dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 92
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1825
  1. #1021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietras83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łęknica
    Kod pocztowy
    68-208
    Posty
    155

    Domyślnie

    Czy cena 1200 zł za nagrzewnicę z obudową i tacką ociekową, króćcami 315 to rozsądna cena? Powierzchnia wymiany 17m2. Przeliczona przez prom...
    Choć te ich wyliczenia to o kant d... można sobie rozbić.

  2. #1022

    Domyślnie

    Pytanko do posiadaczy glikolowego gwc: zamierzam nagrzewnicę wraz z pomką umieścić w garderobie przy sypialni (na razie to tylko koncepcja) - czy to ustrojstwo hałasuje?
    dzięki i pozdro
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  3. #1023

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Pytanko do posiadaczy glikolowego gwc: zamierzam nagrzewnicę wraz z pomką umieścić w garderobie przy sypialni (na razie to tylko koncepcja) - czy to ustrojstwo hałasuje?
    dzięki i pozdro
    Pompka prawie wcale nie hałasuje ale licz się z szumem zaciąganego powietrza przez czerpnię - w zależności od wydajności centrali. Do tego też rozważ problem odprowadzenia skroplin. Moim zdaniem najlepsze na to miejsce to pomieszczenie techniczne lub garaż.
    pozdr.

  4. #1024

    Domyślnie

    Waflos, dzięki.
    Jak u Ciebie lecą kanały czerpni i wyrzutni (pomieszczenia cieple czy zimne) i jak mas je ocieplone?
    Dzieki i pozdro

  5. #1025

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Waflos, dzięki.
    Jak u Ciebie lecą kanały czerpni i wyrzutni (pomieszczenia cieple czy zimne) i jak mas je ocieplone?
    Dzieki i pozdro
    Czerpnia na scianie w pomieszczeniu techn. tam gdzie jest buforek (20stC) i przechodzi przez strop na poddasze nieuzytkowe. Tam rury mam poprowadzone na stropie i zasypane 45cm granulatu wełny mineralnej. Ja mam parterówkę więc u mnie było to proste. Wyrzutnia zaraz za reku (który stoi tez na strychu) trójnikiem 45st PCV fi 160 do kominka dachowego. Dół trójnika zaślepiony i zrobione odprowadzenie skroplin do kanalizy.
    Glikol w GWC oscyluje 5 -6,5 stopnia - przez całą zimę.

  6. #1026

    Domyślnie

    Witajcie, przeczytałem CAŁY wątek, będę chyba robił GGWC - wodę mam wysoko, więc to najlepsza wersja, ale może znalazłem coś lepszego... Mianowicie planuję odzysk wody i ciepła z wody szarej (ścieki z łazienek i kuchni, z wyjątkiem sedesów). Będę miał zbiornik takiej wody, do której będzie spływać dziennie powiedzmy 200l wody o temperaturze 35st C. Czyli "złoże" będzie się odnawiało

    Zatem mój pomysł to zastosowanie wężownicy w tym zbiorniku i przeniesienie tego ciepła do nagrzewnicy przed rekuperatorem. Nagrzewnica na 35stC bęzie mogła być mniejsza. To oczywiście tylko wersja na zimę. Dopuszczam też (nawet chętnie) zrobienie wstępnie nagrzewnicy z GGWC, by "odmrozić" powietrze, a nagrzewnicą z ciepłem z wody szarej już tylko dogrzewać (zimą) powietrze, by zaoszczędzić na ogrzewaniu pomieszczeń.

    Chciałbym, by taka nagrzewnica odebrała maksimum ciepła z wody szarej, nie wiem, jak to policzyć - wody szarej mam jak wspomniałem np. 200l dziennie o temp 35st, zapotrzebowanie wentylacji to ok. 260m3/h. Czy te 200l dziennie wystarczy by odzysk energii uzasadnił inwestycję w kolejną nagrzewnicę i osprzęt do cyrkulacji?
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 12-04-2013 o 13:41

  7. #1027

    Domyślnie

    z tego co pamiętam to już był ten pomysł rozebrany na czynniki pierwsze i o ile dobrze pamiętam to wniosek był taki że się nie opyla
    pzdr
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  8. #1028

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    Witajcie, przeczytałem CAŁY wątek, będę chyba robił GGWC - wodę mam wysoko, więc to najlepsza wersja, ale może znalazłem coś lepszego... Mianowicie planuję odzysk wody i ciepła z wody szarej (ścieki z łazienek i kuchni, z wyjątkiem sedesów). Będę miał zbiornik takiej wody, do której będzie spływać dziennie powiedzmy 200l wody o temperaturze 35st C. Czyli "złoże" będzie się odnawiało

    Zatem mój pomysł to zastosowanie wężownicy w tym zbiorniku i przeniesienie tego ciepła do nagrzewnicy przed rekuperatorem. Nagrzewnica na 35stC bęzie mogła być mniejsza. To oczywiście tylko wersja na zimę. Dopuszczam też (nawet chętnie) zrobienie wstępnie nagrzewnicy z GGWC, by "odmrozić" powietrze, a nagrzewnicą z ciepłem z wody szarej już tylko dogrzewać (zimą) powietrze, by zaoszczędzić na ogrzewaniu pomieszczeń.

    Chciałbym, by taka nagrzewnica odebrała maksimum ciepła z wody szarej, nie wiem, jak to policzyć - wody szarej mam jak wspomniałem np. 200l dziennie o temp 35st, zapotrzebowanie wentylacji to ok. 260m3/h. Czy te 200l dziennie wystarczy by odzysk energii uzasadnił inwestycję w kolejną nagrzewnicę i osprzęt do cyrkulacji?
    Ciekaw jestem jak wygląda schemat tego zbiornika na wodę szarą który znalazłeś. Odnośnie jego zastosowania to nic z tego nie będzie (za mało w tym układzie energii) lepiej go wykorzystać do wstępnego ogrzania ZWU. Sam noszę się z zamiarem postawienia takiego zbiornika.

  9. #1029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    poczytajcie tutaj...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hybrydowa-WMG
    może wam się przyda ...

  10. #1030

    Domyślnie

    Dzięki, to chyba wyjąsni moje wątpliwości co do wody szarej.

    Pozostaje wątpliwosć sensu podwójnej rurki oraz jeszcze jedna idea - czy GWC nie wystarczyłoby do ogrzewania domu? Już liczę - z 1mb rurki w gruncie zbieram 35W. Rurki jest np. 35mb, czyli uzysk to 35*35=1,22KW. Na ogrzanie domu (dobrze izolowany kanadyjczyk, grzejniki elektryczne) potrzebuję grzejników o mocy 1,4kW (uwzględniam rekuperację). Zatem prawie całą moc do ogrzania powietrza moge wziąc z GWC. Resztę te 0,2kW zalóżmy z wody szarej, czy czegoś innego. Czy zatem dobrze rozumuję, że grzejniki nie sa już potrzebne?

  11. #1031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post

    Pozostaje wątpliwosć sensu podwójnej rurki oraz jeszcze jedna idea - czy GWC nie wystarczyłoby do ogrzewania domu? Już liczę - z 1mb rurki w gruncie zbieram 35W. Rurki jest np. 35mb, czyli uzysk to 35*35=1,22KW. Na ogrzanie domu (dobrze izolowany kanadyjczyk, grzejniki elektryczne) potrzebuję grzejników o mocy 1,4kW (uwzględniam rekuperację). Zatem prawie całą moc do ogrzania powietrza moge wziąc z GWC. Resztę te 0,2kW zalóżmy z wody szarej, czy czegoś innego. Czy zatem dobrze rozumuję, że grzejniki nie sa już potrzebne?
    ale potrzebujesz pompy ciepła aby podbić temperaturę ...

  12. #1032

    Domyślnie

    Niekoniecznie - jeśli po nagrzewnicy z GWC powietrze będzie miało np. 6oC to czy rekuperator nie dorzuci 12oC odzyskanych z powietrza wywiewanego?

  13. #1033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    Niekoniecznie - jeśli po nagrzewnicy z GWC powietrze będzie miało np. 6oC to czy rekuperator nie dorzuci 12oC odzyskanych z powietrza wywiewanego?
    rekuperator to będzie potrzebował tego ciepła z GWC aby nie zamarznąć ...

  14. #1034

    Domyślnie

    Ok, już doczytałem, że GWC da tylko energię przeciwzamarzaniu, powietrza już nie ogrzeje, co najwyżej obniży wydatki na ogrzewanie o 20%. Zostają więc grzejniki w pokojach, zwłaszcza, że i tak się przydadzą, by szyby nie parowały.

    A co z tymi pętlami - na pewno są potrzebne podwójne?

  15. #1035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    by szyby nie parowały.

    A co z tymi pętlami - na pewno są potrzebne podwójne?
    od "parowania" to jest wentylacja...

    a w czym ci przeszkadza podwójna pętla przecież wykopu i tak nie robisz na szerokość tej rury tylko co najmniej 60cm co by tam wleźć więc ułożysz dwie rurki po obydwu kątach ...

  16. #1036

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 03-07-2016 o 23:03

  17. #1037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    humidorek

    Ogrom wiedzy i dogłębne poznanie przez Ciebie tego problemu wręcz poraża...
    Zacznij może czytać ten watek od początku a nie od ostatnich postów.

    "te opory przepływu jak wspomniałem chyba nie są istotne "
    A jak są?


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #1038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    a do tego służy albo grzejnik pod oknem, albo okna trzyszybowe.
    Tylko sprawna wentylacja!

  19. #1039

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 03-07-2016 o 23:04

  20. #1040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    Najlepszy doradca na tym forum napisał:


    Dziękuję za takie "najlepsze doradztwo" i jeszcze nie obrażanie dyskutanta niekonstruktywną krytyką. Jak nie masz nic mądrego i pożytecznego do napisania to przynajmniej nie przeszkadzaj dyskutować osobom o mniejszej wiedzy, po to własnie są fora dyskusyjne, a Ty chyba nie masz nic ciekawego do roboty, skoro udzielasz się z tak niemiłym i nic nie wnoszącym komentarzem. Ale rozumiem, ze jakoś te posty musisz nabijać jako "rekordzista forum".
    jak chcesz poszerzyć swoje horyzonty to trochę więcej pokory by się przydało...

    a skoro wiesz lepiej to po co pytasz...?

Strona 52 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony