dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 128
  1. #81

    Domyślnie

    zobacz moją stronę, jest kilka zdjęć

    Generalnie: piec Carrier na gaz ziemny + klima + nawilżacz + filtr elektrostatyczny. Kanały Climaver.

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał ...
    zobacz moją stronę, jest kilka zdjęć

    Generalnie: piec Carrier na gaz ziemny + klima + nawilżacz + filtr elektrostatyczny. Kanały Climaver.
    Robi wrażenie porządek na stronie. Poukładany jesteś gość . Sporo przydatnych informacji (do kitu akustycznie ściany wewnętrzne z BK) ale nie zauważyłem jednego; rekuperatora lub wogóle rozwiązania wymiany powietrza. Jakąś wentylację oprócz nagrzewania musisz mieć. Jak to powietrze z zewnątrz jest do systemu wprowadzane a zużyte wyrzucane? Przepraszam jeżeli pytanie jest zbyt oczywiste dla ciebie ale w tych rozwiązaniach które mnie zaproponowano (jedno z nich to urządzenia Carrier) rekuperator jak i WM to osobne instalacje.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Cytat Napisał rafał ...
    zobacz moją stronę, jest kilka zdjęć

    Generalnie: piec Carrier na gaz ziemny + klima + nawilżacz + filtr elektrostatyczny. Kanały Climaver.
    Robi wrażenie porządek na stronie. Poukładany jesteś gość . Sporo przydatnych informacji (do kitu akustycznie ściany wewnętrzne z BK) ale nie zauważyłem jednego; rekuperatora lub wogóle rozwiązania wymiany powietrza. Jakąś wentylację oprócz nagrzewania musisz mieć. Jak to powietrze z zewnątrz jest do systemu wprowadzane a zużyte wyrzucane? Przepraszam jeżeli pytanie jest zbyt oczywiste dla ciebie ale w tych rozwiązaniach które mnie zaproponowano (jedno z nich to urządzenia Carrier) rekuperator jak i WM to osobne instalacje.
    Rekuperator nie jest obowiazkowy. Np. u mnie jest po prostu ogrzewanie nadmuchowe. Wentylacja dziala jako mechaniczna nawiewna. Co oznacza, ze powietrze jest wtlaczane, robi sie pewne nadcisnienie i nadmiar powietrza jest wyprowadzany z domu kratkami wentylacji grawitacyjnej.
    Pozdrawiam

  4. #84

    Domyślnie

    Nie mam rekuperatora, w małym domu gdzie ilość świeżego powietrza jest niewielka, take urządzenie nigdy by na siebie nie zarobiło.

    U mnie jest wentylacje mechaniczna, ale bez odzysku ciepła. Powietrze zużyte usuwane jest wentylatorem kanałowym ( jeden na wszystkie pomieszczenia ), a powietrze świeże wpada do domu przez czerpnię systemu ogrzewania nadmuchowego.

    W efekcie kanałów jest połowa mniej bo nie ma osobenej instalacji nawiewnej do wentylacji, komfort jest wysoki, bo zimne powietrze z zewnętrz nie wpada prosto do pomieszczeń, tylko przechodzi przez filtr od ogrzewania, miesza się z powietrzem cyrkulacyjnym, ogrzane i oczyszczone wpada do pokoi przez kratki systemu ogrzewania.

    Proste i skuteczne.

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał ...
    Nie mam rekuperatora, w małym domu gdzie ilość świeżego powietrza jest niewielka, take urządzenie nigdy by na siebie nie zarobiło.

    U mnie jest wentylacje mechaniczna, ale bez odzysku ciepła. Powietrze zużyte usuwane jest wentylatorem kanałowym ( jeden na wszystkie pomieszczenia ), a powietrze świeże wpada do domu przez czerpnię systemu ogrzewania nadmuchowego.

    W efekcie kanałów jest połowa mniej bo nie ma osobenej instalacji nawiewnej do wentylacji, komfort jest wysoki, bo zimne powietrze z zewnętrz nie wpada prosto do pomieszczeń, tylko przechodzi przez filtr od ogrzewania, miesza się z powietrzem cyrkulacyjnym, ogrzane i oczyszczone wpada do pokoi przez kratki systemu ogrzewania.

    Proste i skuteczne.

    Czyli wyciag tez mechaniczny? Masz oprocz tego wywiewy grawitacyjne lub mechaniczne w "brudnych" pomieszczeniach? I jak sie bilansuje doplyw-wyplyw?
    Pytam tylko z czystej ciekawosci, bo jest to zrobione nieco inaczej niz u mnie (u mnie nadmiar "wypychany" jest kanalami went. grawitacyjnej). Oczywiscie czerpane zwieze powietrze u mnei tez przechodzi przez nagrzewnice i miesza sie z recyrkulacyjnym
    Pzdr

  6. #86

    Domyślnie

    Wyciąg mechanieczny, zero grawitacji. Układ się sam bilansuje, tyle powietrze ile wyrzuci wentylacja wywiewna zostanie zassane przez czerpnię ogrzewania na zasadzie wyrównania ciśnień.

  7. #87

    Domyślnie

    Wyciąg mechanieczny, zero grawitacji. Układ się sam bilansuje, tyle powietrze ile wyrzuci wentylacja wywiewna zostanie zassane przez czerpnię ogrzewania na zasadzie wyrównania ciśnień.

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał ...
    - niskie koszty eksploatacji
    - wysoka czystość powietrza
    - nawilżanie powietrza
    - komfort latem i zimą ( mam system z klimą )
    - zero awarii
    - doskonała wentylacja
    Jaką masz wymianę liczoną w m3 na godzinę ?

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał ...
    Wyciąg mechanieczny, zero grawitacji. Układ się sam bilansuje, tyle powietrze ile wyrzuci wentylacja wywiewna zostanie zassane przez czerpnię ogrzewania na zasadzie wyrównania ciśnień.
    Acha - czyli masz w praktyce WM wywiewna (ja nawiewna) i naplyw jest sterowany cisnieniem. To tak dla utrwalenia
    Pzdr

  10. #90

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam, to wentylator ma wydajność 300m3/h, do tego jest bezstopniowy regulator obrotów w zakresie 0-100%. Prosty układ elektryczny sprawia, że wentylator włącza max obroty w sytuacji gdy ktoś jest w łazience, podczas gdy normalnie mam ustawione na ok 50%.

    Super to działa w połączeniu z ogrzewaniem nadmuchowym, wentylacja jest w pełni kontrolowalna, zawsze wydajana i była tańsza niż budowa kominów.

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał ...
    O ile dobrze pamiętam, to wentylator ma wydajność 300m3/h, do tego jest bezstopniowy regulator obrotów w zakresie 0-100%. Prosty układ elektryczny sprawia, że wentylator włącza max obroty w sytuacji gdy ktoś jest w łazience, podczas gdy normalnie mam ustawione na ok 50%.

    Super to działa w połączeniu z ogrzewaniem nadmuchowym, wentylacja jest w pełni kontrolowalna, zawsze wydajana i była tańsza niż budowa kominów.
    Zastanawiam sie czy na pewno nawiew jest sterowany roznica cisnien...
    Nie masz czasem tak, ze ten sam wentylator, ktory wywiewa powietrze powoduje nawiew tej samej ilosci swiezej - czyli nie tyle roznica cisnien, co wymuszenie przez uklad mechanicznie (przeplyw do-z)
    Roznica cisnien by nie zadzialala chyba, jesli po drodze mamy jesczcze filtry i caly uklad nagrzewnicy.

  12. #92

    Domyślnie

    Pamiętaj, że jest to układ sprzężony z ogrzewaniem nadmuchowym, i czerpnia powietrza podłączona jest do kanału powrotnego pieca nadmuchowego.

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Mogę prosić o podanie tej ilości wymian na godzinę ?

  14. #94

    Domyślnie

    Pytałeś o ilość w m3, ale jak chcesz wymiany na godzinę to będzie to 0,8 w/h, przy pełnej mocy wentylatora.

    aczkolwiek w budynkach mieszkalnych lepiej to liczyć to na osobę 30-50m3/os, bo dom o dużo większej kubaturze, w którym mieszka taka sama ilość osób nie będzie wymagał dużo wydajniejszej wentylacji.

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ale będzie potrzebował ogrzewania a o tym mowa !

    Czy to jest wydajność na stałe ?

  16. #96

    Domyślnie

    Pogubiłem się w tym wątku.

  17. #97

    Domyślnie

    Piczman, pisałem o tym wcześniej, że wentylacja jest płynnie regulowana i działa zupełnie niezależnie od sytemu ogrzewania nadmuchowego, choć wykorzystuje w części te same kanały.

  18. #98
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    A to sorry, myślałem że wpadł tu ktoś nowy

  19. #99

    Domyślnie

    Mam ogrzewanie nadmuchowe w pracy i szczerze go nie znoszę. Gdy w pomieszczeniu jest zimno, można je włączyć, ale powietrze wpływa kratkami w suficie. Efekt jest taki, że jest mi zimno w nogi a głowa puchnie od ciepła. Masakra. Może jest coś zrobione nie tak, ale jak dla mnie to jest to ogrzewanie b.mało komfortowe, a chwilami wręcz uciążliwe. Z tego co mi się wydaje to na sterowniku ustawia się temperaturę żądaną więc gdy jest chłodno, to temp. nawiewanego powietrza jest wyższa niż gdyby było cieplej. Mi b. przeszkadza.

  20. #100

    Domyślnie

    A to jest znany problem budownictwa komercyjnego, są tam zupełnie inne standardy i normy niż w domach.

    Projektuję te systemy od lat więc wiem na co kładzie się nacisk w domu a na co w budynku użytkowym, nie porównuj tego bo to zupełnie inne rozwiązania, inne urządzenia, inaczej zaprojektowane instalacji itp. itd...

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony