dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 797 z 833
Pokaż wyniki od 15.921 do 15.940 z 16653
  1. #15921

    Domyślnie Firma budowlana Wielkopolska Poznań i okolice

    Kompleksowe działanie to nasza specjalność! Zbudujemy dom od podstaw, wykonamy prace budowlane i wykończymy pod klucz!
    ✅ SSO - stan surowy otwarty;
    ✅ SSZ - stan surowy zamknięty;
    ✅ Stan deweloperski;
    ✅ Wykończenie pod klucz.
    Podejmiemy się wykonania kompleksowej budowy twojego obiektu!
    Budujemy:
    -
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	90595195_691614264914490_4210582613246607360_o.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	445565  

  2. #15922

    Domyślnie

    W niektórych schematach w hydroizolacjach mineralnych szam jest na górze płyty. Jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce ? Wiem że można uszkodzić w trakcie dalszych prac, ale czy są jakieś inne przeciwwskazania ?
    Drugie pytanie czy ktoś miał do czynienia / użył u siebie zaprawy krystalizujące ?

  3. #15923
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Mam ofertę na płytę ale bez ocieplenia pod płytą. Będzie dopiero na płycie 20cm eps i wylewka i obwodowo eps. Co wy na to ?

  4. #15924

    Domyślnie

    To nie jest dobre rozwiązanie.

  5. #15925

    Domyślnie

    Bez sensu. Lepiej daj xps pod płytę i trochę mniej eps w środku.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #15926

    Domyślnie

    Kierownik uparł się na 10cm chudziaka pod płytą, żeby można było dobrze wypoziomować płytę. Na chudziak 10cm XPS i potem 24cm płyty, wiem że ile ludzi tyle opinii, ale z chęcią bym zmniejszył XPS do 5cm albo i do 0? Płyta nieogrzewana, w środku będzię 15cm EPS potem rurki etc etc standardowo jakieś za/przeciw zmniejszeniu lub całkowitemu wyeliminowaniu XPS spod płyty?

  7. #15927

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Kierownik uparł się na 10cm chudziaka pod płytą
    Kierownik ma rację, a ja radziłbym ci wykorzystać ten chudziak po to, żeby położyć na nim hydroizolację. I będziesz miał zrobione wzorowo.
    A co mówi projekt? Jest tam chudziak czy nie?

  8. #15928

    Domyślnie

    Daj chudziaka i na to xps.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  9. #15929
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Kierownik uparł się na 10cm chudziaka pod płytą, żeby można było dobrze wypoziomować płytę. Na chudziak 10cm XPS i potem 24cm płyty, wiem że ile ludzi tyle opinii, ale z chęcią bym zmniejszył XPS do 5cm albo i do 0? Płyta nieogrzewana, w środku będzię 15cm EPS potem rurki etc etc standardowo jakieś za/przeciw zmniejszeniu lub całkowitemu wyeliminowaniu XPS spod płyty?
    hej
    zależy z czego bedziesz mial sciany , jeżeli bedzie to gazobeton to spokojnie mozesz dac sobie spokój z tym xpsem pod , w tym przypadku pod wzgledem izolacyjności nie bedzie znaczacych roznic a będzie taniej . Jeżeli już masz ściany z np silikatów to juz można sie zastanowic na tym xpsem , ale decyzja nalezy do Ciebie co jest dla Ciebie istotniejsze , co do chudziaka jezeli nie masz "bagna" pod spodem to mozesz do 5 cm zmiejszyc tego chudziaka. Taka 10 cm na juz trudnych gruntach typu plastyczne pyły ... 5cm juz coś da (wyrównanie podłoża plus wieksza "twradość" ale bedzie troche tansze...

  10. #15930

    Domyślnie

    Budowa z silkatow 24cm na 2m jest 20-30cm torfu, woda na 1m, argumentem konstruktora nie była gleba tylko odcięcie XPS od wody tyle, że nie chce mieszkać na kurzej stopie więc i tak planuje ja "zanurzyć" w glebie bo z chudziakiem XPS to wychodzi całość 44cm ...
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 30-07-2020 o 07:40

  11. #15931

    Domyślnie

    W projekcie masz podany poziom posadzki parteru przy głównym wejściu do budynku czyli poziom zero. Nie możesz tego zmienić w trakcie budowy przez dodanie lub usunięcie jakiejś warstwy pod płytą.

  12. #15932

    Domyślnie

    Nie wnikałem w to spytam kierownika jak to wygląda

  13. #15933
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aarnn Zobacz post
    W projekcie masz podany poziom posadzki parteru przy głównym wejściu do budynku czyli poziom zero. Nie możesz tego zmienić w trakcie budowy przez dodanie lub usunięcie jakiejś warstwy pod płytą.
    Zależy jak ma podane rzędne na projekcie czy poziom zero jest przypisany do rzednej bezwglednej , jeżeli nie jest to nikt się do tego nie przyczepi jak sobie to dostosuje w miare rozsądku....p

  14. #15934

    Domyślnie

    Ja podwyższyłem poziom zero o 20 cm tylko KB musiał to klepnąć.

  15. #15935
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czy ocieplenie pod płytą czy na w dużej mierze zależy od tego jaki ma być efekt końcowy. Jeśli płyta ma służyć za akumulator i będzie ogrzewanie podłogowe to daj całość pod płytą. Natomiast jeśli ci na tym nie zależy to daj na płycie lub podziel i zrób kanapkę.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #15936

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Ja podwyższyłem poziom zero o 20 cm tylko KB musiał to klepnąć.
    Nie wiem jak zakłada projekt mam podniesiona część działki o 20 cm od frontu i nie chce mieć schodków do domu może jakieś delikatnie wzniesienie od frontu jest 11 od granicy

  17. #15937

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Czy ocieplenie pod płytą czy na w dużej mierze zależy od tego jaki ma być efekt końcowy. Jeśli płyta ma służyć za akumulator i będzie ogrzewanie podłogowe to daj całość pod płytą. Natomiast jeśli ci na tym nie zależy to daj na płycie lub podziel i zrób kanapkę.
    Tradycyjnie płyta 24cm pod płytą xps, 15cm styro na płytę rutki i wylewka.

  18. #15938
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie 20 cm styro jest pod płytą a na płycie rurki i 8cm wylewki (jastrych)
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #15939

    Domyślnie

    Ile płyt tyle rozwiązań widzę

  20. #15940

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Ile płyt tyle rozwiązań widzę
    No właśnie.

    Czy da się wskazać jakieś rozwiązanie, czy po prostu typ płyty, który jest najwydajniejszy lub po prostu ma najlepszy stosunek cena/jakość izolacji/trudność prac?
    Jestem na przededniu wyboru projektu budynku i zastosowanych technologii. Jakiś czas temu skłaniałem się ku płycie, dziś czytając różne wątki dochodzę do wniosku, że to być może gra nie warta świeczki (ciepło, izolacja), zwłaszcza w kontekście braku możliwości zmian (woda, prąd, kanaliza etc).

    Czytam, że straty ciepła budynku od gruntu to szacunkowo 8 do 15%, później, ściany, dach, aż po największe straty na wentylacji. Tradycyjne ławy fundamentowe przecież nie są "zimniejsze" od płyty o wielokrotności, tylko powiedzmy 10-30% - strzelam. Takie liczby nasuwają mi się czytając różne wątki. Zakładając, że zapotrzebowanie budynku na ciepło w wielkim uproszczeniu to 3000zł/rok, to 10%, które ucieka przez fundament daje 300zł/rok. Załóżmy, że tradycyjny - przyzwoicie zaizolowany - fundament da nam +25% do tych 300zł to wciąż mamy raptem 375zł.
    To wszystko oczywiście wielkie uproszczenie, ale wydaje mi się, że dobrze myślę. Jeśli nie to proszę wyprowadźcie mnie z błędu.

Strona 797 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony