dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 833
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 16653
  1. #81

    Domyślnie

    dla zainteresowanych,100m2płyty, beton, kosztował 24kpln, do tego stal i tłuczeń, pewnie wyjdzie ze 30kpln za materiał. robociznę trudno policzyć, bo umawiałem się na cały budynek.

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert
    dla zainteresowanych,100m2płyty, beton, kosztował 24kpln, do tego stal i tłuczeń, pewnie wyjdzie ze 30kpln za materiał. robociznę trudno policzyć, bo umawiałem się na cały budynek.
    Ta płyta to ze względu na ?
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #83
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    Cytat Napisał coulignon

    płyta 100 m2 - szybki kalkulator:
    beton 20 cm - 20 m3
    stal - ok 1500 kg
    To po co Ci konstruktor jak wiesz ile pojdzie stali, ile betonu czyli znasz grubośc płyty (niczego nie licząc) , wiesz ile gruntu wymienić (nie majac pewnie żadnych badń)

    Wiem po co Ci kontruktor. Szukasz jelenia który pod tym co Tobie sie przysniło sie podpisze i weźmie za to odpowiedzialność.

    Masz rację, zamierzam zmusić konstruktora do mojej debilnej idei, kretyn weźmie za nią odpowiedzialnośc, dom mi się rozpadnie a ze lubię się umartwiać to dopiero wtedy bedę szczęśliwy. Potem obowiązkowo sprawa w sądzie bo ja pieniacz jestem No i całą sprawę będę mógł opisać na forum - chciałbym mieć co najmniej 5000 postów.

    moje wyliczenia są oparte sa na żródle jw oraz na konstrukcji płyty Legalett . A Legalatt mi się nie przyśnił, nie jest ideą tylko rzeczą jak najbardziej namacalną. Dziękuje że myślisz iz to ja wymyśliłem konstrukcje płyty fundamentowej ale tak mądry nie jestem.

    Wyliczenia w poprzednim poście to są szacunki dość bliskie prawdy. Uzmysławiają tylko czy brać się za temat czy dać sobie spokój. Ja uważam że 10000 drogą nie chodzi więc rzecz jest warto sprawdzic. Tyle w tym temacie.

    Płyta w stosunku do fundamentów ma jeszcze dwie zalety: równomierne osiadanie budynków i brak mostków cieplnych - izolacja stanowi zamkniętą całość.

    Zgadza się że budowanie na płycie może być droższe ale nie mówimy tu o przypadkach gruntów o słabej nośności. Ja mówie o budowaniu na płycie tam gdzie można postawić dom na tradycyjnym fundamencie.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Ta płyta to ze względu na ?
    ze względu na rzekomo niestabilny grunt, w co teraz śmię wątpić. tak jak niepotrzebnie zapłaciłem za cieżką pracę konstruktorów, tak również, za fuszerkę geologa, którycoś tam grzebnął i nastraszył architekta,że warunki śą tak złe ,że niczego nie powinno się tam budować.

    wystraszony arch. zaprojektował to cudo.

    tymczasem na etapie kopania pod ławy, koparka musiała ryć w skale. można było spokojnie płyty nie robić i zaoszczędzić ok 10kpln.

    ale cóz, w ferworze walki nikt się nie zastanawiał czy zmieniać,czy nie, bo były inne problemy.

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Dziękuje że myślisz iz to ja wymyśliłem konstrukcje płyty fundamentowej ale tak mądry nie jestem.
    NIe wiem skąd ten wniosek. Nic takiego nie pisałem.

    Cytat Napisał coulignon
    Wyliczenia w poprzednim poście to są szacunki dość bliskie prawdy.
    Całkiem bliskie w zestawienu z tym co podaje qwert za 100m2 płyty za beton zapłacił 24000zł. Wg Ciebie na taką płyte potrzeba 20m3 to za metr by musiał zapłcić 1200zł. A skoro wiemy że beton kosztuje ~300zł/m3 to wyjdzie ze na płyte 80m3 (100m2)

    Cytat Napisał coulignon
    Uzmysławiają tylko czy brać się za temat czy dać sobie spokój.
    To tylko Twoja opinia. Dość naciągana wg mnie.

    Cytat Napisał coulignon
    Płyta w stosunku do fundamentów ma jeszcze dwie zalety: równomierne osiadanie budynków
    Tylko i wyłacznie pod warunkiem że tak płyta ma odpowiednią sztywność a wiec pewną grubość i soldnie umieszczone zbrojenie.


    Cytat Napisał coulignon
    Zgadza się że budowanie na płycie może być droższe ale nie mówimy tu o przypadkach gruntów o słabej nośności. Ja mówie o budowaniu na płycie tam gdzie można postawić dom na tradycyjnym fundamencie.
    Ale idea płyty powstała właśnie na słabe grunty, wtedy jest to ekonomiccznie uzasdnione.

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert
    [ za fuszerkę geologa, którycoś tam grzebnął i nastraszył architekta,że warunki śą tak złe ,że niczego nie powinno się tam budować.
    To gdzie tu wina konstruktora? Jak mu geolog napisał ze grunt kiepski to ten kombinował jak poprawić warunki posadowienia, ze przekombinował (tak wnioskuje ) to mozesz go obwiniać , ale twórca tego jest niewąpliwie geolog.
    Co to znaczy coś tam grzebnął, nie wykonywał odwiertów?

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Ja dopowiem, że u mnie (IV kategoria szkód górniczych) mam płytę 25cm, zbrojoną w dwóch poziomach siatką fi12 co 12cm, na to idzie 40cm piasku, a na to znowu beton (10cm).

    Sama stal kosztowała ~14tys zł, na beton na płytę pójdzie jakieś 14tys, na ściany fundamentowe jakieś 3-4tys i jeszcze ten chudziak u góry (przestałem liczyć, żeby zawału nie dostać )

  8. #88

    Domyślnie

    [quote="jajmar"]
    Cytat Napisał coulignon

    Całkiem bliskie w zestawienu z tym co podaje qwert za 100m2 płyty za beton zapłacił 24000zł. Wg Ciebie na taką płyte potrzeba 20m3 to za metr by musiał zapłcić 1200zł. A skoro wiemy że beton kosztuje ~300zł/m3 to wyjdzie ze na płyte 80m3 (100m2)
    .

    beton na samą płytę , w sumie ponad 100m2 (100m2 to pow piwnicy, czyli ze ścianami będzie więcej, trzeba dodać 22cm na obwodzie) ,kosztował 8,9kpln.

    jajmar, nie pisałem, że konstruktor winny, najbardziej winny geolog, który nie wiercił a kopał, i kopał na 2m ,a my kopaliśmy na 4 i tam grunt był stabilny - skała.

    ale konstruktor też winny, bo zaprojektował cudo, którego przeciętna ekipa nie jest w stanie wykonać, do tego kompletnie nie liczył się z moimi kosztami.

  9. #89

    Domyślnie

    Proszę pamiętać, że płyta Legalett trochę różni się od "zwykłej" płyty.

    Jest ocieplona od dołu i posadawiana powyżej granicy przemarzania. To drugie powoduje często konieczność wymiany gruntu.

    "Zwykła" płyta jest np. stosowana w budynkach podpiwniczonych. Wtedy jest zagłębiona poniżej strefy przemarzania i z reguły nie trzeba wymieniać gruntu. Jeżeli konstruktor zna się na rzeczy to nie przewymiaruje płyty a koszt może być nawet mniejszy od typowego fundamentu.

    Ja na swoich błotach mam Legalett, dopłaciłem trochę za wymianę gruntu pod płytę (50cm, w 1/2 to było raczej dosypanie niż wymiana ze względu na spadek terenu).

    Ale za to mam w cenie:
    - dom ocieplony bez mostków (koledzy z forum walczą z ocieplaniem fundamentów, patenty typu "szkło piankowe" itp);
    - podłogę gotową pod terakotę (tego za nic ekipa od ścian i stropu nie mogła pojąć i zanim się zorientowałem zamówili stemple o 20-30 cm za długie).
    - zero problemów z izolacją, wylewkami, dylatacjami, instalacją podłogówki, zagęszczaniem, itd - lista błędów wykonawczych na tym etapie może być spora;
    - drenaż opaskowy;
    - kanalizację, rozprowadzenie wody;
    - doprowadzenie powietrza do kominka;
    - gotowy system grzewczy, mało podatny na awarie i prosty w obsłudze oraz konserwacji;
    - jeden komin mniej i pralnię zamiast kotłowni;

    i to wszystko w 7 dni roboczych (gdyby dopisała pogoda to w 5)

    Sama płyta ma 20cm a w niej sporo miejsca zajmuje instalacja grzewcza. Rury 5cm i 10cm plus 3 agregaty.
    Sporo zbrojenia. Siatka dołem i górą. W strefie brzegowej dodatkowe zbrojenie wzdłużne i poprzeczne.
    Dla utrudnienia konstruktor musiał zaprojektować 3 korytka głębokości 10cm przeznaczone na montaż drzwi niskoprogowych.

    Płyta solidna. Stoi na niej domek parterowy z użytkowym poddaszem. Ściany z silikatów 24cm, strop monolit, dach ciężki.
    Pozdrawiam,
    MCB

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał MCB
    Proszę pamiętać, że płyta Legalett trochę różni się od "zwykłej" płyty.

    Jest ocieplona od dołu i posadawiana powyżej granicy przemarzania. To drugie powoduje często konieczność wymiany gruntu.

    "Zwykła" płyta jest np. stosowana w budynkach podpiwniczonych. Wtedy jest zagłębiona poniżej strefy przemarzania i z reguły nie trzeba wymieniać gruntu. Jeżeli konstruktor zna się na rzeczy to nie przewymiaruje płyty a koszt może być nawet mniejszy od typowego fundamentu.

    Ja na swoich błotach mam Legalett, dopłaciłem trochę za wymianę gruntu pod płytę (50cm, w 1/2 to było raczej dosypanie niż wymiana ze względu na spadek terenu).

    Ale za to mam w cenie:
    - dom ocieplony bez mostków (koledzy z forum walczą z ocieplaniem fundamentów, patenty typu "szkło piankowe" itp);
    - podłogę gotową pod terakotę (tego za nic ekipa od ścian i stropu nie mogła pojąć i zanim się zorientowałem zamówili stemple o 20-30 cm za długie).
    - zero problemów z izolacją, wylewkami, dylatacjami, instalacją podłogówki, zagęszczaniem, itd - lista błędów wykonawczych na tym etapie może być spora;
    - drenaż opaskowy;
    - kanalizację, rozprowadzenie wody;
    - doprowadzenie powietrza do kominka;
    - gotowy system grzewczy, mało podatny na awarie i prosty w obsłudze oraz konserwacji;
    - jeden komin mniej i pralnię zamiast kotłowni;

    i to wszystko w 7 dni roboczych (gdyby dopisała pogoda to w 5)

    Sama płyta ma 20cm a w niej sporo miejsca zajmuje instalacja grzewcza. Rury 5cm i 10cm plus 3 agregaty.
    Sporo zbrojenia. Siatka dołem i górą. W strefie brzegowej dodatkowe zbrojenie wzdłużne i poprzeczne.
    Dla utrudnienia konstruktor musiał zaprojektować 3 korytka głębokości 10cm przeznaczone na montaż drzwi niskoprogowych.

    Płyta solidna. Stoi na niej domek parterowy z użytkowym poddaszem. Ściany z silikatów 24cm, strop monolit, dach ciężki.
    Pozdrawiam,
    MCB
    Niemożliwe aby płyta miałą 20 cm.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  11. #91
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie płyta fundamentowa

    a mnie płyta ma kosztować 80 tys. czy to możliwe?

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie Re: płyta fundamentowa

    Cytat Napisał Barbara74
    a mnie płyta ma kosztować 80 tys. czy to możliwe?
    Wszystko możliwe, podaj parametry płyty.

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie płyta fundamentowa odciążeniowa - ciąg dalszy

    problem mam taki że deweloper miał mi wybudować dom.Okazało się że grunty są bardzo złe(nie wiem dokładnie jakie, czekam na to aby mi przedstawił wyniki badań)i trzeba będzie wykonać płytę odciążeniową, którą wykonano.O tym że trzeba tyle dopłacić do umówionej wcześniej ceny za wybudowanie domu , poinformowano nas po zrobieniu płyty(oczywiście o tym że grunty są złe również po zrobieniu płyty)Zarządaliśmy kosztorysu dlaczego tak drogo.Mam go ale szukam kogoś kto się na tym zna i powie mi czy rzeczywiście jest możliwe aby koszt był taki wysoki.Dom jest parterowy z użytkowym poddaszempowierzchnia parteru z tarasem to ok 130 m kwadratowych, na kosztorysie jest napisany obmiar 215 m kwadratowych.Nie wiem dlaczego?poprosiłam również o projekt płyty, wiem że była wymiana gruntu bo w kosztorysie jest m.in. tłuczeń kamienny, kruszywo łamane.Proszę o pomoc i najlepiej jakiś kontakt do kogoś kto na ten temat się orientuje.Płyta ma grubość podobno 80 cm, użyto geowłókniny Fibertex i Fortrac.czekam na jakiś odzew.
    Aha jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli jest ta płyta to koszt budowy domu powinien być pomniejszony o cenę budowy fundamentu?

  14. #94
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    chodzi mi o to czy można było wybudować płytę taniej?moje gg 2172280

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    coulignon, dla dobrego konstruktora plyta to żaden problem.

    Ja miałem mieć płytę ale ostatecznie (kłopot z iejscem na mojej mikro działce) skończyłem z ławami.
    W każdym razie kiedy powiedzialem konstruktorowi aby mi rozrysowal płytę, powiedzialem co i jak chcę, że wokól domu zamierzam zrobić pas mrozochronny o szer. 1 m, że mam piaski, sucho ale jeśli trezba to dam ze 20 cm żwiru pod płytę.

    Odpowiedz- żaden problem, masz piaski, będzie sucho jak pieprz, ten plaszcz jak najbardziej OK ale przy piaskach i sucho to nic się nie będzie działo.
    2 dni i plyta o gr. 20 cm rozrysowana.

    Dodam, że konstruktor naprawdę godny polecenia i z każdym pytaniem do niego latam aż w ostatnim czasie zmieniłem na innego bo za dużo pytań i nie chce przeginać paly .

    W każdym razie- płyta dla kumatego konstruktora to żaden problem, ale jęsli ktoś całe życie klepie ławy dla domków jednorodzinnych to po ma się od nowa główkować.

    Joanna z forum miała przeboje z takim konstruktorem i architektem, który się potem chyba przyznał że "nie umie płyty".

    pzdr

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Niemożliwe aby płyta miałą 20 cm.
    W takim razie mam niemożliwą płytę.


    [/img]

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał MCB
    Cytat Napisał Geno
    Niemożliwe aby płyta miałą 20 cm.
    W takim razie mam niemożliwą płytę.


    [/img]
    Wygląda na to,że niezgodna ze sztuką budowlanę. Odejmując choć utulinę to niewiele miejsca zostaje.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie Re: płyta fundamentowa odciążeniowa - ciąg dalszy

    Cytat Napisał Barbara74
    problem mam taki że deweloper miał mi wybudować dom.Okazało się że grunty są bardzo złe(nie wiem dokładnie jakie, czekam na to aby mi przedstawił wyniki badań)i trzeba będzie wykonać płytę odciążeniową, którą wykonano.O tym że trzeba tyle dopłacić do umówionej wcześniej ceny za wybudowanie domu , poinformowano nas po zrobieniu płyty(oczywiście o tym że grunty są złe również po zrobieniu płyty)Zarządaliśmy kosztorysu dlaczego tak drogo.Mam go ale szukam kogoś kto się na tym zna i powie mi czy rzeczywiście jest możliwe aby koszt był taki wysoki.Dom jest parterowy z użytkowym poddaszempowierzchnia parteru z tarasem to ok 130 m kwadratowych, na kosztorysie jest napisany obmiar 215 m kwadratowych.Nie wiem dlaczego?poprosiłam również o projekt płyty, wiem że była wymiana gruntu bo w kosztorysie jest m.in. tłuczeń kamienny, kruszywo łamane.Proszę o pomoc i najlepiej jakiś kontakt do kogoś kto na ten temat się orientuje.Płyta ma grubość podobno 80 cm, użyto geowłókniny Fibertex i Fortrac.czekam na jakiś odzew.
    Aha jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli jest ta płyta to koszt budowy domu powinien być pomniejszony o cenę budowy fundamentu?
    80 cm? Na wielopiętrowe budynki takie płyty się wykonuje. Niemożliwe. Nikt normalny pod domek takich nie projektuje bo można znaleźć inne rozwiązanie.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie Re: płyta fundamentowa odciążeniowa - ciąg dalszy

    Cytat Napisał Barbara74
    problem mam taki że deweloper miał mi wybudować dom.Okazało się że grunty są bardzo złe(nie wiem dokładnie jakie, czekam na to aby mi przedstawił wyniki badań)
    Kiedy sie to okazało? Czyja była działka? Takie coś jak grunty powinny być znane przed pozwolniem na budowe a wiec przed budową, umową z wykonawcą. Jeżeli dewloper załtwial pozwolnie równiez o takiej zmianie i koszcie powienien informować.
    A tak wogóle to pewnie kierownik budowy od dewelopera wiec pomyś o inspetorze nadzoru taniej Cie wyniesie niż płacenie za takie kwiatki po 80tyś. zł.

  20. #100
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Działak była już nasza, tam jest budowanych jeszcze kilka innych domów i podobno przy budowie jednego fundamenty pękły i zrobili jeszcze raz badania odwierty i sonde, mam zdjęcie tej ławy tylko nie wiem jak to się wkleja żebście widzieli, inspektora budowy mam .Polecił mi go deweloper, który zatrudnia a firma która buduje jest jego podwykonawcą

Strona 5 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony