dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: moje koszty

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gracek82

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1

    Domyślnie moje koszty

    Trochę ciężko mi uwierzyć w te koszty o jakich czytałem wcześniej.
    My zaczęliśmy budowę w czerwcu 2009 roku 25km od Poznania. Na dzień dzisiejszy mam stan surowy otwarty, a o to koszty (bez vat) robocizny jakie poniosłem:
    - Humus 200 pln
    - fundamenty (kopanie + zbrojenie) 800 pln
    - ściany fundamętowe 3300pln (trochę za dużo...)
    - Ocieplanie ścian f. (styropian+klej+malowanie) 0 pln praca własna
    - Rozgarnianie i ubijanie piasku (podsypka) 200 pln + własna praca
    - Ściany konstrukcyjne + ścianki działowe + strop + kominy z klinkieru 14 000 pln
    - docieplenie mostków (na ścianach szczytowych) 1000 pln
    - Wywiązanie drewna (dach ok 240m^2) 8 000 pln
    - Deskowanie + Papa 7000 pln
    Warto, jeśli ktoś ma trochę czasu, umiejętności i sprzętu robić samemu - tutaj są prawdziwe oszczędności i dobrze wykonana praca. Docieplenie mostków i deskowanie chciałem wykonać we własnym zakresie ale ze względu na późne rozpoczęcie budowy zima zmusiła mnie do wynajęcia ekipy.

    Złudne też wydaje się być pozostawienie fachowcom troski o materiały. Nie czarujmy się - jeśli nam jest tak wygodniej to ktoś na tym musi zarobić. Wtedy traci się już kompletnie kontrolę nad budową - oczywiście znajda się osoby, które cenią wygodę ponad wszystko... Ja jednak doradzam poświęcić swój czas pojeździć, popytać - nikt nie będzie dbał o nasz interes tak dobrze jak my sami. A wszyscy dobrze wiemy z jakiego sprytnego narodu się wywodzimy - jeśli taki fachowiec poczuje, że klient kompletnie się nie orientuje to "hulaj dusza piekła nie ma" i doi pieniądze... (oczywiście nie wszyscy fachowcy tacy są...)
    c118b - LUSTRZANY

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    my chcemy zacząć w tym roku też niedaleko Poznania i też ze sporym wkładem pracy własnej
    możesz dać namiary na ekipy, z których byłeś zadowolony i miejsca, w których zaopatrywałeś się w materiały?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony