dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 26
Pokaż wyniki od 501 do 512 z 512
  1. #501
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.141
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    cyt:
    I o to chodzi.

    Najgorzej byłoby, gdyby laik przeczytał i uwierzył Bogusławowi.
    Najgorzej dla kogo?
    Dla konkurencji ??
    -----------------------------------------------------------

    Dla inwestora ważne jest co innego.
    1. Ogrzewanie skuteczne, automatycznie, w sposób nie absorbujący użytkownika utrzymujące zadaną temperaturę.
    Od dziesięciu lat, przy regulusach, jedynie od czasu do czasu dotykam pokojowego sterownika temperatury..
    Super komfort, bez zbędnej automatyki wyprzedzającej..

    2. Ogrzewanie pozwalające na pełną aranżację i wykorzystanie wnętrz, najlepiej połączone z i tak niezbędnymi elementami budynku.
    Różne wymiary, bogata kolorystyka, różne warianty wykonania...

    3. Ogrzewanie ekonomiczne.
    nie ma bardziej ekonomicznego, jak precyzyjny, bezinercyjny system grzejnikowy

    4. Ogrzewanie tanie inwestycyjnie, nie podatne na awarie.
    Nierdzewne, wytrzymałe na wysokie temperatury i na skoki ciśnienia,
    do systemu otwartego i zamkniętego, 25 lat gwarancji na szczelność...


    Wszystkie te cechy spełnia ogrzewanie regulusami - ściennymi, wewnątrzściennymi lub podłogowymi - kanałowymi..

  2. #502
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.141
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    an-bud pisze;
    Miałem mieszkanie na 3p ocieplone troszkę lepiej od normowego, na stropie 10cm styro ogrzewanie podłogowe w łazience i w kuchni, pokoje elektryczne grzejniki konwecyjne, dodatkowo całóść grzał często kominek. W przedpokoju zrezygnowałem z podłogowego i podłoga (płytki) przyjemna była tylko w czasie upałów (kilka dni w roku) zimą była lodowata
    A to ciekawe. Sąsiad poniżej miał lodówkę, nie ogrzewał lecz wręcz chłodził a wykonawcy orżnęli cię na rzekomo danym w posadzkę styropianie?

    Bo chyba posadzka o temperaturze pokojowej nie może być "lodowata" ?
    A jeśli sąsiad z dołu grzał normalnie, to może na posadzce nie trzeba było dawać styropianu.
    Sąsiad z drugiego piętra grzałby wówczas poprzez sufit twoją podłogę....

  3. #503
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.141
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Zaczął się okres przejściowy.. Jak spisuje się "podłogówka"?

  4. #504
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Tak jak w mrozy czyli bardzo dobrze!

    Ładuje bufor raz na 3 dni, zasilanie w okolicach 23 C a w domu 21-22 C!

    Podłoga zimna

  5. #505
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.141
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    O Piczman. Jesteś wszędzie i ciągle.. Nawet w ogłoszeniach drobnych..
    Powiedziałeś swoje.. Dzięki .
    Ty - oczywiście według siebie - masz dobrze.
    Ale z pewnością może być o niebo lepiej, jeżeli chodzi o komfort cieplny.
    Przy ogrzewaniu regulusami...


    Teraz może inni coś względem zadanego pytania.
    Co przy dużej amplitudzie dobowej, silnym nasłonecznieniu?
    Rolety?

  6. #506
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    O Piczman. Jesteś wszędzie i ciągle.. Nawet w ogłoszeniach drobnych..
    Powiedziałeś swoje.. Dzięki .
    OK!
    Nie przeszkadzam już

    PS. W ogłoszeniach jestem ? O co chodzi ?

    EDIT: Przenieśli wątek, nie zauważyłem

  7. #507
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    Co przy dużej amplitudzie dobowej, silnym nasłonecznieniu?
    Rolety?
    A jednak muszę odpowiedzieć, wybacz ,,,

    Po powrocie do domu po słonecznym dniu 22 C, specjalnie otwieram rano wszystkie rolety ( a mam ich 16 szt. w tym 6 szt. na samym tarasowym) aby maksymalnie wykorzystać zyski.
    Zasłaniam je wieczorem żeby mnie nikt nie podglądam, cenię sobie prywatność.
    Rano, po wstaniu z łóżka dokładnie tyle samo, choć w nocy u mnie dzisiaj było -8 C !!!
    Szczerze to nawet specjalnie nie zwracałem na to uwagi !
    Sterownika nie dotykałem od ostatnich mrozów.
    Zapytaj za ok. miesiąc kiedy to w nocy będzie koło 0 C a w dzień 20 C !
    Może wtedy zauważę jakąś wadę mojego rozwiązania w danej sytuacji.

    Jeśli tylko temp. zacznie się niebezpiecznie wahać od razu zamelduję !

    "Ale z pewnością może być o niebo lepiej, jeżeli chodzi o komfort cieplny.
    Przy ogrzewaniu regulusami... "

    W mrozy można było jeszcze polemizować bo dochodziły błędy instalacyjne, za wysoka temp. podłogi i zbyt duże straty ciepła ale teraz to już przeginasz i to bardzo !
    Komfort cieplny mam bardzo dobry.

    Podobnie ma Dr. House, nawet jak się pomyli i powie coś co jest pozbawione sensu to i tak dopatrujemy się jakiegoś super inteligentnego spisku.
    Pranie mózgu o regulusach owszem, ale tylko w filmie

  8. #508
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.141
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Okres przejściowy dopiero się zaczął Piczmanie..
    Jesteś jednym z nielicznych, którzy uważają, że podłogówka ze swoją bezwładnością może być dobra w okresie przejściowym od układu praktycznie rzecz biorąc bezinercyjnego.

    A mówisz tak, gdyż nie masz regulusów. Nie wiesz zatem co jest naprawdę dobre.... Gdybyś do swojego bufora dołączył regulusy, to dopiero byś wiedział na czym polega unikalny komfort cieplny.
    --------------
    Precyzyjne wykorzystanie ciepła zgromadzonego w buforze to super
    komfort połączony z ekonomicznym, optymalnym wytwarzaniem ciepła.
    Sposób wytwarzania ciepła indywidualnie optymalny, wykorzystanie ciepła dokładnie według chwilowych potrzeb grzewczych.
    To nie film, to rzeczywistość..
    Rzeczywistość ogrzewania regulusami..

  9. #509
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Co jest potrzebne aby regulusy sprawiały tak ogromny komfort cieplny ?
    Kocioł w piwnicy + pompka na termostacie ?

    Chyba zdajesz sobie sprawę z tego że nie grzejniki są kluczową sprawa tutaj.
    Cały system musi być dobrze przemyślany i dopasowany do obliczeń.
    Większa część osób kupujących regulusy nawet w połowie nie wykorzystuje ich właściwości.
    A to sprawia że są na rynku zwykłymi grzejnikami, jeśli będzie na półce tańszy to ,,,
    Nie wiem czy wspominałem ale jak planowałem ogrzewanie grzejnikowe ( do końca się wahałem ) to dużo czytałem o Regulusach.
    Dla przeciętnego zjadacza chleba mają jedna zaletę, występują nie tylko w białym kolorze

    Nie jestem przeciwnikiem ogrzewania grzejnikowego, nie zgadzam się tylko z tym że komfort przy podłogówce jest w jakimkolwiek stopniu mniejszy !

    I wiem że okres przejściowy dopiero się zaczyna, nie rozumiem więc dlaczego już teraz pytasz jak się sprawuje podłogówka .
    Poczekaj aż się skończy ten okres, wtedy będzie można dyskutować.
    Myślę że jak tylko średnia temp. będzie powyżej +10 C to przestanę ogrzewać.
    Stanie się to za ok. miesiąc i dla mnie będzie to koniec sezonu grzewczego.
    Na upartego już teraz mógłbym przestać grzać, przy takim nasłonecznieniu jak ostatnio utrzymał bym 18- 20 C całodobowo.

  10. #510

    Domyślnie

    Potwierdzam, że (przynajmniej na razie) nie mam przy podłogówce jakichkolwiek zastrzeżeń w okresie przejściowym. Temperatura nadal stabilna. Zmieniło się tylko to, że grzeję 4 godz/dobę i koszt dzienny CO mam 2,18zł/dobę, przy średniej za cały dotychczasowy sezon 5,48zł/dobę. Tak więc wygląda na to, że w okresie przejściowym podłogówka również jest OK, pewnie regulusy również .

  11. #511
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.141
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Co jest potrzebne aby regulusy sprawiały tak ogromny komfort cieplny ?
    Kocioł w piwnicy + pompka na termostacie ?
    Regulusy - same w sobie Nie masz ich, więc nie wiesz co mam na myśli...

    Cały system musi być dobrze przemyślany i dopasowany do obliczeń.
    To oczywiste. Właściwa konfiguracja to podstawa, jednakże konfiguracja z c.o. regulusami umożliwia wyeliminowanie m.in. sterowania wyprzedzającego a ponadto dostosowanie ogrzewania do zmiennych i chwilowych potrzeb.
    Teraz i zawsze.

    Chyba zdajesz sobie sprawę z tego że nie grzejniki są kluczową sprawa tutaj.
    W zakresie poszanowania i optymalnego wykorzystania energii, są sprawą kluczową... Szczególnie w okresie przejściowym jest dużo do ugrania..
    Zarówno w zakresie komfortu cieplnego jak i zużycia energii..

    A grzejnik grzejnikowy nierówny, wbrew temu co tu się usiłuje wcisnąć....
    Wystarczy porównać grzejnik podłogowy z regulusem lub regulusa z płytowcem..

  12. #512

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    A jeszcze większy sens ma w nich (w dobrze ocieplonych domach) ogrzewanie dynamiczne, gdyż umożliwia nieporównywalny komfort cieplny w wymiarze całorocznym a ponadto umożliwia wykorzystanie wszelkich uzysków ciepła....
    Mimo,iż raczej nie planuję zmiany sposobu ogrzewania chętnie się dowiem dlaczego tak twierdzisz. Możesz to uzasadnić.

    Możesz mi również opisać strategię ogrzewania dynamicznego dla domu np. 5 pokoi, 2 łazienki, kuchnia, w którym mieszka 5 osób. Załóżmy, że 2 osoby pracują w stałych godz., a dzieci się uczą, wiec każde z nich przebywa w domu w różnych godzinach. Chodzi mi o strategię, jak dynamicznie sterowac temperaturami w poszczególnych pomieszczeniach (jaką temp. utrzymywac podczas nieobecności), z jakim wyprzedzeniem przewidywać obecność osób w danym pomieszczeniu?

Strona 26 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony