dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 501 z 833
Pokaż wyniki od 10.001 do 10.020 z 16653
  1. #10001
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Zaś w płycie sprawdza się wytrzymałość gruntu (GEO)
    Stateczność fundamentu EQU i nośność fundamentu / ugięcie STR i SLS .
    do tego współczynniki gamma materiałowe i wiele wiele innych rzeczy.
    Troszkę Ci podokuczam chać zupełnie się na tym nie znam Wytrzymałość gruntu sprawdza się chyba w każdym fundamencie bezpośrednim a nawiasem mówiąc w przypadku płyty ta wytrzymałość może byc sporo mniejsza niż w przypadku ław

  2. #10002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Sprawdziłem na rysunkach to wymiary 8,28m x 14,4m.
    ta jeśli barć ugięcie podług dłuższego boku to ?
    hipotetycznie się zgadza. Na wstępie płyta chce być blisko 25cm grubości.
    Już praktycznie masakryczna grubość. 7cm to za dużo. Czemu ? ponieważ licząc po długość 14,4m niby by się zgadzało.
    Tylko patrząc poprzecznie, to 7cm jest blisko 4x za dużym ugięciem.

    Troszkę Ci podokuczam chać zupełnie się na tym nie znam Wytrzymałość gruntu sprawdza się chyba w każdym fundamencie bezpośrednim a nawiasem mówiąc w przypadku płyty ta wytrzymałość może byc sporo mniejsza niż w przypadku ław
    Oczywiście że powinno się sprawdzić dopuszczalny odpór gruntu.
    Ale żeby to zrobić pierwsze trzeba znać siłę jaka działa na fundament.

    Tylko, przeważnie lecą z koksem licząc to jako strop odwrócony, obciążony ciężarem własnym i obciążeniem użytkowym = brak totalny tego co dzieje się z gruntem =
    brak też sprawdzania, tego co napisałem.
    Stąd też czyt, o leśnych. Napiszę jeszcze raz, kiedyś już o tym pisałem, ale niech będzie.

    To jak płytę ? Przecież to bardzo duży koszt, płytę trzeba posadowić poniżej granicy przymarzania, zrobić fundamenty i drugą płytę nad. Nie trzeba odp.:
    normalnie podbudowa i płyta odpowiadam, ale przecież trzeba posadowić płytę poniżej głębokości przymarzania, bo ona jest głębokością i koniec.
    Spokojnie, można wymienić grunt? na nie wysadzinowy, nic to nie da ponieważ tam zbierze się woda i zamarznie i wysadzi. Urwałem dyskusję z starszym "kolegą"
    bo "wiedział" 3 lata temu jeszcze nie miałem w łapach pewnych danych.
    Dopiero był by szok iż płytę można posadowić najpłycej na głębokości -0,35..względnie 50cm co przy 30cm izolacji = 20cm podbudowy np .
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 25-02-2015 o 20:47

  3. #10003
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    t
    Oczywiście że powinno się sprawdzić dopuszczalny odpór gruntu.
    Ale żeby to zrobić pierwsze trzeba znać siłę jaka działa na fundament.

    Tylko, przeważnie lecą z koksem licząc to jako strop odwrócony, obciążony ciężarem własnym i obciążeniem użytkowym = brak totalny tego co dzieje się z gruntem =
    brak też sprawdzania, tego co napisałem.
    Stąd też czyt, o leśnych. Napiszę jeszcze raz, kiedyś już o tym pisałem, ale niech będzie.

    To jak płytę ? Przecież to bardzo duży koszt, płytę trzeba posadowić poniżej granicy przymarzania, zrobić fundamenty i drugą płytę nad. Nie trzeba odp.:
    normalnie podbudowa i płyta odpowiadam, ale przecież trzeba posadowić płytę poniżej głębokości przymarzania, bo ona jest głębokością i koniec.
    Spokojnie, można wymienić grunt? na nie wysadzinowy, nic to nie da ponieważ tam zbierze się woda i zamarznie i wysadzi. Urwałem dyskusję z starszym "kolegą"
    bo "wiedział" 3 lata temu jeszcze nie miałem w łapach pewnych danych.
    Dopiero był by szok iż płytę można posadowić najpłycej na głębokości -0,35..względnie 50cm co przy 30cm izolacji = 20cm podbudowy np .
    Niestety piszesz prawdę większość traktuje płytę jako zamiennik normalnych ław fundamentowy. Sam jak już znalazłem konstruktora i szukałem wykonawcy to słyszałem pytania "płyta po co to panu u nas sie tego prawie nie robi" i co uparłem się i tymi ręcoma się zrobiło.

  4. #10004

    Domyślnie

    Ja też się wtrącę. Płyta około 90 m2. Wykonana własnymi rękoma przy pomocy rodziny. Rok 2012 Czas budowy płyty 1 miesiąc. Projektant ogarnięty z Poznania a budowałem w zach-pom. 24 cm izolacji od spodu i 18 izolacji bocznej. ściany 20 cm grafitu. w dachu 30 cm wełny .Dom 180 m2 rachunki za ogrzewanie około 350-400 miesięcznie( wraz z ciepła wodą, wszędzie podłogówka paliwo Gaz. Efekt-mega zadowolenie z poczynionej inwestycji. Jak miałbym budować drugi dom na 100% stanął by na płycie. PROSTO SZYBKO CIEPŁO!! Staży projektanci co to nie wiedzieli jak się liczy płytę albo nie mieli programu do jej liczenia to niech już lepiej idą na emeryturę.Jak budowałem i szukałem biura adaptacyjnego które jednocześnie mi zaprojektuje płytę mówili "Panie po co to Panu przecież to 3 razy tyle kosztuje..'' a gów.....no prawda!!! dla mojego projektu wyliczenie stanu zero na podstawie średnich cen krajowych opiewało na kwotę 45tyś , a mnie płyta kosztowała około 25- jest różnica?? na waciki?? chyba ku....fa Mariolka na całego tira wacików .LUDZIE NIE SŁUCHAJCIE LENIWYCH KONSTRUKTORÓW!! PŁYTA PŁYTA PŁYTA!! do młodych i odważnych świat należy. za granicą od 40 lat płyty budują i chaty stoją POZDRAWIAM WSZYSTKICH TRZEŹWO MYŚLĄCYCH
    Ostatnio edytowane przez bad69boy ; 26-02-2015 o 15:19

  5. #10005

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    ta jeśli barć ugięcie podług dłuższego boku to ?
    hipotetycznie się zgadza. Na wstępie płyta chce być blisko 25cm grubości.
    Już praktycznie masakryczna grubość. 7cm to za dużo. Czemu ? ponieważ licząc po długość 14,4m niby by się zgadzało.
    Tylko patrząc poprzecznie, to 7cm jest blisko 4x za dużym ugięciem.



    Oczywiście że powinno się sprawdzić dopuszczalny odpór gruntu.
    Ale żeby to zrobić pierwsze trzeba znać siłę jaka działa na fundament.

    Tylko, przeważnie lecą z koksem licząc to jako strop odwrócony, obciążony ciężarem własnym i obciążeniem użytkowym = brak totalny tego co dzieje się z gruntem =
    brak też sprawdzania, tego co napisałem.
    Stąd też czyt, o leśnych. Napiszę jeszcze raz, kiedyś już o tym pisałem, ale niech będzie.

    To jak płytę ? Przecież to bardzo duży koszt, płytę trzeba posadowić poniżej granicy przymarzania, zrobić fundamenty i drugą płytę nad. Nie trzeba odp.:
    normalnie podbudowa i płyta odpowiadam, ale przecież trzeba posadowić płytę poniżej głębokości przymarzania, bo ona jest głębokością i koniec.
    Spokojnie, można wymienić grunt? na nie wysadzinowy, nic to nie da ponieważ tam zbierze się woda i zamarznie i wysadzi. Urwałem dyskusję z starszym "kolegą"
    bo "wiedział" 3 lata temu jeszcze nie miałem w łapach pewnych danych.
    Dopiero był by szok iż płytę można posadowić najpłycej na głębokości -0,35..względnie 50cm co przy 30cm izolacji = 20cm podbudowy np .
    Tak zapytam nieśmiało - liczysz ugięcia dla płyty fundamentowej?

    Nie wiem, jaki jest schemat statyczny budynku, ale liczenie ugięcia po dłuższym boku płyty 9x15m to jakieś nieporozumienie.

  6. #10006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Oczywiście że jest nieporozumieniem liczenie podług dłuższego boku
    http://www.pro-soft.gliwice.pl/abcplyta.htm wspomaganie procesu projektowego.
    Najważniejsze to nie samo ugięcie płyty, tylko warunki brzegowe i oczywiście zachowanie nieliniowe materiałów.
    Efekt może przekroczyć najśmielsze wyobrażenia o ugięciach i reologii w betonie.
    Zresztą Tobie nie trzeba tłumaczyć w czym rzecz

  7. #10007
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Ekipa która stawiała mi ściany wez i zewnętrzne robi kompleksowo dom od A do Z w okolicy Jako że wykonawca był w okolicy zamieniliśmy ostatnio kilka słów na temat nowej roboty. Kolejne wykonanie to dom na płycie z wymianą gruntu i następnie chudy (uwaga) folia zgrzewana (?) styropian i znowu folia. Nie rozumiem po jakiego grzyba projektant płyty dał tą folię między chudego i styropian ktoś to rozumie ?
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  8. #10008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    płyty dał tą folię między chudego i styropian ktoś to rozumie ?
    bo mama wujka juzka tak robiła, bo może tak trzeba, bo może nie zaszkodzi, bo może w końcu jakaś wredna woda gdzieś wypełznąć.

  9. #10009
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    czy coś w stylu ja (projektant, wykonawca) nie płacę to nie zaszkodzi ?
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  10. #10010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    I tu pojawia się górka, ponieważ w tamtym roku wykonywałem remont instalacji kan, była do skucia wylewka, a pod nią
    była sobie folia, między folią, a wylewką nie było żadnego śladu wody po kondensacji, za to grunt pod
    był jaki ? suchy nie, mokry ? też nie. Robiłem wylewkę, pod piasek, na to EPS 150 kPa bez żadnego podkładu z foli, tylko jeśli by udało się zrobić
    rdzeń i odkrywkę.
    Nie mniej Henok robił testy, robił próby, stąd wniosek że folia pod i tylko pod izolacji być nie może. Czemu wody nie było między betonem ?
    a folią wspomnianej wylewce ? ponieważ beton to nie izolacja, ma temp z góry podobną do otoczenia, gruntu
    oraz względnie niską wilgotność w garażu = brak kondensacji.

  11. #10011
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Może konstruktor chciał chronić inwestora podwójnie przed radonem )))

  12. #10012
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Może konstruktor chciał chronić inwestora podwójnie przed radonem )))
    cholera na to nie wpadłem
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  13. #10013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Możliwe, ale to już jest kolejna fanaberia ? ruch pary wodnej, czy jest różnica ciśnień, w stężeniu tej pary wodnej ?
    między wnętrzem, a gruntem ? dużo bliżej jest do stwierdzenia, że w gruncie panuje stężenie zgodne z temp, tego gruntu
    czyli zawsze niższe niż wewnątrz budynku, jako że wsio chce do stabilizacji = ruch.
    Zawsze ten ruch winno się blokować po stronie ciepłej, kiedy jeszcze para jest gazem.
    Zabezpieczenie przed samą wodą to pikuś, gaz ciężej powstrzymać, stąd 2x nad jeśli koniecznie 1x pod FU.

  14. #10014
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał bad69boy Zobacz post
    Ja też się wtrącę. Płyta około 90 m2. Wykonana własnymi rękoma przy pomocy rodziny. Rok 2012 Czas budowy płyty 1 miesiąc. Projektant ogarnięty z Poznania a budowałem w zach-pom. 24 cm izolacji od spodu i 18 izolacji bocznej. ściany 20 cm grafitu. w dachu 30 cm wełny .Dom 180 m2 rachunki za ogrzewanie około 350-400 miesięcznie( wraz z ciepła wodą, wszędzie podłogówka paliwo Gaz. Efekt-mega zadowolenie z poczynionej inwestycji. Jak miałbym budować drugi dom na 100% stanął by na płycie. PROSTO SZYBKO CIEPŁO!! Staży projektanci co to nie wiedzieli jak się liczy płytę albo nie mieli programu do jej liczenia to niech już lepiej idą na emeryturę.Jak budowałem i szukałem biura adaptacyjnego które jednocześnie mi zaprojektuje płytę mówili "Panie po co to Panu przecież to 3 razy tyle kosztuje..'' a gów.....no prawda!!! dla mojego projektu wyliczenie stanu zero na podstawie średnich cen krajowych opiewało na kwotę 45tyś , a mnie płyta kosztowała około 25- jest różnica?? na waciki?? chyba ku....fa Mariolka na całego tira wacików .LUDZIE NIE SŁUCHAJCIE LENIWYCH KONSTRUKTORÓW!! PŁYTA PŁYTA PŁYTA!! do młodych i odważnych świat należy. za granicą od 40 lat płyty budują i chaty stoją POZDRAWIAM WSZYSTKICH TRZEŹWO MYŚLĄCYCH
    MASAKRA.
    Mam miesiąc do tyłu w załatwianiu papierów, bo nie zdawałem sobie sprawy, jakie jest zacofanie w temacie. Normalnie ciemnogród wśród leśnych dziadków projektantów. Sorry za mocne słowa, ale cholera mnie dziś wzięła bo papiery leżą, a wiosna tuż tuż. Zanim dostanę prawomocne PNB miną min. 3 m-ce.
    Na trzech projektantów, którym próbowałem zlecić adaptację typówki, gdzie m.in. ma być PF zamiast ław, pierwszy zaczął od pomylenia płyty z wylewką na podłogę/posadzkę przemysłową, bo on przecież hale projektuje i zna się na rzeczy...., chcąc mi na wstępie wcisnąć zamiast stali zbrojenie jedynie rozproszone z PP. Jak za Waszymi poradami podpytałem o normy do obliczeń - konsternacja i po pewnym czasie propozycja liczenia PF 30 cm ze zbrojeniem stalowym ciągłym, ciekawe, jaki pręt, pewnie fi14 , a pod XPS jeszcze 10 cm chudziaka, bo XPS przecież nie wytrzyma takiego nacisku Generalnie - porażka. Od tego czasu - brak kontaktu z gościem, chyba dał sobie spokój.
    Drugi - próbował wyperswadować mi pomysł PF, do tego z grzaniem - o losie - fanaberia - toć po co, skoro grunt dobry, a taka płyta będzie kosztować majątek i tego typu akumulacyjne grzanie jego zdaniem NIE MA PRAWA się sprawdzić w domu jednorodzinnym ...może w jakiejś firmie, albo cuś ...dyskusji nie ciągnąłem dalej, szkoda czasu.
    Trzeci - szczerze postawił sprawę, że się na tym nie zna i polecił znaną firmę z Gdańska, od której zresztą mam ofertę (nazwy nie wymienię, ale za super przygotowaną, fachową ofertę szczerzę dziękuję, ale niestety nie zamknę się w kosztach), mam sam załatwiać projekt płyty, a za całą resztę adaptacji i załatwienia PNB zaśpiewał zaporową cenę, totalnie zaporową, więc...
    zlecę papiery do pnb pierwszemu lepszemu projektantowi, co mi to zrobi możliwie szybko, bez praktycznie żadnych adaptacji (czas), a PF zmienię przez kier.budowy wpisem i tyle. Trudno.

    W związku z powyższym: SZUKAM PILNIE konstruktora, co mi zrobi projekt PF !!
    Proszę o priv. Pomóżcie, bo z lokalnymi projektantami już wymiękam.

  15. #10015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    To chyba o tym pisałem o leśnym ludzie.
    Kurcze drugi koniec Polski
    Nie polecam zmiany sposobu posadowienia, nie mniej można hipotetycznie ugryść to KB.
    na 99% projekt zamienny, chyba że kubatura będzie się zgadzać co do joty.
    Różnicy w kubaturze być nie może.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 28-02-2015 o 20:16

  16. #10016
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    To chyba o tym pisałem o leśnym ludzie.
    Kurcze drugi koniec Polski
    Nie polecam zmiany sposobu posadowienia, nie mniej można hipotetycznie ugryść to KB.
    na 99% projekt zamienny, chyba że kubatura będzie się zgadzać co do joty.
    Różnicy w kubaturze być nie może.
    I dochodzimy do sedna papierologii. Czy można zdobyć pnb na bazie ław z typówki (czas), a zrobić PF wpisenm kierbuda do DB ? ...bo np. okazało się że grunt nie jest taki super jak w badaniach geot. Czy lepiej szybko kołować projekt PF i załączyć do adaptacji? Jeśli tak, to bez projektu płyty nie mogę ruszyć dalej z papierami. Znowu ...czas

  17. #10017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to wystarczy KB. To jedno a drugie to zadam Ci podchwytliwe pytanie. Czy przy odbiorze ktoś będzie Ci odkopywał fundamenty i sprawdzał co tam masz?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #10018
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Z tego co pamiętam to wystarczy KB. To jedno a drugie to zadam Ci podchwytliwe pytanie. Czy przy odbiorze ktoś będzie Ci odkopywał fundamenty i sprawdzał co tam masz?
    Dlatego właśnie uwielbiam nasze forum

  19. #10019
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Z tego co pamiętam to wystarczy KB. To jedno a drugie to zadam Ci podchwytliwe pytanie. Czy przy odbiorze ktoś będzie Ci odkopywał fundamenty i sprawdzał co tam masz?
    Zmiana z trad. fundamentow na plyte to wg polskiego prawa tzw zmiana nieistotna. Wystarczy zgoda projektanta adaptującego oraz projekt konstrukcyjny plyty, wtedy taka zmiana nawet nie wymaga zgłoszenia w urzędzie. Wiec, jak czasu brak, to zrob PnB z pierwotnym projektem.

    Na temat konstruktorow, wg moich obserwaci jest co raz więcej takich, korzy potrafia dobra plyte projektować, ale widocznie nie wszędzie, nadal jest z tym problem.
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  20. #10020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Zmiana nieistotna, pod warunkiem zachowania parametrów np wysokościowych,
    Na temat konstruktorow, wg moich obserwaci jest co raz więcej takich, korzy potrafia dobra plyte projektować, ale widocznie nie wszędzie, nadal jest z tym problem.
    oczywiście, to nie jest jakaś sztuka, bo od dawien projektują płyty, ba nawet czytałem wpis jednego kolegi, na forum innym.
    Że haratną płytę na torfie. Zawaliłem się robotą, stąd mimo chytrości nic piszę.

Strona 501 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony