dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 693 z 833
Pokaż wyniki od 13.841 do 13.860 z 16653
  1. #13841

    Domyślnie

    Zanim tu napisałem już wcześniej polecono mi tą osobę. Widać cieszy się zaufaniem. Mam gdzieś namiary.
    A domek przy Puszczy Kampinoskiej - Łomianki pod Warszawą
    Trzy razy mierz, raz tnij - świete słowa dziadka
    Jest wielki segment, a buduje się mały domek
    Przy Puszczy Kampinoskiej - dziennik budowy

  2. #13842
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommies Zobacz post
    ...

    Masz jakieś namiary na "kumatych konstruktorów"?
    Mr Socha tez może być, oprócz tego ppkonstruktor i rokstal
    Każdy z nich jest ogarnięty i ma racjonalne podejście, więc się dogadasz z każdym. Współpracowalem z ppkonstruktor, obecnie ogarniam pewne tematy z rokstal i mogę polecić tego i tego jednak cenowo oferta lepsza z rokstal, jakościowo bez zarzutu jak na razie.
    Wg mnie robienie wg projektu wykonawcy to średni pomysł ze względu na to, że to nie wykonawca płaci za materiał i ma gdzieś czy zjechać z grubością betonu jeżeli można, jemu na tym nie zależy. Wydasz 1000 zł na projekt, a możez oszczedzić pare tys na betonie i zbrojeniu... to już tutaj było wałkowane nie raz.
    Z drugiej strony takiemu fibrobetonowi jak oferuje tmann też nic nie brakuje, to coś podobnego jak przekonanie się do styropianu pod domem
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  3. #13843

    Domyślnie

    Tommies , ciekawy jesteś opinii na temat płyty , my mamy taką od Brinkmanna , opinia jest taka że nie pękła

  4. #13844
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    No pewnie ze daj, kup np taką 0,3 mm z folnet.pl. Potem jakies dystanse z pocietej kostki czy czegos betonowego i bedzie elegancko. Oszczedzisz pare tys i czas.
    Panowie to nie jest budowa promu kosmicznego. Podajcie konkretny powod dlaczego musi robic ten chudziak? Oprocz tego ze bedzie rowniej wygodniej.
    Jak sama nazwa wskazuje jest to warstwa wyrównawcza i powód dla którego jest stoswana to, że jest równiej i wygodniej, a co do ceny zawsze można zejsć na 5 cm będzie taniej, tylko jak się już ją robi to trzeba ją zrobic dokładniej.
    Dodatkowo jak ktoś robi pod płytą hydroizolację to nie zastosować warstwy wyrównawczej to samobój - w przypadku gdy są np bardzo złe warunki wodne..

  5. #13845

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Jak sama nazwa wskazuje jest to warstwa wyrównawcza i powód dla którego jest stoswana to, że jest równiej i wygodniej, a co do ceny zawsze można zejsć na 5 cm będzie taniej, tylko jak się już ją robi to trzeba ją zrobic dokładniej.
    Dodatkowo jak ktoś robi pod płytą hydroizolację to nie zastosować warstwy wyrównawczej to samobój - w przypadku gdy są np bardzo złe warunki wodne..
    Tylko czy dla garażu nie połączonego z domem, który stoi na piaskach ( do 4 m brak wody) warto robić chudziak ?

  6. #13846
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    To zależy tylko i wyłącznie od zasobności Twojego portfela i komfortu jaki bedą mieli ludzie którzy beda ukladac zbrojenie, dodatkowo bedzie równiej -> troszeczke
    mniej betonu w płyte , tylko i wyłacznie Twoja decyzja...

  7. #13847
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar galileo87
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    92

    Domyślnie

    Na podstawie tego tematu kupiłem i zamontowałem w 4 miejscach czujniki ds18b20 przed wylaniem betonu.
    Mam jednak mały problem z ich podłączeniem, piszę tutaj gdyż może ktoś na szybko odpowie.
    Schemat podłączenia jest jak poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	termometr-opis-DS18B20-small.JPG
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	398405


    Wydaje się wszystko proste lecz po podłączeniu czujników wyświetlacz nie pokazuje temperatur.

    Czy może masa znajdująca się nad wejściem 5V powinna być podłączona z masą od czujników? lecz tego nie ma pokazanego na rysunku

    Damian
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	term-ay-hw-photo.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	47,3 KB
ID:	398403  
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym, 119m2 pow użytkowej+grzany garaż. Wzorowany na projekcie - Dom w rododendronach 15.
    Płyta fundamentowa 23cm z zatopionymi rurkami do podłogówki, 20cm XPS pod spodem. Ocieplenie 20cm 0,032, dach 30cm wełna 0,035. Okna 0,9 + ciepły parapet. Rekuperator + pompa ciepła powietrze woda. Wszędzie ogrzewanie podłogowe.

  8. #13848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał galileo87 Zobacz post
    Na podstawie tego tematu kupiłem i zamontowałem w 4 miejscach czujniki ds18b20
    Po zerowe - dziwne to podpięcie i bez sensu. Nie zasilasz tych czujników? To jak mają działać.

    Po pierwsze - między data a +5V musisz dać rezystor 4,7k (w zależności od długości i rodzaju kabla może być inny). Po drugie - nie musisz podłączać do różnych linii. Te czujniki działają na one wire, więc można porównać je do komputera w sieci (każdy przestawia się swoim ID i może przesyłać dane jednym kablem z wieloma innymi czujnikami tego typu). Po trzecie - do czego te czujniki podłączasz? Musi być to urządzenie potrafiące komunikować się po one wire (często używa się do tego arduino).

  9. #13849
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar galileo87
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    92

    Domyślnie

    Szukałem czegoś na allegro, gdzie będę mógł podłączyć bezpośrednio czujniki i na wyświetlaczu zobaczę temperaturę.
    Znalazłem poniższą aukcję:

    http://allegro.pl/art-lcd-128x64-atm...ZWM0NzM3MTg%3D

    Na podstawie opisu przyjąłem, że wystarczy te czujniki podłączyć wg schematu i wszystko będzie śmigać, byłem w błędzie?
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym, 119m2 pow użytkowej+grzany garaż. Wzorowany na projekcie - Dom w rododendronach 15.
    Płyta fundamentowa 23cm z zatopionymi rurkami do podłogówki, 20cm XPS pod spodem. Ocieplenie 20cm 0,032, dach 30cm wełna 0,035. Okna 0,9 + ciepły parapet. Rekuperator + pompa ciepła powietrze woda. Wszędzie ogrzewanie podłogowe.

  10. #13850
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar galileo87
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    92

    Domyślnie

    Problem rozwiązany. Po którymś z emaili nareszcie odezwał się sprzedający i okazało się, że przedstawiony schemat był niekatualny :/

    Dziękuję Kaizen za chęć pomocy

    Pozdrawiam
    Damian
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym, 119m2 pow użytkowej+grzany garaż. Wzorowany na projekcie - Dom w rododendronach 15.
    Płyta fundamentowa 23cm z zatopionymi rurkami do podłogówki, 20cm XPS pod spodem. Ocieplenie 20cm 0,032, dach 30cm wełna 0,035. Okna 0,9 + ciepły parapet. Rekuperator + pompa ciepła powietrze woda. Wszędzie ogrzewanie podłogowe.

  11. #13851
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommies Zobacz post
    Na czasie budowy mi nie zależy. Mieszkam niedaleko a nowy dom budowany jest z uwagi na większą i ślicznie położoną działkę, a nie problemy z obecnym lokum.
    Chyba jednak nie chce bawić się w oddzielne projekty płyty i wykonawców. Jak widzę ilość postów tego tematu z wyliczeniami zbrojenia, to wiem, że zaraz musiał bym skrobnąć coś na forum aby ktoś ocenił, później by się 10 różnych opinii pojawiło i było by jeszcze gorzej.
    Chętnie jednak bym kumatemu konstruktorowi wynagrodził jego czas aby usłyszeć niezależną od oferentów opinię.
    Jak na razie to słyszę jedynie od konkurencji Brinkmanna, że zbrojenie rozproszone to g... i jak nie dam parę ton zbrojenia zawartych w ich projektach, to mi się chałupa rozleci. Za to wszyscy jednak go znają
    Osobiście nie mam faworyta i dlatego wybór jest trudny. Liczyłem na jedną firmę robiącą "klasyczne" płyty z wieloma pochlebnymi opiniami i realizacjami, ale ofertę taka trochę od niechcenia dostałem i to po przypominaniu się.

    Masz jakieś namiary na "kumatych konstruktorów"?
    Coz, co na to powiedziec. Ciesze sie ze mnie znaja . Moge tyle powiedziec, ze juz kilka firm sprobowali dostac te wlokna od firmy Bekaert, ale jak sie dowiedzieli, ze projekty dla tych wlokien w Polsce robimy my, to im sie odechcialo. Takie zycie.

    Tommies, wyslij mi ta Twoja oferte, sprawdze co moge zrobic, moze bede w stanie ulatwic Ci decyzje

    Pozdrawiam

    Thomas
    Ostatnio edytowane przez tmann* ; 16-10-2017 o 21:58
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  12. #13852
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Włókna są ok, tylko trzeba mieć zaplecze, aby dobrą mieszankę przygotować, oraz przywieść to, co zostało zaprojektowane.
    Do tego trzeba umieć jeszcze obciążyć płytę, odpór gruntu to trochę za mało, jeśli chce się nie zrujnować inwestora.
    Każdy swoje skarby włóknowe trzyma w sekrecie literatura przedmiotu jest "skąpa". Metody nauka radziecka też zna
    czym i jak. Zawszę patrze, co mogę mieć - przy prętach w płycie, a co przy włóknach. Jak na razie wszystko na włóknach u mnie stoi
    a też i "klasyką" nie gardzę

  13. #13853

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmann* Zobacz post
    Coz, co na to powiedziec. Ciesze sie ze mnie znaja. Moge tyle powiedziec, ze juz kilka firm sprobowali dostac te wlokna od firmy Bekaert, ale jak sie dowiedzieli, ze projekty dla tych wlokien w Polsce robimy my, to im sie odechcialo. Takie zycie.

    Tommies, wyslij mi ta Twoja oferte, sprawdze co moge zrobic, moze bede w stanie ulatwic Ci decyzje

    Pozdrawiam

    Thomas

    Dzięki Thomas,
    Jak to już napisano wcześniej, do zbrojenia rozproszonego trzeba mentalnie się przekonać jak do styropianu pod domem i samej płyty fundamentowej jako takiej.
    Po wcześniejszej budowie i różnych remontach już wiem, że nie ma materiałów i rozwiązań idealnych, tylko mniejsze lub większe kompromisy.
    Właśnie dokształcam się z zalet i wad zbrojenia rozproszonego.
    Trzy razy mierz, raz tnij - świete słowa dziadka
    Jest wielki segment, a buduje się mały domek
    Przy Puszczy Kampinoskiej - dziennik budowy

  14. #13854
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Tommies, jest jedna zasadnicza roznica: Do EPS pod plyta nie ma aprobat (oprocz EPS300 pod nazwa Peripor) do takich zastosowan, natomiast w przypadku wloknien stalowych sa takie, ktore sie nadaja do zastosowania w czesciach konstrukcyjnych, maja aprobate oraz sa nawet ujete w Eurokod 2 (norma DIN lub PN 1992-1-1 razem z wytyczna DAfStB Stahlfaserbeton Marzec 2010). Wiec, wlokna sa do tego przeznaczone i caly algorytm obliczenia jest dokladnie regulowane. W przypadku EPS 100 lub 200 nie znalazlem jeszcze materialu, gdzie podane jest parametr CC(2/1,5/50), ktory zdefiniuje wytrzymalosc na dlugotrwale obciazenie po 50 lat, chodzi tu o tzw. pelzanie materialu. W przypadku XPS, praktycznie kazdy wyrob ma te parametry w karcie technicznej.

    P.S. Wyslij mi moze jeszcze raz na priv, bo mialem skrzynke pelna i nie widze co tam wyslales - dziekuje
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  15. #13855
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    tmann*
    W przypadku EPS 100 lub 200 nie znalazlem jeszcze materialu, gdzie podane jest parametr CC(2/1,5/50), ktory zdefiniuje wytrzymalosc na dlugotrwale obciazenie po 50 lat, chodzi tu o tzw. pelzanie materialu.
    racja racja nie mniej nauka radziecka sobie już z tym poradziła ..
    A taka wiedza ląduje do biurowego fortu Knox
    a co. Tak samo jak włókna i ich parametry w mieszance

  16. #13856

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmann* Zobacz post
    Tommies, jest jedna zasadnicza roznica: Do EPS pod plyta nie ma aprobat (oprocz EPS300 pod nazwa Peripor) do takich zastosowan, ...
    Styropian to taki skrót myślowy. Mam na myśli wszystkie materiały typu EPS, XPS, PIR, PUR i co tam jeszcze jest.
    Po prostu jest pewna bariera psychologiczna posadowienia domu na czymś nietrwałym, podatnym na różnego rodzaju uszkodzenia. W głowie jest obraz ławy żelbetowej vs. kulki styropianu przenoszone przez mrówki
    Wiem, że jest szkło piankowe, ale jest też bariera cenowa tego materiału.

    Przebrnąłem przez cały ten wątek i wiele dzienników budowy z płytą fundamentową. Jestem zdecydowany na płytę, tylko napisałem o rozterkach jakie ma inwestor. Dom to zwykle największy wydatek w życiu - pochłania oszczędności i związuje na lata kredytem. Wątpliwości są naturalne.
    Trzy razy mierz, raz tnij - świete słowa dziadka
    Jest wielki segment, a buduje się mały domek
    Przy Puszczy Kampinoskiej - dziennik budowy

  17. #13857
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Fraunhofer Institute dopuszcza w Niemczech do stosowania pod płytą fundamentową EPS kilku producentów z zastrzeżeniem, że jest on hydro tj z powłoką hydrofobową i ograniczeniem w postaci dopuszczalnego długotrwałego obciążenia.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #13858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommies Zobacz post
    ...
    Wiem, że jest szkło piankowe, ale jest też bariera cenowa tego materiału.
    .
    Granulat szkła piankowego jest mniej więcej dwukrotnie tańszy od XPS ale trzeba go średnio 2,5 raza więcej dla uzyskania tego samego efektu. Dużo drożej nie będzie a dom stoi na czymś solidnym.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #13859
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Fraunhofer Institute dopuszcza w Niemczech do stosowania pod płytą fundamentową EPS kilku producentów z zastrzeżeniem, że jest on hydro tj z powłoką hydrofobową i ograniczeniem w postaci dopuszczalnego długotrwałego obciążenia.
    Tyle co wiem to wszystkie sa materialami EPS300, a u wszystkich polproduktem jest wlasnie ten Peripor firmy BASF. Masz jakich zrodlo, dokladniejsze info? Bo ciekawy jestem, a juz przez dluzszy czas tematu nie scigalem, moze jestem nie na bieżąco...
    Ostatnio edytowane przez tmann* ; 16-10-2017 o 17:24
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  20. #13860
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Granulat szkła piankowego jest mniej więcej dwukrotnie tańszy od XPS ale trzeba go średnio 2,5 raza więcej dla uzyskania tego samego efektu. Dużo drożej nie będzie a dom stoi na czymś solidnym.
    W gruncie rzeczy sie zgadza, chociaz, cena jest wieksza niz polowe tego co dobry XPS (transport tu gra duza role, niestety), a wspolczynnik zapasu jest wysoki, trzeba liczyc zageszczania oraz straty przez transport, bo material sie kruszy przez drganie. Suma summarum wychodzi ok 30-40% wiecej za izolacje, to jednak, w zaleznosci od punktu widzenia, duzo drozej. Prosze mi dobrze zrozumiec, jestem fanem tego materialu, chetnie i czesto klientom polecam, ale jednak po kalkulacji ciezko tego sprzedawac, Przewaznie sie zdecyduja jednak na |XPS.
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



Strona 693 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony