dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 155 z 833
Pokaż wyniki od 3.081 do 3.100 z 16653
  1. #3081

    Domyślnie

    Witam,
    Czy orientuje się ktoś jaka mniej więcej możliwa jest różnica w koszcie płyty (jednego metra kwadratowego) dla domu z lekkiego materiału (jak np. Porotherm) parterowego a domu z silikatu z pełnowymiarowym piętrem, żelbetowymi stropami i dachówką ceramiczną? Dużo więcej zbrojenia i betonu może wyjść w takim przypadku? Może ktoś coś takiego budował? Jestem na etapie wybory płyta/tradycyjny fundament i o ile wiem mniej więcej jak wygląda koszt płyty dla lżejszych domów, nie mam pojęcia jak to wygląda w takim przypadku.

  2. #3082

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    Witam,
    Czy orientuje się ktoś jaka mniej więcej możliwa jest różnica w koszcie płyty (jednego metra kwadratowego) dla domu z lekkiego materiału (jak np. Porotherm) parterowego a domu z silikatu z pełnowymiarowym piętrem, żelbetowymi stropami i dachówką ceramiczną? Dużo więcej zbrojenia i betonu może wyjść w takim przypadku? Może ktoś coś takiego budował? Jestem na etapie wybory płyta/tradycyjny fundament i o ile wiem mniej więcej jak wygląda koszt płyty dla lżejszych domów, nie mam pojęcia jak to wygląda w takim przypadku.
    POmijajac fakt, ze porotherm 25 cm w porownianiu z silka 18 cm to z punktu widzenia ciezaru calego budynku roznica mizerna to ciezko zauwazyc jakies ustepstwa w projekcie plyty, jesli dom bedzie np 10-15 ton lzejszy.

    Sam ostatnio to przerabialem i zaden konstruktor nie odejmie stali z projektu, bo roznica w kosztach zadna a ryzyko wtopy rosnie. Co innego jakbys robil plyte pod szklieletowca albo domu ze styropianiu, wtedy mozna plyte na humus zapodac

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  3. #3083

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    POmijajac fakt, ze porotherm 25 cm w porownianiu z silka 18 cm to z punktu widzenia ciezaru calego budynku roznica mizerna to ciezko zauwazyc jakies ustepstwa w projekcie plyty, jesli dom bedzie np 10-15 ton lzejszy.

    Sam ostatnio to przerabialem i zaden konstruktor nie odejmie stali z projektu, bo roznica w kosztach zadna a ryzyko wtopy rosnie. Co innego jakbys robil plyte pod szklieletowca albo domu ze styropianiu, wtedy mozna plyte na humus zapodac

    Pozdrawiam
    Taką mam nadzieję (że różnica niewielka, bo buduję z silikatu) i tak wygląda z tego co piszą firmy robiące płyty (koszt zależny bardziej od gruntu niż ciężaru budynku), chociaż w przypadku jednej firmy ostrzeżono mnie, że płyta pod ciężki dom z silikatu będzie sporo więcej kosztować i będzie musiała być sporo grubsza pod ścianami nośnymi.

  4. #3084

    Domyślnie

    Sporo to ile?? Sa jakies sciany nosne wewnetrzne?? Bo wiele rzeczy jest tu istotnych, widzialem plyty pogrubione po obwodzie w miejscu, gdzie mialy isc sciany nosne, ale to bylo z 10 cm wiecej niz cala plyta, jesli obwod domu dajmy na to 50 metrow to mowimy o 2,3 m3 extra.

    pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  5. #3085

    Domyślnie

    [QUOTE=imrahil;5398719]Taką mam nadzieję (że różnica niewielka, bo buduję z silikatu) i tak wygląda z tego co piszą firmy robiące płyty (koszt zależny bardziej od gruntu niż ciężaru budynku), chociaż w przypadku jednej firmy ostrzeżono mnie, że płyta pod ciężki dom z silikatu będzie sporo więcej kosztować i będzie musiała być sporo grubsza pod ścianami nośnymi.[/QUOTE

    na to maja wpływ - grunt, materiał ścienny / w mniejszym stopniu /, i dalsze obciążenia z góry / stropy,podciągi- słupy/,odległości między ścianami nośnymi,jednym słowem z palca tego nie ocenisz,a firma ,która bez projektu oceniła ,ze będzie to droższe ,zapewnie odpowiedziała na zadane przez Ciebie pytanie "czy będzie droższe ? " odp. TAK ,projekt,grunt,obciązenia - dopiero powinna paść odpowiedź

  6. #3086
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zygwad

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    160 stron forum i w sumie dalej nie wiem jaki styropian zastosować. Czy musi być XPS czy też może być eps 200. W projekcie płyty mam 3 KN/metr kwadratowy. Czy np. KNAUF Therm EXPERT Hydro D 200 do 4000 kg/metr spełnia takie wymagania?

  7. #3087
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    czarno na białym. I już wiesz!

  8. #3088
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zygwad

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    czarno na białym. I już wiesz!
    tzn?

  9. #3089
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A ten twój budynek to z patyków? - 3kN/m2 ?

  10. #3090
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zygwad

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    tak pisze na projekcie płyty, być może dotyczy tylko powierzchni płyty a nie całego budynku. A budynek lekki - w większości jednokondygnacyjny.

  11. #3091

    Domyślnie

    wejdź do wyszukiwarki wbij przeliczanie i masz gotowe,później sprawdź styropiany każdy ma swoja kartę techniczną ,sprawdź

  12. #3092
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zygwad

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał koństruktor Zobacz post
    wejdź do wyszukiwarki wbij przeliczanie i masz gotowe,później sprawdź styropiany każdy ma swoja kartę techniczną ,sprawdź
    No tak, tyle że chodzi i o odpowiednie zabezpieczenie wodne i o pełzanie itd. Liczyłem na jakieś logiczne argumenty. W moim przypadku to około 70 metró sześciennych więc różnica cenowa ogromna.

  13. #3093
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    3kN/m2 to daje masę 300kg/m2. Więc taki nacisk w budynku na styro to jakiś błąd. Sama płyta daje większy nacisk.

  14. #3094

    Domyślnie

    typowe obciążenie fundamentu to 60-80 kN/m2,nie zwróciłem uwagi,rzeczywiscie chata ze styropianu

  15. #3095
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zygwad

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Oj wstawiam to co dostałem od konstruktora.



    Uploaded with ImageShack.us

  16. #3096
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    te 3kN/m2 to obciążenie użytkowe

  17. #3097
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zygwad

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    starałem się to napisać kilka postó wcześniej ale wszyscy podłapali temat styropianowego domu. Popatrzcie panowie konstruktorzy i fachowcy czy to jest ok i radzcie jaki użyć styropian.

  18. #3098
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Bo to, co podałeś, to tylko ułamek obciążeń, które ma przenieść styropian
    Twój konstruktor powinien policzyć obciążenie ścianami,dachem, śniegiem, użytkowe i zaprojektować materiał, który je przeniesie.
    Jeśli proponuje XPS, to podaj mu kartę techniczną Knauf EPS 200, przeliczy, zaaprobuje, albo odrzuci. On się pod tym podpisuje, nie ludkowie z Forum.

  19. #3099
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zygwad

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    o i o taką odpowiedź mi chodziło. Budynek bedzie lekki. Czy jeszcze jakaś propozycja co do producenta lub rodzaju styropianu? jakaś termoorganika? styropmin? coś innego?

  20. #3100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale przecież żadnej ostatecznej odpowiedzi Ci nie udzieliłem. Twój konstruktor udzieli
    Co do styropianu to Genderka Hydrostyr 200 wygląda przyzwoicie.

Strona 155 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony