dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 313 z 833
Pokaż wyniki od 6.241 do 6.260 z 16653
  1. #6241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Szkoda że takich danych dla dopuszczalnego naprężenia długotrwałego (50 lat) przy odkształceniu <2% nie zamieszczają krajowi producenci EPS'a..... Dzięki za linka.

  2. #6242
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmann* Zobacz post
    A może Ty mi powiesz, jakie mogą być problemy jeśli albo plyta za slaba albo obciążenie za wysokie, albo podloza za miekka.

    Albo inaczej, będziesz nam tlumaczyl czemu wszystko jest cacy i sily na podloze nie mogą przekrocic te 20kN/m na plycie lub te 45-60kN/m² na EPS.
    Albo czemu wsyzstkie te parametry podane przez producenta, nawet w Szwecji, sa bzdurami i jak się robi obliczenie statyczne dla plyt fundamentowych na podstawie jedn. odpor gruntu maks. 60kN/m², biorac pod uwage ze w każdym standardowym projekcie w Polsce przyjęte jest 150kN/m².
    ale to nie ja pisałem że płyty w Szwecji mają problemy. Szwedzi to solidny kraj. Rozumiem że robiąc tam płyty, oświecił pan ten naród, tak samo jak oświeca pan teraz naród Polski?

    PS. Zauważyłem że znów zmoderował pan swój post w którym zarzucał pan Polskim inżynierom, ściąganie projektów z internetu. Faktycznie trzeba z panem postępować tak jak pisałem. Kopiować całe posty, bo później szybko pan wszystko tuszuje...

  3. #6243
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    ale to nie ja pisałem że płyty w Szwecji mają problemy. Szwedzi to solidny kraj. Rozumiem że robiąc tam płyty, oświecił pan ten naród, tak samo jak oświeca pan teraz naród Polski?

    PS. Zauważyłem że znów zmoderował pan swój post w którym zarzucał pan Polskim inżynierom, ściąganie projektów z internetu. Faktycznie trzeba z panem postępować tak jak pisałem. Kopiować całe posty, bo później szybko pan wszystko tuszuje...
    Pan (jako fachowca?) się upiera, ze EPS pod plyta fundamentowa się nadaje i ze projektowanie takich plyt jest wg sztuki budowlane. Proszę o dowody. Ja ze swojej stronie już mnóstwo argumentow i dowodow podalem, ze, oprócz w pojedynczych przypadkow, taki material się nie nadaje.
    Zreszta, producenci mowia to samo.
    Aby projektować konstrukcje, trzeba udowodnić ze tak się da i ze kazda czesc te konstrukcji się w danym miejscu nadaje i spelnia wszystkie wymagane parametry. W przypadku EPS pod plyta, który najwyżej wytrzyma 45kPa, jest to przynajmniej wątpliwie.
    W sumie, na odwrot, nie trzeba udowodnić ze tak się nie da, wystarczy wymagac dowod ze wszystko jest ok, ale takiego dowodu jeszcze nie widziałem. Producenci chyba tez nie, inaczej by pewnie ten material propagowali, szczególnie ci którzy nie maja XPS w portfolio.


    Proszę o dowody i prawdziwe argumenty, np. obliczenie, wykresy obciazen itd., dla normalnych domow, gdzie wynikuje ze plyta nie jest projektowana jako strop i gdzie nie sa przekroczone te dozwolone dla EPS200 parametry.

    P.S. Nic nie moderowałem, jedynie usunalem bledy (najprawdopodobnie nawet nie wszystkich ). Fakt jest, ze ten sam rysunek dostałem od roznych klientów z roznymi podpisami dwa razy w tym roku. Nie moja wina, i nigdy nie twierdziłem ze wszyscy konstruktorzy tak robia.

  4. #6244
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmann* Zobacz post
    Aby projektować konstrukcje, trzeba udowodnić ze tak się da i ze kazda czesc te konstrukcji się w danym miejscu nadaje i spelnia wszystkie wymagane parametry. W przypadku EPS pod plyta, który najwyżej wytrzyma 45kPa, jest to przynajmniej wątpliwie.
    W sumie, na odwrot, nie trzeba udowodnić ze tak się nie da, wystarczy wymagac dowod ze wszystko jest ok, ale takiego dowodu jeszcze nie widziałem. Producenci chyba tez nie, inaczej by pewnie ten material propagowali, szczególnie ci którzy nie maja XPS w portfolio.
    Dowodem na nie nadawanie się EPS pod konstrukcję płyty nie są słowa producenta,dowodem na nadawanie się lub nie EPS pod płytę jest podpis konstruktora pod projektem i pełna jego odpowiedzialnosć za ten podpis.
    Skoro EPS występuję w kostrukcji plyty to znaczy,że konstruktor wyliczył,że się nadaje,podpisał się pod projektem i wziął na siebie odpowiedzialność za ową konstrukcję i koniec kropka.

    Czy rodzaj podłoża pod płytą np.piasek vs kruszywo ma wpływ na odpór gruntu ?

  5. #6245
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dowodem na nie nadawanie się EPS pod konstrukcję płyty nie są słowa producenta,dowodem na nadawanie się lub nie EPS pod płytę jest podpis konstruktora pod projektem i pełna jego odpowiedzialnosć za ten podpis.
    Skoro EPS występuję w kostrukcji plyty to znaczy,że konstruktor wyliczył,że się nadaje,podpisał się pod projektem i wziął na siebie odpowiedzialność za ową konstrukcję i koniec kropka.

    Czy rodzaj podłoża pod płytą np.piasek vs kruszywo ma wpływ na odpór gruntu ?
    A widzisz, tu niestety jesteś w bledzie. Znam konstruktorow w Polsce, którzy absolutnie nie dopuszczają EPS200 pod plyta, a znam innych, którzy uwazaja, ze jest ok. Ale miałem często sytuacje, ze po dawaniu pytan typu "na jakie parametry ten EPS jest uwzględnione w obliczeniu" była cisza, bo... nie uwzględniono. A kruszywa lub piasek bądź stopien zagęszczania ma wpływ, ale przy obliczeniu trzeba uwzglednic najslabsza warstwę, i to jest zawsze izolacja, o ile podbudowa jest dobrze przygotowana. EPS200 w najlepszym przypadku daje obliczeniowo 60kPa, natomiast średnio zagęszczony piasek już daje 150kPa, a przy zagęszczaniu blisko Is=0,96 jesteśmy już wyraźnie powyżej 200kPa. Nawet jesli pod izolacja mam beton, to nic nie pomaga w tej sprawie.

    Zgadzam się z toba, ze tak nie powinno być i podpis pod projektem powinno być gwarancja, ze wszystko jest ok, ale niestety, czasami wygląda inaczej. Tak na marginesie ostatnio co raz rzadziej spotykam projekty na EPS, zdecydowanie większość zapytan w tym roku były juz na podstawie XPS.

    Twoja argumentacja przypomina trochę kierowcowi, który jeździ bezwzględnie swoim dozwolonym predkoscia, obojętnie jakie bledy inni popelniaja, bo, przecież ma pierwszeństwo. A co z tego, ze miał pierwszeństwo, i nie z jego wina cos się stanie?

    Czy to tak ciężko zrozumieć ze te 60 (często tylko 45) kPa to strasznie niskie parametry, które w przypadku większość domow (w Polsce, gdzie jednak przeważnie domy sa murowane, maja stropy betonowe itd.) nie spelniaja wymagane wytrzymalosc na sciskanie? I jeszcze raz, nie tylko ze względu na to, czy plyta to wytrzyma, tez ze względu na to ze ten EPS straci czesc swoich właściwości...

    edit: Poza tym, sam sobie zaprzeczasz: Nawet najlepszy konstruktor może zrobić obliczenie tylko na podstawie parametrow, których dostanie od producenta. A przypadkiem wygląda to tak, ze nikt nie zaprzecza fakt, iż 60kPa jako dop. odpor gruntu jest bardzo mało, przeważnie az za mało. Widzilismy tu wykresy, jak wygladaja sily w przypadku małego domu parterowego, tam 2-3krotnie przekroczone te parametry które możemy przyjąć w przypadku EPS200. Czekam nadal na wykresy i na dowody, ze w przypadku twojego domu nie zostanie przekroczone te 45kPa pod plyta. Jak dobrze pamiętam, masz EPS 2-warstwowo, czyli, nawet dopuszczalny odp. gruntu jest jeszcze nizsza, niestety producenci nie mowia o ile. Ale proponuje 40kPa, to chyba dość realistycznie, jak nie optymistycznie szacowane
    Ostatnio edytowane przez tmann* ; 29-09-2013 o 16:47

  6. #6246
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dowodem na nie nadawanie się EPS pod konstrukcję płyty nie są słowa producenta,dowodem na nadawanie się lub nie EPS pod płytę jest podpis konstruktora pod projektem i pełna jego odpowiedzialnosć za ten podpis.
    Arturo, tutaj juz odleciales. Podpis kogokolwiek ma byc dowodem na cokolwiek? Co Ci z 50k euro (czyli minimalna suma ubezpieczenia projektanta) jak domek bedziesz mial poskladany. Mozesz sie sadzic a pozniej komornika nasylac, ktory bedzie ostatnie gacie licytowal. Kto co lubi. Tylko jak projektant bedzie golodupcem to Twoja rodzina nie bedzie miala gdzie mieszkac a nie jego. Projektant skorupki po jajkach zaprojektowal pod plyte i sie podpisal. Zaden to dowod. Co najwyzej posilkuje sie karta techniczna produktu, ktora dostarcza producent i w koncu to on wie co i po co cos produkuje.

    To, ze mozna eps wsadzic pod plyte a nawet polozyc sobie i przybic gwozdziami bezposrednio na dach jako izolacja to jedno. Mozna. Tylko po co od razu twierdzic, ze sa na to prawne dowody w postaci podpisu pod projektem?

  7. #6247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Arturro dobrze rozumuje. Powinno tak być że konstruktor wie, ma doświadczenie, bierze odpowiedzialność. Niestety zbyt często nie jest.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #6248
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zula_5

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Łaziska Dolne
    Posty
    16

    Domyślnie

    plusfoto - tak te ścianki mają być jakby pierwszą wrstwę ścian właściwych i totalnie nie wiem czy jest sens je robić
    tmann - a mógłbyś napisać jakie wartswy Ty w takim razie proponujesz?

  9. #6249

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Arturro dobrze rozumuje. Powinno tak być że konstruktor wie, ma doświadczenie, bierze odpowiedzialność. Niestety zbyt często nie jest.
    Ha ha ha. Przepraszam ale uśmiałem się do łez czytając ostatnie wpisy. Podpis jest gwarancją? Czego do diabła? Że facet ma imie i nazwisko i nic ponad to. Projektanci takie babole puszczają że włos się jeży. Zapewne nie jeden z Was już tych "architektów" i "konstruktorów" przetestował czy to na błędach w konstrukcji ścian czy też nagminnie na błędach projektowych więźby dachowej czy innych.
    Arturo - daj już spokój, ciesz się i żyj ze świadomością, że masz zrobione dobrze, bo osiwiejesz

  10. #6250
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    Ha ha ha. Przepraszam ale uśmiałem się do łez czytając ostatnie wpisy. Podpis jest gwarancją? Czego do diabła? Że facet ma imie i nazwisko i nic ponad to. Projektanci takie babole puszczają że włos się jeży. Zapewne nie jeden z Was już tych "architektów" i "konstruktorów" przetestował czy to na błędach w konstrukcji ścian czy też nagminnie na błędach projektowych więźby dachowej czy innych.
    Arturo - daj już spokój, ciesz się i żyj ze świadomością, że masz zrobione dobrze, bo osiwiejesz
    To nie wiem w jaki sposób dzisiaj żyjesz i funkcjonujesz bo przecież konstruktor a nie miś Yogi z takimi samymi uprawnieniami podpisał się pod konstrukcja i projektem
    w Twoim obecnym miejscu zamieszkania,podpisał się pod konstrukcją mostu przez,który przejezdzasz,pod biurowcem w którym pracujesz,pod centrum handlowym w którym robisz zakupy,no chyba że jesteś pustelnikiem i mieszkasz w szalasie w lesie i nosa poza las nie wysciubiasz bo nawet w dziurze zabitej dechami trzeba mieć podpis konstruktora przy jakiejkolwiek budowie.
    Oleju do głowy trzeba wlac niektórym...
    Jeśli po płytę idzie się do architekta to faktycznie nie ma się pojęcia o niczym..
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-09-2013 o 11:20

  11. #6251

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ...Oleju do głowy trzeba wlac niektórym...
    Oleju to sobie sam nalej do tej pustej łepetyny obrażającej wszystkich wokoło
    Opanuj się człowieku a kompleksy lecz u psychiatry a nie tutaj.
    Nie tylko ja w swoim życiu zetknąłem się z sytuacją że podpis nic nie znaczy, nie tylko w budowlance. Faktycznie, może dlatego, że dalej żyję w Polsce gdzie takie "podpisy" często się zdarzają
    EOT bo z chamskimi odzywkami polemizować nie sposób, tylko zaśmiecają ten wątek

  12. #6252
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    Oleju to sobie sam nalej do tej pustej łepetyny obrażającej wszystkich wokoło
    Opanuj się człowieku a kompleksy lecz u psychiatry a nie tutaj.
    Nie tylko ja w swoim życiu zetknąłem się z sytuacją że podpis nic nie znaczy, nie tylko w budowlance. Faktycznie, może dlatego, że dalej żyję w Polsce gdzie takie "podpisy" często się zdarzają
    EOT bo z chamskimi odzywkami polemizować nie sposób, tylko zaśmiecają ten wątek
    Jezdzisz przez mosty ? Pracujesz w budynku ? Mieszkasz w budowli murowanej ? Żyjesz ? Funkcjonujesz ? Miś Yogi podpisał się pod tymi konstrukcjami ?

  13. #6253

    Domyślnie

    chłopie, lecz się i nie zaśmiecaj wątku, nic nowego nie wnosisz, nie dyskutujesz na temat płyty tylko pie... ciągle te same banialuki.
    Przez takich jak ty by dotrzeć do jakiejś merytorycznej dyskusji trzeba przebrnąć przez ogrom wypocin zakompleksionych gostków którzy na siłę będą udowadniać że mają rację - taki drugi sunrise który wątek o montażu w ociepleniu zamienił w szopkę
    Pozdrawiam wszystkowiedzącego Arturo i czasem byś się zastanowił, że mimo wszystko pewne minimum kultury nawet w sieci powinno obowiązywać.

  14. #6254
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał zula_5 Zobacz post
    plusfoto - tak te ścianki mają być jakby pierwszą wrstwę ścian właściwych i totalnie nie wiem czy jest sens je robić
    tmann - a mógłbyś napisać jakie wartswy Ty w takim razie proponujesz?
    Oczywiście. Od dol do góry:

    1. podsypka piaskowa, zageszczona do IS ok 0,96
    2. XPS
    3. folia (my robimy to 2-warstwowo)
    4. zbrojenia, beton

    w zaleznosci od rodzaju plyty tu może będzie od razu podloga, wtedy na plycie powinna być warstwa paroszczelna, albo tradycyjna wylewka, wtedy na plycie styropian, folia, podlogowka, wylewka i posadzka.

  15. #6255
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Rozmawiałem dzisiaj z geologiem i otrzymałem pytanie ile powinno być odwiertów, oczywiście napisałem do projektanta. WG geologa 2-3 i głębokości 5m, i drugie pytanie jakie mi się nasunęło czy ktoś się orientuje jaki jest stopień i czas utleniania EPS200 a XPS?

  16. #6256
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar luki8l
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefek1980 Zobacz post
    Rozmawiałem dzisiaj z geologiem i otrzymałem pytanie ile powinno być odwiertów, oczywiście napisałem do projektanta. WG geologa 2-3 i głębokości 5m, i drugie pytanie jakie mi się nasunęło czy ktoś się orientuje jaki jest stopień i czas utleniania EPS200 a XPS?
    Ja miałem 3 odwierty po 5m każdy. Niestety wyszły gliny, iły i jeszcze jakieś inne plastyczne i pylaste, więc wymiany gruntu miałem na prawie metr...
    Cóż, ale płyta już stoi i mury pną się do góry
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dom w budowie: Dom w Wisteriach 2 Termo. Płyta fundamentowa 20cm XPS, Porotherm Dryfix, 25cm Styro Grafit, PC + Reku + CHG

  17. #6257
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sturmer
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Płock
    Posty
    228

    Domyślnie

    Arturo72 - przestań i zajmij się stroną merytoryczną.

    Dla przypomnienia i ku przestrodze:

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastr...e_i_wykonawcze
    Chcemy waszego dobra – powiedział rząd, a ludzie, słysząc te słowa, przestraszyli się i zaczęli chować swoje dobra w bezpiecznych miejscach.

  18. #6258
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    no i nadal nie wiemy, jakie problemy mają płyty fundamentowe na EPS w Szwecji...

  19. #6259
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adamzzz

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    195

    Domyślnie

    Na wielu budowach w Szwecji byłem i pracowałem i z żadnymi problemami sie nie spotkałem
    Nawet ostatnio robiliśmy dach na domku w stylu starej chaty wikinga czyli z grubych tylko ociosanych bali. Dach docelowo mial byc porośniety trawą. Dom oczywiście jak wszystkie nowe w Szwecji na płycie a pod nią 30 cm eps.

  20. #6260
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    no widzisz. Osobliwość tego forum, twierdzi inaczej. Oni robili płyty w Szwecji i twierdzą że w Szwecji wiele płyt ma problemy. Teraz robią płyty w Polsce, i twierdzi to samo. Może to chodzi o jego płyty? Panie Brinkmann, może pan w końcu nas oświecić?

Strona 313 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony