dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 833
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 16653
  1. #241
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    O! Pan Wojtek się ujawnił - witam serdecznie.

    Z zatarciem niestety nie wyszło - mój wykonawca nie miał w tym doswiadczenia i kawałek płyty po zatarciu wygladał gorzej niz przed zatarciem. To daliśmy sobie spokój. Zresztą po ściągnięciu łatą płyta jest bardzo gładka - w zasadzie bez problemu mozna kłaść płytki, panele pewnie tez.

    Jestem bardzo zadowolony z tego fundamantu. Sposób posadowienia domu zdecydowanie lepszy pod absolutnie każdym wzgledem.

    W zasadzie widzę jedną wadę - nie każda ekipa jest na tyle mysląca żeby nie mając doświadczenia, podjąć się wykonania takiej płyty.

    Pozdrawiam i jescze raz dzięki za pomoc!
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #242

    Domyślnie @projektant płyty

    Bardzo ładnie to opisałeś.Szkoda tylko że nie podałeś jakie wady niesie ze sobą ta technologia,bo chyba jakieś ma.
    Do wad nie można zaliczyć braku " tradycji takiego fundamentowania",bo płyty f.robi się w Polsce od lat ,tylko jest mało rozpowszechniona przez projektantów i wykonawców.Ziutek z Zenkiem ostatnim razem to czytali ...elementarz.
    Doszło już do tego że firmy niemieckie przyjeżdżają do Polski i wykonują FP za jedyne 420 PLN/m2 i to razem z rurami do ogrzewania wodnego.

  3. #243

    Domyślnie Re: @projektant płyty

    Bo posadowienie płytowe ma naprawdę mało wad. Płyty robię od 2001 roku....Owszem na przykład gdy płyta ma mieć wiele poziomów to rozwiązanie wydaje się coraz mniej opłacalne jakkolwiek możliwe. Problem jest też gdy teren jest bardzo pochyły ale i to da się załatwić.

  4. #244

    Domyślnie

    Witam
    Chciałam zapytać jak powinna wyglądać płyta fundamentowa do tak małego domku parterowego z użytkowym podaszem 7.5x5.5

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał alaas
    Witam
    Chciałam zapytać jak powinna wyglądać płyta fundamentowa do tak małego domku parterowego z użytkowym podaszem 7.5x5.5
    Powinna tak jak ją zaprojektuje projektant Doprecyzuj pytanie.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #246

    Domyślnie

    O precyzyjne pytania będzie raczej trudno (blądynka i początkujący inwestor). Wiem jedno, nie chcę tradycyjnych fundamentów na 1.40cm, dlatego szukam innego rozwiązania. Płyta fundamentowa, wydaje się być bardzo ciekaym pomysłem. Dlatego moje pytanie jest bardziej toretyczne niż merytoryczne i czy do tak małego domku opłaca się ja robić?

  7. #247

    Domyślnie

    Mam pytanko do tych, co już wykonali płytę.
    Brakuje mi wiedzy lub opisu "uszlachetniania" betonu lanego na płytę. Chodzi mi konkretnie o to, czy zalewamy z gruchy lub pompy, zacieramy i już, czy jednak potrzebne jest coś jeszcze? Jakieś sztychowanie, kręcenie jakąś maszynką lub coś w tym stylu? Jak to u Was było wykonywane i w jakiej kolejnośći. Taką instrukcję dla chcącego zrobić to sobie samemu (przy pomocy rodzinki i chętnych znaczy się).

  8. #248
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SZUMI

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    coulignon
    Udalo Ci sie może zrobić porównanie kosztów ław fundamentowych?

    Jestem własnie na etapie wyboru ławy vs płyta fundamentowa

  9. #249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał SZUMI
    coulignon
    Udalo Ci sie może zrobić porównanie kosztów ław fundamentowych?

    Jestem własnie na etapie wyboru ławy vs płyta fundamentowa
    Gdzieś to robiłem ale nie mogę znaleźć - pamiętam tyle że najpodlejsze (ze ściankami działowymi na chudziaku) wyszłyby mnie drożej o jakieś 10 000zł od płyty. Materiały na płytę kosztowały mnie około 19 tys zł (20 cm styro pod spodem)
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #250
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SZUMI

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    dzieki bardzo. Zatem decyzja jest prosta

    pozdrawiam

  11. #251

    Domyślnie

    Witam Coulignon!Powiedz mi gdzie można kupić te obrzeża frezowane ze styropianu które dawałeś na swoją płyte (dookoła płyty)Jakiej firmy.Czy przy jej zalewaniu nikt nie musiał wchodzić na nią?Chodzi mi o to czy przy wchodzeniu na nią można uszkodzić zbrojenie górne ale jak bez wchodzenia na nią rozgarnąć beton?Twoja płyta jest malutka i może to nie był problem ale przy mojej planowanej płycie 13x11m to już może być problem,tym bardziej że na dolne zbrojenie chcę zainstalować rurki ogrzewania podłogowego (tylko w tej wersji widzę sens płyty fundamentowej) i to jest moim największym problemem jak to zrobić ażeby nie uszkodzić przy wykonywaniu górnego zbrojenia i potem przy zalewaniu jej nie uszkodzić owej instalacji C.O.Pytam Cię jako doświadczonego inwestora.Czy mógłbyś mi co nie co podpowiedzieć w tej kwestji?Pozdrawiam wszystkich

  12. #252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    obrzeża to była płyta styropianowa 20 cm (standardowa) z wycietymi rowkami (na zamki z pianki) za pomocą lutownicy na budowie. Tak więc nic specjalnego.
    Co do rurek ogrzewania - w zasadzie płyta została zabetonowana bez wchodzenia na nią (zrobił to Pan od pompy) Dopiero jak on rozprowadził beton weszła ekipa i zaczęła wibrować i ściągać beton łatą. Obawiam się że jest spore pradopodobieństwo uszkodzenia rurek.
    Widzę dwie mozliwosci:
    1. jeśli planujesz akumulować ciepło w w płycie np z nocnej taryfy to rurki rozprowadź na dolnej siatce a nie pod nią. Tam jest zdecydowanie więcej miejsca.
    2. jeśli chcesz zwykłe ogzrewanie podłogowe to jednak zrób na płycie normalną wylewkę. Mniejsza bezwładność, łatwiej się tam dostać jak jakaś rurka się uszkodzi.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  13. #253

    Domyślnie

    Witam!Czyli dałeś zwykły styropian 20cm wyciełeś w nim wpusty(rowki)i je najzwyczajniej zapiankowałeś,czy dobrze zrozumiałem?Co do mojego ogrzewania to będzie pompa ciepła i dlatego rurki na dolnym zbrojeniu.Wydaje mi się że bezwładność płyty jest jej zaletą tym bardziej że chcę ściany zewnętrzne budować z thermomuru o gr,45cm.Ty uważasz że lepiej wylać posadzkę jeszcze na płycie z ogrzewaniem ale pod nią dać jeszcze styropian? bo piszesz że będzie mniejsza bezwładność i zrozumiałem że to lepiej.Ale wróćmy do samego zbrojenia czy wiązaliście te górne zbrojenie na płycie czy może gdzieś z boku i potem je wkładaliście w całości na samą płyte?Czy jak chodziliście po gotowym zbrojeniu (górnym)to się nie gięło (Odkształcało)?Pozdrawiam

  14. #254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974
    Witam!Czyli dałeś zwykły styropian 20cm wyciełeś w nim wpusty(rowki)i je najzwyczajniej zapiankowałeś,czy dobrze zrozumiałem?
    Na dowód fotografia:


    Cytat Napisał amigo1974
    Wydaje mi się że bezwładność płyty jest jej zaletą tym bardziej że chcę ściany zewnętrzne budować z thermomuru o gr,45cm.Ty uważasz że lepiej wylać posadzkę jeszcze na płycie z ogrzewaniem ale pod nią dać jeszcze styropian? bo piszesz że będzie mniejsza bezwładność i zrozumiałem że to lepiej.
    Tylko nie wiem czy aż tak wielka bezwładnośc nie będzie sprawiała problemów ze strowaniem układu. Bardziej myślałem o tym żeby na płycie zamocować rurki (np przypiąć do siatki zbrojenia przeciwskurczowego) i zlać 5 cm posadzki.
    Ew prościej dać rurki na górne zbrojnie (ale tu jest ryzyko uszkodzenia - chodzi się po tym podczas betonowania.)
    Zalety:
    1. mniejsze ryzyko uszkodzenia rurek.
    2. po uszkodzenie mniejszy problem z naprawą (w płycie masz 15 cm betonu B20 i jedną siatkę do pokonania - średnia radość.)
    3. lepsza sterowalność podłogówki.

    W tym przypadku akumulacyjnośc układu będzie tylko trochę gorsza ale moim zdaniem zalety przeważają.
    To tylko moja sugestia - przy staranym ułożeniu zbrojenia i ostroznym betonowaniu - z rurką na dolnej siatce też może się udać.

    Cytat Napisał amigo1974
    .Ale wróćmy do samego zbrojenia czy wiązaliście te górne zbrojenie na płycie czy może gdzieś z boku i potem je wkładaliście w całości na samą płyte?Czy jak chodziliście po gotowym zbrojeniu (górnym)to się nie gięło (Odkształcało)?Pozdrawiam
    belki dozbrajające były robione osobno i gotowe zostały włożone na siatke dolną i potem przykryte górna siatką. Sitaka górna była gotowa - zgrzewana. (w formacie chyba 3 na 1,5m)
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #255
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Acha!
    Zbrojenie lekko się uginało jak się na nie weszło.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #256

    Domyślnie

    Witam!coulignon czyli dobrze zrozumiałem Cię co do obrzeża płyty podoba mi się ten pomysł!Z tą bezwładnością pewnie będzie problem ze sterowaniem takim ogrzewaniem myśle że pogodówki nie będzie po co zakładać tylko ustawić ręcznie na jakąś stałą temperature zasilania płyty i tyle .Jak będą szły te mrozy -20 to wcześniej trzeba będzie podnieść temperature płyty bo przy takiej bezwładności zacznie mi grzać przy pogodówce po tygodniu,ale myśle że na przykład przy legalecie też pewnie jest taki problem ze sterowaniem bezwładnością .Planuje zbudować dom prawie pasywny i mam nadzieje że prawie nie będę musiał używać ogrzewania (Takie jest moje naganne marzenie)Nie wiesz jak swoją podłogówką steruje Henkok on nie ma płyty ale też ma w swojej podłogówce dużą bezwładność .o uszkodzeniu rurek od podłogówki w płycie myśle jedynie że mogłoby do tego dojść podczas prac przy jej wykonywaniu,dlatego wydaje mi się ,że jednak byłoby lepiej rurki dać na dolnej warstwie zbrojenia,bo właśnie przy betonowaniu nie będzie się po niej chodzić i narażać na uszkodzenia.Liczę że po zalaniu płyty i jej nie uszkodzeniu w trakcie tych prac to póżniej podczas eksploatacji nie ma prawa się nic wydarzyć co mogło by uszkodzić te rurki?chyba same od siebie się nie zepsują co myślisz?Mam nadzieję że jeśli już dojdzie do pęknięcia płyty(zarysowania się) chociaż nie wiem czy może do tego dojść jeżeli płyta jest prawidłowo zrobiona,to czy może to spowodować ewentualne uszkodzenie rurek?Gdybyśmy rurki dali na górnym zbrojeniu bezwładność chyba byłaby taka sama bo będziemy grzać przecież i tak całą płyte tak samo w przypadku robienia wylewki na płycie na nie dając styropianu no może trochę szybciej będziemy mieli ciepło ponieważ rurki byłyby bliżej powierzchni a bezwładność mielibyśmy taką samą.
    Cytat Napisał coulignon
    Acha!
    Zbrojenie lekko się uginało jak się na nie weszło.
    Mam nadzieję że nie na tyle ażeby uszkodzić te rurki gdyby tam były na dolnym Z.Dawno nicnie pisałeś w swoim dzienniku czy nic się u ciebie nie dzieje?W aparacie musisz ustawić datownik bo Ci pokazuje 2007 rok!Pozdrawiam

  17. #257

    Domyślnie

    Witam wszystkich co są "za" i "przeciw" płytom. Ja jestem jeszcze między młotem a kowadłem. Nie wiem na co się zdecydować. Na działce mam glinę. Otrzymałem taką o to opinię dot. posadowienia domku na płycie (domek niepodpiwniczony, z poddaszem użytkowym, murowany).

    "Otóż, zgodnie z przepisami na gruntach gliniastych posadowienie musi być na głębokości poniżej granicy przemarzania czyli ponad 1,3 m ppt. Jeśli ma być płyta na poziomie terenu, konieczne jest wykluczenie wysadzin płyty, a to można osiągnąć wyłącznie termoizolacją wokół płyty na szerokości ponad 2,5 m. I w ten sposób dochodzimy do największej wady takiego posadowienia, gdyż ta strefa nie może być obsadzana krzewami a i schody wejściowe muszą być odpowiedniej konstrukcji, gdyż pod nimi leżeć będzie termoizolacja."

    2,5m po obwodzie domu to już kawałek powierzchni jest. Czy faktycznie z norm lub dobrej praktyki budowlanej wynika, że trzeba stosować termoizolację do 2,5m od domu ? No i co z tymi schodami ? Skoro dom może sobie stać na styropianie to schody nie ?
    Pozdrawiam,
    Radek

  18. #258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Wysadziny na gruncie gliniastym załatwiamy dwoma ruchami:
    1. wymaina około 40 cm gliny pod płytą na pospółke
    2. opaska przciwysadzinowa szerokości 0,5 metra.

    Tak jest u mnie. Było -20 stC i nic nie wysadziło
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #259

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    1. wymaina około 40 cm gliny pod płytą na pospółke
    Upewniam się czy dobrze zrozumiałem. Jeśli u mnie jest 40-50 cm humusu, to oznacza, że musiałbym wymienić 50 cm humusu + około 40 cm gliny.
    Czy może wymiana 50 cm humusu + opaska załatwiają sprawę.
    Pozdrawiam,
    Radek

  20. #260
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Myślę , że 50 cm pospółki , zwietrzeliny albo czegoś innego w tym stylu załatwia sprawę. Ale jak dasz 90 cm to też nie zaszkodzi
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

Strona 13 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony