dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jak zabezpieczyć licznik wody na zimę?

    Witajcie, na zime bede miał stan zerowy otwarty z wyprowadzonymi podłączami ze ślepej wylewki. Tuż nad nią jest licznik wody - jak go zabezpieczyc aby nie zamarz, macie jakies sposoby?

  2. #2

    Domyślnie Re: Jak zabezpieczyć licznik wody na zimę?

    Cytat Napisał luk__25
    Witajcie, na zime bede miał stan zerowy otwarty z wyprowadzonymi podłączami ze ślepej wylewki. Tuż nad nią jest licznik wody - jak go zabezpieczyc aby nie zamarz, macie jakies sposoby?
    Dziesiaj o tym rozmawiałem. Poradzono mi zbić z desek taką niby szafkę i do środka wełny i styro + nałożyć na rurki peszelki no i modlić się żeby nie było -20.

  3. #3

    Domyślnie

    He no to robimy konkurs na najlepszy pmysł zabezpieczenia licznika wody przez zamarznieciem

  4. #4

    Domyślnie

    jak się go zdejmie to będzie najlepiej zabezpieczony....

  5. #5

    Domyślnie

    No to ja sie zgłaszam
    Licznik był we wnęce ściany obudowany 10 cm płytami ze styropianu.
    Póki do domu nie wciagnałem prądu jeździłem wieczorem z czajnikiem na budowę - gotowałem wodę i wlewałem do dwóch 5 litrowych baniek które wstawiałem do wnetrza skrzynki styropianowej ale to było upierdliwe więc do środka wstawiłem bloczek sililkatu (akumulator ciepła) i włozyłem grzałeczkę o mocy 54W z termostatem ustawionym na 4 stopnie.

    Tu zdjęcie wnetrza skrzynki styropianowej sklejonej pianką:


    Prąd do budynku z szafki budowlanej doprowadziłem tymczasowo rurami kanalizacji.
    Całośc zdała egzamin doskonale - już 2 lata temu

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    Jezeli jest elektryczność na działce to można zastosować grzałkę wykonaną z kawałka (n.p. 30cm) kabla grzejnego samoregulującego.
    Można kupić gotowy odcinek o długości 100cm zakończony zwykłym kabelkiem, lub zamówić taki 30cm. Jest hermetyczny.
    W przyszłości może być wykorzystany do zabezpieczenia miejsca odpływu z rynny po północnej stronie domu.

  7. #7
    m_ch_konto usunięte
    Guest
    m_ch_konto usunięte

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozik
    jak się go zdejmie to będzie najlepiej zabezpieczony....
    Fakt! A ja głupi drugi musiałem kupic

  8. #8

    Domyślnie

    ja niczym nie zabezpieczyłem, odkreciłek cała konsole i spusciłem z niego wode i zadziałało
    oczywiscie zawor głowny nalezy zamknąc
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  9. #9

    Domyślnie

    Z tą robotą spóźniłem się jedną nockę i zastałem dom zalany do poziomu fundamentu, a tylko kapało - pękł zawór kulowy. Wcale nie było jakiegość dużego mrozu, -3 ale stan był surowy i wszystkie otwory okiennne/drzwiowe otwarte.
    Zakręciłem zawór główny w ziemi, odkręciłem licznik z zaworami, a rurę w kotłowni wystającą z ziemi obłożyłem styropianem i obsypałem liśćmi i trociną. Tak przetrzymało do wiosny.
    Pomysł z grzałką jest super, ale szybciej jest zakręcić i ogacić

  10. #10

    Domyślnie

    Mój licznik był na głębokości ok 2 m pod ziemią i pod wodą (bo zalało mi studzienkę) i nic się nie stało. Gdzie Wam woociągi robią takie przyłącza na zimę??? Mnie nie chcieli dać licznika w piwnicy na ścianę zewnętrzną (mówili, że mają prikaz żeby tylko na działówki). Dopiero jak ich przekonałem że w tą zimę będę grzał to się zgodzili.
    Nie bardzo wierzę w skuteczność ogacenia. Lepiej już byłoby licznik wpuścić pod ziemię albo go odwodnić . Ja poszedłbym w wariant z ogrzewaniem i termostatem ustawionym na jakieś 5 deg C
    Od 17.12.2007 na swoim

  11. #11

    Domyślnie

    RYDZU wow!!! gratulacje szkoda ze Czestochowa troche daleko bo napewno zatrudniłbym Cie

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    mój wodomierz był pozawijany wełną min. strrymi kocami , obłozony czym się dało , przetrwał zimę , tylko w największe mrozy około tygodnia było jakieś -20 stopni wstawiłem do kotłowni grzejnik konwektorowy na drzwi pozakłdałem koce i grzejnik chodził sobie całą noc , słoik wody pozostawiony na próbę zamarzł po tym tygodniu , ale zawinięty wodomierz przetrwał w 100%

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lee
    ja niczym nie zabezpieczyłem, odkreciłek cała konsole i spusciłem z niego wode i zadziałało
    oczywiscie zawor głowny nalezy zamknąc
    no właśnie. nie prościej po prostu zakręcić zasuwę w drodze i spuścić wodę?

  14. #14

    Domyślnie

    Ja kupiłem w sklepie zoologicznym taki kabelek grzejny do terrarium. Kosztował jakieś 50 złociszy. Są różnej długości i mocy. Ja mam taki 14 wat ( o ile dobrze pamiętam).
    Owinąłem tym licznik oraz rurki i mam spokój.

    Pozdrawiam,
    Śliwiok to brzmi... tak sobie.

  15. #15

    Domyślnie

    juz od trzech lat mam zamontowany licznik (tylko dlatego ze w hydroforni mieli taki kaprys to go zalozyli zeby nie bylo ze nie place za wode) w studzience na dworze i zawsze co roku mamy ten dylemat.najgorsze jest to ze jesieia jak sa opady to w studzience sioi mi woda wiec wzielismy sie na prosty sposob...zakrecamy zawor glowny,rury owijamy starymi swetrami i ze sloma itp i do tego styropian i na to worek foliowy szczelnie zawiazany.i wrzucamy worki pelne strypoianu i zamykamy studzienke.jak narazie to dziala i nic sie nie stalo.
    pozdrawiam
    "oblok"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony