dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 731 z 833
Pokaż wyniki od 14.601 do 14.620 z 16653
  1. #14601
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iwan89

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja myślę, że koledze wyżej chodziło o to, że jeśli jest ogrzewanie podłogowe to wtedy więcej izolacji na płytę żeby ciepło zamiast nagrzewać płytę to szło do pomieszczeń, czyli tak jak być powinno. Co do XPS to dostałem informację z jednej firmy, że proponują 15 cm, także nie wiem czy 10 czy 15 cm pod tą płytę dać. Ja chcę podłogówkę to na płytę 20 cm chyba będzie wskazane?

  2. #14602
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    No widzisz, a mój od 8 lat stoi na EPS 100, a nadworny teoretyk PERM twierdzi, że nasz styro pod płytą powinien się sprasować, zniknąć, spełznąć, itd

    Fachowiec, który myśli i dba o pieniądze inwestora to dziś skarb. Jak potrzebuję projekt płyty to grubość dostaję od 20 do 30 cm, przy czym różnica w ilości stali bywa i 100% (o dziwo, w tych grubszych płytach próbuję się pchać więcej stali, tka jakby współczynniki się pomnożyły przez 2).
    Bo my nie teoretycy jak perm i inni tutaj

  3. #14603
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    permie,jacentyy i podobni jajoglowi teoretycy...
    Po prawie 7 latach dom pod którym jest EPS200 nie dość,że się nie zalamal i nie zawalił ale nawet się nie skrzywil pomimo licznych tapniec kopalnianych.
    Nie zauważyłem również wg Waszych dziwnych teorii zwiększonego zużycia energii ze względu,że sciska EPS.

    Zatem pytanie,co warte są wasze teorie w stosunku do praktyki ?
    Odpowiem podobnie jak pewien gość odpowiedział do w Waszego idola "ZERO"

    To konstruktor,dobry konstruktor a nie sierota z łapanki decyduje o konstrukcji płyty a nie producent elementu części płyty.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 08-09-2018 o 01:57

  4. #14604
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Mnie to tam rybka co kto wybierze zwłaszcza przez moje "znienawidzone plemie pincet plus" ale permie,nie graj sieroty i jak masz coś to na bazie swoich doświadczeń,inaczej się osmieszasz lub ja to zrobię po 10 latach idiotycznych teorii bez praktyki.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 08-09-2018 o 02:17

  5. #14605
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Arturo72 cieniasku jeden, odpie.. się ode mnie, z Ciebie taki praktyk jak ze mnie kosmonauta, i od 500 plus też sie odpe...taki mały rozumek jak Ty niestety nie jest w stanie pojąć tego co te 500 plus daje dla naprawdę biednych rodzin i bede placic podatki na te 500 plus aby kurna po pierwsze wspomoc tych biednych ludzi a po drugie aby wkur... podobnych do Ciebie!!!!
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 08-09-2018 o 05:27

  6. #14606

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwierzaczysko Zobacz post
    Szukałem i nie znalazłem. Jakie dodatkowe rzeczy zaprojektować w płycie żeby później nie żałować? Jakiś przepust do tv np?
    Pomoże ktoś?

  7. #14607
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mnie to tam rybka co kto wybierze zwłaszcza przez moje "znienawidzone plemie pincet plus" ale permie,nie graj sieroty i jak masz coś to na bazie swoich doświadczeń,inaczej się osmieszasz lub ja to zrobię po 10 latach idiotycznych teorii bez praktyki.
    Nie pij tyle, bo ci już na mózg padło. O co ci chodzi?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #14608

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwierzaczysko Zobacz post
    Pomoże ktoś?
    Przepust prądu do ogrodu (sterowanie wszystkim z centrali alarmowej)
    Przepust techniczny do frontowej części działki (domofon itp)
    Przepust do GWC (jednak nie wiemy czy będziemy robić)
    Przepust do kabla z netem (mamy działkę której bok ma ponad 100 m) i docelowo chcemy mieć możliwość podłączenia routera w oddalonej części ogrodu.
    Dodatkowy przepust techniczny tak na wszelki wypadek gdyby nam się zachciało czegoś o czym dziś nie mamy pojęcia.

  9. #14609
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Nie pij tyle, bo ci już na mózg padło. O co ci chodzi?
    Lansujecie jakieś dziwne rozwiązania,bez żadnych uprawnień na podstawie żadnych SWOICH doświadczeń,kwestionujecie wyliczenia profi konstruktorów.
    Jakim prawem ?

    VS macie na przeciwko gościa,który nie posłuchał i od 7 lat ma pod płytą coś czego w waszym mniemaniu nie miało prawa być i chwali sobie to wbrew komu ???
    Nikomu...bo myślący potraktuje Was jako powietrze.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 09-09-2018 o 01:07

  10. #14610

    Domyślnie

    A na zachodzie i w skandynawii gdzie takie płyty już działają kilka dekad co dają pod płytę? EPS czy XPS?

  11. #14611
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Lansujecie jakieś dziwne rozwiązania,bez żadnych uprawnień na podstawie żadnych SWOICH doświadczeń,kwestionujecie wyliczenia profi konstruktorów.
    Jakim prawem ?

    VS macie na przeciwko gościa,który nie posłuchał i od 7 lat ma pod płytą coś czego w waszym mniemaniu nie miało prawa być i chwali sobie to wbrew komu ???
    Nikomu...bo myślący potraktuje Was jako powietrze.
    Nie wiem, czy jest sens ci odpisywać, bo masz najwyraźniej jakiegoś hopla na punkcie tego, co masz pod domem ale racz przypomnieć sobie, że Legalett dawał pod domy EPS 100, bo ichni konstruktor nigdy o pełzaniu pod obciążeniem nie słyszał. Przyznali to później ale, do tego czasu wielki Legalettu apologeta, czyli niejaki Piotr O. wręcz chwalił się jaki to ten EPS staje się, po kilku latach twardy. Ciekawe, że większość producentów nie podaje dla EPS parametru długotrwałego dopuszczalnego obciążenia. Czyżby nie przewidywali dla swoich wyrobów takich zastosowań? Konstruktorzy cuda potrafią wymyślić. Czasem z lenistwa, czasem z niewiedzy. Przykładów tu na forum mamy mnóstwo.

    Może wiesz, choć nigdy tego nie napisałeś jakie dopuszczalne obciążenie długotrwałe ma twój EPS? Chyba twój konstruktor miał taką informację? Podzielisz się nią tutaj?
    Ostatnio edytowane przez perm ; 09-09-2018 o 18:22
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #14612
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    A na zachodzie i w skandynawii gdzie takie płyty już działają kilka dekad co dają pod płytę? EPS czy XPS?
    Różnie. W Skandynawii dają z reguły EPS ale tam domy są zwykle drewniane. Mimo to, z informacji otrzymanych od forumowiczów wiadomo, że różne cuda się z tym dzieją, Co kraj to obyczaj.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 09-09-2018 o 18:23
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #14613
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcin.obr

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    POZNAŃ
    Kod pocztowy
    60-406
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Czy ktoś z forumowiczów wie jak wygląda prawnie głębokości posadowienia płyty fundamentowej ?
    Doczytałem że w naszych warunkach głębokość posadowienia płyty wynosi 50 cm to jakiś absurd lub nie czytam ze zrozumieniem , bo w takim wypadku płyta mała by przynajmniej 60 cm grubości, proszę o oświecenie bo nie chce mi się bawić w tradycyjne fundamenty..

  14. #14614
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Tak przy okazji, zobaczcie jak wygląda karta techniczna izolacji dopuszczonej przez producenta do stosowania pod płytę fundamentową.https://termoorganika.pl/sites/default/files/Karty_tech_XPS.zip
    Są wszystkie informacje niezbędne konstruktorowi. Porównajcie to z kartą techniczna zwykłego EPS...
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #14615

    Domyślnie

    Cześć
    dobrnąłem do końca (tak od 450 strony chyba) i sporo się dowiedziałem. Mam na oku gotowy tani projekt małego domku parterowego (ok,95mkw) z płaskim dachem, strop gęstożebrowy chyba, prosta bryła prostokąta bez garażu i tarasów, ściany z bk. W projekcie są tradycyjne ławy, na 100% będę zmieniał na płytę. Wiem już iż można to zmienić po uzyskaniu PNB jako tzw. zmianę nie istotną przez KB tylko mam zasadnicze pytanie. Czy do takiej zmiany MUSI być projekt - tzn. załóżmy że i kierownik i ekipa bud. jak i inwestor są świadomi wiedzą co jak to czy muszą mieć projekt?
    Będę chciał 10 XPS na to 20cm beton, zbrojenie 10 lub 12 co 20-25 do ustalenia na to 10cm EPS w tym instalacja i OP no i 6-7cm wylewki
    Ostatnio edytowane przez jarokar ; 10-09-2018 o 10:41

  16. #14616

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarokar Zobacz post
    Cześć
    dobrnąłem do końca (tak od 450 strony chyba) i sporo się dowiedziałem. Mam na oku gotowy tani projekt małego domku parterowego (ok,95mkw) z płaskim dachem, strop gęstożebrowy chyba, prosta bryła prostokąta bez garażu i tarasów, ściany z bk. W projekcie są tradycyjne ławy, na 100% będę zmieniał na płytę. Wiem już iż można to zmienić po uzyskaniu PNB jako tzw. zmianę nie istotną przez KB tylko mam zasadnicze pytanie. Czy do takiej zmiany MUSI być projekt - tzn. załóżmy że i kierownik i ekipa bud. jak i inwestor są świadomi wiedzą co jak to czy muszą mieć projekt?
    Będę chciał 10 XPS na to 20cm beton, zbrojenie 10 lub 12 co 20-25 do ustalenia na to 10cm EPS w tym instalacja i OP no i 6-7cm wylewki
    Ktoś za nośność płyty musi wziąć odpowiedzialność - czyli konstruktor robi projekt z pieczątkami.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  17. #14617

    Domyślnie

    Wiecie, myślę nad jedną kwestią.
    Wszyscy robimy izolację przeciwwilg. W postaci np folii 0,5 rozwiniętej na xps. Potem wylewamy beton z masą ilości wody, później cały ten beton polewamy, lejemy wody ile wlezie aby dojrzał...
    Czy ta wilgoć wyparuje? Beton wszystko wypije?
    Na pierwsze chłopskie myślenie to ponad folią będę miał dużo więcej wilgoci niż od gruntu gdzie akurat mam pustynię

  18. #14618

    Domyślnie

    Ta folia to ochronna, aby pomiędzy xps beton nie wpływał podczas lania

  19. #14619

    Domyślnie

    Cytat Napisał fadros Zobacz post
    Wiecie, myślę nad jedną kwestią.
    Wszyscy robimy izolację przeciwwilg. W postaci np folii 0,5 rozwiniętej na xps. Potem wylewamy beton z masą ilości wody, później cały ten beton polewamy, lejemy wody ile wlezie aby dojrzał...
    Czy ta wilgoć wyparuje? Beton wszystko wypije?
    Na pierwsze chłopskie myślenie to ponad folią będę miał dużo więcej wilgoci niż od gruntu gdzie akurat mam pustynię
    Od momentu wylania betonu, do zamieszkania mija wiele czasu. Naturalne procesy powodują w uproszczeniu wyrównywanie się poziomów wilgoci z otoczeniem. Ponadto wszystkie bariery w postaci folii czy inne raczej ograniczają niż eliminują te procesy. I jak wyżej kolega wspomniał - zadaniem folii pod zbrojeniem jest zapobieganie wpływania mieszanki betonowej pomiędzy płyty XPS.
    Trzy razy mierz, raz tnij - świete słowa dziadka
    Jest wielki segment, a buduje się mały domek
    Przy Puszczy Kampinoskiej - dziennik budowy

  20. #14620
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iwan89

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cześć, dostałem dziś wstępny wygląd płyty fundamentowej. Pod płytą przewiduje się warstwę zagęszczonego żwiru. Nie ma natomiast warstwy chudego betonu i izolacji pod płytą. Czy tak jest prawidłowo?


Strona 731 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony