dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 15
Pokaż wyniki od 281 do 299 z 299
  1. #281
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    GWC rurowe 35 metrów z rury fi200 zakopanej na głębokości od 1,5metra do 2 metrów. Temperatura na wejściu wczoraj 31st. a po przejściu przez GWC 16,5st. Po pięciogodzinnej pracy wzrosło do 17,2st. Dziś temperatura na wejściu 36st. a za GWC 17st.
    Przepływ powietrza to 120m3/h.
    Ostatnio edytowane przez vega1 ; 28-07-2013 o 16:39

  2. #282

    Domyślnie

    Zwirowy GWC projekt taniaklima.pl - syjamski GWC w Mysłowicach wydajność przemiennie 2x700m3/h - temp zewnetrzna 39,5C na wylocie z GWC dzis 18C. Temperatura w budynku około godz.13.00 25C - teraz zmniejszyłem wydajność z GWC żeby sie nie przeziębić temp wzrosła do 29C - na piętrze w sypialnich jest 30C
    Ostatnio edytowane przez witek_myslowice ; 29-07-2013 o 15:46

  3. #283
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radiowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-031
    Dzielnica
    Osielsko
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie GWC rurowy fi200, ok. 45 mb, zakopany na 2 metry, kilka kolan, grunt glina. Temp. zewnętrzna - 31, temperatura za GWC 16,6.

    Zimą przy mrozach w granicach -15 za GWC miałem ok. 0. Nie wiem, jak osiągacie wartości w granicach 7-8 stopni.

    Zaznaczam, że u mnie GWC pracuje praktycznie non stop - sterownik robi tylko co jakiś czas test przepustnic i wtedy na chwilę przełącza się na zewnętrzną czerpnię.
    Blog o praktycznym budownictwie energooszczędnym www.budujcieplej.pl

  4. #284

    Domyślnie

    Może zaletą jest zakopanie GWC pod domem?
    I już mieszkamy !

  5. #285

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Może zaletą jest zakopanie GWC pod domem?
    To na pewno robi roznice, wtedy korzystamy ze strat do gruntu na rzecz podgrzania nawiewu. Tylko ciezko dokladnie oszacowac czy to jest jeszcze odzyskiwanie i tak utraconej energii czy tez moze juz zbytnie ochladzanie gruntu pod domem?

    Najlepiej byloby miec 2 nitki i puszczac je naprzemiennie, ale to koeljne PLN wydane na GWC, dobrze byloby miec jakies konretne obliczenia ile energi leci do gruntu jesli podloga ma powiedzmy 100 m2 i ile z tego wyciaga GWC pracujacy non-stop na powiedzmy 100 m3/h.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #286
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radiowiec Zobacz post
    U mnie GWC rurowy fi200, ok. 45 mb, zakopany na 2 metry, kilka kolan, grunt glina. Temp. zewnętrzna - 31, temperatura za GWC 16,6.

    Zimą przy mrozach w granicach -15 za GWC miałem ok. 0. Nie wiem, jak osiągacie wartości w granicach 7-8 stopni.

    Zaznaczam, że u mnie GWC pracuje praktycznie non stop - sterownik robi tylko co jakiś czas test przepustnic i wtedy na chwilę przełącza się na zewnętrzną czerpnię.
    A jak to się ma do temperatury w domu ?Jaka jest różnica miedzy pracującym GWC a wyłączonym ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-07-2013 o 08:10

  7. #287
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radiowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-031
    Dzielnica
    Osielsko
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A jak to się ma do temperatury w domu ?Jaka jest różnica miedzy pracującym GWC a wyłączonym ?
    Po staropolsku odpowiem: "I don't know"

    U mnie GWC pracuje non stop - zimą temperaturę na anemostacie w salonie zmierzyłem i wyszło 18,5 stopnia przy temperaturze w domu 20,5.

    Obecnie, podczas upałów miałem w domu 23 stopnie maks.
    Blog o praktycznym budownictwie energooszczędnym www.budujcieplej.pl

  8. #288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A jak to się ma do temperatury w domu ?Jaka jest różnica miedzy pracującym GWC a wyłączonym ?
    Przy wyłączonym GWC i pobieraniu z czerpni ściennej?
    I już mieszkamy !

  9. #289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radiowiec Zobacz post
    U mnie GWC rurowy fi200, ok. 45 mb, zakopany na 2 metry, kilka kolan, grunt glina. Temp. zewnętrzna - 31, temperatura za GWC 16,6.

    Zimą przy mrozach w granicach -15 za GWC miałem ok. 0. Nie wiem, jak osiągacie wartości w granicach 7-8 stopni.

    Zaznaczam, że u mnie GWC pracuje praktycznie non stop - sterownik robi tylko co jakiś czas test przepustnic i wtedy na chwilę przełącza się na zewnętrzną czerpnię.
    O wychładzaniu kiedyś było. Przy standardowej izolacji rzędu 15-20cm pod podłogą i sporą ilością piachu strat praktycznie nie wykazano. Dzisiaj jednak mamy jako takie upały i u mnie, pomimo braku rolet w oknach również nie zanotowałem więcej jak 23 stopnie. Zysk zimą jest na pewno, latem wolałbym mieć nitkę poza domem. Przy w miarę cyklicznych opadach regeneracja rurowca byłaby szybsza.
    I już mieszkamy !

  10. #290
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Przy wyłączonym GWC i pobieraniu z czerpni ściennej?
    Dokładnie tak.
    Zróbcie taki test i pochwalcie się czy zauważyliście róznicę w temperaturze w domu ,jesli tak to zapodajcie w st.C.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-07-2013 o 20:45

  11. #291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dokładnie tak.
    Zróbcie taki test i pochwalcie się czy zauważyliście róznicę w temperaturze w domu ,jesli tak to zapodajcie w st.C.
    a uwierzysz ...???
    u mnie o 2* na poddaszu w ciągu jednego dnia ....
    no ale ja tylko "bije pianę" ...

  12. #292

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a uwierzysz ...???
    u mnie o 2* na poddaszu w ciągu jednego dnia ....
    no ale ja tylko "bije pianę" ...
    Ja się staram nie bić, ale musiałbym być głupcem, aby pompować powietrze o temperaturze grubo ponad 25 stopni zamiast grubo poniżej 20-tu : ).
    I już mieszkamy !

  13. #293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dokładnie tak.
    Zróbcie taki test i pochwalcie się czy zauważyliście róznicę w temperaturze w domu ,jesli tak to zapodajcie w st.C.
    Zima pewnie zaproponujesz mi ten sam test, hehe. Nie ma głupich!
    I już mieszkamy !

  14. #294
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Ja się staram nie bić, ale musiałbym być głupcem, aby pompować powietrze o temperaturze grubo ponad 25 stopni zamiast grubo poniżej 20-tu : ).
    Spróbuj a wierz mi,bardzo się zdziwisz
    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Zima pewnie zaproponujesz mi ten sam test, hehe. Nie ma głupich!
    Nie,bo wiem,że GWC jedynie zimą się sprawdza i nie doprowadza do zamarznięcia wymiennika w reku,latem jest praktycznie bezużyteczny,dlatego prośba o test
    Mam także GWC rurowy...

  15. #295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Spróbuj a wierz mi,bardzo się zdziwisz
    taaa...
    ja też się zdziwiłem ...
    jeszcze rok temu twierdziłem że GWC jest do bani ...
    i popatrz ty się zmieniłem zdanie ...

  16. #296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Spróbuj a wierz mi,bardzo się zdziwisz

    Nie,bo wiem,że GWC jedynie zimą się sprawdza i nie doprowadza do zamarznięcia wymiennika w reku,latem jest praktycznie bezużyteczny,dlatego prośba o test
    Mam także GWC rurowy...
    Zaczynasz i mnie irytować. Polecaj teraz wiatraki. Na lato to taki tańszy zamiennik proponowanej przez Ciebie WM z czerpni ściennej. Też pomiesza trochę powietrzem. Aha, nie mam reku, bo przy nawiewie powyżej 5 stopni z mojego rurowca ta inwestycja na razie mi się kompletnie nie kalkuluje.
    I już mieszkamy !

  17. #297
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ja też jestem ciekawy jaki zysk daje GWC latem? Czy jak nawiewa 16C stopni to czy w ogólnym rozrachunku obniży temperaturę w domu o załóżmy 2 stopnie?

  18. #298

    Domyślnie

    2 stopnie mniej w domu przy obecnych upalach to bylaby rewelacja.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  19. #299
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam rurowca 2 nitki fi 160 każda jakieś 30meterów każda nitka. wejscie do domu na głebokosci 2,3 czerpnia 2,5m
    i o dziwo dziś 4ć na zewnątrz a GWC 18
    A co najdziwniejsze za reku mam nagrzewnice wodna samoróbke z gwc przy wodzie 45C daje 25C a z Czerpni ściennej 30C. dla czego lepiej grzeje gdy daje zimniejsze powietrze?
    GWC nie daje żadnych zapachów a gdy sąsiedzi rozpalają węglem to GWC jest wybawieniem brak jakiegokolwiek zapachu,
    I o tych oporach przepływu to chyba mit bo by powietrze przez nie przepchać wystarczy wiatraczek 12v 0,12A taki z komputera średnicy 8 cm z rzekomą wydajnością 80 m3/h
    Gdy wieje wiatr to GWC pcha powietrze do reku tak że po wyłączeniu z prądu cały czas wieje A najzabawniejsze że chyba zawsze wieje z tej samej strony przynajmniej przez ostatnie 5 dni obserwacji. Może to Jezioro i rzeka która przez nie płynie tak to kształtuje.
    GWC warto wykonać

Strona 15 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony