dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 743 z 833
Pokaż wyniki od 14.841 do 14.860 z 16653
  1. #14841
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Dokładnie płyta fundamentowa to strop na ziemi, niestety, ale ludzie boją się rzeczy których nie robili , ale naprawdę nie ma się czego bać ....

  2. #14842
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Wyczuwam iż sugerujesz, że płyta w wykonaniu trudniejsza. To ja się pytam: czy jak ekipa umie zaszalować strop żelbetowy to z czym przy płycie ma sobie nie poradzić?
    Nic mnie sugeruję. Napisałem "podobnie jak płyta". Nie ma tu jakiejś wielkiej filozofii. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Ja mam dom na tradycyjnych fundamentach choć jestem wielkim zwolennikiem płyty. Cenowo, przy izolacji na płycie wychodzi podobnie ale, u mnie zdecydowały przede wszystkim warunki gruntowe - grunt nośny mam na głębokości metra i ocieplenie ściany fundamentowej. Łatwiej je zrobić niż opaskę, choć nie jest to jakaś większa różnica. Generalnie uważam, że oba rozwiązania są dobre, choć płytę można zrobić szybciej. Zważywszy jednak wynikającą z niewiedzy niechęć projektantów i wykonawców nie będzie błędem wybór tradycyjnych fundamentów.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #14843

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Co do głębokości wymiany gruntu, to wszystko możliwe. Skąd jednak projektant ma takie informacje??? Koszt badania gruntu to pikuś, bo może ci zaoszczędzić wielokrotnie więcej. Choćby tej wymiany na 1 m. Moim zdaniem obowiązkowy do zrobienia, chyba, że masz piach na 3 metry w głąb albo skałę i brak wysokiego poziomu wody gruntowej.
    A jeżeli jest glina i wysokie wody gruntowe, to co lepiej płyta czy fundament tradycyjny?

  4. #14844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    A jeżeli jest glina i wysokie wody gruntowe, to co lepiej płyta czy fundament tradycyjny?
    Lepiej w jakim sensie? I na tym i na tym postawisz dom. Nie ma różnicy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #14845
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Dokładnie płyta fundamentowa to strop na ziemi, niestety, ale ludzie boją się rzeczy których nie robili , ale naprawdę nie ma się czego bać ....
    Jacenty nie pisz tak bo to że wygląda podobnie to nie znaczy ze tak jest.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #14846
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Pod wzgledem wykonawczym jest podobne , glowna roznca to szalunek ktory jest na innej wysokosci i z innego materialu
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 21-12-2018 o 17:28

  7. #14847
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Chyba jednak wydam parę złotówek żeby się dowiedzieć na czym ma stać mój dom. Jakoś się "napaliłem" na tą płytę ale jeśli jej koszt nie zrekompensuje mi się w postaci mniejszych rachunków za prąd to pomyślę nad tymi ławami.

  8. #14848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Chyba jednak wydam parę złotówek żeby się dowiedzieć na czym ma stać mój dom. Jakoś się "napaliłem" na tą płytę ale jeśli jej koszt nie zrekompensuje mi się w postaci mniejszych rachunków za prąd to pomyślę nad tymi ławami.
    Bardzo rozsądnie. Koszt takiego badania nie przekroczy 1000 zł a może ci zaoszczędzić parokrotnie więcej. Proponuję sprawdzone i niedrogie rozwiązanie. Tradycyjne fundamenty z ocieplona ściana fundamentową lub płyta z izolacją nad nią i opaskami do głębokości 1 metra. Koszt podobny, energooszczędność identyczna. Płyta na izolacji wprawdzie kompletnie likwiduje mostki ale, po pierwsze, ta izolacja jest pieruńsko droga, po drugie, mostki nie są jakieś kosmiczne. Straty większe maksymalnie o 7KWh/rok/m2 a realnie około 4KWh/m2/rok w stosunku do płyty z izolacją pod spodem chyba są do zaakceptowania.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #14849
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Chyba jednak wydam parę złotówek żeby się dowiedzieć na czym ma stać mój dom. Jakoś się "napaliłem" na tą płytę ale jeśli jej koszt nie zrekompensuje mi się w postaci mniejszych rachunków za prąd to pomyślę nad tymi ławami.
    Nie rozumiem... przeciez badania geotechniczne sa wymagane do pozwolenia na budowe!? Jezeli np architekt adaptujacy "zalatwia" Ci to w cenie, to powiedz mu ze nie chcesz tego i sam to zalatwisz a niech on Ci obnizy oplate za calosc. Wtedy zaplacisz u niego 300zl mniej (zazwyczaj tyle kosztuje "pieczatka") dolozysz juz nie 1000zl tylko np 700zl. Wtedy masz czarno na bialym co bedziesz mial pod domem. Z reszta kazdy szanujacy sie konstruktor nie zrobi projektu plyty bez tych badan...
    Btw w mojej okolicy takie badania kosztuja 700zl/3 odwierty.

  10. #14850
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.635
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Pewnie, że nie mają. Bo nie mieszkają, nie płacą rachunków za ogrzewanie. Wierzą w deklaracje producenta, bo co im pozostaje. Dlatego standardowo wrzucają folię 0,2mm jako hydroizolację.

    Ale dobrze, ufasz "Onym"?
    Widze, ze nie zrozumiales, ale OK, spróbuję jasniej.
    Ci "oni" to ja, Elfir, Arturo72, plusfoto i wielu, wielu innych
    "Oni " wybudowali na płycie, wg projektu. I nie cierpia na zawilgocenie scian, posadzki, an na ponadnormatywne rachunki za ogrzewanie.
    A dom posadowlili, jak chciali - najczesciej 0-15cm nad poziomem 0
    Projekty domow pasywnych tez b.czesto uwzgledniaja plyte.
    Czy jest tam jakas dodatkowa hydroizolacja?

    Czy ich projektantow tez nie interesuja rachunki inwestora ?
    Upierasz sie, jakbys przynajmniej dorownywal im wiedzą...

    Co do Twoich kierownika, majstra itp...

    Wiesz, na swej drodze spotkalem sie w takimi, o mowili, ze ściany 18cm to proszenie się o klopoty, , wiazary to proszenie sie o klopoty, opianowane ramką plyty styropianowe na elewacji to proszenie sie o klopoty...
    Ze posadowienie domu na glebokosci 30cm i to na styropianie to proszenie sie o klopoty...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 22-12-2018 o 09:33
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #14851
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Nie rozumiem... przeciez badania geotechniczne sa wymagane do pozwolenia na budowe!? Jezeli np architekt adaptujacy "zalatwia" Ci to w cenie, to powiedz mu ze nie chcesz tego i sam to zalatwisz a niech on Ci obnizy oplate za calosc. Wtedy zaplacisz u niego 300zl mniej (zazwyczaj tyle kosztuje "pieczatka") dolozysz juz nie 1000zl tylko np 700zl. Wtedy masz czarno na bialym co bedziesz mial pod domem. Z reszta kazdy szanujacy sie konstruktor nie zrobi projektu plyty bez tych badan...
    Btw w mojej okolicy takie badania kosztuja 700zl/3 odwierty.
    Szczerze mówiąc to nie wiedziałem, że badania geotechniczne są wymagane. Projektanta na pewno zapytam na jakiej podstawie sądzi, że musiałbym kopać dołek na 1m głębokości. Zorientuje się też ile u mnie coś takiego kosztuje.

  12. #14852

    Domyślnie

    Mój potencjalny kierownik budowy stwierdził, że szkoda kasy na badania geotechniczne. Gdyby to nie był mój znajomy, to po takim stwierdzeniu na pewno nie zostałby moim KB, a tak to jeszcze ma szansę, ale aż się boję na czym on jeszcze będzie chciał mi "oszczędzić".

  13. #14853

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Szczerze mówiąc to nie wiedziałem, że badania geotechniczne są wymagane. Projektanta na pewno zapytam na jakiej podstawie sądzi, że musiałbym kopać dołek na 1m głębokości. Zorientuje się też ile u mnie coś takiego kosztuje.
    Czy muszą być badania decyduje zapis w miejscowym planie zagospodarowania. Warunki techniczne tego nie narzucają.

  14. #14854
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Czy muszą być badania decyduje zapis w miejscowym planie zagospodarowania. Warunki techniczne tego nie narzucają.
    WT nie.
    Ale Rozporządzenie w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych owszem. Wymaga badań geotechnicznych. I nie pozostawia w tym zakresie swobody autorom MPZP.
    Rozporządzenie zostało wydane na podstawie delegacji z Art. 34 Prawa budowlanego i jest bezwzględnie obowiązujące każdego.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-12-2018 o 23:03

  15. #14855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    WT nie.
    Ale Rozporządzenie w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych owszem. Wymaga badań geotechnicznych. I nie pozostawia w tym zakresie swobody autorom MPZP.
    Rozporządzenie zostało wydane na podstawie delegacji z Art. 34 Prawa budowlanego i jest bezwzględnie obowiązujące każdego.
    Czy to dotyczy domów jednorodzinnych także? Jeśli tak to od kiedy ?

  16. #14856
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Czy to dotyczy domów jednorodzinnych także? Jeśli tak to od kiedy ?
    Od 29 kwietnia 2012 roku dla obiektów wszystkich kategorii geotechnicznych, w tym dla domów jednorodzinnych, konieczne jest sporządzenie opinii geotechnicznej.

  17. #14857
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dotyczy czy nie ale projektant i konstruktor podejmują ryzyko projektując płytę bez tych badań. Chyba że z marszu projekt jest robiony pod niekorzystne warunki czy potrzeba czy nie. Klient przecież płaci a nie oni.

  18. #14858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Kończac dyskusję w temacie wyokosci podłogi nad gruntem - jesli klasyczny fumdament uniemozliwia uzyskanie poziomu np 15 cm (bo to proszenie się o klopoty), to oznacza kolejny argument za płytą.
    Tak, na FM jest moda na płyty. Jaki jest kanon hydroizolacji? Placebo 0,2mm? I wiara w nienasiąkliwość XPS (a co odważniejsi dają nawet EPS)?

  19. #14859

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Lepiej w jakim sensie? I na tym i na tym postawisz dom. Nie ma różnicy.
    No lepiej... no taniej. Rozumiem, że jak glina i wysokie wody to płyta wymaga dużej wymiany gruntu?

  20. #14860

    Domyślnie

    Nie wiedziałem, że istnieje zakaz izolowania płyty czymś innym niż folią 0,2mm. Tą samą, która jest standardem przy zwykłych fundamentach, bowiem papa ze względu na koszt nie jest aż taka popularna. Pomijam jej atest, bo ten, który jest tu w kółko wklejany dla Icopala dotyczy innego produktu niż obecnie jest dostępny.

Strona 743 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony