość tu chodzi, lecz o wymianę doświadczeń. Szczerą wymianę.
    Napisz coś lepiej o swojej instalacji: powierzchnia, ilość kondygnacji, kocioł itd..

    Na marginesie... Ty przyjmujesz gości z własną karimatą i proponujesz spanie na podłodze?
    Nieźle..

  9. #9

    Domyślnie

    Nie zazdroszczę, mnie jest dobrze

    Cytat Napisał boguslaw
    powierzchnia, ilość kondygnacji, kocioł itd..
    377 m2, parter + piętro, pompa ciepła

    przyjmujesz gości z własną karimatą i proponujesz spanie na podłodze?
    To zwykły dom a nie hotel, zresztą podłoga jest ciepła
    Jak ktoś bardzo chce to może zabrać własne łóżko... (i misia przytulankę)
    Pozdrawiam - Piotr

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    W zwykłym domu też przyjmuje sie gości...
    Nieźle.... Misia przytulankę? Może być panda?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Pompa ciepła Vitocal 222G 7,7kW
    Parterówka,ściany z BK 24, 15 cm styro na ścianach, 35cm wełny na suficie, trochę za mało pod podłogą bo tylko 12cm.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Póki co wypowiedzieli się posiadacze pomp ciepła - jak da się odczuć osoby majętne.. dom martadeli akuratny, nieduży i parterowy, dobrze docieplony...

    A reszta forumowiczów podłogówkarzy siedzi przy kominkach, piecach czy też pod pierzynami?
    Jaki jest poziomy rozkład temperatury w obiektach chłodniejszych?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    A reszta forumowiczów podłogówkarzy siedzi przy kominkach, piecach czy też pod pierzynami?
    Mam 70m2 podłogowki +130m2 pom z kaloryferami. W pomieszczeniach z podłogówka brak kaloryferów. Róznicy w temp pozczególnych pomieszczeń nie odczuwam. W całym domu jest 22 stopnie. Ogrzewam gazem GZ50 kondensat. Dla cześci domu jest to 3 sezon , dla 70 metrów pierwszy (tu jest ciut chłodniej)
    Kominka nie odpalałem od sylwestra.

  14. #14

    Domyślnie

    Dom po podłodze 184m2 ściana 3W podłogówka na niecałych 80m2 żródło ciepła - kominek z PW. Specjalnych różnic w temperaturze nie dostrzegam temp. w domu ok 21-22 stopnie podłogówka cieplejsza niż zwykle i częściej tylko do kominka trzeba dołożyć i tyle

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    Póki co wypowiedzieli się posiadacze pomp ciepła - jak da się odczuć osoby majętne.. dom martadeli akuratny, nieduży i parterowy, dobrze docieplony...

    A reszta forumowiczów podłogówkarzy siedzi przy kominkach, piecach czy też pod pierzynami?
    Jaki jest poziomy rozkład temperatury w obiektach chłodniejszych?
    Cały czas ustawione 21,5 oC w pomieszczeniach 21,5 -22,5 oC .

    Kominka nie mam ale mnie już to fkurfia

    bo .....
    chłopaki chodza " na bosaka " zamiast w kapciach .

    Ludzie co robic ? Co robić ??

    Jaki jest poziomy rozkład temperatury w obiektach chłodniejszych?
    Aaaaa w obiektach chłodniejszych :

    bałwan ma tak z -15 oC,
    taras -14 oc

    ziemianka +4 - +6 oC ( ale tam nie sprawdzałem )
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  16. #16

    Domyślnie

    boguslaw
    wyleje miód na Twoje serce
    mam wszędzie podłogówkę, temperatura w chałupie 16 stopni

  17. #17

    Domyślnie

    mam 100% podłogówki, >170m2.
    z tego ok 120m2 pod parkietem, reszta pod płytkami.
    dom jakiś taki trochę lepszy niż normowy na dzień dzisiejszy (ale projektowany był kilka lat temu). drugi sezon. brak dogrzewania kominkiem, zyski bytowe poniżej przeciętnych.

    no co ma być, dobrze jest.
    powiem więcej - w mrozy jest lepiej, niż w okresie przejściowym. nie wiem czemu. ogólnie wolę jak grzeje więcej niż mniej, pomijając kwestię kosztów.

    aktualne warunki:
    Tzewn.= -13.0
    Tzasilania= +30.5
    Tpowrotu= +27.0
    Tpowierzchni parkietu = ok. 26-27 (mierzone średniej klasy pirometrem)
    Twewn.= 22-23

    ostatnia noc - minimalna temp:
    Tzewn.= -18.5
    Tzasilania= +34
    Tpowrotu= +30
    Twewn.=22-23
    Tpowierzchni parkietu nie zmierzyłem, bo spałem.
    edit: zmierzyłem, bo znowu podobne temperatury, ok. 27-28 (przy czym zwracam uwagę, że to dla 22-23st. wewnątrz, dla 20st. byłoby dużo mniej).

    "niestety" mieszkam w rejonie trochę chyba cieplejszym, więc do -30 raczej nie zejdę, żeby zrobić pomiar.

    ogrzewam GZ50.

  18. #18

    Domyślnie

    Ogrzewam poki co 140m2 - pradem i kominkiem z plaszczem. 100% podlogowka - wiekszosc panele, tylko troche kafle. Dzisiaj wystawilem termometr na zewnatrz bo myslalem ze sie zepsul - od miesiaca pokazuje 23st i ani nie drgnal w zadna strone. Okazuje sie, ze dziala !

    Drugi termometr (elektroniczny z pamieciami max i min) w sypialni gdzie mam obnizona temperature do 18st pokazuje min/max 17,5 - 18,5. Czyli wszystko gra.

    Absolutnie nie zaluje decyzji odnosnie zrobienia 100% podlogowki w calym domu - komfort jest super - duzo lepiej sie tu czuje niz przy kalafiorach

    Max temp zasilania jaka podaje (obecnie przy -20) to 38 st C i podloga jest "nijaka" ze wskazaniem na "lekko wyczuwalna ciepla".

    Zycze ciepla
    pozdr.

  19. #19

    Domyślnie

    Witam,
    wszędzie podłogówka, pompa ciepła i ytong 40 cm, w dachu 30 cm wełny.
    Temperatura w domu 21-22 C, przy mrozach w nocy -21 C i -14 C w dzień pompa chodzi ok. 16-18 godz. na dobę.
    Temperatura zasilania podłogi 32 C na powrocie 25 C.
    Nie ma żadnych problemów, jak na razie jesteśmy zadowoleni.
    Pozdrawiam - Daniel

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Wszystkich przebiję
    Ogrzewanie wyłączone w domu 21 C

    Pozdrowionka

Strona 1 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony