dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 833
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 16653
  1. #1001
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rafał_
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Moja architekt właśnie postawiła stanowcze nie lekkiej płycie fundamentowej. Stwierdziła, że to niezgodne z Polskimi Normami, stanowi zagrożenie, ona się nie podpisze i nikt nie da mi pozwolenia na budowę
    A pokazałam jej tylko przekrój płyty tomclava.
    Hmm, to chyba postawiłem dom niezgodnie z normami i pozwolenie na budowę zostało wydane niezgodnie z prawem. Mam dom wybudowany na płycie zaprojektowanej przez projektantpłyt (zebranie humusu na 50cm, nawiezienie pospółki 50cm, 20cm styropianu i 20cm betonu) i dom o dziwo stoi i kierownik budowy nie miał sprzeciwów. Jedynie poddał w wątpliwość umieszczenie rurek od ogrzewania podłogowego w płycie, ale ogólnie ten temat budzi sporo kontrowersji

  2. #1002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Architekt napisała, że jest możliwość przeprojektowania jej fundamentów na płytę, po uzyskaniu pozwolenia na budowę, przez innego projektanta.
    Tylko dlaczego mam dwa razy płacić za projekt fundamentu?

    Rafał - prowadziłbyś dziennik budowy, tobym mogła jej podesłać linka z realizacji

  3. #1003

    Domyślnie

    i tu poniekąd nie masz racji,przy wydawaniu pozwolenia nikt nie sprawdza obciążeń statycznych,idei projektu,czy wytrzyma,czy nie? urząd wydajac pozwolenie sprawdza złożone dokumenty pod katem zgodności z warunkami zabudowy bądź z planem,zgodności projektu odnośnie oddalenia od działki sąsiada etc. no i czy mapka jest oryginalna czy ksero kolorowe, bo raz przy mnie Pani URZĘdniczka pocierała pieczatkę zwilzonym palcem,za merytoryczność projektu odpowiada projektant,konstruktor, no to tyle.

  4. #1004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Napisałam już do "projektantpłyt", ale może ktoś mi podrzuci kontakt do konstruktora w wielkopolski?

  5. #1005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rafał_
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Rafał - prowadziłbyś dziennik budowy, tobym mogła jej podesłać linka z realizacji
    A dawałem linka http://forum.muratordom.pl/plyta-fun...t20852-480.htm
    A za dziennik się kiedyś wezmę, może jak już wybuduję

  6. #1006
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomclav
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    to wtedy bedzie retrospekcja


    Mam prosbę do tych którzy płytę już zbudowali: co dawaliście jako ilozację termiczną pod beton: styropian, XPSa czy coś innego. Czy ktoś z Was dawał keramzyt?

  7. #1007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomclav
    to wtedy bedzie retrospekcja


    Mam prosbę do tych którzy płytę już zbudowali: co dawaliście jako ilozację termiczną pod beton: styropian, XPSa czy coś innego. Czy ktoś z Was dawał keramzyt?
    Ja nie dawałem ale planowałem. Problem jest taki że przy jego parametrach termoizolacyjnych równowaznikiem 20 cm warstwy styropianu jest 50 cm warstwa keramzytu pod warunkiem że jest suchy. Niby wg producentów keramzyt praktycznie nie chłonie wody. Taki zwykły mozna kupic już od 170 z/m3 ale Gniew produkuje keramzyt impregnowany specjalnie własnie pod podlogi za prawie dwa razy taką cenę. Sam widziałem zwykły keramzyt na hałdzie - był mokry (szybko wysechł) i kruszył się co ponoć nie powinno mieć miejsca. Na suche podłoża pewnie będzie dobry, na mokre chyba bym się zastanowił.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #1008
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Jaka powinna być lambda dla styropianu pod płytą ? i może ktoś poda jakiegoś producenta u którego można zamówic bloki styro robione pod wymiar na szalunek tracony ? pozdr adam

  9. #1009

    Domyślnie

    swoją drogą bardzo jestem ciekaw czemu na temat płyt fundamentowych milczy nasze wspaniałe wydawnictwo murator,do tej pory temat oglądało "tylko" 53648 osób wpisów jest ponad 1000,czyzby nie było autorytetów wśród ekspertów muratora,czemu nie zapytają wprost kilku inzynierów z politechnik jak jest tak naprawdę z tą normą strefy przemarzania,przez którą wielu projektantów nie chce rozmawiać o płytach.Moim skromnym zdaniem każda norma odnosi się do czegoś i tu norma w zastosowaniu płyty fundamentowej dotyczy - wysadzinowości gruntu.Lecz jesli grunt cechuje jednolita struktura spoistości w obszarze całej zabudowy,dobry parametr gęstości,brak wysadzinowości / piaski przepuszczalne/ to dlaczego nie można zastosować płyty fundamentowej?Problemem z drugiej strony jest bardzo często nie wykonywanie badań geotechnicznych przez inwestorów,brak zapisów w opracowaniach dotyczących wysadzinowości gruntu / swoja drogą piszą dwie strony o pochodzeniu gruntu -typu jura ,prekambr itp. tak jakby to było istotne,może dla archeologów/ lub nieumiejetne interpretowanie ich wyników przez konstruktorów albo w ogóle olewanie badań,tak na wszelki wypadek,bo po co podejmować decyzje,walniemy metr czterdzieści w glebę a jakby sie ktoś rzucał-to przecież jest NORMA.Nie uogólniam,znam wielu madrych konstruktorów z masą mózgową zamiast betonu B 30 /zbrojonego na wszelki wypadek/

  10. #1010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    O milczeniu na temat płyty już pisałam w "napiszcie w muratorze".
    Co prawda Murator pisał na temat płyty, ale tej klasycznej, na grunty o złej nośności, sadowionej poniżej 50 cm licząc od poziomu gruntu.
    Ale cóż, duży udział w reklamach muratora maja producenci materiałów uszczelniających do budowy klasycznych ław.

  11. #1011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    O milczeniu na temat płyty już pisałam w "napiszcie w muratorze".
    .
    Pan redaktor Papliński kiedys pisał do mnie w tej sprawie. Prosił żebm sie odezwał jak dom będzie wykończony. Chciał napisać artykuł o tego typu płycie. Nie mogę sie jakoś zebrać .
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #1012
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Napisałam już do "projektantpłyt", ale może ktoś mi podrzuci kontakt do konstruktora w wielkopolski?
    np firma Art Bet ze Środy Wlkp. namiary znajdziesz w internecie, buduja tez z prefabrykatow keramzytowych.

  13. #1013

    Domyślnie

    Ok, posypią się gromy.
    To mój pomysł na fundament. Zastrzegam, że nie wszystko jest dopracowane, ale płyta betonowa będzie wylana na przygotowanym gruncie. Wcześniej położone będzie glikolowe GWC. Izolację płyty wykonujemy na końcu.
    Oczywiście trzeba zaizolować przeciwwilgoci bloczki BK, które na 1,5 grubości są poniżej poziomu gruntu - myślę, że to nie bedzie aż tak trudne, zwłaszcza, że grunt będzie wymieniony (na piach).

    Więc płyta jest stabilna, nie ma pod nią styropianu (nie nasiaknie, nie stopi się, itp.). Jest zachowana ciągłość izolacji - dach>ściany z BK>izolacja podłogi.
    Ja chce sprawdzić czy izlolacja podłogi z pianobetonu/perlitu się nada. Można oczywiście położyć styropian, legary-ekofiber i deski... generalnie, co kto chce.

    Pasywny - może się uda.

  14. #1014

    Domyślnie

    Myśl:
    badania geotechniczne wykazały że, najpierw mam humus (30cm), następnie glina piaszczysta (nie wszędzie), następnie piasek gliniasty (do 1,2m) a poźniej piasek.
    Więc ściągam humus na kupkę, potem glinę piaszczystą, potem piasek gliniasty, potem warstwe piasku.
    Układam na 1.8m rurki glikolowego GWC, przysypuję gliną piaszczystą (adam_mk poleca gwc glikolowe na gliniastym terenie), następnie piasek gliniasty. Jak tylko wchodzimy w okolice poziomu przemarzania to sypiemy piasek. Później folia i wylewamy płytę.
    Chodzi o to, żeby odwrócić warstwy piachu, gliny, itp. Nic nie muszę wozić. Wszystko jest na miejscu. Ino koparka.
    Pasywny - może się uda.

  15. #1015
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomclav
    Mam prosbę do tych którzy płytę już zbudowali: co dawaliście jako ilozację termiczną pod beton: styropian, XPSa czy coś innego. Czy ktoś z Was dawał keramzyt?
    Nie sądzisz, że to się nada?

    http://www.termoorganika.com.pl/prod...old_fundament/
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  16. #1016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzegorzPN
    Ok, posypią się gromy.
    To mój pomysł na fundament.
    Nie tworzy ci sie mostek pomiedzy płyta a ścianami?

  17. #1017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76
    np firma Art Bet ze Środy Wlkp. namiary znajdziesz w internecie, buduja tez z prefabrykatow keramzytowych.
    Przecież to hurtownia + usługi budowlane a nie konstruktor płyt fundamentowych

  18. #1018

    Domyślnie

    nie, bo masz 40-50cm betonu komórkoweo od wnętrza do płyty fundamentowej. Czyli taka sama grubośc izolacji jak na zewnątrz.
    Pasywny - może się uda.

  19. #1019
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Nie rozumiem - czyli za zewnątrz nie będzie żadnej izolacji, Sciana 1w z bk?
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  20. #1020
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Cytat Napisał kurt76
    np firma Art Bet ze Środy Wlkp. namiary znajdziesz w internecie, buduja tez z prefabrykatow keramzytowych.
    Przecież to hurtownia + usługi budowlane a nie konstruktor płyt fundamentowych
    jestes w bledzie

Strona 51 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony