dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 803 z 833
Pokaż wyniki od 16.041 do 16.060 z 16653
  1. #16041
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^Cwaniaczku do pięt mi nie dorastasz pod względem doświadczenia na budowie a tym bardziej jeżeli chodzi o wykształcenie budowlane!!!
    Jakbyś miał trochę więcej obycia budowlanego to byś wiedział, że H+H to beton komórkowy.....
    No chyba ma jednak bo H+H jako producent ma w swojej ofercie zarówno silikaty jak i beton komórkowy

  2. #16042
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    No to widzisz przytyk był nietrafiony, w 2018 H+H przejeły grupę Silikaty .... hehe co za pech

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7467833

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7393871

    Co do legalności - Rozporządzenie w sprawie WT:
    § 138. Obudowa przewodów instalacji ogrzewczej powinna umożliwiać wymianę instalacji bez naruszania konstrukcji budynku.

    Pytanie, czy grzejnik płaszczyznowy (płyta) to przewód instalacji?
    Zamysłem autora tego rozporzadzenia w tej materii było to, żeby nie umieszczać instalacji grzewczych w elementach konstrukcyjnych. W chwili pisania tego rozporządzenia widocznie podłogówka była marginesem i nikt nie myśłał o tym typie ogrzewania. Wtedy tylko rury doprowadzające się chowało grzejnika się nie chowało. Zmieniły się czas i idea ogrzeawania i rurki stały sie grzejnikiem, ale sens tego przepisu cały czas jest taki sam , nie umieszcza się instalacji w elemencie konstrukcyjnym. Dla większości konstruktorów jest to oczywiste ale część nie widzi w tym żadnego problemu ...

    Z tego co czytałem to płyty grzewcze chyba powstały w Szwecji. Z tego co sie domyslam to były to płyty grzewcze dla domków o szkielecie drewnianym czyli dla domów o stosunkowo krótki okresie eksploatacji. Ktoś to podłapał i zaczał stosować do masywnych budynków których "życie" jest dłuższe aniżeli drewnianych szkieletwoców i tak to się toczy.

    Jestem zdecydowanym przeciwniekiem takich płyt w przypadku technologi murowanej gdzie domy są cieżkie i masywne i teoretycznie "długowieczne".
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 02-09-2020 o 09:45

  3. #16043

    Domyślnie

    Płyty cd. zmieniam silke na solbet 24 cena trochę niższa, ale 1/3 wagi. Przyszły wtorek powtarzam badania geologiczne już docelowo pod budynkiem zobaczymy co będzie. Jak będzie tak jak cała działka 20-30cm torfu na 2m to go nie wybieram, będę myślał co z tym XPS pod płytą czy nie lepiej dać 30cm płyty i FI12 zamiast 25cm płyty i FI10 kosztowo pewnie wyjdzie podobnie.

    Przy okazji skoczyłem do składu, stal 2500 tona, Solbet 24cm 9,5 sztuka 500 (dopłata do 600 20gr), xps 4xx za m3, ceny spadają na szczęście zobaczymy jakie będą za miesiąc.

  4. #16044

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post

    Co Ty za głupoty gadasz ? Jaki błąd wykonawczy ? Znasz układ innych warstw izolacji z tego konkretenego przypadku, a może ma izolację przeciwwigociową na płycie ?
    I remedium na to ma być szkło spienione czarne? Masz może jakąś super technologię co pozwala na budowie szkło spienione wykonać w jednym kawałku ? Bo ja nie znam i jakby co to takie płyty układa się klejąc do siebie bitumami w celu uszczelnienia styków. Tylko jest jeden mały szkopuł szkło piankowe jest kruche i potrafi pękać pod wpływem momentu zginającego a wtedy powstaje rysa która już szczelna nie jest. Widzisz Twój problem polega na łykaniu wszelakich nowości, które po dogłębnej analizie nie są cudownymi zwrotami w historii budownictwa....
    A słyszałeś kolego fachowcu z największym doświadczeniem na tym forum o szkle piankowym czarnym w postaci brył luzem sypanych (nie płyt)?? Jak nie to Ci kilka fotek wrzucę:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18297242-czarna-odmiane-szkla-piankowego-stosuje-sie-jako-warstwe.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	447744   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkło-spienione-piankowe-e1522939509765.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	447745  

  5. #16045

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Płyty cd. zmieniam silke na solbet 24 cena trochę niższa, ale 1/3 wagi. Przyszły wtorek powtarzam badania geologiczne już docelowo pod budynkiem zobaczymy co będzie. Jak będzie tak jak cała działka 20-30cm torfu na 2m to go nie wybieram, będę myślał co z tym XPS pod płytą czy nie lepiej dać 30cm płyty i FI12 zamiast 25cm płyty i FI10 kosztowo pewnie wyjdzie podobnie.

    Przy okazji skoczyłem do składu, stal 2500 tona, Solbet 24cm 9,5 sztuka 500 (dopłata do 600 20gr), xps 4xx za m3, ceny spadają na szczęście zobaczymy jakie będą za miesiąc.

    Jeszcze raz Ci radzę kolego - wybierz ten torf. Jaki to jest koszt w stosunku do całej budowy?? 1%??

  6. #16046
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    A słyszałeś kolego fachowcu z największym doświadczeniem na tym forum o szkle piankowym czarnym w postaci brył luzem sypanych (nie płyt)?? Jak nie to Ci kilka fotek wrzucę:
    Szkło piankowe w postaci kruszywa ma zabezpieczać fundament przed wilgocią? Napisałeś że przy szkle piankowym nie ma co się martwić o papę. Genialne
    Zapytaj się producenta szkła piankowego jaką to lambdę ma ich materiał, który tapla się w wodzie i wtedy wyskakuj z tą cudownością tego materiału....

    Tak dla Twojej wiedzy płyty ze szkła mają taką przewagę, że jak się uszczelni styki to taka warstwa jest niewrażliwa na wodę i tworzy jednolitą warstwę izolacyjną , podobnie jest z płytami xpsu, amerykanie z xpsu łodzie robili, a Twoje super szkło piankowe w postaci kruszywa bez super dobrego odrenowania lub podłoża przepuszczalnego się nie obejdzie i w dolnych warstwach miedzy kruszywem zawsze bedzie woda w przypadku terenów "gliniastych"
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 03-09-2020 o 05:25

  7. #16047

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Szkło piankowe w postaci kruszywa ma zabezpieczać fundament przed wilgocią? Napisałeś że przy szkle piankowym nie ma co się martwić o papę. Genialne
    Zapytaj się producenta szkła piankowego jaką to lambdę ma ich materiał, który tapla się w wodzie i wtedy wyskakuj z tą cudownością tego materiału....

    Tak dla Twojej wiedzy płyty ze szkła mają taką przewagę, że jak się uszczelni styki to taka warstwa jest niewrażliwa na wodę i tworzy jednolitą warstwę izolacyjną , podobnie jest z płytami xpsu, amerykanie z xpsu łodzie robili, a Twoje super szkło piankowe w postaci kruszywa bez super dobrego odrenowania lub podłoża przepuszczalnego się nie obejdzie i w dolnych warstwach miedzy kruszywem zawsze bedzie woda w przypadku terenów "gliniastych"
    Właśnie g...o prawda. Szkło piankowe działa jak drenaż kolego! Jaki masz poziom swobodnego zwierciadła wody w tym wypadku?? Poza tym przecież zawsze się robi drenaż opaskowy wokołoł budynku jak jest glina i warstwy nieprzepuszczalne dla wód opadowych. To chyba oczywiste??
    Ostatnio edytowane przez amir ; 03-09-2020 o 06:59

  8. #16048
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Widzisz masz takie pojęcie na ten temat, że szkoda gadać, działa jak drenaż ale jak nie będzie włąsciwego odbioru wody to przez peweien czas będzie basen w tym szkle z wody z opadów, dodatkowo pokruszone szkło czyli ten pył będzie cały czas zawilgocony bo drenaż "weźmie" grawitacyjnie "nadmiar" wody , wilgoci nie wysyśnie z tego szkła...

  9. #16049

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Widzisz masz takie pojęcie na ten temat, że szkoda gadać, działa jak drenaż ale jak nie będzie włąsciwego odbioru wody to przez peweien czas będzie basen w tym szkle z wody z opadów, dodatkowo pokruszone szkło czyli ten pył będzie cały czas zawilgocony bo drenaż "weźmie" grawitacyjnie "nadmiar" wody , wilgoci nie wysyśnie z tego szkła...
    Ale przecież napisałem wyżej, że MUSI być odbiór wody - drenaż opaskowy to podstawa. Czyli odpowiednie wykonanie tego elementu być musi. Za to nie trzeba się wtedy za przeproszeniem pie...yć z papą i innymi warstwami izolacyjnymi. Tylko geowłłknina pod szkło i nad folia budowlana i wszystko. Masz idealną izolację która przeżyje o wiele lat dom który na niej zostanie postawiony (zależy jeszcze oczywiście od jego technologii). Natomiast ja nie wiem jak takie XPSu po 20 latach będą wyglądać szczególnie w przypadku kiepskiego wykonania. Ludzie kładą je np na czymś to je potrafi zeżreć (reakcja chemiczna na rozpuszczalniki organiczne np) albo może się tam dostawać woda - założmy że, nie chłonie ale jak to będzie jakaś woda z czymś w niej co zaszkodzi takiemu styropianowi?? Różne rzeczy mogą się wydarzyć na przestrzeni lat z taką izolacją...

  10. #16050
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Ale przecież napisałem wyżej, że MUSI być odbiór wody - drenaż opaskowy to podstawa. Czyli odpowiednie wykonanie tego elementu być musi. Za to nie trzeba się wtedy za przeproszeniem pie...yć z papą i innymi warstwami izolacyjnymi. Tylko geowłłknina pod szkło i nad folia budowlana i wszystko. Masz idealną izolację która przeżyje o wiele lat dom który na niej zostanie postawiony (zależy jeszcze oczywiście od jego technologii). Natomiast ja nie wiem jak takie XPSu po 20 latach będą wyglądać szczególnie w przypadku kiepskiego wykonania. Ludzie kładą je np na czymś to je potrafi zeżreć (reakcja chemiczna na rozpuszczalniki organiczne np) albo może się tam dostawać woda - założmy że, nie chłonie ale jak to będzie jakaś woda z czymś w niej co zaszkodzi takiemu styropianowi?? Różne rzeczy mogą się wydarzyć na przestrzeni lat z taką izolacją...
    Jak jest XPS to się drenażu nie robi, ale jak szkło to drenaż jest podstawą? Jakoś nie łapię tej argumentacji z dostającą się wodą i jeszcze "woda z czymś w niej". Niby z czym?

  11. #16051

    Domyślnie

    A co ma xps do drenażu. Xps to termoizolacja a drenaż to drenaż.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #16052
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Chodzi mi o argumentację, że szkło jest super i nie ma wilgoci bo się robi drenaż, a XPS jest w wodzie. To przy XPS się drenażu nie robi, że on w wodzie jest?

  13. #16053

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Chodzi mi o argumentację, że szkło jest super i nie ma wilgoci bo się robi drenaż, a XPS jest w wodzie. To przy XPS się drenażu nie robi, że on w wodzie jest?
    Dokładnie - większość robi po to hydroizolację aby się nie bawić w drenaż (jak już taki klient ma hydroizolację to nikt nie myśli o drenażu - bo po co każdy mówi, przecież jest hydroizolacja!). Zresztą zobacz co ludzie piszą - szkoda wybrać niektórym 30cm torfu pod płytą którą buduje się na całe życie co grozi poważnymi konsekwencjami. Natomiast ja po prostu nie ufam styropianowi. Nie jest obojętny chemicznie i są różne substancje które go mogą rozpuścić. Wleźć w to może jakiś nawet szkodnik i pogryźć - różne są przypadki... Ostatnio mi kuny w busie zeżarły całą termoizolację komory silnika (z wygłuszeniem!?). Masakra... Takiego szkła nic nie ruszy a ewentualnie XPS (chociaż lepiej piankę PIR) zastosować na boki i opaskę antywysadzinową jak już...
    Według mnie warto dołożyć nawet kilka złotych i spać spokojnie. To co położysz pod płytą to już nic z tym nigdy nie zrobisz - zostaje na zawsze... Całą resztę zawsze można jakoś naprawić/wymienić...
    Ostatnio edytowane przez amir ; 04-09-2020 o 10:08

  14. #16054
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Nie jest to czysty torf , tylko przewarstwienie torfu i piasku , z odwiertów sasaida wynika ze to piasek z humusem , tak wiec jak zrobi dodatkowe badania bedzie dokladnie wiedzial. Poza tym jest to warstwa tylko 30 cm i na głebokości około 2 m . Nie masz wiedzy aby to ocenić!!
    Co do hydroizolacji to ona jest niezależna od tego czy jest drenaż czy nie . Drenaż nie jest gwarancją, że w danym gruncie nie będzie wilgoci. Drenaż nie wysysa wilgoci z gruntu tylko nadmiar wody. Dodatkowo drenaż odprowadza tyle wody ile jest w stanie zrobić i w takim czasie jakim jest stanie to zrobić.

  15. #16055

    Domyślnie

    we wtorek 8:30 odwierty pod budynkiem, się okaże. Co do nieodpowiedzialnej budowy sąsiad ma dom zrobiony 25 lat temu na tym samym gruncie i uwaga MA ŁAWY FUNDAMENTOWE zyje do dziś, nic mu nie pęka. Identyczne warunki.

  16. #16056

    Domyślnie

    Dla mnie jak słyszę namuły organiczne, torfy, humus to bezwzględnie to usuwam jeżeli jest możliwe. Głębokość 2m to jest żadna głębokość i z tego co słyszałem i tak wykop będzie co namniej na 1m więc to nie są 2m ale dodatkowy tylko 1m. To na prawdę przy kosztach budowy jest pewnie nawet nie 1% wartości a święty spokój. Osiadanie może wystąpić po latach i zaczną pękać ściany itp. Kolega powziął nawet decyzję z tego powodu co do zmiany technologii budowy ścian - z moim zdaniem najlepszej czyli sikitatów na beton komórkowy?? Nie rozumiem tego na prawdę...
    ps. to, że sąsiad tak ma to nic nie znaczy. Po pierwsze warunki gruntowe 5m dalej mogą być już zupełnie inne a po drugie może ma fart? A może w przyszłym roku zaczną mu ściany pękać? Jeżeli to stoi na torfie to jest taka opcja zawsze. Zresztą jak nie chciałeś płyty tylko ławy to jak byś wybrał ten torf to przecież mógłbyś nawet wtedy ławy zrobić?
    Ostatnio edytowane przez amir ; 04-09-2020 o 11:21

  17. #16057

    Domyślnie

    Woda na 0,8m nie wiem czy chce się w to bawić. Silka waga 330kg m2, beton komórkowy 150kg m2, jest zdjęty hummus tylko 0,4m. Zrobię badania we wtorek będę wiedział więcej. Poza tym 3m od budynku zakopana jest na 1m elektryka 15kV pytanie czy to jest naprawdę 3m... tam to była puszcza jak kupiłem działkę.
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 04-09-2020 o 12:08

  18. #16058

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Woda na 0,8m nie wiem czy chce się w to bawić. Silka waga 330kg m2, beton komórkowy 150kg m2, jest zdjęty hummus tylko 0,4m. Zrobię badania we wtorek będę wiedział więcej. Poza tym 3m od budynku zakopana jest na 1m elektryka 15kV pytanie czy to jest naprawdę 3m... tam to była puszcza jak kupiłem działkę.
    Tzn w co się nie chcesz bawić? W ściany z Silikatu? Przy Twojej grubości i wysokości ściany masz taki nacisk? Jeżeli masz pod chałupą dobrze wykonaną płytę to taki nacisk to jest nic... No a kabel 15kV koło chałupy jak chcesz zbadać to sobie wykop dołek i zobacz czy jest taśma ostrzegawcza od góry? Chociaż z takimi kablami to chyba powinno się to w miarę dokładnie zgadzać...
    Ostatnio edytowane przez amir ; 04-09-2020 o 13:38

  19. #16059

    Domyślnie

    ps. oczywiście są tu też tacy inwestorzy którzy idą na skróty i jak najmniejszym kosztem bo budują chałupy np na deal To wtedy zgadzam się - dać jak najtaniej i najoszczędnij aby zarobić Dlatego ja bym nigdy nie kupił chałupy po żadnym deweloperze. Ostatnio kolega np kupił szeregowca tu niedaleko mnie na pomorzu. Okazało się, że poniszczyli stare dreny robiąc fundamenty, odwodnienie działki przestało działać i na drugą porę deszczową koledze wysadziło całą podłogę pod naporem wody na parterze. Koszty naprawy przekroczyły 100tys pln a sprawę w sądzie przegrał bo deweloper miał dobre plecy i papiery z urzędów i kolega był zbyt cienki aby to wygrać. Masakra...

  20. #16060

    Domyślnie

    Nie wiem czy się chce bawić w fundamenty przy 0,8m wody. Z tego co wiem ławy muszą byc na 1,1m zagłębione, Teraz jest dół na 1m zrobiony i teoretycznie woda sie tam nie zbiera, ale jest grząsko w tym dole ale padało 3 dni prawie cały czas.
    Jeśli nie bede wyciągął torfu to chce zmniejszyc obciążenie płyty dlatego gazobeton
    jest zdjęty hummus na 40cm żadnej ostrzegawczej tasmy nie ma chyba ze koparkowy wywalił jak kupilem działke to hałda gałęzi miała 4m wysokosci i 70m długość po wycięciu 200 drzew z 4000m2 i krzaków podobno jechali po granicy tak mówił sąsiad ale nie jest tego pewny w 100% podobno zakopali na metrze.

Strona 803 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony