dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 101
  1. #1

    Domyślnie AGD, sprzęt kuchenny w stylu vintage, oldskul, retro

    Jak w temacie, są takowe ?
    nigg

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie kuchenka retro pod zabudowe

    Mam dylemat proszę o rade
    chcę urządzć kuchnie w starym stylu więc potrzebna jest mi kuchenka retro, tylko tylko taka żebym nie zbankrutowała finansowo przy jej kupnie
    czarne odpadły zostały kremowe i mosiężna, czy ktoś z was którąś posiada lub może coś doradzić, którą wybrać

    Nardi FRA 409 BR + FH 40 AR

    http://www.ceneo.pl/;003143668;02329.htm
    cena 1640zł klasa B

    Ariston FT 850.1 (OW) + PH 640 MST (OW) R

    http://www.ceneo.pl/1119150
    cena 1630zł klasa A

    AMICA EBR7331W

    kolor podobno przekłamany

    cena1415zł klasa A

    jest jeszcze Ariston FR 540 2 WH + PF 640 E WH ale biała

    cena 1139zł klasaB

    TEKA HR 700

    1040zł klasa A
    ale nie wiem jaka płyta do tego

    Poradzie proszę, chce wydać nie więcej niż 1700zł może znacie jakieś inne modele kremowe lub w kolorze miedzi?

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj ja mam ten pierwszy od góry. Z tym że nie Nardi ale Ardo a płyta ma 5 palników. Cena rok temu przez Euro.com.pl płyta 5 palników 895 zł a piekarnik chyba 890(co do ceny piekarnika nie jestem pewien) ? Użytkuje około roku, kolor super w utrzymaniu czystości. Generalnie jadna wada: gdy timer odliczający czas dojdzie do zera i wyłaczy piec to dzwoni w spoósb ciągły . Np jak wcześniej wyłączysz piec i zapomnisz wyzerować minutnik, a później wyjdziesz z domu to dzwonek będzie dzwonił i dzwonił .... aż wrócisz.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Jeśli mogę wtrącić 3 grosze, to nie kupuj sprzętu energetycznej klasy B

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    ZŁoty Róg
    dzięki za odpowiedz
    cieszynianka
    aż taka duża różnica w poborze prądu?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Zobacz w danych szczegółowych, powinne być na stronie producenta.
    Ceny energii z pewnością będą szły w górę, a sprzęt, który będzie używany codziennie lub często, będzie pobierał więcej energii i tak do końca jego eksploatacji
    Z powodu tego kupiłam lodówkę klasy A+, bo będzie chodziła każdego dnia, przez cały rok i tak do końca jej żywota

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Co do klasy energetycznej to nie patrz na klase czt to A, B lub C. Niektore firmy w klasie C maja mniejsze zuzycie kW niz inne firmy w klasie A, wiec patrz jakie jest zuzycie kW, a nie na klase, bo mozesz sie naciac.
    To ile piekarnik zuzywa pradu w danej klasie w ofertach internetowych nie umieszczaja raczej, w katalogach sa takie dane, a najpewniej mozna sprawdzic to na zywo, kazdy piekarnik ma doklejony bialy pasek, na ktorym widnieje klasa i kW.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    Właśnie muszę się chyba udać do jakiegoś dużego sklepu AGD i pooglądać te kuchenki
    Lodówkę też wybrałam A+ a piekarnik myślę że będzie używany 2 razy w tygodniu więc to też niespecjalnie dużo, ale na pewno warto zwracać uwagę na zużycie energii, bo ta oj drożeje drożeje.
    Czekam jeszcze na opinie

  9. #9

    Domyślnie

    _Beti_,
    Ja mam tą trzecią - Amicę znaczy (tylko, że czarną)..

    Użytkuje się baaaaaaaardzo fajnie i dobrze Kuchenka myje się wspaniale - nawet przy bardzo zabrudzonej wystarczy woda i zwykły płyn do naczyń i jest czyściutko!!!! Piekarnik też działa dobrze..
    Jedną rzecz zauważyłam dopiero po zamontowaniu (w sumie nie jakoś bardzo przeszkadzającą). Mimo, że całość to szerokość 60cm to w środku jest nieco węższy niż inne 60centymetrowe..
    No i ma tą samą "wadę" o której pisała Złoty Róg..

    Ale generalnie polecam
    Pozdrawiam

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Jesli chodzi o modele retro to rok temu robilam kuchnie i tez szukalam takiego kompletu, wybralam czarny.
    Ladnie wyglada model nr 2 aristona i model nr 1 nardi ale nie w miedzi tylko w innych kolorach jasnych szampanski, cynamon, kamien jesieni (nardi ma kilka do wyboru). Ta miedz jest strasznie tempa do czyszczenia i bedziesz miec problem z doborem okapu, zlewu, lampy, karniszy.

  11. #11

    Domyślnie

    Witam,
    Ja mam Ariston - ten model po Nardi, kolor antracyt, do tego płytę ceramiczną też Ariston. Kupowałam rok temu w Euro, mieli akurat na te modele najlepsze ceny wg Ceneo. Piekarnik sprawuje się dobrze, ma fajny program do pieczenia pizzy - kilka minut i gotowe, termoobieg. Wadą jest tylko jedna blacha w standardowym wyposażeniu (plus dwie kratki), blachy z mojej Amici były niestety zbyt głębokie oraz zwykłe prowadnice - rowki zamiast teleskopowych lub choćby drucianych, skutkuje to trochę cięższym wyciąganiem blachy z nagrzanego piekarnika. U mnie zamontowany jest w meblach koloru waniliowego, pasuje świetnie, ale jest to jedyny widoczny sprzęt agd, reszta (lodówka, zmywarka, okap) w zabudowie, mikrofala w szafce.
    Sylwia

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał magpie101
    Co do klasy energetycznej to nie patrz na klase czt to A, B lub C. Niektore firmy w klasie C maja mniejsze zuzycie kW niz inne firmy w klasie A, wiec patrz jakie jest zuzycie kW, a nie na klase, bo mozesz sie naciac.
    To ile piekarnik zuzywa pradu w danej klasie w ofertach internetowych nie umieszczaja raczej, w katalogach sa takie dane, a najpewniej mozna sprawdzic to na zywo, kazdy piekarnik ma doklejony bialy pasek, na ktorym widnieje klasa i kW.
    Dlatego pisałam, żeby sprawdzić na stronie producenta

    Czy rzeczywiście oznaczenie klasy energetycznej nie wiąże się z poborem energii
    Zawsze miałam przekonanie, że są to ściśle ze sobą powiązane wartości

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Sprawdziłam:

    "Klasa energetyczna: Parametr informujący o zużyciu przez urządzenie prądu w określonych przez normy warunkach. Określa efektywność i oszczędność urządzenia. Klasy energetyczne określane są literami od A do G. Urządzenia klasy A zużywają najmniej energii, klasy G - najwięcej. Pojawiają się już urządzenia posiadające klasę A+, która są oszczędniejsze o 25% w porównaniu z urządzeniami klasy A. Parametr umożliwia porównanie kosztów eksploatacji różnych modeli."

    "Klasy energetyczne (klasy efektywności energetycznej) oznacza się literami od A do G. Dla niektórych urządzeń wyróżnia się również klasy A+ oraz A++. Wyznacza się je ze stosunku rocznego zużycia energii przez dane urządzenie do standardowego zużycia energii przez tego typu urządzenia określonego odpowiednimi przepisami. Klasą A oznacza się urządzenia najbardziej efektywne a klasą G najmniej efektywne.
    Przyznawanie odpowiednich klas energetycznych w Polsce reguluje rozporządzenie Ministra Pracy i Gospodarki z dn. 20 maja 2005 "W sprawie wymagań dotyczących dokumentacji technicznej, stosowania etykiet i charakterystyk technicznych oraz wzorów etykiet dla urządzeń" (Dz. U. z 2005 nr 98 poz. 825)."

    Chyba jednak nie na oko

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Jutro w pracy obejrze piece to napisze to co producent umiescil na paskach dolaczonych do piekarnikow.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZŁoty Róg
    890(co do ceny piekarnika nie jestem pewien) ?
    Wczoraj sprawdziłem. Faktycznie piekarnik kosztował nie 890 a 1199, klasa A(Jest parę typów , różnią się ilością diód itp).
    Ten kolor świetnie pasuje do elementów mosiężnych, (klamki, uchwyty, rurka na ściereczki). Zastanów się nad płytą 5-cio palnikową. Nie jest co prawda często i gęsto przez nas wykorzystywana ale jak już zachodzi taka potrzeba to wygoda i szybkość w działaniu jest niesamowita. Jak trochę poszperasz w internecie , (a wiem ze masz do tego talent )to powinnaś korzystnie kupić. U nas różnica w cenię między takimi płytami była niewielka. A zachwyt odwiedzających nas gości nad tym niespotykanym novum -bezcenny.

  16. #16

    Domyślnie

    ja mam tego aristiona Ariston FT 850.1 (OW) + PH 640 MST (OW) R
    i jestem zadowolona

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników Ariston czy kolor antracyt to jest odpowiedni koloru kremowego, kości słoniowej?
    Ja mam tez lodówkę i zmywarkę ukrytą więc muszę dobrać tylko okap myślałam o
    teka


    Nadal mam mętlik w głowie

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze zrozumialam pytanie ale antracyt to kolor sprany czarny, mam piec antracyt i okap (fotki w dzienniku).

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    a czy ten układ palników w Ariston nie przeszkadza w ułożeniu garnków?

  20. #20

    Domyślnie

    Ja od niedawna mam w stylu retro Aristona.



    Niestety przez lata przyzwyczaiłam się do minutnika i sekudndnika cyfrowego a tu jest analogowy. Ale już kupiłam sobie fajny z tescomy:



    Denerwuje mnie tez, że ruszt na płycie składa się z trzech części i za każdym razem jak chcę ją przetrzeć jest trochę zabawy. Ale zadowolona jestem z efektu wizualnego.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony